Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Wycieraczki przednie/tylna

Temat utworzony · 238 Posty · 28922 Wyświetlenia
  • proponuję przesunąć na wieloklinie całe ramię

  • Albo kupić nową wycieraczkę która będzie dydykowana do fabii pod względem mocowania do ramienia i długości.

  • Próbowałem zdjąć całe ramie wycieraczki z tego wieloklina lecz nawet bez śruby bardzo mocno się trzyma. Klapa maski trochę ogranicza dostęp (np.: aby puknąć delikatnie młotkiem i zruszyć) a na siłę nie chcę podważać aby nie uszkodzić plastików podszybia.
    Skończyło się na tym, że zalałem WD40. Może skruszeje.

    Ma ktoś pomysł jak to zdjąć aby nic nie uszkodzić ?

  • może być tak, że pióro nie jest dopasowana do ramienia fabii i ma mocowanie nie w tym miejscu co powinno mieć i niż przewiduje skoda, skutkuje to tym, ze ogólna długość jest taka sama ale więcej wystaje pióra niż powinno od mocowania do ramienia.

  • Polej wieloklin coca-colą, jest lepsza niż WD40

  • Witam co sądzicie o tych giętkich plastikowych wycieraczkach ,pewnego dnia niezbyt ładnego ,trochępopadywało pojechałem do salonu skody żeby odbyć jazdę nową fabią .po usadowieniu się w niej wydawało mi się że jakby bło w niej trochę mniej miejsca ,gościu z salonu opowiadał że wg.wymiarów powinno być więcej,ale to tylko takie moje odczucie.noi gdy tak ssobie jechałem tym autem zaczeło popadywać więc włączyłem wycieraczki i mnie zachwyciło to co zobaczyłem ,to było mistrzostwo świata jak te wycieraczki zbierają.chyba sobie takie sprawię.

  • Szczerze mówiąc nie bardzo wiem czym się one różnią od tradycyjnych może jakaś fotka.

  • To sa takie bez tego metalowego stelaza chyba.

  • [quote="R_46"]Witam co sądzicie o tych giętkich plastikowych wycieraczkach ,pewnego dnia niezbyt ładnego ,trochępopadywało pojechałem do salonu skody żeby odbyć jazdę nową fabią .po usadowieniu się w niej wydawało mi się że jakby bło w niej trochę mniej miejsca ,gościu z salonu opowiadał że wg.wymiarów powinno być więcej,ale to tylko takie moje odczucie.noi gdy tak ssobie jechałem tym autem zaczeło popadywać więc włączyłem wycieraczki i mnie zachwyciło to co zobaczyłem ,to było mistrzostwo świata jak te wycieraczki zbierają.chyba sobie takie sprawię.[/quote]

    Wydaje mi się, że chodzi o np. te http://moto.allegro.pl/item269501734_wycieraczki_valeo_xtrm_53_48cm_golf_iv_octavia.html<!-- m -->
    Ostatnio kupiłem nie oryginały, nie pamiętam nazwy i śmigają jak miło. Cicho i skutecznie, zobaczymy jak długo wytrzymają, płaciłem 70 zł (można kupic taniej, ale nie ryzykowałem) za komplet. Mają wglębienie na całej długości - to je dociska podczas jazdy, nie świszczą podczas jazdy. Jak podniesie się je do góry to wyginają się jak banan.

    Na dzień dzisiejszy polecam, ale zobaczymy czy wytrzymają zimę!.
    :super:

  • Oki już wsio wiem.

  • tak jak pisze"adamoniutek" ten typ wycieraczek w Valeo nazywa sie e-xtreme, użytkuję już takie wycieraczki kolejny sezon , ale zdecydowanie [b]odradzam [/b]ten model na zimę!!! obmarzają , wtedy przestają być elastyczne i nie zbierają na całej powierzchni, do tego zgarniają pod siebie na dole szyby dużo śniegu i wogóle nie dotykają do szyby. Dlatego na zimą zakładam valeo silencio i jest super!! Za to od wiosny do jesieni x-treme są rewelacyjne- ciche , ładne, nie odrywaja sie od szyby przy dużych prędkościach!! Polecam

  • Na razie przez ostatnie kilka/naście dni zdecydowanie ujemnych temperatur nie sprawują się gorzej niż latem czy wczesną jesienią, Nawet nie ma problemu z przymarzaniem, ale ja po każdym myciu wycieram je z brudu więc może dlatego nie "obrastają" w nic do czego mógłby się przyczepić lód czy szron.
    Ogólnie bardzo pozytywny wynalazek zarówno pod względem jakości wycierania jak i estetyki, cieszę się, że skoda poszła w to rozwiązanie. Jeśli ktoś ma możliwość zmiany mocowania ze standardów na płaskie to gorąco polecam 🙂 <!-- s:) -->.

  • praktycznie w kazdym komplecie jest zestaw adapterow wiec nie ma problemow by zalozyc jedyne co to nie polecam tych tanich 20 -30 zl za szt ostatnio zalozylem te tansz kumplowi w golfie IV porazka jakich malo wyglad 5+ jakos 1 😞 <!-- s:( --> ciekaw jestem jakie zakladane sa seryjnie bosch czy valeo u mnie byly bosch

  • Witam.
    Mam mały problem. Posiadam Fabię 1,9 SDi r.2000
    wycieraczka tylnej szyby strasznie się zacina. Staje w połowie szyby i po kilku sekundach znowu idzie dalej. Jest to troszkę denerwujące. Co to może być??
    A druga sprawa to spryskiwacz tylnej szyby. Nie spryskuje wcale. Silniczek działa ale nie podaje płynu. Jak temu zaradzić.
    Pozdrawiam i dziękuje za jakiekolwiek info.

  • Szanowny kolego. Jeśli chodzi o zacinanie to okej... ale jeśli chodzi o spryskiwacz tylnej szyby, użyj opcji SZUKAJ! Naprawdę, jest przydatna 😉 <!-- s;) -->

  • Nie napisales jeszcze w jaki sposob dziala ta wycieraczka - czy tak jakby sie jej nie chcialo, czy moze calkiem zwawo tylko po prostu sie zacina..
    Co do spryskiwacza to tak jak napisal moj poprzednik..

  • Spryskiwacz ok. Poszukam 🙂 <!-- s:) -->
    A jeśłi chodzi o wycieraczkę to czasami przejdzie całą szybę płynnie, a czasem stanie w kilku miejscach na kilka sekund i ruszy dalej. i tak za każdym razem. Może silniczek szwankuje, albo jest zatarty. pozdro

  • Już naprawione.
    Skorzystałem z opcji Szukaj 🙂 <!-- s:) --> i znalazłem podobny temat.
    I pomogło. Wężyk spadł pod komputerem.

    Pozdrawiam.

  • A nie mówiłem?:) temat tylnego spryskiwacza przerabiałem dokładnie 🙂 <!-- s:) -->

  • Podejrzewam, że Ci się ośka zaciera. Trzeba rozpruć cały mechanizm, nasmarować i złożyć.