Witaj na forum Fabia Club Polska

Średnie zużycie paliwa w naszych fabiach

Temat utworzony · 392 Posty · 81191 Wyświetlenia
  • [b]Tomuś[/b] czemu twierdzisz, że jazda powyżej 160 to zażynanie, zgadzam się z [b]Tobą[/b], ale tyczy się to tylko aut których prędkość max wynosi 150 - 160km/h, auta których prędkość max jest znacznie większa to w czym szkodzi? Weź pod uwagę, że dużo bardziej szkodliwa dla całego układu korbowo-tłokowego jest jazda typu ecodriving na obrotach niższych niż producent zaleca chodzi mi o przedział obrotów kiedy to jest wykorzystywany max moment obrotowy - u mnie jest to 1800-2400.
    Ciekawy jestem czy wiesz jak to jest u [b]Ciebie[/b]?
    Obroty szkodliwe dla silnika zaczynają się jak zbliżasz się do czerwonego pola. Kolejna sprawa weź pod uwagę, że na zachodzie silniki z turbiną przejeżdżają min 200 tys km, a znam przypadki, że nawet ponad 300, a są eksploatowane na niemieckich autostradach z dużymi prędkościami nierzadko ponad 200km/h, w naszych warunkach polscy kierowcy wykańczają turbiny po kilkudziesięciu tys km wrzucając 5 bieg i jadąc 50-70km/h, a potem masa negatywów, że to auto takie, a takie. Każdy uturbiony silnik musi mieć swoje obroty w których należy go eksploatować i bezwzględnie ich przestrzegać.

  • [b]Mirek [/b] zgodze się z tobą że silnik musi mieć właściwe obroty 🙂 . Jadąc 50 - 70 km/h na piątce to jest katowanie silnika. Według mnie jak ktoś chce tak szybko jeździć to niech zainwestuje w lepsze smarowidło do silnika (olej sportowy) 🙂 . Wtedy jest lepsze smarowanie (głownie chodzi o właściwości smarne oleju) i można zasuwać ile fabryka dała :super: . Z własnego doświadczenia wiem że sportowy olej w zimie to porażka 😕 <!-- s:/ --> .

    Jak jeździsz często z wysokimi obrotami to katalizator się rozwala. Tam w środku w nim jest taka siateczka i ona się dziurawi . ten sposób rozwaliłem 2 katalizatory 😞 . jeden mam jeszcze w piwnicy. Faktem jest że katalizator wtedy nie zawiera zbędnych rzeczy (sadze, pyły itp) 🙂

    Ja mam moment od 1600 - 3500 obr/min.

  • Po pierwszych 2500 km mam spalanie około 6,2 l, 3/4 miasto 1/4 trasa.

  • Średnie zużycie paliwa waha się u mnie na poziomie 6,3 l./100 w cyklu mieszanym. Ale im więcej trasy, tym więcej sympatycznych kwiatków w postaci schodzenia poniżej 5,5 l/100. Zresztą pomogła benzyna 98, która pozwala zaoszędzić (wcześniej moja średnia to 6,6 l., a zimą 6,9 - 7,1 l.) na odcinkach podmiejsko - miejskich (50/50)

  • 1.4 TDI 59 kw; zrobione 500km. 320 trasa, 180 miasto średnie 4.6. Zobaczę jak będzie dalej narazie uczę się jazdy Fabką mam ją 2 dni. Zadowolony jestem 😉 <!-- s;) -->

  • Ja poniżej 5,4l. jeszcze nie spadłem. 😞 <!-- s:( -->

  • ostatni przelot : katowice - Bremen (DE ) - katowice +troche po mieście : [b] 4,4 [/b] wg komputera w aucie.... ( prawie 2000 km.)
    średnia prędkość : ~100km/h

    szkoda sprzedawać ten samochód ... 😕 <!-- s:/ -->

  • [quote="kapi"]
    szkoda sprzedawać ten samochód ... 😕 <!-- s:/ -->[/quote]

    Ja bym zostawił 😄

  • Moja fabia:

    Skoda Fabia 1.2 HTP (54KM, 40kW), Hatchback, instalacja gazowa: Landi Renzo Omegas - Fabię mam miesiąc

    Mój najlepszy wynik:
    492km przejechane na pełnej butli gazu ~34l - jakieś 90% trasa.

    Wychodzi 6.91l na 100km, nie wymuszałem jazdy na benzynie w tym czasie (instalacja sama się przełączała)

    Coś zbyt dobry wynik. Ostatnio przy awarii wtryskiwacza paliwa dałem gaz do regulacji, zobaczymy jak teraz wyjdzie, bo coś mi śmierdzi że zacznie więcej palić 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="klaude"]Moja fabia:

    Skoda Fabia 1.2 HTP (54KM, 40kW), Hatchback, instalacja gazowa: Landi Renzo Omegas - Fabię mam miesiąc
    [/quote]
    A jak dynamika tego samochodu? Coś o odczuciach poproszę, bo subiektywnie trochę mało koni mechanicznych :mur: <!-- s:mur: -->

  • [quote="segway"][quote="klaude"]Moja fabia:

    Skoda Fabia 1.2 HTP (54KM, 40kW), Hatchback, instalacja gazowa: Landi Renzo Omegas - Fabię mam miesiąc
    [/quote]
    A jak dynamika tego samochodu? Coś o odczuciach poproszę, bo subiektywnie trochę mało koni mechanicznych :mur: <!-- s:mur: -->[/quote]

    To jest moje pierwsze auto, więc nie mam jakichś porównań, ale generalnie moje odczucia:
    -jak ruszam ze skrzyżowania, to w miarę fajnie sie zbiera, jedynka, dwójka i po chwili mam już te 50km/h prędkości
    -gorzej jest jak już jadę te 70-80km/h i chcę się rozpędzić do tych 110km/h, jest wtedy mułowaty

  • klaude, to jest normalne, ja mam to samo......niestety , mam zamiar pozbyć się swojej skodawki.....trafiłem na wyjątkowo wadliwy egzemplarz.

  • Fabia Combi 1.9 SDI
    3.8 l/100km na dystansie 104 km
    30% miasto, 70% trasa

  • 493 km na gazie zamontowany 2 tygodnie temu. Butla 50l (wchodzi do niej 43l dzisiaj pustą butlę napełniałem). 90% przejechanej trasy to miasto

  • No to niezły wynik.

  • [b]1.9 TDI 101KM[/b]
    5.1-5.4l/100km Codzienny dojazd do pracy. ~5km
    poniżej 5.9l/100km przy zrównoważonej jeździe ~110km/h i wyprzedzaniu
    Ogólnie w trasie [color=#808080](nie autostrada)[/color] nigdy nie przekroczyło 7l/100km niezależnie od ruchu oraz czy spokojnie czy ostro. Trasa Leszno - Wrocław.
    Na trasie Leszno - Ustrzyki Górne [color=#808080](w tym jeździe po autostradzie od Legnicy do Krakowa ~140km/h)[/color] średnio spalił 6.4l/100km

  • [quote="project47"][b]1.9 TDI 101KM[/b]
    5.1-5.4l/100km Codzienny dojazd do pracy. ~5km
    poniżej 5.9l/100km przy zrównoważonej jeździe ~110km/h i wyprzedzaniu
    Ogólnie w trasie [color=#808080](nie autostrada)[/color] nigdy nie przekroczyło 7l/100km niezależnie od ruchu oraz czy spokojnie czy ostro. Trasa Leszno - Wrocław.
    Na trasie Leszno - Ustrzyki Górne [color=#808080](w tym jeździe po autostradzie od Legnicy do Krakowa ~140km/h)[/color] średnio spalił 6.4l/100km[/quote]

    Dziwne, ja z tym samym silnikiem (na pompowtryskach, tak?) mam tak:
    W mieście: 5,8-6,2 (zimą 6-6,5)
    Na trasie 4,9 - 5,1 (w 4 osoby 5,3), niezależnie od pory roku.

  • to teraz ja się wypowiem 😄 <!-- s:D -->
    Moja średnia w spalaniu oscyluje w granicach 5.2 - 5.4 litra PB98 dynamic
    2/3 miasto i 1/3 trasa - 6.0 litrów

    Myślę że dane książkowe w normalnym exploatowaniu fabii są do osiągnięcia 🙂 .

    Niektórzy mówią że silnik 1.2 TSI i 1.4 16V palą tyle samo. Mi się wydaję że nie. 1.2 pali mniej

  • Silnik 1,2 HTP 70 KM - silnik na dotarciu;

    [b]średnie spalanie 6,86 l/100 km[/b] po przejechaniu 537 km (stan licznika 554) tankowanie do pełna przy 17 km na liczniku, w tym 100 km trasy reszta jazda miejska, Gliwice, Zabrze, najgorzej w godzinach szczytu.

    sama jazda miejska przejechane 170 km 8,11l/100 km (40% z klimą)

    trasa (Gliwice - Rzeszów, Rzeszów Gliwice 2x 270 km - powrót nieco korków przed dojazdem do Krakowa z Rzeszowa - nieco jazdy na 2 biegu)+ dojazdy w mieście ok. 30 km w sumie 568 km średnia 5,61 l/100 km + 85% klima
    komp w jedną stronę pokazywał 5,2 za całą trasę na autostradzie zszedł do 5,1,
    w jeżździe powrotnej większe korki na dojeździe do Krakowa spowodowały, że spalanie nie spadło poniżej 5,5.

    (stosuje tankowanie do pełna do odbicia, chyba, że odbije mi za wcześnie, np. wiem, że powinieniem zatankować ok. 40 l, a odbija mi po 10).

    Wg kompa na trasie 3 osoby + klima wyszło 5,5 l/100 km po przejechaniu ok. 50 km
    Cieszynka + wjazd w Żorach A1 + A4 + zjazd Zabrze Makoszowy przez Sośnicę do Gliwic (trasa Pawłowice-Zabrze, Gliwice),
    średnia prędkość do 90-100 km/h, w mieście 60.

    Ogólnie przy jeździe po mieście komp na 1 km wskazuje spalanie od 30 - 20 l/100 km, po przejechani ok. 10 km (pewnie silnik się nagrzeje do temperatury właściwej, kotrolka niebieska gaśnie po 1-2 km),
    spalanie spada do 6,3- 6,7 l/100 km w mieście (bez klimy, 1-2 osób).

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 06-09-2011, 09:36[/i] ][/size]
    Aż muszę się pochwalić,

    w sobotę wracając z Pszczyny, a właścicie z Pawłowic, bo byłem tam chwilkę u rodzinki,
    jadąc bez klimy przekroczyłem magiczną barierę 1500 km na liczniku, ale nie o tym.

    Spalanie przy jeździe bez klimy Cieszynką, obwodnicą dookoła Żor i A1 do Gliwic,
    spalanie na kompie 4,9 l/100km spadło do tego poziomu już pprzed zjazdami na Gliwice,
    myślę, że jakbym jechał dłużej jeszcze bym wycisnął mniej (jazda max do 120 km/h).

    do papierowych danych nieco brakuje. Wynik na zwykłej 95, a obecnie Skoda zaleca stosowanie 98, więc jakieś ,1 na tej benzynce byłby może mniej. Istotne jest zapewne, że jazda bez klimy (wg mnie klima ciągnie tak 0,5 do 0,6/100km przy jeździe ciągłej).

  • Właśnie zrobiłem analizę spalania LPG z ostatnich 7 tys. km (notuję tankowania)

    założenia:

    1. komputer skorygowany o 1,15
    2. nie liczę zużycia benzyny
    3. proporcja przebiegów trasa / miasto ~60/40
    4. realne spalanie benzyny pokazuje komputer po korekcie o 5% w górę (1,05)

    Spalanie gazu realne [b]10,6[/b]l /100 km
    Spalanie paliwa według komputera (1,15) [b]8,77[/b]l/100 km
    Spalanie paliwa według komputera (1,05) [b]8,01[/b]l/100 km

    Spalanie gazu większe o [b]32% [/b]od benzyny

    Zatem czas kupić kabelek i własnoręcznie ustawić mapy LPG.