Witaj na forum Fabia Club Polska

Spam na forum jak weliminować

Temat utworzony · 36 Posty · 20605 Wyświetlenia
  • W związku z pojawianiem się ostatnio wątków od osób z różnych stron świata w j. angielskim,pomyślałem że można by wyeliminować takie wątki bądź posty ustawiając forum w ten sposób że aby napisać cokolwiek osoba zarejestrowana musi przejść np weryfikację poprzez wpisanie się w dziale powitań.Dopiero wtedy będzie miał możlowość wpisania postu w innym dziale.Druga sprawa to ustawienie forum w ten spisób aby można było pisać posty tylko w j. polskim.To wyeliminuje takie osoby.Można by też wprowadzić zatwierdzanie osób rejestrujących się przez adminów i moderatorów w celu weryfikacji wiarygodności.Co Wy na to?

  • Nie przesadzasz?

  • [quote="Wrona"]Nie przesadzasz?[/quote]

    [b]Wrona,[/b] kolega ma rację. coś niedobrego się dzieje. na razie.

  • [quote="Wrona"]Nie przesadzasz?[/quote]

    Myślę że nie.Na razie to są wątki, posty ale wielu z nas uzupełniało też pewne dane przy rejestracji i nie wiadomo co może się stać.

  • Przewrażliwieni jesteście...
    Ja nic nadzwyczajnego nie zauważyłam. Zarówno na forum jak i w mailach. :oczami: <!-- s:oczami: -->

  • [quote="Wrona"]Przewrażliwieni jesteście...
    Ja nic nadzwyczajnego nie zauważyłam. Zarówno na forum jak i w mailach. :oczami: <!-- s:oczami: -->[/quote]
    Ja mialem atak spamowy na poczte ok 2 miesiecy temu i od tego czasu jestem uwrazliwiony na wszelkie udziwnienia.

  • Możnaby czasowo zrobić weryfikację zarejestrowanych kont przez administratora.

  • Jeśli to są boty, to pomoże dobra CAPTCHA. Jeśli to są żywi ludzie - wprowadzenie wymogu porozumiewania się po polsku załatwi sprawę.
    Jest zresztą jeszcze nieco inny rodzaj spamu, o którym osobiście z administracją rozmawiałem i odpowiednie osoby wiedzą, o co kaman 🙂 <!-- s:) -->.

  • Ja myślę że weryfikacja postów to by było 🆗 <!-- s🆗 --> .
    Trzeba też wziąć pod uwagę ża na forum mamy kolegów z Czech i chyba jednego Słowaka oraz Anglików i Irladczyka, Niemca i innych. Dla nich też musimy coś sensownego zaproponować . Moim zdaniem jedyne co by mogło dla nich być dobre to translate.google. Z czego niektórzy korzystają bo to widać 🙂

  • Jak widać pojawiły się kolejne 2 tematy, więc wg mnie problem jest dość poważny.

  • Według mnie najlepszym pomysłem jest ten z wprowadzeniem weryfikacji za pomocą Captcha, którą zaproponował krpablo. Jeśli po jej wprowadzeniu zarówno przy rejestracji konta, jak i przy pisaniu pierwszych pięciu postów (to tylko umowna liczba zaproponowana przeze mnie) SPAM dalej będzie się pojawiał, to będzie znaczyło, że mamy do czynienia z ludźmi i wtedy trzeba będzie się zastanawiać co zrobić dalej. Na początek trzeba się zorientować z kim mamy do czynienia i Captcha by nam w tym pomogła.

  • na dobry początek w dzaile giełda powinno byc jak w "zrób to sam" czyli kazdy temat musi zostać zaakceptowany przez moderatora nie wiem co o tym myślicie

  • Jeśli okaże się, że SPAM powodują ludzie, a nie boty, to przydałoby się akceptowanie postów przez moderatorów nie tylko w dziale "giełda" ale w każdym temacie dla użytkowników poniżej pewnego progu postów. To wymagałoby dużej ilości poświęconego czasu na akceptowanie tylu postów dziennie ale SPAMerów skutecznie by to odstraszyło.

  • Jeśli spam generują boty reCaptcha powinna załatwić większosć z nich (jak nie to jest masa pluginów do phpbb z weryfikacją na podstawie pytań).
    Jeśli to chinole to nie ma na tą zaraze dobrego sposobu 😕 <!-- s:/ -->

  • a ten : Crydaysaidway ?? przyspamował trochę forum dzisiaj...

  • Sid da się coś zrobić z tym spamem, 25 lutego mieliśmy totalny atak usunąłem kilkadziesiąt tematów, masakra.

  • Ja również ostatnio pokasowałam kilka tematów- te "ataki" to jakaś maskara :zdziwko: <!-- s:zdziwko: -->

    ps. własnie poszły kolejne dwa tematy do usunięcia i to "te same osoby" non -stop sie wcinają :mur:

  • Rejestrują się boty, bo formularz rejestracji jest niezabezpieczony. Co za tym idzie - spamujo ;].
    Rozwiązaniem jest:

    1. Obrazki captcha w formularzu rejestracji, byle jakaś sensowne (reCaptcha lub podobne).
    2. Pytanie weryfikujące bycie człowiekiem - może być proste działanie matematyczne, którego wynik trzeba wpisać w pole w formularzu rejestracyjnym. Widziałem taki patent na innym forum opartym o phpbb.

    Niestety, o ile jest to jeden z najpopularniejszych i najbardziej wygodnych skryptów forum, o tyle jest właśnie bardzo dużo botów, które mają rozpracowane automatyczne wypełnianie formularza.

  • Atak botów wciąż nie ustępuje.
    Mamy blokadę graficzną przy rejestracji jednak jak widać ona nie działa.
    Prócz modyfikacji możemy wgrać najprostszą rzecz jak kolega wyżej powiedział, pytanie weryfikacyjne
    np. Jaki jest wynik działania 2x2= bądź jakie miasto jest stolicą Polski i raczej problem powinien zniknąć a jest banalny to wprowadzenia.

  • Pozwoliłem sobie pobawić w panelu i zmieniłem opcję przepisania obrazka na pytanie a dokładnie ile wynosi suma działania 5+4 =
    Gdy ktoś odpowie może się zarejestrować, nie wiem czy tego próbowaliście jednak może to zadziałać na boty.