Witaj na forum Fabia Club Polska

Tarcze i klocki - temat zbiorczy

Temat utworzony · 435 Posty · 145546 Wyświetlenia
  • Vw montuje przeważnie ATE więc skoda może podobnie.

  • Przejechałem swoją Fabką 60 tys km.Stoję przed faktem wymiany poraz pierwszy klocków hamulcowych.Słyszałem w wrsztacie od gościa że przy tej okazji powinienem wymienić tarcze.Czy ktoś z Was może to potwierdzić,bo czytając wiele postów na temat wymiany klocków nie doczytałem sie nic na temat ewentualnym zużyciu tarcz lub ich wymiany.Bardzo bym poprosił o rozsądne sugestie.

  • To raczej zalezy od tego jak wygladaja jeszcze tarcze. Ja wymienialem same klocki, ale przy 40-45 tys.

  • Ja na swoich tarczach dobijam do 100 tys km z trzecim kompletem klocków i teraz dopiero przy czwartym będę zmieniał tarcze. Ale stan tarcz trzeba ocenić dopiero po zjęciu koła.

  • Wszystko zależy jak się jeżdzi.
    Podaj mi dokładnie jaka buda,rocznik i silnik to podam Ci jaka jest minimalna grubość tarcz . Zmierzysz i będzie wiadomo czy są do wymiany.
    Min grubość 20 mm 🙂 <!-- s:) -->

  • w teorii sie zmienia tarcze przy 3 lub 4 wymianie klockow, ale to tez jest indywidualne 😛 Ja juz zmienialem tarcze po 60k km 😛 a klocki co 15k km 🙂 <!-- s:) -->

  • Hildek to masz ciezka noge 😛 ja mam przejechane ponad 50 kkm i mam jeszcze klocki na jakies 10 kkm :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  • Zalezy od modelu, rocznika etc.
    Jako ze jestem wlasnie po wymianie: 1.9 TDI z 2001 - ATE

  • [quote="imcpan"][quote="MirekS"] W serwisie klocki kosztują 240 zł tylko nie wiem czy z wymianą czy bez[/quote]
    W czestochowie w ASO Marszałek, pytałem dzisiaj 170PLN + 50 PLN za montaż
    [quote="MirekS"]Powodzenia :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->[/quote]
    Dzięki.

    Ja chyba jednak wydam tą 100 więcej i założe w serwisie. Zwyczajnie jestem z tych oryginalnych klocków bardzo zadowolony. Wytrzymały 60tys mimo że jedźę głównie po mieście, nigdy nie piszczały i nigdy mnie nie zawiodły.

    Fakt że trochę drogo ale na hamulcach nie warto oszczędzać, a jakby jakieś inne miały mi przy każdym hamowaniu piszczeć to bym zwariował.

    W każdym razie dzięki za info.[/quote]

    320 za tarcze i 120 za klocki firmy brembo ,a montarz prosty jak du....

  • po co przepłacac to ma chamować :piwo: <!-- s:piwo: -->

  • Zmieniałem w ubiegłym roku w maju w serwisie - oryginalne były FERODO z logo VW, założyli mi też takie same. Dodam, że pierwszy raz zmieniłem - po 90 kkm, więc cena ok. 150 zł była do przyjęcia.

  • Ja zmienilem oryginalne po 73 kkm.
    Montaz faktycznie jest dosyc prosty. Moze ktos sie pokusi o dokumentacje do dzialu "zrob to sam"? U mnie niestety bylo za ciemno do robiena zdjec.

  • Ja wymieniłem po 75 tyś. km w ASO w Krakowie za 170zł oryginalne + 40 zł wymiana chyba.

  • Witam szanownych kolegow,
    zakupione mam tarcze hamulcowe Honeywell Jurid, czy wiecie cos na ich temat?
    dodatkowo klocki hamulcowe TRW, rowniez poprosze o uwagi.
    mam zamiar zmienic oryginaly, przebieg 74kkm i jeszcze wg serwisu 1kkm do zmiany tarcz.

    pozdro.

  • O firmach które podałeś nie umiem nic bliżej powiedzieć, za to powiem, że nie wierzę, iż po 74 tys km masz tarcze do wymiany, tym bardziej, że sądząc z Twego tekstu jest to pierwsza wymiana klocków.

  • To jest naturalne nagrzanie tarcz wcześniej miałeś to samo. Czy nic nie masz zablokowane najlepiej sprawdzić podnosząc auto do góry i zakręcając kołem powinno samo wykonać parę obrotów.

  • Naturalne zjawisko.Tarcze i klocki różnych firm inaczej się nagrzewają mniej lub bardziej więc może stąd to odczucie.

  • Mam pytanko odnośnie kpl. tarcz i klocków na przód do Fabisi 1,9 TDI
    Czy ,usze mierzyc wielkość tarczy,(slyszalem ze wychodzily 2 rozmiary:-( )

    Co powiecie o:(taka dostałem propozycje z hurtowni)
    ATE power disc nacinane tarcze w taka krzywa petrochoidalna..... wraz z klockami ATE 500 zł za kpl''

    To ze na pewno sa lepsze od standartowych-to na pewno,ale czy lepiej hamują i starcza na kolejne 80tys??(tarcze),a klocki tylko trzy razy bede wymieniać???

    Prosze o komentarze,jezeli moge o to prosić.
    Pisalem tego posta w innym temacie,ale nie uzyskalem wiecej niz 1 odpowiedzi:-(
    Wiec postanowilem tutaj zalozyc nowy temat,moze ktos zauwazy i sie wypowie.

  • Ja wlasnie zlozylem zamowienie na podobny komplet i nie moge nic powiedziec jeszcze 😞 <!-- s:( -->
    Mam tylko nadzieje, ze wkoncu spelnia moje oczekiwania..

  • [quote="Chris"][quote="Daras CAT"]Mam pytanko odnośnie kpl. tarcz i klocków na przód do Fabisi 1,9 TDI
    Czy ,usze mierzyc wielkość tarczy,(slyszalem ze wychodzily 2 rozmiary:-( )

    Co powiecie o:(taka dostałem propozycje z hurtowni)
    ATE power disc nacinane tarcze w taka krzywa petrochoidalna..... wraz z klockami ATE 500 zł za kpl''

    To ze na pewno sa lepsze od standartowych-to na pewno,ale czy lepiej hamują i starcza na kolejne 80tys??(tarcze),a klocki tylko trzy razy bede wymieniać???

    Prosze o komentarze,jezeli moge o to prosić.
    Pisalem tego posta w innym temacie,ale nie uzyskalem wiecej niz 1 odpowiedzi:-(
    Wiec postanowilem tutaj zalozyc nowy temat,moze ktos zauwazy i sie wypowie.[/quote]

    lepiej hamuja hmm cieżko powiedziec napewno lepiej odprowadzaja ciepło a co za tym idzie cieżej ich przegżać, moim zdaniem warto w coś takiego zainwestować ja mam brembo max nawiercane i jestem zadowolony, co do wytrzymałości z regułu wytrzymałość mają tak jak orginały[/quote]

    w jaki sposob lepiej odprowadzaja cieplo???

    jasne ze lepiej hamuja, bo te naciecia odprowadzaja pyl ktory sie bierze z klockow przy scieraniu i odprowadzaja tez gazy ktore sie tworza pod okladzinami - stad lepsze tarcie, stycznosc okladziny ciernej z tarcza i krotsza droga hamowania.

    Jezdze juz jakies 10k km na EBC turbogroovach z klockami Greenstuff i jestem zadowolony. Jeden minus i tak mi sie grzeja 😛 Czasami musze uwazac na swoje kopyta hehe 🙂 <!-- s:) -->

    Klocki beda szybciej schodzily chociaz jak patrzylaem na moje jakis tydzien temu jak zmienialem laczniki to polowa jeszcze zostala, a moze ciut wiecej niz polowa.

    Podsumowujac polecam sportowe hamulce ;]