Witaj na forum Fabia Club Polska

Tarcze i klocki - temat zbiorczy

Temat utworzony · 435 Posty · 145546 Wyświetlenia
  • Nio moglo tak byc.. Dziur u nas pod dostatkiem.
    Najsmieszniejsze jest to, ze ojciec mial to samo w swoim aucie, tyle ze u niego chodzil tzn. podskakiwal pedal hamulca..
    Wymienili mu tarcze bez problemu, ale mial tez stosunkowo malo przejechane jeszcze..

  • [quote="MirekS"][quote="wolfmk"] ale dlatego wlasnie pytam sie o powod takiego pokrzywienia tarczy.[/quote]

    Po dłuższym używaniu hamulca, lub ostre jedno nawet hamowanie, wjechałeś w kałużę i nastąpiło gwałtowne ochłodzenie.[/quote]

    Wjade znow w kaluze, zahamuje na dziurze i znow bede mial pokrzywiona tarcze?
    Beznadzieja troszke...

  • Przez kałużę możesz pokrzywić tarczę w każdym aucie nawet w Maybachu. Ja na Twoim miejscu po pierwsze to bym sprawdził czy to faktycznie tarcza, a po drugie nie kupowałbym nowych tylko te które masz przetoczył u tokarza.

  • Nie jestem zwolennikiem odnawiania zuzytych lub uszkodzonych czesci 😢
    Bylem z tym serwisie - wywazyli mi kola, skontrolowali cisnienie w oponach.
    Gosciu sie przejechal i stwierdzil, ze juz po sprawie.
    Niestety prawda okazala sie o wiele bardziej okrutna.
    Zdaje mi sie tez, ze nie zawsze wstepuje nierowne hamowanie, ale to "na oko" bardzo ciezko stwierdzic. Czasami podczas hamowania czuje sie jakbym mial kwadratowe opony wiec co moze byc innego jesli nie tarcza...

  • [quote="wolfmk"]Czasami podczas hamowania czuje sie jakbym mial kwadratowe opony wiec co moze byc innego jesli nie tarcza...[/quote]

    Odkształcona opona, może to być spowodowane wadą fabryczną lub małymi przebiegami, a co za tym idzie długimi postojami samochodu w jednej pozycji. Kolega miał tak z oponami Bringston ( mogłem źle napisać nazwę ).

  • Moje opony to slynne MATADORki przez wiekszosc ludzi znienawodzone.
    Ewentualne odksztalcenia opon czulbym wtedy caly czas, a nie tylko przy hamowaniu.
    Ponadto nie moge pochwalic sie malymi przebiegami niestety - mam autko rok i 3 miesiace i niedlugo bede jechal na trzeci serwis olejowy.

  • [quote="wolfmk"]
    Ewentualne odksztalcenia opon czulbym wtedy caly czas, a nie tylko przy hamowaniu.
    [/quote]

    To prawda. Więc pozostają raczej tarcze.

  • [quote="gobla"]dlatego ze zle je uwzytkowalem i oni nie moga dwa razy na gwaranciji tarcz wymieniac teraz czekam na przeglad na 15tys (mam 11.600) i boje sie ze bede musial zaplacic za tarcze jako iz problem sie powtarza znaczy bija mi kola przy chamowainu 😞 [/quote]

    To niech Ci dadzą instrukcję jak należy użytkować hamulec.
    W żadnym razie nie zgadzaj się na to by odpłatnie wymieniali Ci drugi raz tarcze, ewentualnie zmień serwis, poza tym zawsze możesz wystosować oficjalną skargę do głównej siedziby w poznaniu. Napisz w piśmie jasno, że serwis twierdzi, że źle używasz hamulca, że nie wymienią Ci tarcz mimo gwarancji i nie chcą stwierdzić przyczyny usterki. Poza tym jak twierdzą, zę przyczyną jest zła droga to dlaczego nie występuje to we wszystkich fabiach ?? Walcz o swoje hamulec nie ma prawa bić.
    A czy sprawdzali Ci ABS ?? Może tu tkwi przyczyna ?? Słyszałem kiedyś o sytuacji kiedy to podczas hamowania w astrze też były mocne bicia i problem tkwił w elektronice abs-u jednak nie wiem co dokładnie było wtedy przyczyną.

  • Jasna ch**** wydam 500 zl na wymiane tarcz i klockow, a tu mi zacznie na nowo bic? :roll:

    [quote="gobla"]Nie wnikalem w rozmowe ale u mnie w rsce jest to samo :?

    najpierw wymienili mi tarcze na gwrancji lecz powiedzieli ze nie wymienia ich drogi raz dlatego ze zle je uwzytkowalem i oni nie moga dwa razy na gwaranciji tarcz wymieniac teraz czekam na przeglad na 15tys (mam 11.600) i boje sie ze bede musial zaplacic za tarcze jako iz problem sie powtarza znaczy bija mi kola przy chamowainu 😞 dramat skoda servis jest do pu :brawo: <!-- s:brawo: --> py[/quote]

    Teraz moga obronic sie dyrektywa, nadana serwisom w tym roku, ze tarcze nie podlegaja wymianie na gwarancji po przebiegu 10.000.

    [quote]A czy sprawdzali Ci ABS Pytajnik Może tu tkwi przyczyna Pytajnik Słyszałem kiedyś o sytuacji kiedy to podczas hamowania w astrze też były mocne bicia i problem tkwił w elektronice abs-u jednak nie wiem co dokładnie było wtedy przyczyną.[/quote]

    Ja tez mam ABS - moze tu tkwi przyczyna?

  • [quote="wolfmk"]Teraz moga obronic sie dyrektywa, nadana serwisom w tym roku, ze tarcze nie podlegaja wymianie na gwarancji po przebiegu 10.000.
    Ja tez mam ABS - moze tu tkwi przyczyna?[/quote]

    GOBLA
    Moment, moment ale ale jak masz przebieg 11600km to na drugim komplecie jeszcze nie zrobiłeś 10 tys km więc gwarancja jest dalej.

    WOLFMK
    Może

  • A wlasnie - zgadza sie 😎
    Ponadto oni daja gwarancje przy zakladaniu oryginalnych czesci wiec musza uznac reklamacje ..

  • Cóż albo pozostaje Ci kupić drugie autko na podmiankę :hyhy: <!-- s:hyhy: --> lub też uzbroić się w kartkę długopis i coś do mierzenia ściągnąć koła i pomierzyć to i owo później zrobić to samo w sklepie. To jest właśnie ten ból kupować nietypowe auto niby takie same, a inne. Kolega w pracy ma identyczny model jak ja nawet z tego samego roku, miesiąca i też w wersji holenderskiej i ma ABS którego u mnie brak.

  • [quote="Adaś"]Mirku, jak myślisz jaką największą tarcze można zainstalować w Fabi? ostatnio na tvn turbo widziałem że do fabki wpakowali 330 stke 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    NA MÓJ CHŁOPSKI ROZUM WSZYSTKO ZALEŻY OD ROZMIARU KÓŁ JAKIE SIE CHCE ZAŁOŻYĆ I OD POTRZEB WYHAMOWANIA AUTA. :hyhy:
    CZYLI MOCY SILNICZKA. :przestraszony:

  • [b]Adaś[/b] czy tam jest na tyle miejsca by włożyć 330 do tego ogromne koła, nie jestem pewny, trza by to wsio dokładnie pomierzyć.

  • zreszta bebny psuja calkowicie urok duzych felg

  • [quote="Zygus"]zreszta bebny psuja calkowicie urok duzych felg[/quote]

    DOBRA DOBRA ZYGUS..... :kwasny: <!-- s:kwasny: -->
    JAK SIE NIE MA CO SIĘ LUBI TO SIĘ LUBI CO SIĘ MA. :hyhy:

  • [quote="DAX"]DOBRA DOBRA ZYGUS..... :kwasny: <!-- s:kwasny: -->
    JAK SIE NIE MA CO SIĘ LUBI TO SIĘ LUBI CO SIĘ MA. :hyhy: [/quote]

    Co racja to racja, ale jak bym to zmienic, to bym zmienil i to szybko

  • hmm a napewno chodzilo o ta sama pojemnosc i moc ?? bo troche dziwne by to bylo ze przyjednakowej mocy srednica tarcz by sie ruznila 😐 <!-- s:| -->

  • niewiem jak z mocom ale musisz dobrać do wielkości felg i czy masz ABS czy go nie masz.ja za klocki i tarcze Brembo płaciłem 3 tygodnie temu ok 310pln.

  • Jako ze problem nadal mam i jest on BARDZO, ale to BARDZO uciazliwy, postanowilem zalozyc nowy topic o hamulcach, a mianowicie o ich wichrowaniu sie po ok. 10 tys km.
    Problem ten jest chyba jakas wada tego auta lub mojego egzemplarzu.
    Opisze swoja historie jeszcze raz od poczatku: autko kupilem nowe i przejechalem ok 40 tys. km na nowych, oryginalnych tarczach. Nastepnie kupilem zamienniki tarcz w sklepie wysylkowym + zamienniki klockow. Przejechalem ok 10 tys km. Nastepne tarcze jakie kupilem byly firmy BREMBO. Klocki zostawilem i jezdzilem na zamiennikach. Przejechalem znow ok 10 tys. km i zgadnijcie co ostatnio zaobserwowalem?? Otoz ZNOW, PONOWNIE mam krzywe tarcze :dobani: :mad: <!-- s:mad: --> Juz po prostu nie moge..
    I teraz prosba do wszystkich, ktorzy znaja przyczyne (nawet czysto hipotetycznie) i moga cos napisac na temat: "dlaczego tarcze w fabii wolfa sie tak szybko krzywia??"
    Tylko plisss - wykluczcie styl jazdy przy uwzglednianiu powodu bo staram sie hamowac silnikiem i czesto mi to nawet wychodzi 😉
    Wszelkie wywody na dreczacy mnie problem - mile widziane..