Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] VAG - Wszystkie sprawy z nim związane

Temat utworzony · 548 Posty · 151517 Wyświetlenia
  • [b]damiani[/b], przebij się przez ostatnie strony tego wątku - podawałem dostawców. :...: <!-- s:...: -->

  • [quote="kapi"][b]damiani[/b], przebij się przez ostatnie strony tego wątku - podawałem dostawców. :...: <!-- s:...: -->[/quote]
    Czytałem o firmie na "V" ale chciałbym poznać opinie ludzi którzy przebrnęli przez instalację na WIN 7 64-bit Home Premium....
    Chciałbym kupić i użytkować a nie kupić i męczyć się, szukać rozwiązania.

  • Jak coś jest do wszystkiego to jest do ... tak jest zazwyczaj, jak w tym przypadku - tego nie wiem, ja mam interfejs do VAG i jest ok, ale podejrzewam, że w tej cenie to adaptacji żadnych nie będzie można tym interfejsem robić a jedynie diagnozować kody usterek i ewentualnie usuwac.

  • [b]Texas28[/b], jak już wielokrotnie pisałem - przebij się przez wątek. a znajdziesz odpowiedź. interfejs możesz kupić dużo taniej.

  • [quote="Texas28"]Witam
    Posiadam Skodę Fabie 1.4 16v 2003 r, czy taki interfejs http://allegro.pl/uniwersalny-multi-interfejs-usb-15w1-vag-i-inne-i2431092955.html<!-- m --> będzie poprawnie pracował z moim autkiem(mam na myśli odczyt i kasowanie błędów ewentualnie jakaś adaptacja)???
    Z góry dzięki za pomoc 🙂 [/quote]

    Mam ten sam, działa bez zarzutu zarówno na XP jak i Win 7.

    [quote="Damiani"]Czytałem o firmie na "V" ale chciałbym poznać opinie ludzi którzy przebrnęli przez instalację na WIN 7 64-bit Home Premium....
    Chciałbym kupić i użytkować a nie kupić i męczyć się, szukać rozwiązania.[/quote]

    Kabel pod Wn 7 działa bez zarzutu. Sterowniki instalują się same z Windows Update, jedyne co trzeba zmienić w systemie to odpowiedni Port Com 1-4 i Latency jak najmniejsze.

  • Kolego mari0

    A jakim programem pod WIN7 64-bit obsługujesz ten kabel ??

  • [b]damiani[/b], vag-com 3.11 i 4.09 działa na viście 64bit. wiec na W7 tez powinien.

  • [quote="kapi"][b]damiani[/b], vag-com 3.11 i 4.09 działa na viście 64bit. wiec na W7 tez powinien.[/quote]

    Niestety oba te programy nie działają pod WIN7..... Sprawdziłem osobiście.

  • pozostaje ci maszyna wirtualna z XP :cwaniak: <!-- s:cwaniak: --> wtedy wszystkie programy uruchomisz.

  • [quote="kapi"]pozostaje ci maszyna wirtualna z XP :cwaniak: <!-- s:cwaniak: --> wtedy wszystkie programy uruchomisz.[/quote]
    Tak też uczyniłem i wszystko teraz śmiga bez problemu :padam:

  • Witam

    Wiem, że może moje pytanie jest banalne, ale ja na nie odpowiedzi nie znam 😞 <!-- s:( -->. Jaki znajduje się rodzaj złącza diagnostycznego w Skodzie Fabii II z roku 2008? Czy jest to OBD, OBD2, czy CANN. Takie nazwy wyczytałem, ale kompletnie nie wiem jakie jest w moim samochodzie.

    Pozdrawiam

    Tomek

  • Samo złącze jest OBDII czy OBD2, jak zwał tak zwał, i tak to jest to samo.

  • [quote="tomekl80"]czy CANN. [/quote]
    złacze to jak pisze [b]Sev[/b], a komunikacja może być po CAN. F1 miała KKL. nie wiem, czy F2 przed liftem też ma KKL czy już CAN.

  • Napiszę jaśniej - złącze w Fabii 1 i 2 jest 16 pinowe OBD2 a komunikacja może być po linii K lub Can

    napisz do czego ci potrzebne to pytanie???

  • Witam jako nowy użytkownik forum i właściciel 2 Fabek TSI :evil: <!-- s:evil: -->
    Jak w temacie, co mogę kupić najtaniej?
    Czy w F2 FL można włączyć amerykański tryb świateł do jazdy dziennej i regulować moc żarówek?
    Czy mogę wyłączyć automatyczną aktywację obiegu wew. po włączeniu klimy?

  • tryb amerkyanski swiatel dziennych jest 🙂 <!-- s:) --> to wiem, na reszte pytan niestety nie znam odpowiedzi...

  • do F2 niby to przed FL ale lepiej CAN bo zwykły KKL nie połączy się ze sterownikiem silnika .

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 03-08-2012, 11:15[/i] ][/size]
    [quote="mor"]Witam jako nowy użytkownik forum i właściciel 2 Fabek TSI :evil: <!-- s:evil: -->
    Jak w temacie, co mogę kupić najtaniej?
    Czy w F2 FL można włączyć amerykański tryb świateł do jazdy dziennej i regulować moc żarówek?[/quote] tryb amerykański da się włączyć tylko zależy to od wersji "wyposażenia" a dokładniej od modułu komfortu jaki jest wsadzony co do regulacji jeśli nie masz pojęcia lepiej się nie bawić bo jest to wszystko w bajcie zaznaczonym na czerwono czyli jednym którego nie powinno się ruszać
    [quote="mor"]Czy mogę wyłączyć automatyczną aktywację obiegu wew. po włączeniu klimy?[/quote] pierwszy raz się spotkałem z czymś takim, chodzi to o obieg wewnętrzny przy włączaniu wstecznego ?

  • Po włączeniu klimatyzacji automatycznie włącza się obieg wewnętrzny, niezależnie od wstecznego.
    Jak sprawdzić wersję modułu komfortu? Jest to gdzieś naniesione czy trzeba się podpiąć?

  • witam.
    Chciałbym sobie sam diagnozować za pomocą VAG-u problemy (błędy) wywalane przez komputer samochodu.
    Fabia II 2007 rok.
    Zastanawiam się nad kupnem (ewentualnie pobraniem) programu i kupnem kabla z tym że wszystko co znajduje (nawet na allegro) to programy i kable do roczników max 2006.
    Czy wiecie gdzie można w miarę tanio (max 300 zł) kupić kabel i program który poradzi sobie z Fabią II z 2007 roku ?
    Chcę mieć 100% pewność że kupiony program i kabel będą się nadawały do czegoś (odczyt i kasowanie błędów) a nie tylko leżały w szufladzie po kupnie...
    Przeczesywałem internet w poszukiwaniu odpowiedzi ale jedyne czego się dowiedziałem to że program musi obsłużyć kabel OBD II po lini Can - czy są jakies specjalne dedykowane kable pod fabię ?

    jak to z tym jest ?
    (proszę o łopatologiczne wyjaśnienie sprawy - dzięki )

  • Witam.Posiadam taka sama skode co ty i mam dwa kable do diagnostyki auta i dzialaja bez zarzutu to co na nich pisze to

    1. KKL VAG-COM 409.1 program VAG-COM Release 409-1
    2. ELM 327 USB V1.5a program PCMSCAN,PROSCAN,i wiele innych
      Tym pierwszym programem to sobie sprawdzam bledy i je kasuje ale mozna duzo duzo wiecej zrobic.

    Pozdrawiam