Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Jakie opony, felgi - temat zbiorczy

Temat utworzony · 1814 Posty · 308723 Wyświetlenia
  • [quote="JAREK22"]Fulda to dobry wybór?[/quote]
    mam znaomych na centomanii i niektorzy narzekaja na fuldy tyle ze inny rozmiar (175/50/13) i byc moze model ale najlepiej poszukaj porownan na necie jest tego duzo oto kilka

    Komentarz użytkownika
    Witam Opony zakupiłem kierując się opiniami innych użytkowników, oraz zasobnością portfela.Na uwagę zasługuje przede wszystkim niska ścieralność. Po 15000 km opony na tylnej osi wyglądają jak ledwo co dotarte. na przedniej też nie rzuca się w oczy zużycie. Same opony mają bieżnik głębszy niż konkurenci tak więc mam nadzieję, że przez 4 sezony nie będę kupował innych letnich oponek. Przy gwałtownym ruszaniu koła tracą przyczepność zarówno na suchym jak i mokrym asfalcie. A teraz praktyka. Jazda na mokrym super sterowność świetna, hamowanie nie powala na kolana. Na suchym to samo sterownośc OK ale hamowanie takie sobie. Auto z ABS a mimo tego gumy delikatnie popiskują przy ostrym hamowaniu. zużycie paliwa identyczne. Zatem moim zdaniem to opona przede wszystkim dla osób które nie zamierzaja często zmieniać opon, ale do miasta i ostrych startów raczej się nie nadają.

    Komentarz użytkownika
    Witam ponownie. Chciałbym dorzucić kilka spostrzeżeń nasuwających się po przejechaniu dłuższego dystansu…. Z opony jestem ogólnie zadowolony. Na suchym asfalcie prawie jej nie słychać na mokrej nawierzchni radzi sobie naprawdę b. dobrze (w porównaniu do Goodyear-a GT2 wypadają lepiej). Co do samej nazwy i reklamy pod tytułem: mniejsze zużycie paliwa – trochę jest naciągane- spalane pozostało na tym samym poziomie:) Opona oprócz zalet ma też wady… wymienię jedną, ale za to istotną mianowicie oponka na ostrych zakrętach ma skłonności do tzw. skakania, co znacząco wpływa na komfort jazdy i samopoczucie kierowcy. Ogólnie za cenę 140 zł z montażem nie można narzekać – poza kilkoma wadami opona jest godna polecenia dla osób, które mają umiarkowany styl jazdy. PS. dla osób, które preferują dynamiczny styl jazdy polecam Goodyear-a GT2 – nawet kompletnie łyse trzymają się drogi jak przyklejone

    poczytaj porownaj i zdecydujesz

    dzieki ciacho za fotki :padam: <!-- s:padam: --> duzo ci ich ubylo? ile mniej wiecej zrobiles km na nich?

  • [quote="zielarzlol"]Ciacho gdzie się podziały Twoje halogeny ? :zdziwko: <!-- s:zdziwko: -->[/quote]
    hehe halogeny są na swoich miejscach, po prostu ta fotka jest z czasu kiedy ich jeszcze nie było 😉 tak jak i listew bocznych też na niej nie ma...
    [quote="manii"]duzo ci ich ubylo? ile mniej wiecej zrobiles km na nich?[/quote]
    no ja wiem czy dużo, chyba w sumie nie tak dużo a zrobiłem w tamtym sezonie na nich jakieś około 15tys. km i w tym sezonie jak zakładałem to zrobiłem taki manewr że je pozamieniałem tył na przód aby się równo zużywały, no nie wiem może ze 2-3mm ubyło na przodzie... ale to tak na oko pisze 😉 one generalnie już jak są nowe to nie mają kto wie ile tego bieżnika (chodzi mi o wysokość)

    może tak - nie ubywają w zastraszającym tempie mimo że ich raczej nie oszczędzam

  • Dzięki za pomoc.Pozdrawiam!!!!!!! :oczami: <!-- s:oczami: -->

  • Jakie letnie opony polecacie do Fabii? Chodzi mi o producenta. Jeździł ktoś może na Barumach lub Dębicy. W sklepie mi powiedzieli, że Dębica jest najgorszą marką opon.

  • Ja jeździłem na Barum Bravurius II 195/50/15 i polecam dla kogoś kto lubi szybko jeżdzić. bardzo dobrze pracuje na suchym i na mokrym. Ma jedną wadę - jest dość głośna.

    Jednak ja polecam Pirelli P5000 Drago - opona która zniesie wszystko i ma dobrą mieszankę. Jest cicha i ma dobre trzymanie zwłaszcza na mokrym. Mankamentem jest cena i już słaba dostępność.

    Obecnie mam fabryczne Bridgestone`y i jestem zadowolony. Skoda przejechała na nich jakieś 70.000-75.000km i do końca sezonu letniego jeszcze wytrzymają. Cicha i mocna opona. Właściwości trakcyjne troszkę słabe...ale na zakrętach spisuje się bardzo dobrze. Gorzej niestety na mokrej nawierzchni (po lekkim deszczu kiedy jest maź). Przy mocnym deszczu daje rade odprowadzić wodę przy zachowaniu zasad przepisów drogowych.

  • A ja kupilem na opony.pl za calkiem przyzwoite pieniazki (143 PLN/szt) Fulda Ecocontrol 165/70R14. Cicha, dobrze sie prowadzi zarowno na suchym jak i mokrym. Z Barumów Brillant montowanych fabrycznie juz sie wyleczylem, bo po lekkim deszczyku byla jazda jak na lodzie.

  • A możę DAYTON D110?

  • mi dali fabryczne CONTINENTALE 195/55/R15 na alufelgach i jest git. ciche i dobrze sie prowadza. ponoc malo wytrzymale ale zobaczymy :rotfl: <!-- s:rotfl: -->

  • Barumy i daytony miałem kiedyś w favoritce - śliskie na mokrym. Astrę kupiłem prawie na nowych barumach i w deszczu trzeba dobrze uważać. Osobiście polecam Conti i firstone.

  • Witam.
    Mam zamiar kupic lub przerobic lampy przednie tak aby zainstalowac w nich światła led do jazdy dziennej tak jak to mają w nowych autach.
    Czy ktoś dokonał takiej przeróbki lub widział gdzieś na necie do kupienia takie lampy????

  • A są w ogóle takie lampy? Lampy do jazdy dziennej zakładało się raczej na dół tam gdzie przeciwmgielne. Przerobić... nie wiem czy to legalne...

  • Każda ingerencja w lampach (chodzi mi o zmianę budowy lamp) traci homologację a tracąc homologację tracisz dowód rejestracyjny oraz samochód musi przejść kolejne badania techniczne. Co do kupienia nie oferują do fabii takich lamp, takie lampy to chyba audi ma.

  • i wszystko jasne 🙂 <!-- s:) -->

  • mnie jak złapałem gumę powiedzieli że Barum to też kicha... mają słabą strukturę i przy skręcaniu się wyginają...

    Mam z przodu GENERAL i z tyłu BARUM...

    Co sądzicie o yokohama (czy jakoś tak), kleber, goodride ?

  • Moja Fabia po poprzednim właścicielu miała Continental EcoContact 185/60/R14. Gdy przyszło do wymiany kupiłem takie same i są w porządku. Bardzo dobrze się trzyma, ponoć mniejsze opory toczenia, nie hałasuje, mam już 4 lata i jeszcze jeździ 😄 <!-- s:D --> Polecam.

  • To nigdy już wiecej nie pytaj w tym sklepie. Miałem Debice na Uno i bardzo byłem z nich zadowolony ( lato i zima) .Natomiast miałem kiepskie doświadczenia z Barumami ( I generacji) oraz z Bridgestonami Turanza. Wystarczyło żeby sie zrazić do obu marek. Obecnie w Fabce mam Fulde. I tez jestem zadowolony. Dobrze trzymają na mokrym i suchym a cena jest przystępna.

  • Ja miałem w Fabii w zimie Barum Polaris II i dobrze się spisywały a na lato mam Barum Brillantis i powiem że na suchej nawet dobrze, nie ścierały się szybko ale na mokrej to trochę lipa bo jak hamowałem na mokrym to samochód znaczą się ślizgać. Michlean powiem szczerze dobre na suchej i na mokrej tylko że ich cena jest trochę wysoka.

  • [quote="gory"]Co sądzicie o yokohama (czy jakoś tak), [/quote]
    jak dla mnie to kultowa guma gdyby nie cena za 16' juz bym jezdzil a tak to wybor padl na toyo...

  • Mówienie o samych markach to moim zdaniem małe nieporozumienie.

    Każdy producent ma swoje lepsze i gorsze modele - trzeba się trochę bardziej określać.

    pozdro

  • Ze swojego doswiadczenia moge polecic :

    • Continental
    • Bridgestone np RE050A
    • Uniroyal - mega oponka jest rainsport 2 - teraz wyszła tez nowa rainmax ( wlascicielem uniroyala jest conti )
    • Fireston
    • Yokohama

    oczywiscie nie wysztkie modele - ale tym markom mozna zaufac i przy kupnie warto zawsze dołozyc pare pln-ów i kupic nowy lub najnowszy model danego producenta a bedziecie zadowoleni :hyhy: <!-- s:hyhy: -->
    Co do opon fabrycznych ( montowanych jako pierwsze ) - sa to w 95 % schodzace modele co nie znaczy ze gorsze 😄