Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] Jak sprawdzić czy w samochodzie jest alarm ?

Temat utworzony · 20 Posty · 12939 Wyświetlenia
  • Witam.
    Chciałem zapytać jak sprawdzić czy samochód ma zainstalowany alarm w samochodzie ?
    Samochód ma centralny zamek z pilota i mówiono mi iż posiada autoalarm jednak nie wiem jak go uruchomić (sprawdzić czy takowy faktycznie posiada).
    Zamki w samochodzie ryglują się po ok 30 sekundach od otwarcia ale nawet z otwartymi drzwiami (bez wsadzania kluczyka do stacyjki) alarm nie uruchamia się.

    Jestem nowy na tym forum stąd proszę o wyrozumienie i wytłumaczenie wszystkiego jak "LAIKOWI" 🙂 <!-- s:) -->
    Dzieki za pomoc 🙂

  • Witaj.
    jak jest alarm to przeważnie zamki ryglują się po jakimś czasie. Poczytaj sobie dokumentacje z alarmu i centralnego zamka to tam pisze co i jak . Jak coś to pytaj dalej 🙂 <!-- s:) -->

  • z tym że ja nie mam dokumentacji z centralnego zamka - tzn czytalem instrukcje obsługi ale nic mi to nie daje.
    Sprzedawca sprzedając auto twierdzil że jest autoalarm - nie mowie że zostałem oszukany czy coś bo i bez tego bym kupił samochód ale chcę wiedzieć czy go mam czy nie. Jak coś zawyje na parkingu to nie chcę każdego razu myśleć czy to mój samochód czy nie 😛 <!-- s:P -->

    Ps w drzwiach kierowcy jest dioda która miga po zamknięciu samochodu.
    Nie mialem wcześniej skody więc nie wiem jakie zachowanie świadczy o tym że samochód ma autoalarm czy nie.
    Po zamknięciu samochodu z pilota typowe ciągnięcie za zamki nic nie daje - zostawiłem nawet samochód na luzie i bez ręcznego i kawałek przepchałem samochód ale żaden alarm nie wyzwolił się.
    Czy da się jakoś najlepiej nie odpłatnie sprawdzić co samochód posiada a co nie ?

  • pobujaj autem , poklep reka po masce drzwiach , na przednich slupkach powinny być czujki

  • Otwórz okno, zamknij samochód z pilota, otwórz drzwi od środka ręką, wsiądź i przekręć kluczyk - jak nie zacznie migać/wyć prawdopodobnie alarm jest wypięty lub nie ma go wcale.

    Poszukaj pod maską syreny alarmowej.

  • [b]spambootle[/b], kolego wejdź do auta zarygluj je tak jakbyś miał pozostawić go na parkingu i pójść i jak się uzbroi tj ok 30 sec to zacznij w nim skakać jak jest to na pewno da o sobie znać.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 29-07-2012, 17:37[/i] ][/size]
    [quote="Mir_UTG"]pobujaj autem , poklep reka po masce drzwiach , na przednich slupkach powinny być czujki[/quote]

    nie koniecznie może mieć czujnik przechyłu i wtedy nie ma żadnych czujników ultradźwięku.
    Chodzi mi o zabezpieczenie np przed wciągnięciem go na lawetę przez złodzieja.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 29-07-2012, 17:39[/i] ][/size]
    [quote="spambootle"]Ps w drzwiach kierowcy jest dioda która miga po zamknięciu samochodu. [/quote] ta dioda sygnalizuje, że auto jest zaryglowane, jest ona zamiast dawniej stosowanych wciskanych rygli (grzybków).

  • sprawdzę Wasze rady czy to coś da.
    Pod maskę patrzyłem w poszukiwaniu syreny ale nie wiedziałem jak to za bardzo wygląda więc nie wiedziałem czego szukać 😛 <!-- s:P -->

    A co do samego alarmu to podpięcie pod komputer samochodu wykaże mi czy takowy alarm jest w samochodzie ? (o ile jest podpięty ?)

  • Możesz jeszcze zamknąć auto z otwartą szybą i po minucie spróbować otworzyć od środka drzwi lub otworzyć maskę silnika i bagażnik jak nic nie zacznie wyć bankowo alarmu nie masz.

  • Próbowałem:

    otworzyć szybę i wysiąść z samochodu - zamknąc samochód z pilota i po około 2 minutach otworzyć drzwi przez otwartą szybę - nie da się otworzyć drzwi - od środka (otwieranie nie działa) kiedy samochód został zamknięty z pilota (próbowałem po stronie pasażera jak i z tyłu po stronie pasażera (prawa strona samochodu).

    Spróbuje jeszcze z tą klapą bagażnika i maski moze to cos zmieni ale wątpie.

    Jak poruszam kierownicą kiedy nie ma kluczyków w stacyjce to ta blokuje się ale alarm się nie włącza.
    Sprzedawca za bardzo nie wiedział chyba co posiada ten samochód w wyposażeniu bo miał być alarm ale chyba go nie ma - miały być 2 poduszki powietrzne a są 4 😛 <!-- s:P -->

  • [quote="spambootle"]Chciałem zapytać jak sprawdzić czy samochód ma zainstalowany alarm w samochodzie ? [/quote]
    fabryczny alarm na słupku B ( środkowym przy kierowcy) posiada przycisk do wyłączenia go.
    jeśli go nie ma, tzn że fabrycznego alarmu nie ma.
    jak nie masz innego pilota do otwarcia auta, to śmiem twierdzić, że nie ma alarmu.

    ew. otwórz maske i zobacz czy nie jest tam gdzieś zamontowana "krańcówka" w przednim pasie. jeśli tego też nie ma, to auto jest bez alarmu.

  • [b]spambootle[/b], po tym co opisujesz uważam osobiście, że alarmu nie ma.No ale za to poduszek masz więcej 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="marcing040381"].No ale za to poduszek masz więcej 😉 <!-- s;) -->[/quote]

    Zakładając, ze to nie maskownice, bo już miałem przyjemność z wózkami które miały i nie miały wielu poduszek.

  • Witam. Zamknij auto z pilota, poczekaj ok 1 minuty, otwórz auto ale kluczykiem nie pilotem i zobacz co stanie się po otwarciu drzwi jeśli będzie dawać jakieś znaki (miganie kierunków) to alarm jest. Syrena może być wyłączona Vagiem lub po prostu uszkodzona. Może ten sposób się sprawdzi. Pozdrawiam.

  • [quote]Witam. Zamknij auto z pilota, poczekaj ok 1 minuty, otwórz auto ale kluczykiem nie pilotem i zobacz co stanie się po otwarciu drzwi jeśli będzie dawać jakieś znaki (miganie kierunków) to alarm jest. Syrena może być wyłączona Vagiem lub po prostu uszkodzona. Może ten sposób się sprawdzi. Pozdrawiam.[/quote]

    zrobiłem jak napisałeś:

    po włożeniu kluczyka do drzwi i przekręceniu zamki w samochodzie odblokowują się tak jak z pilota (światła samochodu - kierunkowskazy migną dwa razy i zamki drzwi otwierają się i tyle). Żaden alarm dźwiękowy ani świetlny nie włącza się - czyli chyba mamy potwierdzenie że nie ma alarmu....

    co o tym sądzicie ?

  • to pewne alarmu brak

    1. sprawdź, czy w komorze silnika masz gdzieś zamontowaną syrenę alarmu - może w niej być padnięta bateria/być odłączona
    2. alarmy z reguły mają funkcję "panic" - zamknij/otwórz auto i przytrzymaj kilka sekund przycisk na pilocie - powinien się uruchomić alarm.
  • u mnie po otworzeniu drzwi z kluczyka i otwarciu drzwi - załącza się syrena - więc albo nie masz alarmu, albo masz niesprawny. W książce serwisowej po 5 latach zalecana jest wymian a syreny alarmu.

  • nie tylko syrena ale także powinny migacze mrugać...

  • dobra, poddałem się w sprawie alarmu - na 99,9% nie ma go w moim samochodzie.
    (światła nie migają, syreny jak nie widzę pod maską tak samo nie słyszę, w danych samochodu odczytanych z kodów samochodu także nie ma nic o alarmie więc już pewne że go tam nie ma)
    Dziękuje wszystkim za wypowiedzi - być może jeszcze komuś przydadzą się Wasze rady 🙂 <!-- s:) -->
    Pozdrawiam

  • Otworz drzwi, wsiadz w samochod, uruchom go i pojedz do sprzedawcy. "Sprzedawca sprzedając auto twierdzil że jest autoalarm". Wysiadz z auta, pojdz do sprzedawcy i popros go o uruchomienie alarmu. Jak to nie pomoze, to znaczy ze nalezy ci sie pare zlotych z powrotem, za zaplacony a nie istniejacy alarm. I tyle.