Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Wspomaganie układu kierowniczego - temat zbiorczy

Temat utworzony · 618 Posty · 142277 Wyświetlenia
  • Podam tylko , że po rozmowie z tym panem określił koszt naprawy ok. 350zł (z tym że raczej nie powinno przekroczyc tej kwoty), chodzi o typową usterkę - ogólnie elektronika.Jak dla mnie koszt szacowany uczciwie.

    To cytat z wiadomości email do mnie:

    "[i]Tak zajmuje sie naprawami takich pomp (KOYO, TRW). Podaje linka do strony
    którą chce niebawem uruchomić, tam są wszelkie potrzebne informacje.
    Jeśli ma Pan sugestie co powinno sie jeszcze na stronce pojawić to
    proszę o info. Przeciętny koszt naprawy to ok 350zł.[/i] "

  • No dokładnie, mi ta stronka się przyda.

    A mam takie pytanie. Czy po wyciągnięciu pompy, gdybym chciał ją dać do naprawy właśnie, mogę jeździć autem czy np. mogę przez to zatrzeć maglownicę albo coś ?

  • [quote="lukab88"]No dokładnie, mi ta stronka się przyda.

    A mam takie pytanie. Czy po wyciągnięciu pompy, gdybym chciał ją dać do naprawy właśnie, mogę jeździć autem czy np. mogę przez to zatrzeć maglownicę albo coś ?[/quote]

    Ja sie balem i nie jezdzilem, ale znam goscia, ktory jezdzil tak miesiac, tylko wężyki zatkał i mowi, ze wszystko jest ok.

  • witam czy wszystkie pompy pasują do obu rodzajów czujników skrętu (z przewodem i wtyczka). Sa rózne opinie na forum. Chodzi mi o to zeby odpowiedzi udzielil ktos kto zna temat.

  • Kolego, nie warto mnożyć tematy o tym samym, odpowiedzialem Ci na to pytanie.
    Firma, która regeneruje pompy powiedziala mi, ze nie ma to znaczenia i dawali sie za to pokroić. Ja jak wymienialem pompe, to nie zwracalem na to uwagi.

  • Te dwa rodzaje pomp TRW mają totalne inne wejście na czujnik, więc nie są wymienne. Owszem z drugiej strony wtyczka jest ta sama.....ale z tej strony co wchodzi do pompy, wtyczki są inne

    Czyż na prawdę trudno dostrzec różnicę we wtyczkach?
    [url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9bdc10e57b9c96df][img]http://images42.fotosik.pl/295/9bdc10e57b9c96dfm.jpg[/img][/url]

    Zresztą, pewnego dnia jak mi strzelił czujnik skrętu to nie znając tematu zakupiłem ten z odpinaną wtyczką.....i musiałem go oddać, bo mam starego typu...i kosztowało mnie to wiele nerwów bo auto już było na podnośniku...a czujnik zamówiłem na alle.

  • Witam po krótkiej przerwie...Odnośnie moich wcześniejszych postów- pompa zakupiona (podobno sprawna) używana,zamontowana , zalana płynem.. I tu moja prośba do Was :jako ze jestem kompletnie zielony w temacie VAG -a , i tych wszystkich kodów. Wyczytałem gdzięś na forum , że aby wszystko zadziałało jak trzeba to należy wykasować błędy i wpisać do sterownika kod "nowej" pompy, czy tak? Czy ktoś z okolic (woj. śląskiego) byłby w stanie mi pomóc wykonać takie coś za pomocą "komputera z Programem VAG"?

  • podeślij jakieś linki - nigdy tego nie ćwiczyłem .... bo pompy nie zmieniałem.

  • [quote="kris_passat"]
    aby wszystko zadziałało jak trzeba to należy wykasować błędy i wpisać do sterownika kod "nowej" pompy, czy tak? Czy ktoś z okolic (woj. śląskiego) byłby w stanie mi pomóc wykonać takie coś za pomocą "komputera z Programem VAG"?[/quote]

    Nic podobnego. Gość, elektryk z ASO, wymieniał mi nową pompę. Wsadził i tyle. Nawet nie podpinał kompa do skasowania błędu bo powiedział, że się sam skasuje po kilku odpaleniach i tak rzeczywiście było bo po jakimś czasie podpinałem vaga i zero błędów

  • [quote="kapi"]podeślij jakieś linki - nigdy tego nie ćwiczyłem .... bo pompy nie zmieniałem.[/quote]

    Czytałem o tym na forum "elektroda" problem dotyczył pompy koyo w maździe 3, poprostu szukam jakiegoś punktu zaczepienia :zamontowałem pompę , podłączyłem wtyczki i...miałem nadzieję , że sama ruszy, ale niestety kontrolka wspomagania nadal świeci (świeci jeszcze kontrolka poduszek-po próbie podłączenia Vag-a przez garażowego "specjalistę") Może jednak trzeba wykasować błędy ? Samochód jeździ już dobre parę lat bez wspomagania i najwyższa pora to zmienić.

    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1128380.html#5706242<!-- m -->

  • A może nie pompa nawaliła, tylko czujnik skrętu? Masz Koyo, czy TRW? U mnie TRW ruszyło samo i kontrolka wspomagania sama zgasła.

  • Ja mam pompę KOYO , cholera mnie bierze że nie mogę sobie z tym poradzić ,normalnie cycki opadają od tej elektroniki, do niedawna nie było klaksonu a alarm załączał się zawsze po cichu- kilka dni temu zaczął nagle działać z dźwiękiem ale dziś już znowu po staremu , za to pojawił się klakson. Naprawa wspomagania powinna wydłużyć moją cierpliwość do tego auta( ostatnio zaczyna mi jej brakować).
    Ponawiam prośbę o pomoc , tak uczciwie mówiąć to ja nie diagnozowałem usterki , zaufałem sprzedającemu (który podobno diagnozował w jakimś warsztacie i stąd info że uszkodzeniu uległa pompa).Jeśli ktoś z forumowiczów byłby skłonny poświęcić mi trochę swojego wolnego czasu i "przeskanować- sprawdzić - zajrzeć " za pomocą Vag-a( nie za darmo oczywiście lecz w granicach dobrego "smaku"). Będę wdzięczny.

  • A wiązkę elektryczną sprawdzałeś? Jak sie sypie elektronika, to wypadałoby zobaczyć, to może też być przeczyną usterki wspomagania.

    [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=9146&highlight=wi%B1zka]wiązka[/url]

  • Wiązkę sprawdzałem w zeszłym roku , podwiesiłem tak jak koledzy z forum. Może gdzieś przeoczyłem jakiś uszkodzony przewód... będę musiał chyba jeszcze raz sprawdzić wszystko..dzięki

  • Chciałbym uzupełnić płyn do wspomagania, jaki płyn należy zakupić FEBI 06162, czy FEBI 06161? jaki jest lany fabrycznie?

  • [quote="canapl"] jaki jest lany fabrycznie?[/quote]
    płyn oryginalny VW - koszt 1L ok 40zł. w aso. kolor zielony.

    jest to płyn hydrauliczny i nie wiem jak sie zachowa jak go zmieszasz z innym.

  • W samochodach ciężarowych , autobusach olej hydrauliczny czasami się miesza , nie ma to wpływu na działanie wspomagania.
    Myślę ,że w osobowych też nie powinno być z tym problemu , wszak to są "takie" same , lub podobne zasady działania.

  • [quote="kapi"][quote="canapl"] jaki jest lany fabrycznie?[/quote]
    płyn oryginalny VW - koszt 1L ok 40zł. w aso. kolor zielony. [/quote]

    I to jest olej syntetyczny?

  • [url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2117109&sid=7136d5207b0cc52a48cac3620c6e6666#p2117109]>klik<[/url] ładnie wszystko opisane.

  • witam dzis bo burzowej nocy i poranku ide do gararzu wsiadam odpalam i tu moje zdziwienie wspomaganie niedziala a na podlodze plama oleista zadna kontrolka sie niezapalila wiec wnioskuje ze olej z pompy wylatuje bo caly czas kapie czy z ta usterka uda mi sie samemu zrobic czy szkoda czasu i oddac do mechanika tylko zastanawia mie jakim cudem ten plyn wycieka w nic niewalnołem?