Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] VAG - Wszystkie sprawy z nim związane

Temat utworzony · 548 Posty · 151577 Wyświetlenia
  • fabia kombi 1.4mpi rocznik 2002 a kupiona 2003 a vaga osobiście podłączałem 2 razy , tylko do sczytania błędów (polskim vagiem 2.5) . znajomy łączył się polskim vagiem , vag com, kable miał jakieś czarne i niebieskie . wcześniej jak mi pokazywał jak to robić to wszystko działało.Aktualnie Moduł komfortu czyta teraz a silnika nie chce ;/ w serwisie robili mi zderzak tylni i mieli tez sprawdzić auto ,to stwierdzili że nie ma połączenia między kompem a sterownikiem. auto posiada sekwencje lpg ma to jakiś wpływ na sterownik?
    Pozdrawiam

  • [quote="kapi"][b]and62[/b], zadzwoń do VIAKEN-a, oni ci pomogą dobrać. ja bym się skłaniał do tego za 54 od nich. ale nie wiem czy czasem w F2 nie ma komunikacji po CAN. wtedy ten nie wystarczy... :???: <!-- s:???: -->[/quote]
    VIAKEN mi zaproponowal [url=http://viaken.pl/pl/diagnoza-vag/interfejs-vcds-1065-pl-1990r-do-2012r.html]COS TAKIEGO[/url]
    koszmar 1760zl to przesada
    moze cos innego i tanszego
    chyba koledzy z forum z FABKA II maja jakies sposoby 🙂

    a [url=http://sklep.motohid.pl/pl/p/ELM-327-1.4-USB-Euroscan-2011/114]TAKIE COS[/url]
    podejdzie?, opis dosc ogolnikowy ale niby ma ISO-15765 (CAN).

  • niestety nie obejdziesz CANu trzeba by zorganizować jakiś klon ori. kabla i odpowiednio przygotowana wersję vcds ps dostałeś Pw. do drugiego kolegi odnośnie łączenia się spróbuj zresetoeac bo zdarzyło mi się parę razy że po podłączeniu pod polskiego vaga się dziwne rzeczy działy i nie dało się połączyć pod silnik i jeszcze sypały się błędy aż miło ot taka cecha polskiego vaga 🙂 <!-- s:) --> Hmm. co do lpg
    raczej nie bo skoro się wcześniej łączyło ....

  • To powiadasz aby zresetować sterownik? odłączenie od akumulatora wystarczy?. a orientuje się ktoś ile może kosztować kodowanie nowego sterownika silnika?

  • Sprawdź czy masz zasilanie w we wtyczce w aucie one jest niezbędne do komunikacji . Druga sprawa nie masz czegoś nowego dołożonego w samochodzie ? Nie oryginalne radio i cała masa innych rzeczy może powodować problem , sprawdź bezpieczniki sterownik ma swój . Sprawdź czy sam sterownik ma zasilanie może być cała masa rzeczy .

  • nie nie nic nowego. zasilanie na kostce chyba jest skoro łączy się z modułem komfortu. posprawdzam te bezpieczniki i dam znać.

    Pozdrawiam

  • A u mnie zaświeciła się dziś poducha. Podpiąłem skode pod kompa i zczytał błąd (bodajże 518) zbyt duża rezystancja poduszki kierowcy.

    Nie idzie tego skasować, bo problem ciągle powraca.

    Poduszka zaświeciła się chwilę po tym, jak poprawiałem mocowanie pokrowca, natomiast sprawdzałem wszystkie kabelki pod fotelem i wszystko jest ok - kostka wpięta (mam też poduchy w fotelach).

    Ktoś wie co mogę jeszcze zrobić aby wyłączyć ten błąd ?

  • Hmm za duza rezystancja wychodzi jak nie ma poduchy bądź zrobi bum jak wtyczki sprawdzone i mówisz że są dobrze to nie wiem co to może być ale na wszelki wypadek jak siadasz i podpinasz kompa to lepiej się odsun. żeby nie zarobić laptopem w nos

  • Podjadę chyba na serwis bo już sam nie wiem co może być z tą poduchą nie tak.

    A dodatkowe pytanie, jest w Fabii I opcja uaktywnienia w Vag'u kontrolek otwartych drzwi czy też klapy bagażnika ? 😄 <!-- s:D -->

  • Witam sprawdziłem te bezpieczniki wszystko ok, aku odłączyłem i po 5 min połączyłem. I nadal to samo brak komunikacji pomiędzy sterownikiem a komputerem.
    Co to może być jeszcze ? Pozdrawiam

  • [quote="mari0"]jest w Fabii I opcja uaktywnienia w Vag'u kontrolek otwartych drzwi czy też klapy bagażnika ? [/quote]
    zależy od wersji wyposażenia ( moduł bsi / komfort)

  • [quote="kapi"][quote="mari0"]jest w Fabii I opcja uaktywnienia w Vag'u kontrolek otwartych drzwi czy też klapy bagażnika ? [/quote]
    zależy od wersji wyposażenia ( moduł bsi / komfort)[/quote]

    Fresh +, komfort posiada 😄 <!-- s:D -->

  • [quote="mari0"][quote="kapi"][quote="mari0"]jest w Fabii I opcja uaktywnienia w Vag'u kontrolek otwartych drzwi czy też klapy bagażnika ? [/quote]
    zależy od wersji wyposażenia ( moduł bsi / komfort)[/quote]

    Fresh +, komfort posiada 😄 <!-- s:D -->[/quote]

    [b]kapi[/b] wiesz może jak zrobić ??

  • [quote="nicram"][quote="mari0"][quote="kapi"][quote="mari0"]jest w Fabii I opcja uaktywnienia w Vag'u kontrolek otwartych drzwi czy też klapy bagażnika ? [/quote]
    zależy od wersji wyposażenia ( moduł bsi / komfort)[/quote]

    Fresh +, komfort posiada 😄 <!-- s:D -->[/quote]

    [b]kapi[/b] wiesz może jak zrobić ??[/quote]
    nie wiem - :orany: trzeba pooglądać co w aucie siedzi i czy rzeczywiście sie da albo nie.
    ja w "comforcie" nie miałem tego na ori liczniku. po zmianie licznika sie pokazało 😉

  • Siemka. Potrzebny mi jakiś polski Vag. Wiem że zapewne wykazuje się lenistwem i nie poszukam sam, ale po prostu nie mam teraz na to czasu.

    Program w wydaniu polskim potrzebny mi do tego kabla: http://viaken.pl/pl/diagnoza-vag/vag-usb-kkl-line-kable-obd1-obd2-piny.html<!-- m -->

    i kompa z WIN 7 64bit

  • [b]MARKO[/b], miałem nie tylko ja problem ze sterownikami pod 64bity - postaw maszyne wirtualną z XP i po kłopocie.

    VMware player + XP = problem z głowy. do vag-coma wystarczy.

  • Mam taki oto problem VAG'iem. Zainstalowałem wszystkie sterowniki, VAG -COM 409.1 chodzi bez problemu, natomiast Polski Vaf 4.9 nie chce połączyć się z interfejsem samochodu w momencie testu któregokolwiek z modułów (za każdym razem wyrzuca "nie można nawiązac komunikacji". Ustawiałem latency w ustawieniach portu na "7".

    Mam nowy komputer (WIN 7), na starym, również z WIN 7 wszystko chodziło bez problemu.

    Chciałem spróbować wykasować kontrolkę poduszki.

  • [quote="mari0"]VAG -COM 409.1[/quote]
    Daj linka jeśli ten program jest w polskiej wersji językowej i chodzi na win 7....

    co do [quote="mari0"] natomiast Polski Vaf 4.9 nie chce połączyć się z interfejsem samochodu[/quote]
    sprawdź na którym COM-ie masz kabel. Z tego co wiem musi być między 1 a 5-tym COM-em.

  • [quote="MARKO"]Siemka. Potrzebny mi jakiś polski Vag. Wiem że zapewne wykazuje się lenistwem i nie poszukam sam, ale po prostu nie mam teraz na to czasu.

    Program w wydaniu polskim potrzebny mi do tego kabla: http://viaken.pl/pl/diagnoza-vag/vag-usb-kkl-line-kable-obd1-obd2-piny.html<!-- m -->

    i kompa z WIN 7 64bit[/quote]

    Dołączam się do prośby, ewentualnie proszę o wskazanie sprawdzonej lokalizacji wersji VAG-COM (najlepiej PL)

  • Poszukajcie na chomiku - tam jest wiele uploadów.

    Wracając do mojego "problemu" z VAG'iem. Zainstalowałem komplet sterowników, kabel ustawiłem na COM1, w Vag'u również ten sam port, test w opcjach wyszedł pomyślnie.

    Po wejściu w jakikolwiek blok i próbie synchronizacji, program wywala mi błąd komunikacji. Dzieje się tak zarówno w VAG COM 409.1 jak i Polski VAG 4.9.

    Mój kabel obsługuje podobno te wersje programu jako najświeższe.

    Z kablem jest wszystko ok. Dzień wcześniej - na innym kompie wszystko działało. Próbowałem zmniejszać "latency", ale to i tak nic daje.

    Ktoś wie jak temu zaradzić ?