Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Radio samochodowe

Temat utworzony · 69 Posty · 25273 Wyświetlenia
  • Witajcie,
    Sprawdź antenę czy nie skorodowała lub ktoś Ci jej nie wyrwał i ponownie nie wsadził żeby nie rzucało się w oczy . Luknij do połączeń kabla czy nie ma rdzy , luzów, ani po śniedzialych styków. Radio bym na razie zostawił w spokoju.
    Pół środkiem jest założenie dłuższego masztu . Ja mam maszt na 66 cm i mi styka nawet czeszki łapie 🙂 <!-- s:) --> . I nawet są w dobrym stanie stanie na tą odległość od granicy.

  • Witam. Mam następujący problem: parę dni temu kupiłem tanie radio z Mediona - 82220. Gdy zamontowałem je w samochodzie i podłączyłem kostkę, wszystko wydawało się działać, do czasu gdy odpaliłem światła. Wtedy głośniki zaczęły brzęczeć, a radio umilkło, ale wyświetlacz działał dalej. Podobnie gdy wsadzam kluczyki do stacyjki i przekręcam, tym razem jednak bez brzęczenia. Radio zaczyna działać ponownie, dopiero gdy je odłączę i podłączę z powrotem. Wcześniejsze radio działało na przejściówce bez zarzutów. Przeszukałem internet, ale nie znalazłem niczego co mogło by mi pomóc. Z góry dziękuję za pomoc ; ).

  • Same radio gra bardzo znośnie, nawet działają głośniki o których wcześniej nie miałem pojęcia - przy lusterkach. Tylko kurcze coś z kabelkami trzeba zrobić, a ja nie mam pojęcia co : ).

  • Wydaje mi się że z kablami nie ma się co bawić, skoro działało poprzednio wszystko ok, to znaczy, że po stronie kabli nic się nie powinno dziać. Raczej skłaniałbym się żeby zrobić coś z radiem (wymienić jednak na jakieś markowe? 🙂 <!-- s:) --> )

  • [quote]Radio zaczyna działać ponownie, dopiero gdy je odłączę i podłączę z powrotem.[/quote]

    Masz na myśli wyjęcie kabli, czy włączenie/wyłączenie?

  • [quote="zlloty"][quote]Radio zaczyna działać ponownie, dopiero gdy je odłączę i podłączę z powrotem.[/quote]

    Masz na myśli wyjęcie kabli, czy włączenie/wyłączenie?[/quote]

    Wyciągnięcie kabli. Włączenie wyłączenie radia nic nie daje.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 26-09-2011, 16:12[/i] ][/size]
    Idę zrobić to wg instrukcji. Dzięki bardzo anubis. Dam znać jak nie spalę Fabii.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 26-09-2011, 16:53[/i] ][/size]
    Chyba już z 4 godzny ogólnie spędziłem nad tym, żeby wyciągnąć kable z tej kostki... nie wyszedł ani jeden. Wyciągnąłem wcześniej ten żółty prostokącik, a dalej nie wiem jak mam ten kabel ruszyć..

  • [quote="anubis"]Raczej nie wyciągniesz bez specjalnej wsuwki, odetnij i przelutuj, potem zaizoluj[/quote]

    Też z tym długo walczyłem, trzeba wyjąć żółtą wsuwkę a potem małym śrubokręcikiem pokombinować (podważyć blaszkę blokującą, o ile pamiętam). Jak raz wyjmiesz, to potem już będziesz wiedział jak.

  • [quote="zlloty"][quote="anubis"]Raczej nie wyciągniesz bez specjalnej wsuwki, odetnij i przelutuj, potem zaizoluj[/quote]

    Też z tym długo walczyłem, trzeba wyjąć żółtą wsuwkę a potem małym śrubokręcikiem pokombinować [/quote]

    Do pinów ISO trzeba sobie zrobić wykłuwacz. Ja mam taki jak na zdjęciu i działa super.
    [url=http://w875.wrzuta.pl/obraz/9UDqCjiAzm2/wykluwacz_pinow_iso][img]http://c.wrzuta.pl/wm8305/cc8862fc001f298c4e82f11e/wykluwacz_pinow_iso[/img][/url]

  • ech, próbowałem chyba wszystkiego i jedyne co mi się udało osiągnąć, to że radio działa przy włączonym silniku.. za to gdy wyjmę kluczyk to już całkowicie nie odpowiada. Dobra, dziękuję wszystkim, raczej udam się z tym do elektryka czy coś, ja nawet kabelków nie potrafię wyjąć : )

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 13-10-2011, 22:33[/i] ][/size]
    Dla zainteresowanych: odłączyłem kabel odpowiedzialny za podświetlenie i wszystko działa ; ). Dzięki wszystkim za pomoc!

  • Witajcie
    Mam następujący problem - dostałem służbową F2 po lifcie - muszę przyznać że bardzo sympatyczne auto. Jedynym minusem jest radio. Dostałem niefabrycznego Kenwooda - widać fabryczne było dla leasingodawcy za drogie. Radio nie włącza się i wyłącza z zapłonem a działa cały czas. Wytargałem więc z deski i zacząłem analizować temat. I tu moje zdziwienie - na złączu oryginalnym pod radio Skody, na części od zasilania jest +12V na 3 pinach - na zasilaniu, na plusie po stacyjce i na podświetleniu. Zgłupiałem. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem? Czy może ja cos źle mierzę czy jak? moją uwagę zwróciło jeszcze jedno - do pinu ze stałym zasilaniem dochodzą dwa przewody - gruby i cienki. Może ten cienki trzeba przeciąć?

  • Nie wiem czy tutaj będzie tak samo, ale zwykle pomagała podmiana pinów, 2 z 5 o ile się nie mylę, ale wszystko jest na forum.

    A czy ten trzeci kabel z 12+ nie jest od potencjometru? Że możesz ściemnić lub rozjaśnić panel poprzez potencjometr przy światłach?

  • Jeśli chodzi o Kenwooda to muszę Cię zmartwić - zamieniałem kabelki, kombinowałem i niestety nic z tego nie przyniosło oczekiwanego efektu - nie udało mi się podłączyć radia pod zasilanie stacyjki tak, by się wyłączało z wyjęciem kluczyka. Sprawdzałem dwa inne radia (dedykowane skodowskie) i wszystko było ok.

  • Zmiana pinów nie pomogła, to pierwsze co robiłem. Zdziwiło mnie to że na wszystkich pinach jest +12 niezależnie od stacyjki. Co do podświetlenia to F2 po lifcie nie ma regulacji jasności podświetlenia deski. Trochę mnie zmartwiłeś tą opinią o Kenwoodzie ale w instrukcji jak byk jest informacja o włączaniu po zapłonie.

  • Witam was serdecznie.

    Trzeba sobie wyjaśnić kilka kwestii.

    1. +12V z aku - on jest tylko na potrzymanie pamięci stacji radiowych - przy podłączeniu pod stacyjkę. Jeżeli się nie mylę to on ma kolor czerwony.

    2. +12V ze stacyjki - Jest on do normalnej pracy radia po przekręceniu kluczyka. On ma kolor żółty.

    [b]hryniew[/b] U Ciebie prawdopodobnie te dwa przewody są połączone razem, bo tak się to łączy że radio grało cały czas. Musisz je rozłączyć je od siebie.
    Ja u siebie mam zrobione pod stacyjkę czyli przekręce kluczyk to radio gra , a jak wciągne kluczyk to radio gaśnie. Ja to swoje radio miałem zakładane w aso i nie mam jakiejś firmówki tylko takie proste ala made in biedronka.

  • ale ja mam instalację fabryczną. Wtyczkę fabryczną do radia Skoda i na niej mierzę te napięcia. Jak robi coś fabryka to zakładam, że musi być przygotowane pod poprawne działanie i taka konfiguracja musi być dostępna. Czy jest możliwość, że w F2 radio jest sterowane nie 12V tylko sygnałami z CAN?

  • [url=http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/isooem.htm]Zobacz TU[/url], na dole tej strony ma sz schemat dla ISO , może masz coś nie tak z instalacją.... :bezradny: <!-- s:bezradny: -->

  • Mam przejściówkę najpierw ze Skody na ISO a potem z ISO na Kenwooda. Sprawdzałem dokładnie przebieg przewodów i wszystko jest ok.

  • [quote="TOMUŚ"]Witam was serdecznie.

    Trzeba sobie wyjaśnić kilka kwestii.

    1. +12V z aku - on jest tylko na potrzymanie pamięci stacji radiowych - przy podłączeniu pod stacyjkę. Jeżeli się nie mylę to on ma kolor czerwony.

    2. +12V ze stacyjki - Jest on do normalnej pracy radia po przekręceniu kluczyka. On ma kolor żółty.
      [/quote]

    Drugi kabel zasila również normalnie radio po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Chyba Kenwood ma coś zrąbane co do zasady ze sposobem zasilania swoich radyjek, bo też miałem instrukcję jak podłączyć, nawet były gotowe przepinki kabli pod kątem zamiany tych dwóch powyższych i nic to nie dało, Po dwóch godzinach dałem sobie spokój i w sumie dobrze, bo teraz przynajmniej nie zapominam wyjąć panela z radia.

  • Problem wyjaśniony - zadzwoniłem do salonu Skody - Fabia II po lifcie ma radio sterowane pełnym CAN i trzeba ciągnąć dodatkowe zasilanie +12V po stacyjce. Muszę podjechać do salonu i zrobią mi to bez utraty gwarancji. Taka informacja dla przyszłych posiadaczy - najlepiej wytargować poprostu w salonie radio fabryczne i po kłopocie.

  • Nie wiem czy dobrze robię pytając. W razie czego proszę go wywalić 😉 <!-- s;) -->

    Otóż...w salonie przed odbiorem samochodu zaprogramowali mi stacje, które nie do końca mi odpowiadają...zmieniłem pod jedna nazwą stacje i zaprogramowałem myśląc, że nazwa sama wyskoczy ale na wyświetlaczu zamiast nazwy są jakieś cyferki.
    W instrukcji obsługi nic nie ma na ten temat...nie wiecie jak opisać nazwę bo przecież nie będę z taką pierdołą do serwisu jechał...