Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Skrzynia biegów - problemy/olej - temat zbiorczy

Topic created · 316 Posts · 78720 Views
  • samo sie nie naprawi a silowac sie z drazkiem nie polecam na poczatek pogrzebal bym w wybieraniu biegów jak to nie pomoze to trzeba szukacgdzie indziej a co to za silnik bo w mocniejszych modelach sypały sie łożyska w skrzyniach

  • To jest 1.4MPI 68KM sedan 2002r

  • Jakoś ostatnio skrzynia się uspokoiła. Może to dlatego, że staram się zmieniać biegi powoli i z jak najmniejszym użyciem siły (zaczęły miękko wchodzić, bardzo rzadko kiedy jest problem z wrzuceniem jedynki).

  • W tej chwili nie kojarzę by ktoś opisywał podobny problem.

  • no to daj znac co i jak

  • Witam dzis byłem na przegładzie i chłop na stacji mi powiedział ze jest do wymiany czujnik wstecznego bo jest zarzygany olejem.Moje pytanko czy taki czujnik wystepuje bo nie moge nigdzie takiego znalesc ani w instrukcji ani w internecie i na allegro,czujnik ten jest wkrecony w skrzynie czy ktos moze kojarzy co to za czujnik,z gory dzieki.

  • wystarczy wpisać w allegro "czujnik cofania fabia" :dobani: <!-- s:dobani: -->

    http://allegro.pl/czujnik-swiatel-cofania-skoda-fabia-1-0-1-4-1-9-i1210371920.html

  • ja mam to samo... zależnie jak auto stoi... raz wchodzą ładnie raz do dupy... 1,4MPI 44kW 2001r. obwiniano poduszke pod silnikiem... ale jeżdżę z tym już długo... jakoś daje rady... auto miało 60tyś... teraz ma 117tyś.

  • [quote="Rubin85"]To jest 1.4MPI 68KM sedan 2002r[/quote]

    Jak w kwietniu pierwszy raz wsiadłem do mojej Fabki (dokładnie taka sama), to też był problem z biegami - wchodziły ciężko, albo wcale. Po kilku tysiącach km na trasie problem ustał, teraz wchodzą ładnie, może raz na tydzień blokuje się jedynka. Myk polegał na tym, że wcześniej autko służyło tylko do jazdy po mieście.
    Dodatkowo zauważyłem (a przynajmniej tak mi się wydaje), że jak lekko puszczam sprzęgło przy wrzucaniu biegu, to skrzynce się to podoba*.

      • jak pisałem, to moje subiektywne odczucie.
  • Mam ten sam model co 2 poprzedni koledzy - 93tys na liczniku i od jakiegoś czasu problem z wrzucaniem jedynki - raz ładnie wchodzi innym razem ciężko aż się boję mocniej wrzucić żeby nie uszkodzić czegoś. Jakoś sobie radzę - wrzucam na dwójkę lub wsteczny i znowu jedynka.
    Gdzieś czytałem że wymiana oleju w skrzyni może pomóc. Co wy na to???

  • potwierdzam. Wymiana oleju daje się w ręku wyczuć.

  • Witam!
    Dzisiaj parkując przed domem teścia na kostce pod skodziną pojawiła się plamka oleju. Teść pokazał mi to i zaraz zaczeliśmy szukać wycieku. Sytuacja wygląda identycznie jak u kolegi na ostatnim zdjęciu. Czy może już kolega zniwelował ten problem? Chciałbym wiedzieć co to było.

  • stawiam na płyn hydrauliczny z przekładni kierowniczej, trzeba wypatrzeć skąd kapie i tyle

  • czesc kolego dowiedziałes sie o co chodzi z tym stukaniem przy ruszaniu bo mam to samo

  • ja nmoge dodac niestety ze moja fabka ma 13 tys przejechane i cos zaczyna mi niekeidy cieżko wchodzic pierwszy bieg. Nie katuje jej, jezdze wrecz ekonomicznie. Ciekawe czy cos zaczyna sie juz dziac czy nie. Wkrotce czeka mnie 1 serwis gwarancyjny. ciekawe co panowie powiedza jak sie ich spytam

  • powiedzą ci że tak ma być i to normalne zjawisko. Poczekają aż skończy ci się gwarancja i wtedy będą mówić ze to poważna sprawa i trzeba zrobić.

  • mi cięzko wchodziła 1 od około 10 000 km ale po jakimś czasie samo ustąpiło nawet nie pamiętam kiedy i jest już ok za to od jakiegoś czasu słyszę klekot łożyska oporowego jak jest na dworze zimno do czasu jak się nie zagrzeje układ napędowy (aktualnie 33000km) 😞 <!-- s:( -->

  • To widze, ze tak do konca dobrze nie jest. A Ja myslalem , ze bezawaryjnei do 50 tys pojezdze spokojnie...

  • Od jakiegoś czasu nasłuchuję jakiegoś chrobotania podczas jazdy które pojawia się podczas jazdy samochodem na jakimś tam biegu z puszczonym gazem. Najbardziej zaczyna chrobotać jak obroty samochodu spadną do 1100 obrotów i samochód zaczyna dodawać sobie gazu. Podczas jazdy z użyciem gazu, (przyspieszanie, zwalniani itd) niepokojącego dźwięku nie słychać. Czasami wydaje mi się, że ten dźwięk dochodzi z okolic lewego koła, a czasami, że ze skrzyni biegów. Czy mam się tym martwić? Co należy sprawdzić?

    1. W jaki sposób można sprawdzić poziom oleju w skrzyni biegów w Fabii 1.9 SDi?
    2. Jaki olej należy tam dolać, ewentualnie wymienić?
    3. Ile wchodzi tego oleju?
    4. Gdzie się go spuszcza?

    Z góry dziękuję za odpowiedz.

Log in to reply