Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Jakie opony, felgi - temat zbiorczy

Temat utworzony · 1814 Posty · 308789 Wyświetlenia
  • Witam!
    A ja zamierzam kupić taki felunek:
    [url=http://img407.imageshack.us/i/thunderdd.jpg/][img=http://img407.imageshack.us/img407/1518/thunderdd.jpg][/url]

  • skośnookie odlewy z allegro ?

  • [quote="FIGO-23"]skośnookie odlewy z allegro ?[/quote]

    yyy....nie! Felgi będą kupowane ze strony felgi.pl i będzie je zamawiała firma u której będe kupował opony.
    Te felgi kosztują 1800zł. Allegro też przeglądałem i jak mi faciu odpisał że sprzedaje sprawdzone chińskie felgi tak mu podziękowałem.

  • [b]ZSRR[/b], Wybacz, ale wg. mnie nie pasuja do Fabii czy to 1 czy 2.

  • [quote="ZSRR"]Witam!
    A ja zamierzam kupić taki felunek:
    [img=http://img407.images.../thunderdd.jpg][/quote]
    MOMO owszem uznana firma sam mialem chrapke na ktorys ich model choc jak sie dowiedzialem ze produkcje przenesli na wschod to podziekowalem...
    popros sprzedawce zeby ci zrobil foto odlewu kraju producenta made in... choc wzor bardzo mi sie podoba jaki rozmiar bys bral?

  • [quote="Dig Dug"]ZSRR, Wybacz, ale wg. mnie nie pasuja do Fabii czy to 1 czy 2.[/quote]

    No właśnie, wg. ciebie :luka: <!-- s:luka: --> A tak to by mniej więcej wyglądało:
    [url=http://img387.imageshack.us/i/momothunderblack.jpg/][img]http://img387.imageshack.us/img387/9717/momothunderblack.jpg[/img][/url]
    Patrzyłem też inne felgi MOMO z takiej kolorystyki, ale te wygladają jak dla mnie najlepiej...
    [quote="manii"]jaki rozmiar bys bral?[/quote]

    15''
    Przy obecnych Antaresach ramiona są bardzo grube i myslałem że tarcze to mało co będzie widać, a jednak fajnie to wygląda miomo że felga ma tylko 15'' Więc przy tych na zdjęciu nie będzie źle :]

  • [b]ZSRR[/b], Generalnie nie chodzi o to, zeby felgi nie było widac, ale o to by poprawiała wizerunek auta. Sorry, ale to wogole nie widze tej felgi. Jej ksztalt pasowalby do jakiejs Hondy Prelude, Toyoty Celica moze czarnej F1, ale tu wyglada nijak. W oczy rzuca sie, ze felgi nei wspolgraja z nadwoziem, tylko jak u Roomstera sa od innego auta. Ori felgi skody od RS-a bylyby lepsze. A Ori fele te od wersji sport w F2 te podwojne ramiona, co zamieszczaja na folderach reklamowych sa naprawde super i ja bym sie nimi zainteresowal. Sam mam Line.

    Same felgi wygladaja super, jak te w Fiacie wersja Dynamic - ale w Bravo wygladaja OK, to to :dobani: <!-- s:dobani: -->

    Oczywiscie zrobisz po swojemu, ale wypowiedziec sie mozna 🙂

  • [quote="Dig Dug"]Jej ksztalt pasowalby do jakiejs Hondy Prelude, Toyoty Celica moze czarnej F1, ale tu wyglada nijak. [/quote]

    Moje auto też jest czarne 😛 <!-- s:P -->
    A jesli chodzi o to czy pasuja czy nie to wiadomo mozna by tu długo dyskutować. Ja robiłem "przymiarkę" w necie oczywiscie róznych felg 15'' od zwykłych srebrnych do czarno-srebrnych i całkowicie czarnych i znalazłoby się pare takich na które bym się skusił ale nie było 15'' bo rozmiary zaczynały się od 16'' wzwyż.
    W sumie z tych wszystkich czarnych własnie te mi podpasowały, ale mam jeszcze czas na przegladanie felg i jak znalazłbym coś ciekawszego to kto wie.. 😉
    [quote="Dig Dug"]Sam mam Line. [/quote]
    Wrzuć fotkę..
    pozdro! 🙂

  • Mój samochód jest wyposażony fabrycznie w opony letnie 195/55x15. Ponieważ lato kończy się, postanowiłem rozejrzeć się za felgami stalowymi i oponami zimowymi. Pomimo, że przeczytałem dosyć dużo tematów z forum, to jednak mam pytanie jak w temacie: opony 185/60x14 na feldze 6Jx14 ET37, czy 165/70x14 na feldze 5Jx14 ET 35?. Ze względu na znacznie tańsze felgi myślę o tych drugich, ale nie jestem pewien, jak będzie się zachowywał samochód na takich oponach - może macie jakieś doświadczenia?

    Oprócz tego znalazłem na Allegro stalowe felgi opisane jako pasujące do Fabii, ale o parametrach 6J14 H2 ET 43 http://tinyurl.com/l3lx2g<!-- m -->
    Wiem, że ET 43 mają felgi 15", ale czy w takim razie te z aukcji powyżej będą pasować, czy nie?

    Pozdrawiam,

    M

  • Z doświadczenia polecam założyć mniejszą średnicę koła i większy "balon" oraz dodatkowo węższą aby opona miała mniejszą powierzchnię styku co pozwoli na większa siłę docisku do podłoża - zwiększa trakcję.
    W zeszłym roku jeździłem na zimówkach o tych samych parametrach wielkości co letnie i...szkoda słów (195/55/15). W tym roku zakładam stalówki 175/65/14. Nie ma w sumie przekłamania gdyż jest to idealny "zamiennik" - różnica to 0,100%/km.

  • [quote="maciekmpl"]165/70x14 na feldze 5Jx14 ET 35?[/quote]
    jedyny słuszny rozmiar na zimę do fabii 🙂 <!-- s:) --> polecam

  • [quote="Ciacho"][quote="maciekmpl"]165/70x14 na feldze 5Jx14 ET 35?[/quote]
    jedyny słuszny rozmiar na zimę do fabii 🙂 <!-- s:) --> polecam[/quote]

    Dzięki. 🙂 Właśnie dziś otrzymałem zamówione opony w tym rozmiarze, Dunlop SP Winter Response. Obręcze stalowe wędrują już do mnie i pewnie za jakieś 2 tygodnie trzeba to będzie wszystko zmontować i założyć na samochód.

    Pzdr.

    M

  • Witam,
    Maciek, a gdzie kupowałeś felgi?

    Ja wczoraj przeglądałem felgę 6J14 H2 ET 43 5X100 na allegro, ale niestety nie jestem pewien czy ta będzie pasowała do opony 165/70x14. Nie będę kombinował. Pracownik z opony.pl też mi ją polecał.

    Tylko co z tymi felgami? Które lepsze? 6J14 H2 ET 43 5X100 czy 5Jx14 ET 35.
    Niestety nie znam się tak dobrze na doborze felgi do opony, więc proszę Was o pomoc.
    Ewentualnie jeżeli macie jakieś namiary gdzie można by takie nowe felgi tanio kupić byłbym wdzięczny.

    Pozdrawiam.

    P.S. Maciek a jakie rozmiary opon kupiłeś ostatecznie?
    P.S.2. Apropo Dunlop Winter Response to w teście ADAC z 2008 roku są bardzo wysoko: http://www1.adac.de/Tests/reifentests/winterreifen/175_65_r14t/tab.asp?quer=tests<!-- m -->

  • [quote="synek"]Witam,
    Maciek, a gdzie kupowałeś felgi?[/quote]

    Felgi kupiłem takie : http://www.netcar.pl/felgi/stalowe/KFZ+5210+5J+x+14+5-100-57+ET+35-0,,0,5-0,115520707,szi.html<!-- m -->

    [quote="synek"]P.S. Maciek a jakie rozmiary opon kupiłeś ostatecznie?
    [/quote]

    Opony w rozmiarze 165/70x14

    Też sie za bardzo nie znam na oponach, wiec mam nadzieję, ze wszystko będzie OK. W końcu na świadectwie homologacji i na klapce wlewu paliwa znalazlem taki rozmiar, więc myślę, że będzie dobrze.

    M

  • A śruby z felg aluminiowych pasują do felg stalowych? Podobno są trochę dłuższe.

  • W Audi było tak, że śruby od oryginalnych felg aluminiowych pasowały do felg stalowych i vice versa. Zakładam, że w Skodzie jest tak samo. Jeżeli nie, to będzie trzeba kupić jeszcze śruby.

    M

  • Przede wszystkim ważna jest główka śruby czy to stożek (stosowany przy alufelgach) czy tzw półksiężyc (kolista krawędź na końcu gwintu przy główce) które są stosowane do stalowych felg. Nie powinno się stosować stożkowych do stalówek bo śruba może pod wpływem punktowego naprężenia pęknąć. W przypadku zastosowania kolistych...przy alu felga nei jest do końca dociągnięta co powoduje wibracje.

  • Ponieważ musiałem natychmiast "odgruzować" piwnicę, wiec dziś złożyłem i zamontowałem zimowe koła. Wszystko pasuje idealnie, jeździ się (na razie po suchym asfalcie 😉 ) dobrze. Śruby pasują - poinformowano mnie również, że we wszystkich samochodach grupy VAG śruby od oryginalnych alufelg pasują też do felg stalowych.

    M

  • Panowie, bez przesadyzmu. Jeżeli ktoś mieszka na terenach, gdzie jest dużo i długo snieg a do tego słabo odśnieżają, bo nie wyrabiają, to może i 165 jest OK. Ale jak ktoś jeżdzi głównie po mieście lub mieszka w tak "niezimowym" regionie jak rejony nadmorskie lub z doświadczenia okolice Wrocławia i Legnicy, to zakładanie wąskich opon jest nieporozumieniem. Przecież w tych regionach "na upartego" przejeżdziłby zime na letnich oponach. A jak już chcemy mieć zimówki, to troche węższe od letnich czyli z 195 np, 185 lub 175, ale nie schodziłbym na rozmiar wózka dla dzieci, bo na suchym lub nawet deszczu opona zimowa w rozmiarze takim jak letnie hamuje gorzej, a co dopiero jak damy 165.

    Hasło węższa = lepsza trakcja, odnosi się głównie do terenów długo zaśnieżonych, gdzie jeżdzi się generalnie wolniej bo snieg leży, sypki ubity lub błoto pośniegowe. Wtedy siła ciągu i hamowania na śniegu jest obserwowalna. A tak bez śniegu to masakra.

    Nie żebym się osobiście czepiał, ale jakbyś maciekmpl jechał za mną, to hamując od 80-100 km/h, bo nagle ktoś wszedł na droge, albo zapaliło się zółte, jak np. nie chciałbym przejeżdzać na nim, tylko poczekać, to gwarantuje Ci, że siedzisz mi na dupie jak tra lala.

    PS. Ja mieszkam na Podkarpaciu, 30 km do granicy ze Słowacją, zimy śnieżne, mam 185/60 R14 i wyrabiają bez problemu. Lato 195/55 R15.