Witaj na forum Fabia Club Polska

Tarcze i klocki - temat zbiorczy

Temat utworzony · 435 Posty · 145547 Wyświetlenia
  • [quote="orl0s"]Wowczas pierszych pare hamowan jest takich szumiacych, spodowanych powstaniem nalotu na tarczach hamulcowych.[/quote]
    jak autko w wilgotny dzień postoi to tarcze zajdą "lekką" korozją - objaw normalny.
    ale jeśli to występuje po kilku hamowaniach / kilometrach - to tak jak pisał TOMUŚ - jedź do serwisu niech to "zdiagnozują" 😉 <!-- s;) -->

    może wystarczy rozebrać, szczotką druciana wyczyścić i po sprawie ? ile km masz już przejechane na tym zestawie?

  • [quote="kapi"][quote="orl0s"]Wowczas pierszych pare hamowan jest takich szumiacych, spodowanych powstaniem nalotu na tarczach hamulcowych.[/quote]
    jak autko w wilgotny dzień postoi to tarcze zajdą "lekką" korozją - objaw normalny.
    ale jeśli to występuje po kilku hamowaniach / kilometrach - to tak jak pisał TOMUŚ - jedź do serwisu niech to "zdiagnozują" 😉 <!-- s;) -->

    może wystarczy rozebrać, szczotką druciana wyczyścić i po sprawie ? ile km masz już przejechane na tym zestawie?[/quote]

    Bylem w sewisie i przed wizyta polecialem szybciej autem i hamowalem mocniej. Szum tak jakby ustal (wyciszyl sie napewno) teraz po kilku dniach jazdy jest to samo. Moze po prostu za malo hamuje 😛 musze szybciej jezdzic i wiecej hamowac. ECO DRIVING jest do bani 😛

  • Czolem!
    Tez mam taka F2 w TDI i tez nie moglem sie na poczatku przez dlugi okres czasu przyzwyczaic do szumu przy hamowaniu. Takie szorowanie powstaje.
    I to slychac dosc mocno w kabinie.
    Tak musi byc, hamulce mam dobre (tzn tarcze, klocki) w porzadku sa.
    Takze u Ciebie tez pewnie jest wszystko OK. Tak musi byc.
    W Octavii 2 juz tego nie slychac 😄 <!-- s:D -->

  • Witam Panowie. Powoli dogania mnie wymiana tarcz i klocków z przedniej strony i z tyłu. Samochód fabia combi 1.9 tdi. Pewnie temat wałkowany był już kilka razy ale nic nie mogłem znaleźć konkretnego. Jaki zestaw polecacie na chwilę obecną? Myślałem nad wszystkim z firmy TRW z przodu i z tyłu. Podobno lepiej mieć wszędzie to samo. Styl jazdy raczej spokojny, na pewno nie należę do osób które ostro hamują, raczej spokojne hamowanie i umiarkowana jazda. Co byście polecili na przód i tył?

    pozdrówka

  • [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=6260&start=15]POCZYTAJ TU[/url]

  • Kupiłem klocki ATE i nie wiem jak je zamontować,dwa z nich mają napis "kolbenseite" pozostałe dwa nie mają napisu.Podobno te z napisem powinny być od strony tłoczka,ale według znalezionych rysunków klocek od strony tłoczka powinien mieć grubszą okładzinę ,z kolei wg opisów w książce powinien mieć cieńszą.W tej sytuacji to ja już nie wiem jak je zamontować,nadmienię że wszystkie cztery klocki "na oko" nie różnią się od siebie,jedyna widoczna różnica to te napisy i różne kolory blaszek mających za zadanie trzymać klocek w zacisku ( 2 czarne i 2 srebrne).Kiedyś wyciągałem klocki z zacisków i też moim zdaniem nie różniły się od siebie (są jeszcze orginalne,może tak się wytarły że różnicy nie widać)zacisk to oczywiście FS III;proszę o poradę jak je prawidłowo zamontować.Załączam foto nowych klocków.

  • [quote="halomistrz"]dwa z nich mają napis "kolbenseite" [/quote]
    te mają być od wewnątrz, stojąc przed kołem

  • Dzięki za info.

  • hej.proszę o info, czy w F1 2004 r., 1.2 combi są z przodu klocki i tarcze a z tylu same tarcze?i jak wymieniać klocki to kupić zestaw razem z tarczami?i jeszcze jedno:są takie klocki Girling?bo w sklepie taki zestaw mi proponowano, ze są dobrze a na forum czytałem o TRW,Brembo itp.dzięki!!

  • z przodu masz tarcze a z tylu masz bebny ... ja zalozylem TRW i nie narzekam, o firmie Girling slysze pierwszy raz

  • [quote="krajek85"]jak wymieniać klocki to kupić zestaw razem z tarczami?i jeszcze jedno:są takie klocki Girling?bo w sklepie taki zestaw mi proponowano, ze są dobrze a na forum czytałem o TRW,Brembo itp.dzięki!![/quote]

    Wymiana tarcz i klocków zależy do stopnia zużycia elementów. Jeśli tarcze maja jeszcze odpowiednią grubość nie ma sensu jej wymieniać. Co do firmy to raczej polecałbym Brembo lub TRW.

  • Witam,
    mam fabie II z 08r.

    Przebieg niecałe 40 000km. Otóż przy hamowaniu do 0 już zaczyna trzeć, klocki już dają o sobie znać.

    Znalazłem nowe klocki Bosch za 80zł, ale mam kilka pytań.

    Czy mogę kupić te klocki i jechać do zwykłego warsztatu żeby mi je założyli?

    Czy koniecznie przy wymianie klocków muszę wymienić tarcze?

    Czy w razie konieczności wymiany tarcz opłaca się dać je do toczenia?

    Czy lepiej jechać do ASO żeby założyli mi nowe klocki i tarcze a przy okazji zdarli ze mnie kupę kasy?

    Pozdrawiam, wesołych świąt 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote]Czy mogę kupić te klocki i jechać do zwykłego warsztatu żeby mi je założyli?[/quote]
    Dlaczego nie, wtedy tylko policzą robociznę.

    [quote]Czy koniecznie przy wymianie klocków muszę wymienić tarcze?[/quote]
    Zależy do stopnia zużycia tarczy hamulcowej, możliwe jest założenie starych tarcz po przetoczeniu jeśli maja odpowiednią grubość.

    [quote]Czy w razie konieczności wymiany tarcz opłaca się dać je do toczenia?
    [/quote]
    Zależy przede wszystkim od grubości tarczy oraz zasobności portfela. Najlepiej sprawdzić ile kosztuje komplet nowych tarcz i wtedy to przekalkulować.

  • Dzięki za odp.

    Kolega doradził mi, żebym nic nie robił z tarczami jeśli są w dobrym stanie.

    Kazał założyć klocki i jeździć dalej normalnie.

  • Generalnie zasada jest taka, iż się wymienia 2 razy klocki, 1 raz tarcze. Wymieniaj klocki i śmigaj, a następnym razem nastaw się na komplet.

  • Witam. Chciałbym sie dowiedzieć jaka jest grubość nowych klocków i przy jakiej grubości trzeba już wymieniać. Szperając po internecie znalazłem opis klocków TRW i tam było że mają 17mm razem z blaszką , niestety grubość samej blaszki nie była zwymiarowana na rysunku.
    I tak przy okazji znalazłem ciekawą stronę w tym temacie.
    http://www.juratek.com/support-pads.php?a=setLanguage&languageID=51&&support-pads.php=<!-- m -->

  • Grubość nowych klocków FERODO to 19,7 mm, zaś np: klocki BOSCH'a mają 17,2mm, a BREMBO posiadają grubość tak jak pierwsze 19,7mm. Co do ich ścieralności to nie mam pojęcia, ale na pewno o ładnych kilkanaście dobrych mm można je zetrzeć:D Zastanawia mnie rozbieżność grubości klocków podanych producentów, wynika ona może z grubości tarcz im dedykowanych?? Dane są w 100% pewne do danej Fabki.

  • z klockami tak naprawdę to jest tak, że ocenia się je na "OKO". Nie można dopuścić do sytuacji, że metal trze o metal.

  • [quote]Nie można dopuścić do sytuacji, że metal trze o metal.[/quote]
    można :cwaniak: <!-- s:cwaniak: --> , ale tylko raz. potem jest wszystko - dosłownie - do wymiany.

    [url=http://img593.imageshack.us/i/20101231600.jpg/][img]http://img593.imageshack.us/img593/1156/20101231600.th.jpg[/img][/url][url=http://img822.imageshack.us/i/20101231601.jpg/][img]http://img822.imageshack.us/img822/4708/20101231601.th.jpg[/img][/url]

    • można też uszkodzić piaste i czujnik ABS,

    zdjęcia pochodzą z mojego samochodu - coś tarło .... aż sie wytarło. a wszystko przez linkę hamulcową.

  • przykra sprawa:( nie dało się wyczuć że zamula lub zapach palącej się tarczy i klocków?