Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Wycieraczki przednie/tylna

Temat utworzony · 238 Posty · 28922 Wyświetlenia
  • Przetestowałem prawie 10 wycieraczek w cenie do mniej więcej 20zł za sztukę. Żadna nie wytrzymała dłużej niż kilka tygodni, do każdej miałem jakieś zastrzeżenia.

  • Hmm ok, a powiedzcie mi taką rzecz. W Realu są wycieraczki Valeo EZ48 19 475mm i EZ53 21 520mm. Według tego co jest napisane na nich, to pasują do F1, ale wole się upewnić. Za obydwie ponad 50 zł. Czy będą pasowały i moge brać?

  • Długości się zgadzają więc muszą pasować.

  • Ale czy warto wydawać na nie kase?

  • Valeo... coś mi chyba negatywnie się kojarzą... nie pamiętam... miałem wycieraczki BOSCH chyba 50,- za kpl. były, albo ciut drożej... i chyba z 2-3 lata jakoś przeżyły. Gdyby nie to, że miałem teraz wypadek, to jeszcze z rok by pewnie posłużyły, bo poza tym, że w zimie przymarzały trochę i zostawiały pasek, ale które nie przymarzają przy -20*C 😄 <!-- s:D --> . W lecie z nimi nie było problemu!

  • Pamiętam, że obok Valeo wiszą też Boscha, więc sprawdzę cene 😛 <!-- s:P --> Jeżeli będzie podobna, to mam problem.

  • Jak na razie na te oryginalne Valeo nie mogę złego słowa powiedzieć, ale używam ich dopiero miesiąc. Czy warto? Jeżeli wytrzymają kilka miesięcy to warto, bo sumarycznie przez ten czas wydałem może 100zł na tanie wycieraczki z marketu.

  • Panowie,

    Ja powiem Wam tak. Przetestowałem różne rodzaje wycieraczek, jeżdżąc jeszcze niegdyś Renault. Sprawdzałem Valeo Silencio, Valeo Compact, Bosh, Alca i kilka innych, których nazw nawet nie pamiętam. Moim osobistym zdaniem [b]ŻADNE[/b] wycieraczki nie są w stanie dorównać [b]Valeo Silencio[/b].

    Główne kryteria moich testów są następujące:
    [list][]jakość zbierania wody;[/]
    []głośność podczas pracy;[/]
    []żywotność;[/]
    []cena.[/][/list]
    Wycieraczki Valeo typ Silencio bardzo dobrze zbierają wodę, pracują cicho, można na nich pojeździć spokojnie pół roku (ostatnio komplet piór wymieniłem po 10 miesiącach eksploatacji, bo zaczęły gorzej zbierać). Cenowo nie mogą one konkurować z niskobudżetowymi produktami typu Alca, czy inną marketową tandetą, ale można kupić je w dobrej cenie. Trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać. Dla przykładu podam, że mając zniżkę w Intercarsie mogę kupić komplet do Fabii (przód, bo mam sedana) za ~50 zł. W sklepie Auto Mazowsze na wylocie z Warszawy w stronę Mińska kupowałem te piórka po ~70 złotych. W Norauto na Ostrobramskiej widziałem je po ~100 zł za komplet. Kwestia ceny jak widać jest bardzo dyskusyjna, ale wniosek wyciągnąć łatwo - od Norauto trzymać się z daleka.

    Chcę przy tym podkreślić, że modele Silencio i Compact (w zielonych opakowaniach - dostępne też często w marketach) to dwa całkowicie różne typy wycieraczek. O ile piór Silencio zużyłem z zadowoleniem dobrych "kilka" zestawów, to po próbie jazdy z Compactami powiedziałem: "nigdy więcej"! Pióra Compat nie są warte uwagi ze względu na tendencje do [u]bardzo szybkiego zużywania[/u], objawiającego się: głośną pracą i fatalnym zbieraniem wody (po 3 miesiącach! zaczęły zostawiać na szybach tzw mijaki - efekt wycierania był taki jakby pióra nie były z gumy, ale z plastiku). Dopatrzyłem się na opakowaniach pewnej drobnej różnicy: Valeo Compact jest made in Poland, a Silencio made in France... Może tu tkwi sekret.

    Kilku znajomym sprezentowałem wycieraczki Valeo Silencio i byli zachwyceni ich skutecznością 😉 <!-- s;) -->

    Moim zdaniem nie ma nic gorszego jak jazda z trzeszczącymi wycieraczkami, które kiepsko zbierają wodę lub nie zbierają jej wcale, a jedynie rozmazują to, co jest na szybie. Dlatego stawiam od kilku lat na Valeo Silencio. W Renault się sprawdziły i sprawdzają się też w Skodzie :hyhy: Polecam.

  • Wiesz na mnie Valeo zrobiły niezbyt dobre wrażenie. Od valea wole micheliny są lepsze moim zdaniem a cenowo - hmm są chyba droższe. Ostatnio w feu vercie płaciłem za sztukę 41 zł.

  • Witam wszystkich
    Szukam informacji na temat wrażeń z eksploatacji płaskich wycieraczek firmy Motgum. Kolega używa wycieraczek standardowych tej firmy i jest bardzo zadowolony, ale może ktoś z Was używa płaskich tej firmy?

  • Odgrzewam nieco stary kotlet.Potrzebuję pomocy w dobraniu odpowiednich wycieraczek do swojej F2.
    Do tej pory miałem Dipp i szybko się zużyły.Teraz na gwałt muszę coś kupić.Czekam na propozycje i porady.Dodam że znalazłem coś takiego http://allegro.pl/wycieraczki-aero-skoda-fabia-roomster-praktik-kpl-i3516121029.html<!-- m --> .Co o tym sądzicie?Czy lepiej zainwestować od razu w Boscha?

  • Wiesz .... bosche miały dobrą opinię. Myślę że warto zajrzeć do tego linku >> http://allegro.pl/oryginalne-wycieraczki-skoda-fabia-2-ii-5j1998001-i3490547670.html<!-- m --> . Wydaję mi się że cena jest dość fajna.

  • Kupiłem Valeo Compact - nie wytrzymały nawet roku.
    Kupiłem zwykłe najprostrze za 10 zł na bazarze - 6 miesięcy i do wywalenia.
    Teraz zakupiłem Bosha - kolega z pracy posiada już 2 rok na nich śmiga, zobaczymy ile u mnie wytrzymają.

  • powiedzcie mi tylko czy to http://www.motointegrator.pl/produkty/215961-pioro-wycieraczki-valeo-silencio-xtrm-um654-530-mm<!-- m --> będzie pasować do F2?Cenka może być, ale chodzi mi o mocowanie.Bo ze zdjęcia nie do końca widać.Co do opisu to czytałem że to do F1 jest.

  • Te to na pewno są do F2.Tylko pytanie czy te które ja wskazałem mają takie samo mocowanie?Bo jak tak to po co przełacać.Jutro zadzwonię do Serwisu i dowiem się ile kosztują ORI.Pewnie poprostu najkorzystniej będzie właśnie takie kupić.Bo jak to mówi przysłowie "chytry dwa razy traci".Dam znać jak to cenowo wychodzi.We wcześniejszym poście kolega wskazał ORI na allegro, ale jak mam czekać aż dojdą to chyba dam kilka zł więcej i będę bezpiecznie mógł jeździć od razu.Dziś przy porannym deszczu była masakra jakaś.

  • przy unii lubelskiej w poznaniu ori przod kosztuje 99zl, a tyl ok 40. I ja tez zaluje zakupu wycieraczek Dipp (polecanych przez Ciebie Marcin :d ) ale u przedstawiciela dipp kupilem juz do kilku samochodow i moje sa tylko trefne. Obiecal mi nawet wymienic je gratis przed zima wiec nastepne tez beda tej firmy.

  • [quote="mistyp"]przy unii lubelskiej w poznaniu ori przod kosztuje 99zl, a tyl ok 40. I ja tez zaluje zakupu wycieraczek Dipp (polecanych przez Ciebie Marcin :d ) ale u przedstawiciela dipp kupilem juz do kilku samochodow i moje sa tylko trefne. Obiecal mi nawet wymienic je gratis przed zima wiec nastepne tez beda tej firmy.[/quote]

    Oj przykro mi że dałeś się nabrać tak jak ja :zawstydzony: <!-- s:zawstydzony: -->
    Dziś doszły nowe które zamówiła moja żona.Cena to 49 zł z przesyłką.Co do producenta to dam znać co i jak bo właśnie idę je odebrać.