Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] VAG - Wszystkie sprawy z nim związane

Temat utworzony · 548 Posty · 151556 Wyświetlenia
  • A czy na starym kompie ten Win7 był [u]identyczny[/u] ?
    Pytam tu o edycje "home" "pro" i czy była ta sama wersja (32bit, 64bit)

  • Wczoraj ugryzłem trochę ten temat i Polski VAG (nie wiem która wersja bo mam na drugim kompie) działa na Win7 64bit, ale jest warunek musi być na COM1

  • czy w Fabii II Monte Carlo (podobno ambiente 😜 ) da sie wlaczyc bez zmiany sterownika doswietlenie zakretow?;>

  • Ponawiam pytanie, pożyczyłem sobie vaga i chce sie pobawić. Gdzie w vagu się sprawdza stan/dawki wtrysków i jakie mają być wartości? Czy sprawdza się też gdzieś pracę modułu cewki?

  • Witam!
    Podłączyłem moją fabkę do vaga i wyskoczyły 3 błędy : 01054, 16500, 17549
    Co to jest to ostatnie i pierwsze bo szukałem ale nigdzie nie znalazłem.
    Thx z góry ^^

  • [b]kaliope[/b], [url=http://www.auto-conrad.pl/Forum/phpBB-3.0.5/phpBB3/viewtopic.php?f=9&t=2989&sid=577eddfe4a397775f0793d4fd188bfa1&start=15]> klik <[/url] tam gdzieś przewijają sie wartości dla silników benzynowych. - poszukaj
    [b]petro.moto[/b], [url=http://forum.vw-passat.pl/threads/2538-KODY-BLEDOW-VAG-LISTA-(OBD-II)]> klik <[/url] - kody błędów dla całej grupy VAG )( VW, Audi, Seat Skoda ) są takie same - [url=http://www.google.com/search?hl=pl&q=vag%2B01054]> klik <[/url]
    :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • [b]Havier[/b], w bogatej wersji się da 🙂 <!-- s:) -->

  • ... czy Monte Carlo jest bogata? (bo dorga napewno;P )

  • [quote="Havier"]... czy Monte Carlo jest bogata? (bo dorga napewno;P )[/quote]
    😄 - bogata znaczy Ambiente. w Twoim sterowniku poprzez tzw długie kodowanie można wiele rzeczy włączyć / wyłączyć i wiele można zepsuć 😛 <!-- s:P -->

  • [b]Havier [/b]zrób auto scan modułu komfortu i bedzie jasne w dziale zrób to sam pisałem na temat kodowania bajerów w F2 fl zawsze możesz spróbować tylko zapisać sobie kodowanie jakie obecnie masz żeby wrazie "W" można było wrócić do stanu wyjściowego

  • Witam
    Na jednym ze spotów w Poznaniu korzystając z uprzejmości jednego z kolegów z forum dowiedziałem się o wystąpieniu następujących błędów:
    1271 - Silnik sterujący klapy temperatury -V68 przerwa lub zwarcie do plusa - BŁĄD SPORADYCZNY
    1596 - Nie znany kod błędu, przerwa lub zwarcie do plusa - BŁĄD SPORADYCZNY
    1271 - Silnik sterujący klapy temperatury-V68, zwarcie do masy - BŁĄD SPORADYCZNY
    1271 - Silnik sterujący klapy temperatury-V68, zwarcie do plusa - BŁĄD SPORADYCZNY
    1596 - Nie znany kod błędu, przerwa lub zwarcie do masy - BŁĄD SPORADYCZNY
    1596 - Nie znany kod błędu, przerwa lub zwarcie do plusa - BŁĄD SPORADYCZNY
    1596 - Nie znany kod błędu, nie autoryzowane

    Czy możecie napisać co jest nie tak, jak to naprawić? Czytałem jakiś czas temu o problemach z regulacją temperatury, które akurat u mnie występują. Wydaje mi się, że właśnie błąd 1596 jest spowodowany uszkodzonym potencjometrem przy silniku regulacji temperatury...

  • Panowie, mam dobrą nowinę, odnośnie funkcjonowania programu VAG-COM
    Jako, że wiadomo, iż ten program nie funkcjonuje kompletnie pod Windows 7 64-bit i trzeba instalować wirtualną maszyne xp, zabrałem sie za test nowego aczkolwiek jeszcze nie ukończonego Windowsa 8 (do pobrania ze strony microsoftu, wersja "Consumer Preview")

    Ku mojemu zdziwieniu po zainstalowaniu programu VAG-COM 409-1 i podłączeniu kabla system sam znalazł i zainstalował sterowniki. Program również odnalazł kabel i działał. Niestety po pierwszym odczycie błędu program sie zawiesił i przestał działać. Jednak po ustawieniu zgodności z Win XP SP3 Program funkcjonuje w pełni, bardzo szybko i nic się nie wiesza.

    Podsumowując, jeżeli ktoś z Was ma Win 7 i może męczy go uruchamianie za każdym razem maszyny wirtualnej, lub po prostu ma z tym problem, polecam nowego Windowsa 8.

  • [b]krzysiekem[/b], u mnie na Win 8 VAG COM 409.1 chodzi bez instalowania maszyny wirtualnej.

    Instaluje program, podpinam kabel, przekrecam kluczyk, system sam znajduje sterowniki ... trzeba tylko w ustawieniach zmienić COM'a najlepiej na 1 i zmniejszyć "Latency".

  • Na Win 8 owszem, chodzi bez problemu, za to na win 7 w wersji 64bit był problem ze sterownikami, czyż nie tak? 🙂 <!-- s:) -->

  • Witam ma takie pytanie jak ustawic przez vag Korekcja mieszanki FT, Bank 1 > Bogata mieszanka (system too rich)

  • Mój problem.

    Kabel śmigał bez problemów. Wczoraj chciałem zczytać błąd i napotkałem następujące utrudnienia.

    Mam XP z SP3 - komplet sterowników najnowszych. W VCDS, VAG COM 409.1 przechodzi testy, chce aby połączył się z silnikiem i wywala komunikat po kilku próbach że interface nie odpowiada. Próbowałem też ze starszym VAG COM i to samo. A tydzień temu wszystko działało poprawnie.

    Kabel sprawny, komp też. Latency zmieniałem. Ktoś ma jakiś pomysł ?

  • [b]mari0[/b], dlaczego zmieniasz jeszcze inne paramerty pracy kabla ?
    ja nigdy nic oprócz COM-a nie ruszałem i nigdy nie było problemu z połaczeniem. VCDS ze starym kablem może nie działac prawidłowo.
    polecam skupić się na jednej wersji softu - np. 3.11 albo 4.09 . chyba że masz jakiś super kabel z którym VCDS pracuje 😉 <!-- s;) -->

  • Zmieniłem latency, gdyż przy defaultowym 16 też nie chodził.

    VCDS w wersji light (wersja chyba 10) jeszcze tydzień temu śmigał bez problemu.

    Skupiłem się na 409.1 ale nie mam już siły do tego 😞 <!-- s:( -->

  • Witam,

    Noszę się z zamiarem kupna VAG'a do [b]Fabii I 1.9 SDI rocznik 2003[/b] , miałby on pracować na laptopie pod [b]Windowsem 7 64-bit[/b].
    Czy możecie mi polecić jakiegoś konkretnego sprzedającego np. dołączającego tutoriale i programy do kabla z interfejsem ??

    Z góry dzięki!