Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Jakie opony, felgi - temat zbiorczy

Temat utworzony · 1814 Posty · 308799 Wyświetlenia
  • Witam wszystkich Forumowiczów 🙂 <!-- s:) -->

    Na wstępie powiem, że jestem laikiem także proszę o wyrozumiałość.
    Temat jest następujący: 2 opony letnie mam w rozmiarze 165/70 R14 81T (nówki) a pozostałe 2 w rozmiarze 185/60 R14 82T (stare) - nie pytajcie dlaczego tak jest. Pytanie brzmi czy mogę tak jeździć i które lepiej założyć na przód a które na tył ?
    Żadne zakupy nie wchodzą chwilowo w grę.

    Z góry dziękuję za pomoc.

  • a coś więcej o używanych?

  • W Twoim przypadku różnica wysokości jest minimalna więc wydaje mi się że można spróbować założyć taki zestaw. Do przodu założyłbym 185/60 R14 gdyż takie są zalecane.

  • Panowie mam pytanko odnośnie opon zimowych
    sezon sie skończył a wiadomo zapasy zostały bede i tak zmuszony do kupna zimówek jak zacznie sie sezon a i tak będa sprzedawać te opony z co zostały bo w mysl prawa opona która ma 36miesięcy uważana jest za nowa pełnowartościowa więc chciał bym teraz kupic wiadomo troche taniej bedzie
    konkretnie chodzi mi o opony firmy
    1 Dayton model DW510 195/50 R15 82 H
    2 Firestone WINTERHAWK 2 195/50 R15 82 T
    3 Fulda KRISTALL SUPREMO 195/50 R15 82 H

    Fulde znam bo jeździłem na 14 kristal montero 2 ale czy to samo co supremo? które wybrać czy zwracać uwagę na 1 i 2. Jeśli ktoś mogł by cos polecić w rozmiarze 195/50 R15

    Na letnie zdecydowałem się na Goodyear'y jak narazie nie narzekam

  • Hej, jakie byscie polecili alufelgi do oponek Goodyear Excellence 195/50R15 82H do skody fabii 6Y z 2004 roku, kolor niebieski? Szukam takich zeby nie zaplacic wiecej niz 1200zl za komplet, nie lubie cienkich i gestych, wole zazwyczaj 5 grubych pretow 🙂 <!-- s:) --> ew rozdzielonych na dwa. Jak macie jakies ciekawe propozycje to bylbym wdzieczny !

    btw. jezeli ktos ma jakies b. negatywne opinie o goodyear excellence to tez chetnie poslucham 🙂

    z gory dzieki i pozdrawiam!

    ps. sry za brak polskich liter ale mi klawiatura siada

  • witam
    ja mam podobny problem mam opony 2 szt 175/65/14 i dwie 165/70/14 czy tak samo szersze założyć na przód? czy będzie dobry taki zestaw?
    pozdrawiam Arek

  • RONDELL firma kolega miał na sprzedaż na forum tutaj ja zapomniałem który to to takie fele jak moje

  • [quote="francuz"]witam
    ja mam podobny problem mam opony 2 szt 175/65/14 i dwie 165/70/14 czy tak samo szersze założyć na przód? czy będzie dobry taki zestaw?
    pozdrawiam Arek[/quote]

    Tzn nie tak, że szersza na przód po prostu 185 na przód bo takie zaleca producent żeby nie fiksować wskazań licznika. W tym przypadku bliższe są 175 więc tak bym założył.

  • szersze na tył daj, ja mam tez na przodzie 195 a na tyle 205

  • to jak to jest z tymi oponami? u mnie od początku były 165/70. z tego co patrzyłem pod korkiem wlewu paliwa to ten rozmiar (165/70) jest zalecany do silnika 1,2 więc już zgłupiałem jakie w końcu mam mieć opony wg producenta. gdzie to można znaleźć? 205 opony w fabi?? ja mam felgi 14 calowe więc wątpię żeby takie oponki wlazły na te rafki.
    pozdrawiam Arek

  • Rozmiar zalecany zależy od wersji, ale szersze mogą być

    http://www.motofakty.pl/artykul/skoda_fabia_1999_8211_2004_.html<!-- m -->

  • Dzięki za odpowiedzi ale obydwie opinie są różne ...
    I co tu zrobić 😐 <!-- s:| -->

  • [b]Simon_mm[/b], Dla silników 1.4 16V/75 KM i 101 KM, jak i dla 1.2 64 KM i 54 KM producent dopuszcza stosowania opon o rozmiarach:
    155/80 R13, 165/70 R14, 185/60 R14, 185/55 R15, 195/50 R15. Załóż węższe na przód, a szersze na tył chociażby ze względów wizualnych. Nie ma potrzeby zakładania szerszych na przód.

  • przy różnicy w wysokościach opon a tym samym całych kół może być problem z ASR ja mam z przodu 15" z tyłu 16 i nie pojadę więcej niż przepisowe 50 km/h :zakrecony: <!-- s:zakrecony: -->

  • Co do Daytona miałem kiedyś w favoritce, nie pamiętam jednak modelu, wiem, że na deszczu była śliska.

  • Smigam teraz na Kleberach Hydraxer i sa bardziej glsone niz wspomniane wczesniej Bridgeston'y

  • [quote="lesio86"]a coś więcej o używanych?[/quote]
    możesz kupić ale nie przez allegro... najlepiej u kogoś co ci je od razu załozy i wyważy koła, żeby opona np nie była klejona albo nie miała uszkodzeń mechanicznych.
    ja w poprzednim autku ( SC ) miałem kleberki używane i było ok. ale i predkości mniejsze 😄 <!-- s:D -->
    zwracaj też uwage na date produkcji wybitą z boku opony jako cyfry XXXX gdzie pierwsze dwie to tydzień roku ( wiadomo jest ich 52) a drugie 2 to rok produkcji.
    im starsze tym gorzej.
    [quote="Wojtas"]Smigam teraz na Kleberach Hydraxer i sa bardziej glsone niz wspomniane wczesniej Bridgeston'y[/quote]
    może trakcję mają lepszą 😉

  • witam,
    że tak się pochwalę swoim wynalazkiem,
    widziałem taki zestaw , jednak nie w polerce,
    myślę że ciekawie się prezentuje w tym kolorze,,

  • widze ze rodem z audi tylko dekielka brak..

  • Witam wszystkich . mam takie oto pytanie czy któryś z waz posiada oponki 205/45/16 w skodzie kombi ?? bo chodzi mi o wasze sugestie co do jazdy i jak się prezentuje fab. czy opona zachodzi poza obrys samochodu ? , a pytam bo zamierzam kupić opony w/w firmy
    Firehawk SZ90 . Dzięki wielkie za pomoc pozdrawiam 🙂 <!-- s:) -->