Witaj na forum Fabia Club Polska

Średnie zużycie paliwa w naszych fabiach

Temat utworzony · 392 Posty · 81181 Wyświetlenia
  • Moja Fabia na trasie Inowrocław - Bydgoszcz 4 - 4,5 lub około 5,5 przy cięższej nodze
    Na dłuższym dystansie bo Inowrocław - Warszawa 3,8 - 4
    Przynajmniej tak wskazuje komputer. Na dłuższych dystansach jeżdżę łagodniej
    Po mieście spala mi 5,5 - 6
    Silnik 1,9 SDI

  • [quote="Krissp3"]Witajcie posiadacze fabi mam pytanie do użytkowników silników 1.2 tsi 85 km - powiedzcie mi ile tak naprawdę spalają te silniki podczas spokojnej jazdy powiedzmy do 2500 obr/min do 110 kmh . Obecnie moja fabka jest na "dotarciu" mam najechane 1300 km czy w tym okresie mam większe spalanie ? 🙂 <!-- s:) -->

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 10-06-2012, 21:12[/i] ][/size]
    Witajcie posiadacze fabi mam pytanie do użytkowników silników 1.2 tsi 85 km - powiedzcie mi ile tak naprawdę spalają te silniki podczas spokojnej jazdy powiedzmy do 2500 obr/min do 110 kmh . Obecnie moja fabka jest na "dotarciu" mam najechane 1300 km czy w tym okresie mam większe spalanie ? 🙂 [/quote]

    U mnie standardowo wychodzi więcej na trasie udało mi się zejść do 5,8l/100km
    a takie tam jazdy '' w koło komina" 6,5l/100km także szału nie ma nie wiem czy to wina za szerokich opon czy relingów na dachu. Może tak ma być ale dla mnie to 0,5 litra za dużo.

  • Moja dziś w trasie pokazała 5,9 (wg kompa poz 2) przy włączonej A/C i prędkości przelotowej 100 -120 + wleknięcie sie za niedzielniakami i TIRami

    W mieście wychodzi nieco ponad 7. Udało się zejśc poniżej ale przy delikatnym traktowaniu.

    W zime było 9 na 100 orzy jeździe praca-dom (6 km odległości)

  • U mnie komputer najmniej pokazał 5.1 na trasie a średnio wychodzi 6.5l. Problem w tym że z wyliczeń wychodzi mi ok 7.7l/100km. Zatankowałem gdy ilość km do przejechania wynosiła 10km. Teraz gdy komputer pokazuje mi znowu 10km do przejechania mam spalanie na poziomie 6,5l a z wyliczeń wychodzi 7.7 więc nie wiem dlaczego takie różnice.

  • Przepraszam ale z braku czasu nie będę studiował całego wątku niemniej mam prośbę jakby ktoś mógł się wypowiedzieć o spalaniu jednostek 1.6 tdi z Fabii drugiej generacji (tak realnie bo katalogowo to wiem)

  • Przy spokojnej jeździe na trasie 1.6 TDI 75KM spala ok. 4.5-5l /100km przy włączonej klimatyzacji.
    Jeżeli chodzi o miasto to średnie spalanie jakie uzyskuje moje służbowe auto to ok. 6-7l /100km.

  • Parę informacji na temat eksploatacji (w tym spalania) tego dość nietypowego silnika w opisie:
    [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=9360][F1] Skoda Fabia 1.4 16V 75kW/101KM (Mint)[/url]

    Dodam tylko iż dane dotyczą:

    • spalania w mieście na odcinku ok. 10-12km (jazda częściowo przez centrum z 3-4 międzypostojami: żłobek, żona, sklep itp.)
    • opony 185/60R14 (lato) i 175/65R14 (zima)
    • auto dość dobrze wyposażone (klima, podgrzewane lusterka, wbudowane radio, alarm, zestaw głośnomówiący itp.)
    • jazda bez specjalnego zwracania uwagi na ekonomię jazdy, ale bez szaleństw.
  • Mój rekord z czerwca br. to 4.7 l./100 km. :jablko: Rewelacja :tanczy2: , choć wymagało to [b]nieustannej obserwacji chwilowego spalania na komputerku[/b] :obgryza: oraz jazdy z prędkością ok. 70 km./h :dziadek: (wyprzedzał mnie kto chciał :oczami: ). Nie wspominając już o tym, że sama jazda była drętwa jak licho :poddajesie: , za to śrubowanie wyniku podnosiło adrenalinę :kawka: <!-- s:kawka: -->

  • Mnie teraz na trasach krajowych wyszło spalanie ok. 7,2 l/100km gazu.

  • U mnie z przejechanych 1800 km na wyprawie wakacyjnej wyszła średnia 5,7 l. na 100km. Silnik 1.9 TDI.

  • Witam serdecznie na forum FCP. Czytam osiągnięcia Waszych aut - są znakomite ale muszę się też pochwalić moją Fabią, która spaliła na 100 km - nie zgadniecie - 3,027 litra benzyny, i co Wy na to. Możliwe czy nie możliwe ? A to parametry mej Fabii. Fabia-Sedan, rok 2004, poj. 1,2/64 KM, rekord z roku 2006. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

  • [quote="Prezes"]Witam serdecznie na forum FCP. Czytam osiągnięcia Waszych aut - są znakomite ale muszę się też pochwalić moją Fabią, która spaliła na 100 km - nie zgadniecie - 3,027 litra benzyny, i co Wy na to. Możliwe czy nie możliwe ? A to parametry mej Fabii. Fabia-Sedan, rok 2004, poj. 1,2/64 KM, rekord z roku 2006. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.[/quote]

    Oleju to bardzo możliwe bo benzynki to z wiatrem lub promem po Wiśle w stronę Gdańska 🆗 <!-- s🆗 -->

  • Sie Kolega zalał w odpowietrznik 😉

    Nam też kiedyś wyszło spalanie poniżej 4... i do zbiornika coś 57 litrów bez świecącej rezerwy... Po tym tankowaniu i kolejnym "zwykłym" spalanie było maleńkie.

  • Dotarte 1.2 TSI 77kW:
    Realne minimalne spalanie w trasie na drodze krajowej - 4,5 - 4,6 l
    Spalanie przy dosyć spokojnej jeździe na DK - 4,8 l (średnia 68 km/h, nie przekraczając 100)
    Jazda dynamiczna na DK 100-110 😉 <!-- s;) -->, dodatkowo w stylu nie dam się wyprzedzić gorszym furom, ok. 5,3 - 5,5 l
    Jazda na DK 120 😉 , ale spokojnie w zabudowanym - 5,8 l
    Wszystkie pomiary na dosyć ruchliwej DK 17 z obszarami zabudowanymi.
    Jeżdżę taki sam dystans drogą wojewódzką i gminnymi ze sporą liczbą ostrych zakrętów, skrzyżowań, terenów zabudowanych, wtedy przy takim samym stylu jazdy pali 0,5 l więcej.
    500 km trasa autostrada/DK (pół na pół) w 4 osoby dała wynik 6,3 l (momentami 170 km/h)
    Okolice vmax - około 20 l
    Po mieście nie jeżdżę wystarczająco regularnie żeby coś konkretnego napisać, ale na krótkich odc. żeby zejść poniżej 7l z gazem trzeba się obchodzić jak z jajkiem. W zimie na trasie do 5 km, gdy nieprzepisowo katuję zimną turbinę, potrafi dojść do 10.

    Średnie spalanie na dystansie 20000 km oceniam na 5,85 l, z tym że po mieście tylko ok. 5%, w sumie bardzo przyzwoicie.

  • A ile spali w mieście FabiaI z silnikiem 1.4 16v 101KM sprawdzał ktoś może ?

  • [quote="Lig@"]A ile spali w mieście FabiaI z silnikiem 1.4 16v 101KM sprawdzał ktoś może ?[/quote]

    Poszukaj posta [b]enemika[/b], a jak nie będzie, to zaklikaj do niego.

  • ale wyczułem że tu piszą o mnie 😛 <!-- s:P -->

    miasto z klimatyzacją 7,5-7,7l da się zejść na 7l bez klimatyzacji ale dla mnie jest to męczące 😄
    trasa z klimatyzacją 6,4-6,6l no wiadomo że jak trzeba gdzieś chwilę poczekać i klima chodzi to komputer odrazu pokazuje spalanie smoka 😄 wszystko wg komputera nie bawię sie w spisywanie licznika jjedyne co to na baku koło 460-530km przejeżdżam to tez zależy ile naleje 😄 😄

  • Zawsze staram się tankować każde auto do FULL po zaświeceniu rezerwy i np. Fabia w/g komputera pokładowego zaniża o 0,2 lub 0,3 L na 100km
    wcześniej jeżdiłem VECTRĄ C 1,9CDTI 06r 150KM i tam komp. zaniżał o 0,7 - 0,8 L na 100km 😄 <!-- s:D -->
    Passat B6 2.0 TDI 170KM wskazywał prawie idealnie, rozbieżność sięgała 0,1 + lub - od tego co wyliczyłem

  • Panowie, bo komputer pokładowy to nie jest urządzenie laboratoryjne (!) I trzeba brać poprawkę na jego wskazania.

    Gdzieś widziałem faceta, który marudził, że mu samochód pali 0,3 litra więcej niż podaje producent i on chce to reklamować 😄 <!-- s:D -->

    Sam jestem bardzo ciekawy jakie spalanie wyjdzie u mnie, ale czekam na dotarcie się silnika. Ale jak sami dobrze wiecie, np. w trasie można mieć 4 litry, a można i 8,
    wszystko zależy od stylu jazdy i [b]warunków na drodze[/b] 🙂

  • Na ostatnim tankowaniu miałem na kompie 6,2, a rzeczywiste 6,71.

    Zauważyłem, że największe przekłamania są gdy jeżdzi się cykl mieszny,
    tj.: miasto - trasa miasto.

    Niewiem też dlaczego, ale mam wrażenie, że jeżdżenie z mniejszą ilością paliwa,
    tzn. po zejściu poniżej połowy baku powoduje nieco większe zużycie paliwa, może to tylko przeświadczenie.