Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Jakie opony, felgi - temat zbiorczy

Temat utworzony · 1814 Posty · 308800 Wyświetlenia
  • ja mam opony takiego rozmiaru .. fotki dostepne w moim podpisie , co prawda nie jest to kombi ale opona nie wychodzi poza obrys auta, jezdzi sie znacznie lepiej .. proponuje jeszcze przynjamniej wymienic sprezyny ktore obniza i utwardza auta .. a co idzie za takim polaczeniem ... lepsze 3manie sie w zakretach przy wyzszych predkosciach

  • W jakich wersjach Fabii są felgi z rozstawem śrub 5x100 ?
    Jakie powinno być ET felgi ?


    [color=#F00800]temat scalony [/color]

  • [quote="bartvw"]W jakich wersjach Fabii są felgi z rozstawem śrub 5x100 ?
    Jakie powinno być ET felgi ?


    [color=#F00800]temat scalony [/color][/quote]

    czytaj temat od pierwszej strony a nie od jej d..py to sie dowiesz

  • Witajcie

    Szukam alu dla mojej strzały ale już na przyszły sezon i znalazłem na alle i chciałbym poznać waszą opinię na ich temat :
    http://moto.allegro.pl/f512-s-14-5x100-seat-ibiza-skoda-fabia-alu-i1244974676.html<!-- m -->

    Z góry dzięki 🙂

  • lepsze 15"

  • Sęk w tym że mam już oponki letnie w rozmiarze 14 i chce dokupić alu do nich więc interesują mnie 14 cali.

  • FELE ładne jak na 14" 😄 <!-- s:D --> ja bym brał

  • No i co nikt więcej tu nie zagląda ??

  • Felgi ładne tylko ... za tanie, niewykluczone, że są kiepskiej jakości wyprodukowane w chinach.

  • tak jak napisal [b]Mirek[/b] moze to byc towar z chin .. skoro masz juz opony to lepiej doloz te kilka zl i kup felgi znanej firmy .. teraz idzie zima to masz troche czasu aby przemyslec zakup i znalezc ewentualnie cos innego 🙂 <!-- s:) -->

  • Lepiej kup używane firmówki, niż nowe podróby, bo to może się źle skończyć.

  • mam pytanko odnośnie felg i opon na zimę. przeczytałem prawie cały ten watek ale nie jestem pewnie co do mojej decyzji. a więc do sedna. czy do fabii II z 2010 można założyć stalówki o rozmiarze 14 (czy są homologowane) i jaką wielkość opon na ten zestaw zarzucić. Felgi będą któreś z tych [url=http://www.oponeo.pl/felgi-stalowe-do/skoda/fabia/hatchback/ii/2010]FELGI[/url] a co do rozmiaru opon to pewnie najlepiej będzie 185/60/14 bądź 185/65/14. poradźcie koledzy bo już mam dość w tym roku szukania opon do przeróżnych aut a tu do zimy jeszcze daleko. z góry dziękuje za odpowiedź

  • [quote="ben"]mam pytanko odnośnie felg i opon na zimę. przeczytałem prawie cały ten watek ale nie jestem pewnie co do mojej decyzji. a więc do sedna. czy do fabii II z 2010 można założyć stalówki o rozmiarze 14 (czy są homologowane) i jaką wielkość opon na ten zestaw zarzucić. Felgi będą któreś z tych [url=http://www.oponeo.pl/felgi-stalowe-do/skoda/fabia/hatchback/ii/2010]FELGI[/url] a co do rozmiaru opon to pewnie najlepiej będzie 185/60/14 bądź 185/65/14. poradźcie koledzy bo już mam dość w tym roku szukania opon do przeróżnych aut a tu do zimy jeszcze daleko. z góry dziękuje za odpowiedź[/quote]
    jeżeli masz silnik taki jak w profilu, czyli 1.2 TSI 105KM, to nie ma żadnych szans na wsadzenie kół 14 cali, gdyż minimalne to są 15 cali, ponieważ z przodu rozmiar tarcz hamulcowych nie pozwala na wsadzenie mniejszej średnicy kół

  • [quote="Ciacho"][quote="ben"]mam pytanko odnośnie felg i opon na zimę. przeczytałem prawie cały ten watek ale nie jestem pewnie co do mojej decyzji. a więc do sedna. czy do fabii II z 2010 można założyć stalówki o rozmiarze 14 (czy są homologowane) i jaką wielkość opon na ten zestaw zarzucić. Felgi będą któreś z tych [url=http://www.oponeo.pl/felgi-stalowe-do/skoda/fabia/hatchback/ii/2010]FELGI[/url] a co do rozmiaru opon to pewnie najlepiej będzie 185/60/14 bądź 185/65/14. poradźcie koledzy bo już mam dość w tym roku szukania opon do przeróżnych aut a tu do zimy jeszcze daleko. z góry dziękuje za odpowiedź[/quote]
    jeżeli masz silnik taki jak w profilu, czyli 1.2 TSI 105KM, to nie ma żadnych szans na wsadzenie kół 14 cali, gdyż minimalne to są 15 cali, ponieważ z przodu rozmiar tarcz hamulcowych nie pozwala na wsadzenie mniejszej średnicy kół[/quote]

    Hehe. raz już takiej akcji uniknąłem na forum cytryny wiec dobrze jest zapytać kogoś kompetentnego. w takim razie tylko i wyłącznie felga 15 ( 6.0Jx15, 5x100, ET: 43, CH: 57) i do tego myślę ze opony http://www.oponeo.pl/dane-opony/kleber-krisalp-hp-2-185-60-r15-84-t<!-- m -->
    mam je w innych autach i jestem zadowolony a myślę ze rozmiar tez będzie ok. no chyba ze się mylę 😛

  • co do rozmiaru opon to już sie nie wypowiem, bo takiego nie testowałem, ale chyba wejdą

  • [quote="Ciacho"]co do rozmiaru opon to już sie nie wypowiem, bo takiego nie testowałem, ale chyba wejdą[/quote]

    Ale dane techniczne felg ok? może się jeszcze ktoś wypowie. z góry dzięki

  • no podałeś dane techniczne oryginalnych felg 15, więc muszą być ok

  • [quote="Ciacho"]no podałeś dane techniczne oryginalnych felg 15, więc muszą być ok[/quote]
    Ok w takim razie felgę już mam teraz tylko jaki rozmiar opony podejdzie bo czytając taka ilość wątków już mam galimatias. co lepiej 185/60/15 czy może 175/60/15 bo 185/65/15 to już za wielkie raczej będą.

    EDIT
    A czy trzeba dokupić śruby czy od alufelg będą ok? bo w rożnych markach rożnie jest

  • Witam
    mam pytanie chcę sobie zakupić dodatkowy komplet felg do opon zimowych Oryginalnie w fabi mam założone 6J14 et 43 Czy mogę kupić felgi o rozmiarze 6J14 posiadające oznaczenie et 38. Czy to oznaczenie et ma jakieś wielkie znaczenie?

  • Możesz kupić i założyć ET38.