Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Akumulator

Temat utworzony · 610 Posty · 115658 Wyświetlenia
  • Wolmk chciaałem Ci tylko pomóc 😉 tak jak my wszyscy 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="wolfmk"]Tak, liczę się z tym, że aku powinienem wymienić niebawem, ale chcę wydłużyć to "niebawem" jak najwięcej się da. 😉 <!-- s;) -->
    W każdym razie dzięki za pomoc.[/quote]

    ja też chciałem przedłużyć to niebawem...co z tego wyszło...aku się zagotował i cała skrzynka na akumulator była zachlapana kwasem...

  • A odkręciłeś koreczki ?

  • witam.padł mi aku w mojej fabce 1,2 12v. miał parametry 12v 44ah 360 A(en). miałem aku centry o parametrach 12v, 54ah 520 A(en) i go dzisiaj założyłem.
    pyt. 1 jak będzie działał?nic niepożądanego się nie będzie działo?bo jak narazie kręci elegansio 😛 <!-- s:P -->
    pyt. 2 przy odpalaniu w fabce słychać 3krotny dźwięk,taki jakby alarmowy.trwa to ok 3sek i ustępuje. co to może oznaczać?czy ma to jakiś związek z mocniejszym akumulatorem? nadmienie, że przy poprzednim,tym słabszym aku,czasem włączał sie ten dźwięk (nie tak często jak teraz) i jak ustępował to nic się nie działo.
    proszę o cenne rady dla niezbyt zaznajomionego z mechaniką :hyhy:

  • Jeżeli jeździsz na krótkich trasach to większy aku może zostać nie doładowywany a co za tym idzie szybciej się wysypie.

  • Ja bym nie zalecał zakładanie aku o większej pojemności.
    Można pomyśleć o większym prądzie rozruchowym, który np ma Centra Plus, ale pojemności bym nie zmieniał.

  • Przy zakładaniu większego akumulatora należy pamiętać o dwóch rzeczach, mianowicie o prądzie ładowania w samochodzie. Musi być dostosowany do pojemności akumulatora (zazwyczaj wyższy niż normalnie). Bo w przypadku nie dostosowania tego prądu to będzie tak jak pisze kolega [b]kornat[/b].
    Druga rzecz to wymiary wnęki na akumulator.
    A tak poza tym to wszystko będzie w porządku.

  • a jak myslicie co to moze byc za dźwięk?z aku jest chyba dobrze,narazie działa w porządku.

  • [quote="krajek85"]przy odpalaniu w fabce słychać 3krotny dźwięk,taki jakby alarmowy[/quote]
    Może masz jakiś immo zamontowany i to on krzyczy przy odpalaniu. Aku raczej nie ma nic do rzeczy.
    ps: Być moze ten wiekszy aku jest pernamentnie niedoładowany i alarm daje znac o tym fakcie....takie tam moje gdybanie.

  • witam mam podobnie, otoz pobór pradu w F1 mam 130mA i zrobilem testy typu wyjmij wloz 😄 <!-- s:D --> i alarm (can - bus) pozera nic po minucie radio tez nic tylko jeden bezpiecznik spowodowal spadek do 10-20mA tj. nr 43 czyli komputer sterujacy ... moze tak ma byc sam nie wiem bo sprawdzilem druga nowa skode F2 i w niej pobor mam 150mA czyli podobny i tam mi sie nic nie rozladowuje...

    ps: czy ja dobrze odczytuje miernik ustawiony na 10A i wskazanie jest 0,13 to dobrze to czytam 130mA? pozdr

  • Mój 44Ah padł we wrześniu, polecono mi kupić nie większy jak 50Ah no i takowy zakupiłem, ma wiekszy prąd rozruchowy i działą elegancko. Pozatym jest bułgarskiej firmy a zrobiony na ukrainie 😛 <!-- s:P -->.

  • [quote="listek2000"]miernik ustawiony na 10A i wskazanie jest 0,13 to dobrze to czytam 130mA? pozdr[/quote]
    jak najbardziej prawidłowo

  • [quote="krajek85"]1,2 12v. miał parametry 12v 44ah 360 A(en). miałem aku centry o parametrach 12v, 54ah 520 A(en)[/quote]
    podane 360A i 520A to prady rozruchowe w tym przypadku im wieksze tym lepiej wązne byś miał sprawny uklad ładowania , sprawdź napiecie ładowania aq (powinno być 13,8-14,2V), w ksiażce serwisowej podane masz jaki masz alternator chodzi mi o wartośc prądową , co do sporawdzenia czy aq jwest naladowany to jesli jest obsługowy to psrawdź gęstość elektrolitu areometrem

  • 31-10-2009
    Witam, wywołałem ten temat i winien jestem forumowiczom informacje odnośnie przyczyn i finału sprawy, którą mam nadzieję udało się opanować. Kosztowało mnie to kilkanaście wizyt w ASO parę pyskówek z obsługą i 2 pisma do dyrektora ASO. Nie odpuszczać lwalczyć o swoje.
    Przyczyną rozładowania aku było wadliwe radio pobierające prąd rzędu 500 mA, nawet w stanie wyłączenia i bez panela, w sposób niekontrolowany tzn. raz pobiera i bez powodu przestaje, co wg ASO powodowało trudności w określeniu przyczyn ( w to akurat słabo wierzę ???)
    Rezultaty - wymiana radia i akumulatora w listopadzie 2008. Przez miniony rok tylko raz się rozładował ale stał kilka dni bez jazdy z włączonym alarmem , co ostatecznie uznałem za dopuszczalne.
    Informacje dot dopuszczalnych poborów prądu z aku , które udało się pozyskać
    a/ autoalarm np. TYTAN DS400 / CAN w stanie czuwania ok. 18-20 mA
    b/ radio ( nie włączone) ok. 15 mA
    c/ sterowniki ( bez radia i alarmu) w stanie uśpienia - do 25 mA ( inf pewna od <a href="mailto:info@info.skoda.pl">info@info.skoda.pl</a> , http://info.skoda.pl<!-- m -->)
    Razem ok. 60-80 mA
    Myślę że jest to spore obciążenie aku zwłaszcza przy częstej jeżdzie po mieście, światła, hamowanie itp. Producenci aut powinni coś zrobić aby poprawić bilans prądu w samochodzie. Niezbędny byłby też wskaźnik naładowania akumulatora np. zamiast kilku zbędnych bajerów, które pokazuje komputer pokładowy. Wskaźnik uchroniłby nas przed przykrą niespodzianką – śpieszysz się, chcesz odpalić a tu nic Jakie jest Wasze zdanie na ten temat ?
    Pozdro dla Wszystkich zainteresowanych 🙂
    fabiak

  • jeszcze raz robilem test w f2 bo odpinalem radio, okazuje sie ze pozera ok 10mA tak samo jak w f1, alarm podbija w takt migania diody o ok 10mA ale ogolnie nie ma wplywu na pobor pradu bo caly czas jest 150mA i jakos sie zagadalem i patrze po pol godziny a pobor spadl do ... 30mA czyli jakby napiecie uchodzi ? komp sie usypia? w kazdym razie nie jest miarodajny pobor pradu zaraz po podlaczeniu miernika, trzeba odczekac te pol godziny moze godzina bez naruszania systemu (tj drzwi lampki klapa itd) i wtedy zobaczyc jak sie sprawa ma, jak znajde czas potestuje w ten spsob f1 bo moze niepotrzebnie sie martwie a pobor tez spada po jakims czasie ??? pozdr.

    [img]http://images48.fotosik.pl/219/746f02f6ee08d925med.jpg[/img] [img]http://images50.fotosik.pl/219/59e89776e9ddb701med.jpg[/img]

    [img]http://images40.fotosik.pl/216/ef6c4f1b228aaca3med.jpg[/img]
    zrobilem tez test w fabii [1] 1,9 tdi po pol godziny po wlaczeniu alarmu i zostawionym panelu radia i zamknieciu auta z poczatkowych 130mA zeszlo na... 20mA czyli nawet mniej niz podaje ASO tj 25mA, pozdr

  • Posiadam Skodę Fabie 1,9SDI rok 2000. W ostatnim czasie zauważyłem, że po włączeniu zapłonu nie świeci mi się kontrolka akumulatora. Problem następny to rozładowanie się nowego akumulatora. Po moich pomiarach ustaliłem, że alternator zaczyna ładować akumulator dopiero po przekroczeniu 3000 obrotów, więc po zapaleniu silnika i przy spokojnej jeździe akumulator nie jest ładowany. Został już wymieniony regulator napięcia przy alternatorze na nowy, ale problem pozostał.
    Czy przyczyną tego problemu może być spalona dioda LED na podświetleniu, czy też diody wzbudzenia w alternatorze?

  • mam pytanie jaki kupić najlepiej akumulator do diesla 1.9tdi kombi?

  • centra futura. reszte parametrow bedzie posiadal sprzedawca w katalogu.. albo i nie 😛 <!-- s:P --> ale na 90% w sklepie powinni miec rozpiske.

  • w każdym razie około 70Ah czy nawet równe 70, ja miałem 71Ah, kupiłem akumulator marki Kager i był nawet nawet przez te 2 lata jak auto miałem

  • [url=http://skoda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=62804]zobacz tu[/url] :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->