Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Kontrolka paliwa/poziomu

Temat utworzony · 22 Posty · 3041 Wyświetlenia
  • Witam na forum FCP, co do Twojego problemu... jezeli to jest nowy samochod to zglos sie do ASO w ramach gwarancji...mozliwe ze jest to wina stykow, jesli raz pokazuje poziom a innym razem nie...Tylko uwazaj w ASO zeby z Ciebie nie zdarli !!! w ASO wszystko potrafia :evil: <!-- s:evil: -->

  • Raczej to nie jest mozliwe..fakt jezeli zalejesz " pod korek " to wskazowka moze nie drgnac nawet po przejechaniu 150 km ale 250 raczej nie 😞 <!-- s:( --> . Tak jak napisalem wczesniej, pozostaje tylko ASO.

  • Pod tylnim siedzeniem po stronie pasażera masz dostęp do pompy paliwa którą trzeba wyjąć z baku - w jej obudowie jest pływak wraz z prostym mechanizmem stykowym - być może te styki zaśniedziały np. w jednym miejscu i przy połowie baku nie styka i wskazówka się "kładzie". Wystarczy przetrzeć papierem ściernym i będzie grało 😎

    Proponuje samemu to zrobić niż płacić kilkaset zł w aso. Wyjęcie pompy nie stanowi wiekszego problemu (najpierw podważasz czarną osłone śrubokrętem a następnie całą pompę odkręcasz 😉 <!-- s;) --> ) troche dobrych chęci i powinno się udać naprawić usterkę w 1 godz.

    Powodzenia

  • Jezeli masz gwarancje jedz do ASO powinni ci to naprawic za free!!

  • No chociaz tyle ze gwarancja jest i cos tamprobuja z tym zrobic, pierwsze slysze o takiej usterce i moze oni tez, dlatego tak kombinuja.
    Miejmy nadzieje ze wszystko sie skonczy dobrze,
    Nabiezaco nas informuj, co i jak, zebysmy wiedzieli na przyszlosc

  • No to gratulacje, wkoncu koniec udreki. Teraz pozostaje sie delektowac jazda. 😛 <!-- s:P -->

  • Witam serdecznie kolegów 🙂 <!-- s:) -->

    Mam takie pytanie po zalaniu pod korek wyjeździłem benzynę prawie do cna i wyskoczyło mi, że mam jeszcze 45 km do przejechania wg. komputera i stwierdziłem, że na Auchan jeszcze benzyna tania pojechałem zatankować za 50 zł to wyszło jakieś 10litrów paliwa. I moje zdziwienie ogromne, że stan z komputera nie ruszył ani troszkę dalej mam 45 km i dalej świeci żółta kontrolka żeby dać mu jeść:( poczytałem trochę na forach i piszę, że czasem trzeba zatankować więcej niż za parę zł więc tak poczynię dzisiaj- jeżeli tak dalej będzie to pewien padł czujnik poziomu paliwa- dużo wymiana czegoś takiego kosztuje i czy możecie polecić kogoś zaufanego w Krakowie lub w jego okolicach??

    pzdr Kuba

  • Nic się nie martw to normalne zjawisko przy takim wskazaniu kompa i wskaźniku na 0.

  • Tylko wskaźnik stanął na 45 km i nic się nie dzieje, że tak powiem to była bardzo pomocna opcja jeżeli chodzi o jeżdżenie:) a nie orientujecie się ile kosztuje wymiana czegoś takiego??

  • Panowie, dziś zauważyłem, że pomimo zejścia poniżej pułapu 70km możliwych do przejechania na posiadanym paliwku, nie było sygnalizacji dzwiękowej ani kontrolka się nie zapaliła... bezpieczniki w porządku... Co może być przyczyną i jak rozwiązać problem? Pozdrawiam i liczę na szybką pomoc!

  • zobacz [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=7852&highlight=brz%EAczyk]TUTAJ[/url],
    zrób test czy działa brzęczek niewyłaczonych świateł.
    skoro pokazuje km do tankowania to raczej pływak bedzie ok.

  • [quote="el_bartoo"]pomimo zejścia poniżej pułapu 70km możliwych do przejechania na posiadanym paliwku[/quote]

    u mnie zapala się jak komputer wskaże 60 km do przejechania.
    Wiec może jeszcze poczekaj

  • [quote="Kamratek"]u mnie zapala się jak komputer wskaże 60 km do przejechania. [/quote]
    ja mam "powiadomienie" przy 80 ....

  • A u mnie jest różnie, czasami przy 75, czasami przy 60... Nie powtarza się zbyt często jedna i ta sama liczba.

  • kontrolka z sygnałem dała o sobie znać przy 45km do przejechania... Dzień wcześniej kasowałem błędy z komputera, ale mam wersję vaga niezarejestrowaną, więc nie mogę wprowadzać zmian w ustawieniach poza tym nie robiłem tego... ale to nie pierwszy raz jak przekonałem sie, ze komp żyje własnym życiem 😛 <!-- s:P -->
    a propos błedów może ktoś będzie chciał skomentować, albo podzielić sie ewentualnie swoją większa wiedzą:
    17909 - fuel pump relay (j17)
    short to ground
    35-10 --- intermittent
    16556 - shareware version.
    to decode all dtc's
    35-10 please register/activate- intermittent
    16955 - 3500 - shareware version.
    to decode all dtc's
    35-10 please register/activate- intermittent

    Może ktoś powie mi cos poza tym co wyczytałem w necie. Mam nadzieje ze niczego nie pomylę;) co do pierwszego kodu 17909 - opis wskazuje na zwarcie z masą pompy paliwa (lub czegokolwiek z nią związanego) 16556 o ile dobrze pamietam mówił, że na grupie cylindrów 1, zbyt bogata mieszanka, natomiast 16955 - czujnik świateł stop

  • 16955 - - - - - 423B Pedał / włącznik lampy STOP - złe działanie

    16556----------Korekcja mieszanki FT, Bank 1 > Bogata mieszanka (system too rich)

    17909----------Przekaźnik pompy paliwa - zwarcie do masy

    Światła stop działają Ci poprawnie?

    16556 - nie mam pojęcia

    17909 - wymień przekaźnik.

  • Wszystko co napisałeś, to juz wiem bo takie opisy da się znaleźć w googlach,myślałem raczej o jakimś szerszym opisie już wskazanych usterek. Po wykasowaniu błędów wszystko działa ok, światła stop także. Co z tą zbyt bogatą mieszanką?

  • [quote="el_bartoo"]Co z tą zbyt bogatą mieszanką?[/quote]

    sonda lambda prawdopodbnie

  • Czy jest taka opcja, żeby zdeaktywować dźwięk właczającej się rezerwy?
    Już kilka razy mało zawału nie dostałem jak to się włączyło 😞 <!-- s:( -->

  • [quote="comfort"]Czy jest taka opcja, żeby zdeaktywować dźwięk właczającej się rezerwy? [/quote]
    Hmm.. Wylutować buzzer :???: <!-- s:???: -->