Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] VAG - Wszystkie sprawy z nim związane

Temat utworzony · 548 Posty · 154286 Wyświetlenia
  • Przede wszystkim przeczyść ten wężyk i czujnik, sprawdź miernikiem kable między zaworkiem a sterownikiem czy nie ma zwarcia albo przerwy . Wymień filtr paliwa i poproś o drugą opinie innego elektronika. Sterowniki Magneti Morelli maja to do siebie (zresztą nie tylko te),że pokazują błędy niezbyt dokładnie to znaczy ,że awaria może być związana z paliwem ale nie koniecznie z tym zaworem. I oczywiście podstawowa sprawa czyszczenie przepustnicy nawet jeśli nic nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi i się przyda w przyszłości

  • Ja tak miałem, ale okazało się, że ktoś wstawił katalizator nie spełniający normy EURO3 (jestem conajmniej drugim właścicielem Fabii). Po założeniu uniwersalnego katalizatora spełniającego normę EURO3 problem znikł - nie zapala się pomarańczowa kontrolka.

  • Auto gdy stoi na dworze teraz jak jest ciepło to do rozgrzania do temperatury 90 stopni wystarczy mi niecały kilometr do maks 1 kilometra - czy to normalne , że ten silnik się tak szybko rozgrzewa ? Jak już osiągnie temperaturę 90 stopni to stoi w miejscu czyli się nie przegrzewa . Tylko czy to normalne ?

  • Witam. Po obejżeniu screenów sądzę,że problemów z komunikacją między programem diagnostycznym,a samochodem nie masz. Wydaje mi się,że próbując łączyć się z modułem komfortu niepowodzenie połączenia wynika z faktu,że modułu komfortu nie masz. Jaki to model (co ma z wyposażenia ponad standard),rocznik. Może na tej podstawie da się coś więcej wywnioskować. Pozdrawiam.

  • Jest to Skoda Fabia Classic 1.4MPI z 2001 r.

  • Witam. Myślę,że nie posiadasz modułu komfortu tak jak ja. 😞 <!-- s:( --> . Pozdrawiam.

  • [b]Zyziu[/b], w VAGcomie masz taką f-cję wyszukiwania sterowników automatycznie. Otwierasz wybierasz tylko model auta i pstrykasz start. Aplikacja przepytuje wszystkie możliwe adresy sterowników które występują w danym modelu. Czyli jeśli tam nie wyświetli się na liście coś o nazwie związanej z komfortem to nie masz komfortu, poza tym możesz sprawdzić wlepkę w bagażniku, lub w książce serwisowej kody wyposażenia. A w najgorszym możliwym przypadku zdjąć plastiki pod kierownicą i zajrzeć czy fizycznie moduł komfortu istnieje. [b]MAREK FABIA[/b], może mieć rację. [b]Zyziu[/b] a masz szyby elektryczne, zamek centralny pilot w kluczyku i takie tam??

  • Mam ten sam silnik. Dzisiaj przy temperaturze 29 stopni C na zewnątrz silnik złapał 90 stopni po ok. 1 kilometrze jazdy.
    To najzupełniej normalne zachowanie. Do tego pozytywne, bo szybko spada zużycie paliwa. Jeżeli temperatura nie rośnie więcej aniżeli 90 st. to jest w porządku.

  • Zamek centralny mam, elektrycznych szyb nie mam.

  • Potwierdzam w moim silniku jest dokładnie tak samo

  • To jest fabia z 2005 roku . I jak szukam na allegro kabelków to pisze , że współpracuje ze skodami do 2004 roku . Czyli myślę , że powinien być inny kabelek , co prawda są aukcje na których pisze , że współpracuje do 2007 roku ale czy to nie błąd w opisie ? Może ktoś z was ma kabelek i by podpowiedział żebym nie musiał przerabiać jakiś błędnych zakupów.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 03-06-2011, 06:31[/i] ][/size]
    I nowe obserwacje związane z moim błędem . Jak jest pełen bak to check się nie wyswietla , musi paliwa ubyć o około 12-15 litrów i chcek się pojawia . Musze wejść do kanału i pooglądać autko od spodu może coś tam znajdę albo tankować po 100 km a raczej dotankowywać . Coraz bardziej mi to nie wygląda na sterownik silnika.

  • Panowie, chciałbym pozmieniac sobie w mojej fabi 1 troszke ustawien. Prosze o podpowiedz jaki kabelek i jaki programik do tego kupic i jaki to koszt. Chcialbym kupic cos uniwersalnego tzn mam w rodzinie pare autek z ktorymi chcialbym pobawic sie troszke tzn fabia1, fiat stilo, citroen C5 opel frontera. Poniewaz sie kompletnie nie znam na tym a chcialbym kupic cos dobrego to prosze o wyrozumialosc. Pozdrawiam i z gory wielkie dzieki za podpowiedzi. Pozdrawiam

  • [quote="Lesio_Dj"]mam w rodzinie pare autek z ktorymi chcialbym pobawic sie troszke tzn fabia1, fiat stilo, citroen C5 opel frontera[/quote]
    obawiam się że ten kabelek nie bedzie uniwersalny , do opla na pewno nie spasuje, do cytryny (chyba) też. nie wiem ja z fiat-em.... chyba że napisz do Viaken-a - viaken.pl ciekawe co oni zaproponują...

    do Fabii znajdziesz info na forum - koszt ok. 50 zł. i zwykły VAG-COM 3.11 wystarcza.

  • _reg5

  • Z mojego skromnego doświadczenia z Vagiem mogę powiedzieć tyle, że (przynajmniej część) softu nie obsługiwana jest przez laptopy ASUS. co do konkretnej wersji i modelu programu to musialbym zerknąc co tam mam. A jeśli chodzi o auta i uniwersalnośc, to na pewno można go uzywac w autach grup VW(audi, seat, skoda,vw) do francuzow ciezko dostac dobry, w miare tani program i kabel.

  • Mam laptopa HP z windowsem 7, to moze ktos poleci mi miejsce i jakiegos sprzedawce oprogramowania i kabelka zaczne od samochodow grupy vw

  • mam prośbe czy może ktoś mógłby to pokazać za pomoć zrzutów ekranu ??
    bo nie widze wszytkich tych opcji co mowicie
    z góry dzięki i pozdrawiam

  • Jeśli chcesz diagnozować wszystkie (prawie auta) to polecam tester Brain Bee, działa on jako samodzielne urządzenie i posiada kilkanaście kabli (oddzielna walizka) do różnych marek w tym auta z USA i Azji. Cena ok. 10 tys. bez obowiązku aktualizacji oprogramowania. Szczególnie pomocny w starszych modelach, widziałem jak śmiga i jest na prawdę niezły. Jeśli chodzi o zaawansowane funkcje typu wymiana softu, chip tuning, przeprogramowanie sterowników to już do każdej marki oddzielnie dedykowane urządzenia. W przypadku aut z Grupy VW widziałem taką zabawkę firmy Siemens/Bosh u autoelektronika za 16 tys. plus ok. 4 tys. rocznie opłata za użytkowanie i aktualizację softu

  • [b][color=#FF0000]wolfmk[/color][/b] już zwrócił uwagę, ale coś autora postu to nie rusza 🙂 <!-- s:) -->

    [center][b][color=#008000][i]Tym razem poprawiłem prefix tematu, jednak na przyszłość proszę o przeczytanie regulaminu 😉 || sid [/i][/color][/b][/center]

    Pozdrawiam
    sid