Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] kontrolka silnika/helikopterek/Check/EPC

Temat utworzony · 304 Posty · 125035 Wyświetlenia
  • Witam ponownie

    Mam pytanie co do kontrolki silnika która w mojej Fabi jest zawsze podswietlona (juz ponad rok).
    1.Czy jest to jakis poważny problem czy tylko muszę cos zresetowac?( tak slyszałem)

    Pozdrawiam Adrian.

  • Najlepiej sprawdzić kod błędu za pomocą VAGa i go usunąć.
    Wtedy powinieneś znać przyczynę świecenia się kontrolki.

  • VAGa?? a możesz mi proszę bardziej strescic sprawe?? tz,

    1.co to jest ?
    2.jak to zdobyć ?
    3.I jak podpiąć się pod pokładowy komputer?jest jakiś program? na zwykłego laptopa mogę go zdobyć?
    3. i czy dam rade zrobić to sam?

    Trochę zielony jestem do tych spraw ale z chęcią sie nauczę

    Z góry dziękuje i pozdrawiam.

  • Kupuje się kabelek, który podpinasz do gniazda diagnostycznego w aucie i za pomocą programu (VAG) skanujesz komputer w poszukiwaniu błędów, odczytujesz ich kod i usuwasz. Stopień trudności sprowadza się do obsługi komputera z zainstalowanym programem i podłączeniem kabelka. Sama obsługa programu nie jest trudna (są nawet polskie wersje).

  • ..o to nie powinno byc trudne:)
    A masz moze jakies namiary gdzie moge pobrac owy program? i nazwe sklepową kabelka ,Bede bardzo wdzięczny:)

    Pozdrawiam

  • leszku leszku a zdradziłbyś nazwę tego cudownego płynu? ewentualnie jego cenę?

  • Jako że to mój pierwszy post na tym forum Wszystkich na wstępie pozdrawiam 😉 <!-- s;) -->, a teraz do rzeczy. Kupiłem w zeszłym tygodniu Fabie 1.4 16V 75PS kombi i wczoraj zaplaiły mi sie kontrolki od EPC i check engine i niemam za bardzo pomyslu gdzie szukać. VAG pokazał błąd 17655 czyli "Czujnik podniesienia iglicy wtryskiwacza - otwarty obwód, zwarcie do plusa". Auto przyspiesza, obroty są równe. Czasem jak odpale silnik EPC się nie pali poczym obroty zafalują i włącza sie EPC, checkengine swieci cały czas.
    Swiatła stop działają.

    Pozdrawiam

  • a gas jest ?moze sie wtryskiwacz zawiesza,lub egr to moze byc,albo wypadanie zaplonu,czujnik stopu lub mozesz sobie zarówki z tylu wymienic czasami robia zwarcie,albo wiazka główna gnije

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 29-03-2011, 17:52[/i] ][/size]
    i rozrzad zobaczyc tez mozna

  • Dzieki za odpowiec. Zrobiłem wszystko co wymieniłes bo forum to sie naczytałem że ooooo. Problem rozwiązałem robiąc adaptacje prezpustnicy 🙂 <!-- s:) -->

    Pozdro

  • Witajcie;

    Panowie (i Panie) mam do Was pytanie ponieważ mam problem ze skodzinka 1.2 70 KM Fabia 2. Samochód jest zagazowany. Gdy wyjeżdzałem na trasę i utrzymywałem jednostajne tempo zapalała mi sie kontrolka Check. Myslałem ze przyczyna sa swiece wiec je wymieniłem na nowe. Natomiast teraz gdy gwałtownie przyspieszam na trasie zaczyna migać kontrolka CHECK samochód traci moc nie da się przyspieszyć i zwalania. Musze sie zatrzymać, wyłączyć silnik i odpalić ponownie aby możliwe było kontynuowanie jazdy. Wydawało mi się, że może to cewka zapłonowa. Poza tym na benzynie na biegu jałowym silnik pracuje równo. Na gazie szarpie silnikiem, trzęsie nim i słychać, że ma wiele do życzenia.
    Proszę powiedzcie mi co mam zrobić.
    Z góry dziękuję za wszelkie posty.

    Pozdrawiam wszystkich.

  • Tak na mój gust to we własnym zakresie tego nie usuniesz, prawdopodobnie potrzebna będzie ingerencja dobrego gazownika.

  • Witam,

    Widzę, że nie tylko ma mam problem z kontrolką EPC.

    Mam Fabię II 1.2 TSI

    Przy przebiegu ok. 20000 zapaliła mi się kontrolką EPC a autko straciło moc przerobową.
    Ponieważ jest na gwarancji odwiedziłem ASO gdzie zresetowali jednostkę. Był miesiąc spokoju...i tyle. Kolejny raz zapaliła się przy wyprzedzaniu...miałem pełne gacie, że się nie wyrobię. Podczas kolejnej już wizyty w ASO poinformowano mnie, że był błąd czujnika doładowania czy coś takiego, który to błąd usunęli. Po 3h od opuszczenia ASO powtórka.
    Czy ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić...żeby nie tracić gwarancji?

    Serdecznie dziękuję za ewentualną pomoc,
    Sikor.

  • Niech Ci to zrobią w ASO w ramach gwarancji- to proste

  • Odwiedzać nierobów do upadłego, innej rady nie ma.

  • [quote="Sikorsky"]Podczas kolejnej już wizyty w ASO poinformowano mnie, że był błąd czujnika doładowania czy coś takiego, który to błąd usunęli. Po 3h od opuszczenia ASO powtórka.[/quote]

    Niech Ci ten czujnik wymienią w ramach gwary skoro już tyle razy kasowali jego błąd, następnym razem możesz nie zdążyć wyprzedzić ...

  • Cześć;

    /okazało się, że trzeci wtrysiwacz od gazu przestał pracować i dlatego tak się działo. Po wymianie jezdzi super i mniej pali.

    Pozdrawiam.

  • skoda fabia 1,2 65 km, świeci mi kontrolka EPC na mocy nic nie straciłem, kod 16955 lub 16955,35 może ktoś wie co on oznacz i czego dotyczy

  • 16955 TO BŁĄD WŁĄCZNIKA ŚWIATEŁ STOP.

    Pzd. Michał

  • Na zgaszonym silniku poruszaj pedałem gazu kilka razy powinno pomuc ,bynajmniej mi pomaga EPC JEST TO KONTROLKA STEROWANIE SILNIKA czyli sterujesz silnik pedałem gazu a on jest elektroniczny a nie na linkę, powodzenia

  • 2 dni temu przy wyjezdzie z parkingu facet puknał mi tył mojej fabii. Nie ma praktycznie znaku na zderzaku, ale od tamtej pory pali mi sie ciagle żółty slniczek na tablicy. Co to moze być?