Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Jakie opony, felgi - temat zbiorczy

Temat utworzony · 1814 Posty · 308727 Wyświetlenia
  • wrażenia z barumów pewnie dobre, bo na suchym jeździłeś ?

  • na suchym jeździłem ale przejechałem tez 50km w burze i bardzo bardzo miło zaskoczony nawet bardzo głębokie kałuże szły aż miło i patrząc na innych kierowców jechałem conajmniej 30km szybciej od nic.

  • a jakie oponki polecacie z tańszych ??|

    obecnie posiadam 185/60/15 z tym ze sa to zimowki i chce zmienic na letnie.
    Nie mam felg innych (chce załozyc na obecne) więc tutaj prośba do Was.....

    jakie najtansze (byle nie typowo chinskie:P) polecacie ??

    myslałem nad 195/65/15 ale nie wiem czy w ten sposob poprawie czy zepsuje komfort jazdy / zużycie paliwa itp..... myslałem raczej kategoriami wyższa opona - lepsza na polskie drogi 😉 <!-- s;) -->

    Czekam na opinie ekspertow - ps fabia 2 (1,2silnik)

  • Polecałbym ci stopy lekkie 15" i oponki 185/195[b]/[/b]55/50 R15, oponki Barum Bravuris 2, posiadam je obecnie na tyle, przód Dunlop SP Sport 2000 185/55R15 na nie nie narzekam a cena dość dobra 😉 <!-- s;) -->

  • [b]spambootle[/b], 196/65 R15 nawet nie próbuj zakładać, bo to opona nieprzystosowana do naszych Fabii, ja mam 195/55 R15 ale to dość drogi rozmiar, jeśli 15" to pozostań przy swoim rozmiarze, a w rozsądnej cenie to może to: http://www.oponeo.pl/dane-opony/continental-contipremiumcontact-2-185-60-r15-84-t bardzo dobra opona w niezłej cenie, nie ma sensu oszczędzać po ok. 30-40 zł na oponie, bo właściwości polecanej przeze mnie, a jakiejś dębicy czy chińczyka to jak dzień do nocy 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="granit"] a jakiejś dębicy [/quote] nie obrażajmy debicy - oni robią w miare dobre opony 🙂 <!-- s:) -->
    a podany rozmiar mam w OII 🙂

  • Nie obrażając dobrych opon Dębica robi bardzo przeciętne opony, żeby nie powiedzieć słabe 🙂 <!-- s:) --> Od chinczyków owszem, lepsze, ale do "zachodnich opon" jest bardzo daleko. Wystarczy wziąść jakikolwiek test do ręki (w tym niezależny ADAC) żeby się przekonać, że na Dębicach można nieźle popłynąć (w przenośni i dosłownie). Nie warto bo w bardzo podobnej cenie mamy czeskiego Baruma, który bije ją na głowę.

  • Ja posiadam zima - PIRELLI i lato SEMPERIT o rozmiarze przewidzianym przez producenta 195/50/15 i jest lalka

  • [quote="comfort"]Nie obrażając dobrych opon Dębica robi bardzo przeciętne opony, żeby nie powiedzieć słabe 🙂 <!-- s:) --> Od chinczyków owszem, lepsze, ale do "zachodnich opon" jest bardzo daleko. Wystarczy wziąść jakikolwiek test do ręki (w tym niezależny ADAC) żeby się przekonać, że na Dębicach można nieźle popłynąć (w przenośni i dosłownie). Nie warto bo w bardzo podobnej cenie mamy czeskiego Baruma, który bije ją na głowę.[/quote]

    Powiem tak - póki nie weźmiesz opony z grupy Goodyeara do ręki i nie sprawdzisz oznaczeń, nigdy nie będziesz miał pewności, że nie zrobiła ich Dębica.

    Sama marka dębica to faktycznie segment niski, ale i ceny nie zwalają z nóg.

    Frigo II bardzo dobrze wspominam, Vivo również.

    Sava, robiona w dębicy to też całkiem niezłe opony dostawcze i ciężarowe.

    Co do osobowych - już mówiłem że sam się zdecydowałem na Prevensys 2 od Norauto robione przez Continentala i jestem bardzo zadowolony, cicha, przyczepna, odrobinę balonowata przez co felgi nie dostają po jajach, na Hondzie miałem Toyo Proxes T1R i byłem bardzo zadowolony. Skoda ma to, co fabryka dała, czyli barum brillantis na lato i polaris II na zimę.

  • Ktoś tu pisał, że Barumy są super? 😛 Wybaczcie, ale trochę na nich przejeździłem i w deszcz to są kiepskie, żeby nie powiedzieć beznadziejne 😛 <!-- s:P --> Ale cena nie zwala z nóg, więc można jeździć.
    Jeździłem też na Barumach zimowych i w zimę nie było śniegu z którego bym nie wyjechał. Tyle, że opony były nówki sztuki. Może z wiekiem aż tak bardzo tracą swoje właściwości.

  • [quote="Torrence"]Jeździłem też na Barumach zimowych i w zimę nie było śniegu z którego bym nie wyjechał. Tyle, że opony były nówki sztuki. Może z wiekiem aż tak bardzo tracą swoje właściwości.[/quote]
    mam wlasnie barumy na zime i ktorys sezon juz a nich jezdze i duzo stracily teraz juz jest bardzo zle..

    a tera szukam czegos na lato na przod musze cos kupic w rozmiarze 205/40(45)/16 co polecacie...

  • [b]manii[/b], [b]Torrence[/b], ja mam Barum Bravuris 2 205/40 R17 (letnie) na deszczu jak i na suchym bardzo dobra przyczepność.. polecam!

  • [b]zdono[/b], No to mam te same oponki co Ty, tylko 185 szerokości. I przy mojej zawrotnej mocy 54KM to mi się ślizgają przy ruszaniu na deszczu niestety. Jedynie Stare Vivo mi się tak ślizgały, a sądziłem że gorszych opon to nie wyprodukowali 😄 <!-- s:D -->
    Ale możliwe, że wiek robi swoje. Bynajmniej ja się cieszę, że Tobie dobrze się sprawują, oby tak dalej 🙂 I pomijając pytania, bieżnika mam na nich dużo 😛

  • [quote="Torrence"][b]zdono[/b], No to mam te same oponki co Ty, tylko 185 szerokości. I przy mojej zawrotnej mocy 54KM to mi się ślizgają przy ruszaniu na deszczu niestety. Jedynie Stare Vivo mi się tak ślizgały, a sądziłem że gorszych opon to nie wyprodukowali 😄 <!-- s:D -->
    Ale możliwe, że wiek robi swoje. Bynajmniej ja się cieszę, że Tobie dobrze się sprawują, oby tak dalej 🙂 I pomijając pytania, bieżnika mam na nich dużo 😛 [/quote]
    hmm.. no to ciekawe.. ja mam opony ze stycznia tego roku..

  • Witam wszystkich ! 🙂 <!-- s:) -->
    Jestem nowy na forum.

    Mam Fabie w hatchbacku i chce zainwestować w felgi i opony.
    Czytałem już forum , ale tak dla upewniania chce jeszcze zasięgnąć Waszej rady.

    Chce zamówić te oto felgi: http://www.felgi.pl/felga/pro-line/b705/skoda/fabia/hatchback/i/1-2
    Rozmiar 15 x 6.50.

    Pytanie do Was czy będą one odpowiadały mojej Skodziance i jakie opony do tych felg najlepsze według Was.

    Piotrek

  • [quote="kicek21"]Chce zamówić te oto felgi: http://www.felgi.pl/felga...hatchback/i/1-2<!-- m -->
    Rozmiar 15 x 6.50.

    Pytanie do Was czy będą one odpowiadały mojej Skodziance i jakie opony do tych felg najlepsze według Was.[/quote]

    beda pasowac jak nic a oponki 195/50/15 w miare dobre ceny sa na ten rozmiar Dobry wzor felgi podoba mi sie...

  • a co do jakości tych felg ? nie są jakies tandetne i chińskie ?

  • [quote="kicek21"]a co do jakości tych felg ? nie są jakies tandetne i chińskie ?[/quote]
    Alufelgi ProLine Wheels są produkowane w Turcji i w Chinach z zachowaniem restrykcyjnych wymagań dotyczących jakości potwierdzonych m.in. certyfikatem TUV oraz ABE

    Co do samego wzoru to fajny 🆗 <!-- s🆗 -->

  • unikajcie tanich felg, potem są z nimi problemy, nie da się wyważyć, są z miękkich stopów, gną się na potęgę - w Chinach robione są prawie wszystkie, więc to nie ma większego znaczenia, jednak OZ, Momo, ATS i inne firmy z tej półki pilnują jakości
    a cena tych proline'ów kosmiczna, ja momo 15" kupowałem za ok. 270zł/sztuka

  • popytalem tez kilku wulkanozatorow i osób które maja większe pojęcie ode mnie i raczej odradzili.

    Mam nadzieje, ze te ("seryjne"?) bedą dobre jakościowo.

    http://m.allegro.pl/przedmiot,nowe-felgi-15-5x100-skoda-fabia-octavia-roomster,2574169582.html<!-- m -->