Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Alarm/centralny zamek - temat zbiorczy

Temat utworzony · 509 Posty · 85559 Wyświetlenia
  • Syrenka a dokladniej akumulatorek w niej mogl juz ulec uszkodzeniu. Sprawdz czy stacyjka na syrence jest w prawidlowym polozeniu. Jesli tak to wymien cala syrenke. Koszt nowej to okolo 35 PLN

  • A mógłby ktoś powiedzieć gdzie to ustrojstwo znajduje się w fabii 1.9tdi?:>

  • [quote="xrolex23"]A mógłby ktoś powiedzieć gdzie to ustrojstwo znajduje się w fabii 1.9tdi?:>[/quote]

    Syrena znajduje się tam gdzie ja zamontowano. U mnie jest po prawej stronie bloku silnika, mała czarna skrzynka z zamkiem, na pewno jest w widocznym miejscu.

  • [quote="nicram"]U mnie jest po prawej stronie bloku silnika, mała czarna skrzynka z zamkiem[/quote]
    u mnie - centralnie na grodzi
    tam gdzie było miejsce 🙂 <!-- s:) -->

  • ja mam takiego samego atola jak poprzednik, też jestem nim zachwycona chociaż chyba zaczne pakować:P
    też chciałam założyć autoalarm z centralnym , ale sama tego nie zrobie i nie wiem z jakimi kosztami muszę się liczyć autoalarm sam w sobie to grosze, centralne to zalezy od siłowników i ich uciągu, ale potrzebuje mieć to fachowo założone jakieś sugestie??

  • Witam,

    wiem że jest tu troche informacji nt temat,ale prosze o info jeśli ktoś instalował sterownik centralnego zamka, gdzie znajduje się tzw port + 30, bo tam chce podłączyć zasilanie? by nie ciągnąć kabla do akumulatora,

    nad modułem sterującym jest przypięta płaska czarna kostka z 2 wychodzącymi czerwonymi kablami? czy to jest ten port?

    czy podłączając kable do poszczególnych pinów,trzeba wyciągnąć całą kostke?
    bede wdzieczny za odpowiedź bo rozmontowałem połowe deski rozdzielczej 😉

  • [quote="bartekekstra"]gdzie znajduje się tzw port + 30[/quote]
    Nie wiem ale jeśli potrzebujesz stałego zasilania +12V to to jest dobre miejsce:
    [quote="bartekekstra"]nad modułem sterującym jest przypięta płaska czarna kostka z 2 wychodzącymi czerwonymi kablami[/quote]
    Z przodu jest zaślepka na zaczepach. Zdejmij i podłącz się tam. Zanim zaczniesz tam grzebać odepnij masę od aku.

    [quote="bartekekstra"]
    czy podłączając kable do poszczególnych pinów,trzeba wyciągnąć całą kostke? [/quote]
    Tak. Wtyczki trzeba wyjąć. Przeważnie we wtyczce jest zabezpieczenie pinów (najczęściej w kolorze różowym). Trzeba je wysunąć i wtedy wkładasz pin.
    Poniżej zdjęcie gdzie znajdziesz +12 i na drugim zdjęciu przykładowa wtyczka.

  • Proszę o pomoc, posiadam Fabie z 2001 roku z centralnym zamkiem sterowanym za pomocą kluczyka (fabryczna opcja), zakupiłem sterownik firmy Maxicar z pilotem, niestety mam problem z podłączeniem. Poniżej załączam schemat do sterownika a także zdjęcia z próby montażu. Po zdjęciu gumy która chroni przewody biegnące z drzwi (str. kierowcy) do kabiny ukazały się cztery kostki metodą prób i błędów doszedłem że kostka koloru brązowego jest tą od centralnego zamka ( w niej są dwa przewody brązowy i brązowo żółty). Po zdjęciu bocznych listew i rozwiązania wiązki nie odnalazłem tych przewodów. Proszę o pomoc nie wiem które kable ze sobą połączyć, gdzie dać plus i minus (czy na tej listwie-zdj).

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 31-07-2011, 21:23[/i] ][/size]
    Poniżej zdjęcia z próby montażu. Proszę jeśli macie doświadczenie to wytłumaczcie mi w prosty sposób co z czym połączyć. Z góry dzięki.
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/60944683fae47c76.html<!-- m -->
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4ae83558f82ebd03.html

  • Panowie... ratujcie!!! Skoda Fabia Kombi 1,4 16V 75KM 2003 r. Miałem raz na jakiś czas, problem z otwieraniem i zamykaniem tylnych, prawych drzwi. Myślałem, że to chwilowe i nic z tym nie robiłem. Teraz drzwi są zamknięte i nie można ich otworzyć. Ani z zewnątrz, ani od wewnątrz. Co zrobić żeby je odblokować/otworzyć i jak usunąć taką usterkę.
    Pozdrawiam.

  • [quote="kryniulodz"]Panowie... ratujcie!!! Skoda Fabia Kombi 1,4 16V 75KM 2003 r. Miałem raz na jakiś czas, problem z otwieraniem i zamykaniem tylnych, prawych drzwi. Myślałem, że to chwilowe i nic z tym nie robiłem. Teraz drzwi są zamknięte i nie można ich otworzyć. Ani z zewnątrz, ani od wewnątrz. Co zrobić żeby je odblokować/otworzyć i jak usunąć taką usterkę.
    Pozdrawiam.[/quote]

    zamek do wymiany.
    więcej w temacie [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=7070&sid=3c0096c45319fb1199d1f6fdb61e7d48]TU[/url]

  • Ok. Zamek do wymiany, ale jak otworzyć drzwi, żeby go wymienić?

  • [quote="kryniulodz"]Ok. Zamek do wymiany, ale jak otworzyć drzwi, żeby go wymienić?[/quote]
    Witam,
    Odepnij akumulator na kilka minut.
    U mnie tak samo się stało (samo wyjęcie bezpiecznika od centralnego nie pomogło), odpukać już dwa tygodnie spokój jest.

  • Niestety... odpięcie akumulatora na kilka minut nic nie pomogło. Cały czas drzwi są zamknięte i nie można ich otworzyć. Może jest jakiś inny sposób na otwarcie drzwi i naprawę.

  • Wybaczcie, że wcinam się w temat, ale nie chciałem rozpoczynać nowego, a problem wydaje mi sie podobny...

    Mam Skodę 1,4 MPI z 2001r., posiada elektrycznie opuszczane przednie szyby i centralny zamek.

    Chciałbym mieć zdalnego pilota do tego centralnego zamka. Nie chcę autoalarmu, tylko najzwyklejszy zdalny pilot. Co muszę w związku z tym zrobić?

    Koniecznym jest tylko (i aż) kupienie zdalnego pilota i potem zaprogramowanie modułu komfortu w samochodzie? Czy też to jest wyższa szkoła jazdy i na tym nie jest koniec?

    Proszę o radę.

    p.s. wybaczcie jestem zielony w tych sprawach... ale szybko się uczę! 🙂 <!-- s:) -->

  • Czasem działa patent z pociągnięciem klamki wewnętrznej (wtedy rygiel wychodzi do góry) i otwarcie za pomocą zew. Jeśli to nie pomoże to trzeba zdjąć płat drzwi i wtedy łatwiej kombinować.

  • Dzięki bardzo za podpowiedzi, ale poradziłem Sobie z zablokowanymi drzwiami. Sposób o którym "nicram" wspomniałeś, był przeze mnie wdrożony, ale niestety bez powodzenia. Jak to zrobiłem? Podciągnąłem do góry rygiel (klamką wewnętrzną), i trzymając go w palcach przełączałem (zamykanie - otwieranie) przyciskami wewnętrznymi na podłokietniku kierowcy. I tym sposobem, udało się otworzyć drzwi i mało tego, teraz wszystko działa bez zarzutu.
    Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc... pozdrawiam:)

  • Ale wymiana zamka raczej nie ominie, bo teraz to tak już może być, że raz działa raz nie.

  • Mój problem rozwiązany-po wymontowaniu zamka dobrałem się do silniczka siłownika i wyczyściłem dość mocno nadpalony komutator,poprawiłem również luty na znajdujących się w środku na płytce dwóch mikrostykach.Całość zmontowana do kupy i narazie jest OK;blachę miałem nitowaną-zastosowałem teraz nitonakrętki,jako uszczelki użyłem uszczelkę okienną i uszczelniacz akrylowy.

  • Widzę, że mam ten sam problem. A czy próbował ktoś z Was rozbierać tylne drzwi bez ich wcześniejszego otwarcia? Jest to w ogóle możliwe? Czy widział ktoś instrukcję jak rozebrać tylne drzwi?

  • [b]Barosz[/b], jest to możliwe, ale musisz najpierw powyciągać wszystko z wnętrza łacznie z fotelami, plastikami i czymkolwiek, co zasłania otwór drzwiowy.
    po "zdjęciu" a raczej wyszarpnięciu uszczelki drzwi, za pomocą dorabianego wytrycha udało nam się je otworzyć, ale cały dzień diabli wzięli.
    sprawa polegała na tym, aby pociągnąć za zaczep zamka który łapie ucho z drzwi, oczywiście zamek do wymiany był.
    jak rozebrać drzwi szukaj na forum w tematach m.in. o mikrostykach / mikrowyłacznikach.