Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Akumulator

Temat utworzony · 610 Posty · 115653 Wyświetlenia
  • Temat jest zbyt długi by odszukać to co mnie interesuje a wyszukiwanie nie dało oczekiwanego rezultatu więc mam pytanie.
    Czy po wymianie akumulatora rzeczywiście trzeba dokonywać ustawień położenia maksymalnego szyb i czegoś tam jeszcze związanego z modułem komfortu? Te informacje wyczytałem z książki sam naprawiam fabiszona...

  • [quote="karster"]Temat jest zbyt długi by odszukać to co mnie interesuje a wyszukiwanie nie dało oczekiwanego rezultatu więc mam pytanie.
    Czy po wymianie akumulatora rzeczywiście trzeba dokonywać ustawień położenia maksymalnego szyb i czegoś tam jeszcze związanego z modułem komfortu? Te informacje wyczytałem z książki sam naprawiam fabiszona...[/quote]
    Tak, po każdorazowym odłączeniu akumulatora trzeba to zrobić.
    Wkładasz kluczyk do zamka w drzwiach przekręcasz i trzymasz w lewo, aż szyba opuści się na dół, potem przekręcasz i trzymasz w prawo, aż szyba zamknie się całkiem.

  • Dzięki za odpowiedź, czyli żadna czarna magia 🙂 <!-- s:) --> Po odłączeniu aku od razu robimy tą kalibrację i po kłopocie tak? Do tego oczywiście pozostaje ustawić zegarek no i wprowadzić kod radia. Coś jeszcze?

  • [quote="karster"]Dzięki za odpowiedź, czyli żadna czarna magia 🙂 <!-- s:) --> Po odłączeniu aku od razu robimy tą kalibrację i po kłopocie tak? Do tego oczywiście pozostaje ustawić zegarek no i wprowadzić kod radia. Coś jeszcze?[/quote]
    Tak, po tej kalibracji szyby automatycznie się opuszczają i podnoszą.

  • Ja u siebie wymieniłem aku i obeszło się bez żadnej kalibracji, więc nie jest to regułą.

  • [quote="zdono"][quote="karster"]Temat jest zbyt długi by odszukać to co mnie interesuje a wyszukiwanie nie dało oczekiwanego rezultatu więc mam pytanie.
    Czy po wymianie akumulatora rzeczywiście trzeba dokonywać ustawień położenia maksymalnego szyb i czegoś tam jeszcze związanego z modułem komfortu? Te informacje wyczytałem z książki sam naprawiam fabiszona...[/quote]
    Tak, po każdorazowym odłączeniu akumulatora trzeba to zrobić.
    Wkładasz kluczyk do zamka w drzwiach przekręcasz i trzymasz w lewo, aż szyba opuści się na dół, potem przekręcasz i trzymasz w prawo, aż szyba zamknie się całkiem.[/quote]
    Jako że sprzedaje i montuje akumulatory musze wtrącić swoje 😄 <!-- s:D -->
    normalne jest ze przy odpięciu akumulatora kasuje sie zegar, przebiek dzienny, srednie spalanie itd i teraz ciekawostka jesli brak zasilania jest krótki pare minut to prócz skasowania zegara nic sie nie kasuje natomiast przy dlugim pozbawieniu pradu trzeba ustawiac szyby.
    Natomiast jako ciekawostke dodam ze mialem jeden przypadek z fabia ze po wymianie akumulatora ( cała wymiana trwała 2 minuty) nie dalo sie uruchomic silnika dodam ze auto bylo kupione w niemczech

  • [quote]Natomiast jako ciekawostke dodam ze mialem jeden przypadek z fabia ze po wymianie akumulatora ( cała wymiana trwała 2 minuty) nie dalo sie uruchomic silnika dodam ze auto bylo kupione w niemczech[/quote]
    Teraz będzie trochę nie na temat, i jaki był finał?

  • [quote="zdono"][quote]Natomiast jako ciekawostke dodam ze mialem jeden przypadek z fabia ze po wymianie akumulatora ( cała wymiana trwała 2 minuty) nie dalo sie uruchomic silnika dodam ze auto bylo kupione w niemczech[/quote]
    Teraz będzie trochę nie na temat, i jaki był finał?[/quote]
    koło sklepu był warsztat podłaczyło sie vaga i odpaliło nie pamietam co było przyczyna było to dawno temu

  • Akumulator wymieniony na Bosch S30 (bezobsługowy). Koszt akumulatora to 196 zł. Jak na razie wszystko gra.

    http://www.ceneo.pl/8502656<!-- m -->

    (są dwie wersje tego akumulatora - z plusem po lewej i po prawej stronie. Do Fabii plus musi być po prawej)

  • [quote="zdono"][quote="karster"]Temat jest zbyt długi by odszukać to co mnie interesuje a wyszukiwanie nie dało oczekiwanego rezultatu więc mam pytanie.
    Czy po wymianie akumulatora rzeczywiście trzeba dokonywać ustawień położenia maksymalnego szyb i czegoś tam jeszcze związanego z modułem komfortu? Te informacje wyczytałem z książki sam naprawiam fabiszona...[/quote]
    Tak, po każdorazowym odłączeniu akumulatora trzeba to zrobić.
    Wkładasz kluczyk do zamka w drzwiach przekręcasz i trzymasz w lewo, aż szyba opuści się na dół, potem przekręcasz i trzymasz w prawo, aż szyba zamknie się całkiem.[/quote]
    Witam.
    Właśnie wymieniłem w swojej Skodzie Fabii [F1] akumulator bez podtrzymywania zasilania.
    Czynność jaką wyżej opisałeś wykonałem , ale jest pewien problem , który przed wymianą akumulatora nie istniał.
    Chcąc otworzyć / zamknąć do końca szyby w drzwiach muszę klawisz przytrzymać , gdzie wcześniej wystarczył tylko ,,klik'' klawisza.

    ..... co się stało i jak to naprawić ?

    Pozostałe odbiorniki elektryczne działają bez zarzutu - jest OK.

    Dziękuję za odpowiedź.

    Mariusz.

  • [quote="WZÓR"]
    Czynność jaką wyżej opisałeś wykonałem , ale jest pewien problem , który przed wymianą akumulatora nie istniał.
    Chcąc otworzyć / zamknąć do końca szyby w drzwiach muszę klawisz przytrzymać , gdzie wcześniej wystarczył tylko ,,klik'' klawisza.

    ..... co się stało i jak to naprawić ?

    Pozostałe odbiorniki elektryczne działają bez zarzutu - jest OK.

    Dziękuję za odpowiedź.

    Mariusz.[/quote]

    kolega pisał o przekręcenia klucza w zamku do otwarcia szyb i ich zamknięcia.
    jest to procedura adaptacji i nalezy ją przeprowadzić.

    inaczej przycisk otwierania / zamykania nie bedzie działac w automacie.

    włóż klucz w zamek drzwi, nastęnie zamknij kluczem auto przytrzymując zamknięcie tak długo, aż szyby się zamkną,
    podobnie z otwarciem - tak długo trzymasz "otwarty" zamek, aż szyby same zjadą na dól.

    po takim zabiegu powinno wszystko działać .

  • [quote="kapi"][quote="WZÓR"]
    Czynność jaką wyżej opisałeś wykonałem , ale jest pewien problem , który przed wymianą akumulatora nie istniał.
    Chcąc otworzyć / zamknąć do końca szyby w drzwiach muszę klawisz przytrzymać , gdzie wcześniej wystarczył tylko ,,klik'' klawisza.

    ..... co się stało i jak to naprawić ?

    Pozostałe odbiorniki elektryczne działają bez zarzutu - jest OK.

    Dziękuję za odpowiedź.

    Mariusz.[/quote]

    kolega pisał o przekręcenia klucza w zamku do otwarcia szyb i ich zamknięcia.
    jest to procedura adaptacji i nalezy ją przeprowadzić.

    inaczej przycisk otwierania / zamykania nie bedzie działac w automacie.

    włóż klucz w zamek drzwi, nastęnie zamknij kluczem auto przytrzymując zamknięcie tak długo, aż szyby się zamkną,
    podobnie z otwarciem - tak długo trzymasz "otwarty" zamek, aż szyby same zjadą na dól.

    po takim zabiegu powinno wszystko działać .[/quote]
    Dziękuję za instrukcję - przycisk otwierania / zamykania już działa jak przed wymianą akumulatora.

    Mariusz.

  • Witam

    Poprzednią zimę przetrwałem bez wymiany aku ale ta się jeszcze nie zaczęła a czuję, że jej bieżące aku nie wytrzyma 😞 <!-- s:( -->
    W ogóle wydaje się jakieś dziwne to aku co mam, tzn "kiepskie", zdaje się mam jakiś dynamix
    http://akumulatorypoznan.pl/akumulatory-osobowe/86-dynamix-74ah.html
    Widać, że jest tani - pewnie tym samym nie jest najlepszy dlatego pytanie co kupić i za ile aby się opłacało. W końcu co kilka lat i tak trzeba wymienić aku więc po co wydawać teraz np 400zł na lepszy aku. Co polecicie?
    Autko ma silnik 1.9 TDi (2003 rok)

    PS. Podczas programowania szyb po wymianie aku ma znaczenie czy najpierw domykamy/ otwieramy szyby? W końcu zwykle zimą są zamknięte... 😉

    Pozdrówki
    Karol

  • Ja już wyszedłem z tego założenia parę lat temu, że bosch i centra jest przereklamowana, a płacić trzeba co najmniej o 1/3 więcej. Zarówno u siebie jak i u żony w wózku mam baterie jakieś firmy POWER i 3 zima przede mną raczej bez problemu jak zmierzyłem naładowanie i gęstość elektrolitu.
    Także myślę, że możesz iść w to co zarzuciłeś w linku.
    Dodam tu tylko tyle, że w poprzedniej fabce która sprzedałem org. bosch wytrzymał 4 lata, a centra 3,5 roku i to są powody dla których więcej tych baterii już nie kupię.
    Parametry tzn pojemność i prąd rozruchowy w tym DYNAMIX-ie są dobre.

  • Tylko, że ten Bosch czy Centra i tak jest produkwny w Chinach. I jaośc jednak spadła. Nie ma co przepłacać.

  • tylko nie wspominajcie mi o Dynamixie akumulatory robione w słowenii z odchudzina plyta rozmawialem z paroma ludzmi ktorzy tym handlowali klneli na ten akumulator jak cholera

  • [quote="nicram"]Tylko, że ten Bosch czy Centra i tak jest produkwny w Chinach. I jaośc jednak spadła. Nie ma co przepłacać.[/quote]
    a skad wiesz ze robione w chinach ?
    bo z tego co sie orientuje to centra robiona jest w hiszpanii i włoszech a bosch w czechach i portugalii z czego do Polski trafia tylko ten z czech
    apropo chinskich akumulatorow samochodowych u nas nie ma a powod jest banalnie prosty waga akumulatora kontener wyladowany akumulatorami troche wazy , koszty frachtu sa wysokie i narazie import z chin jest nieoplacalny

  • Dodam od siebie że Polakow zachodnie firmy oszukują ile się da a my tego nie widzimy 😞 . Wystarczy sobie porównać ten sam produkt który przychodzi do polski a który idzie na zachód. Widać gdzie nas mają 😞 . Ja miałem centre i mi wytrzymała 4,5 roku i myślę że jak na dzisiejsze aku to wynik normalny . W seicencie miałem exide to wytrzymał 5,5 roku . Era boschy co żyły po 13 lat i więcej już minęła 😞 <!-- s:( -->

  • [quote="TOMUŚ"]Era boschy co żyły po 13 lat i więcej już minęła 😞 <!-- s:( -->[/quote]
    Ale wydaje mi się, że to nie jest wina gorszej jakości akumulatorów, lecz elektroniki która jest samochodach. Kiedyś akumulator był obciążony jak włączyłeś światła, wycieraczki ewentualnie nagrzewnice, a teraz jest cała masa elektroniki która znacznie obciąża akumulator.

  • nie do końca
    akumulator jest projektowany ze ma wytrzymac 5-6 lat , jesli wytrzyma mniej klient zrazi sie do danej firmy jesli wiecej firma zbankrutuje bo akumulatory nie beda sie psuc i firma nie bedzie zarabiac