Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Woda/wilgoć w środku - temat zbiorczy

Temat utworzony · 151 Posty · 61839 Wyświetlenia
  • dzieki za podpowiedz
    jutro bede w ASO to niech kombinuja - gwarancja

  • Witam,

    Mam problem z wilgocią w aucie.
    Widać na zdjęciach, że do auta leci woda.
    Po ulewnym deszczu mam mokrą tapicerkę w zaznaczonym miejscu.
    Po każdej ulewie mam mocno zaparowane szyby z tego powodu (filtr przeciwpyłkowy wymieniłem). Na innym foto zaznaczyłem, że brakuje mi uszczelki nad drzwiami. Uszczelka była "zmęczona" i mój lakiernik mi ją ściągnął podczas malowania auta. Proszę o pomoc.
    Gdzie mogę kupić uszczelkę i na jaki klej ją przykleić ?
    Proszę o pomoc.

    Linki do foto:

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cc0d96f7fcecea01.html<!-- m -->
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/54e368d48dd24d58.html

  • Odsylam do dzialu "zrob to sam" - ale nastepnym razem zrob to sam 😛 <!-- s:P --> i uzyj szukajki.
    http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=1748&start=0
    Co do uszczelki to ciezko powiedziec - ja bym na jakichs szrotach poszukal lub allegro. ASO ostatecznie.

  • [quote="wolfmk"]Odsylam do dzialu "zrob to sam" - ale nastepnym razem zrob to sam 😛 <!-- s:P --> i uzyj szukajki.
    http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=1748&start=0
    Co do uszczelki to ciezko powiedziec - ja bym na jakichs szrotach poszukal lub allegro. ASO ostatecznie.[/quote]
    No właśnie jestem w trakcie czytania...
    Nie wiem jak sobie poradzę i co dokładnie mam tym sylikonem załatać, ale dokładnie zapoznam się z tematem i chyba będę zmuszony coś z tym zrobić.

  • [quote="maronis"]Nie wiem jak sobie poradzę i co dokładnie mam tym sylikonem załatać[/quote]
    Spoko..sprawa jest naprawdę prosta. A załatać musisz uszczelkę pod blachą. Mozna ją zdjąć ( o ile masz na śruby /) lub objechac silikonem miejsce styku blachy z drzwiami ( dość obficie) napewno dasz radę . Też się bałem a jakoś poszło. 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="koko"][quote="maronis"]Nie wiem jak sobie poradzę i co dokładnie mam tym sylikonem załatać[/quote]
    Spoko..sprawa jest naprawdę prosta. A załatać musisz uszczelkę pod blachą. Mozna ją zdjąć ( o ile masz na śruby /) lub objechac silikonem miejsce styku blachy z drzwiami ( dość obficie) napewno dasz radę . Też się bałem a jakoś poszło. 😉 <!-- s;) -->[/quote]

    Dziękuję za pomoc. W tygodniu kupię silikon i jak tylko pogoda się polepszy to zabiorę się do roboty. Dam znać jak poszło. Jeszcze raz dziękuję.

    Pozdrowienia,
    Marek

  • Miałem taki sam problem.
    A że nie chciało mi się robić to za stówkę zrobili mi i ładnie wyczyścili w zakładzie mechanicznym.
    I teraz jest cacy. :super: <!-- s:super: -->

  • witam
    najprawdopodobniej ASO mnie olalo.
    pojechalem i uszczelnili w 20min. niestety nie widzialem co robili
    oczywiscie woda dalej wycieka po otwarciu drzwi
    moze mi podpowiecie czego rzadac od ASO zeby bylo zrobione dobrze
    FABIA II HB
    oczywiscie temat podany wyzej przeczytalem
    pozdrawiam

  • [quote]oczywiscie woda dalej wycieka po otwarciu drzwi [/quote]
    i bardzo dobrze że wycieka, gorzej by było gdyby nie wyciekała.
    [quote]moze mi podpowiecie czego rzadac od ASO zeby bylo zrobione dobrze [/quote]
    z tym jest odwieczny problem - czego rządać , może przeczyścili te otwory na dole drzwi i wszystko.

    niedawno rozbierałem drzwi w mojej F1 i wewnątrz są takie przetłoczenia obok otworów technologicznych w których zbiera się brud. Może zabieg jaki wykonali w ASO to było czyszczenie ( od zewnątrz jakimś "patyczkiem" :rotfl: <!-- s:rotfl: --> ) bo rozebrać drzwi to min 20-30 minut.
    uważam że TTTM :dobani: i należy przywyknąć. najważniejsze że wnętrza nie zalewa.
    pozdr.

  • Ja wogole bym sie tym nie przejmowal - juz w kilku autach widzialem, ze po deszczu przy otwarciu drzwi woda sie wylewa.
    A czy przypadkiem auto nie stoi na jakiejs pochylej plaszczyznie ? Moze w takiej sytuacji woda troszke inaczej odplywa.. Tak sobie tylko gdybam..

  • Ja mam podobny problem.
    Ciągłe parowanie szyb, podczas dyżej wilgotności powietrza i opadów deszczu.
    Filtr kabinowy wymieniłem, niestety nic nie pomogło. Czasami silny nawiew na przednią szybę nie pomaga, dopiero solidne szorowanie papierowym ręcznikiem i opuszczenie bocznej szyby zaradzi na chwilę parowaniu.

  • To fakt - kiedys tez mi czesciej parowaly szyby. Ale moze kilka rad jesli chodzi o zapobieganie parowaniu.
    Po 1 - owiewki podczas deszczu znakomicie sie sprawdzaja w tym temacie, ale wiadomo, nie kazdemu sie podobaja itd. Ja osobiscie od razu uchylam szyby, gdy tylko zaczyna padac.
    Po 2 - nigdy nie dmucham goracym powietrzem na przednia szybe - zawsze pokretlo jest w pozycji pionowej.
    Po 3 - przy wysiadaniu z auta nie zostawiajcie nadmuchu ustawionego na szyby.
    Po 4 - w bagazniku fabia ma otwory wentylacyjne. Czesto zdarza sie, ze otwory sa pozatykane itp. i utrudnia to cyrkulacje powietrza w aucie. Warto zajrzec do bagaznika i posprawdzac conieco 😉 <!-- s;) -->
    Narazie tyle tylko mi sie nasuwa.
    Dodatkowo, jesli macie klime, a uzywacie zwyklej dmuchawy na szybe podczas deszczu to bardzo prawdopodobne, ze zaparuje Wam szyba.

  • [quote="wolfmk"]A czy przypadkiem auto nie stoi na jakiejs pochylej plaszczyznie ? [/quote]
    raczej nie, stoi na parkingu od domem
    na luzie nie stacza sie
    przy takim ukladzie rdza wtranzoli drzwi po ok 5-8 latach jak woda zalega w drzwiach i tam wysycha
    pozdrawiam

  • [quote="and62"]przy takim ukladzie rdza wtranzoli drzwi po ok 5-8 latach jak woda zalega w drzwiach i tam wysycha
    pozdrawiam[/quote]
    w dzisiejszej technologii produkcji jest stosowana kataforeza - zanurzeniowa ochrona przed korozją. cała karoseria wjeżdza do wanny z odpowiednimi chemikaliami i każde, nawet najmniejsze miejsce jest wypełnione tym płynem. ma to zabezpieczyć wszelkie miejsca spawania, zgrzewania punktowego gdzie wypalana jest warstaw ocynku z blachy.
    na prawde - nie ma sie czym martwić, chyba że drzwi są po naprawie blacharskiej 😉 <!-- s;) -->

    pozdrawiam.

  • Wczoraj rozkręciłem dmuchawę, sprawdziłem klapy obiegu powietrza. Były ustawione na obieg zamknięty a silnik nie ma siły przełączyć obiegu, tzn. przekręcić koła zębate klap.

    Po ściągnięciu silniczek pracuje bezproblemowo, dopiero przy dopasowaniu do zębatek klap, przestaje kręcić.

    Parowania szyb się pozbyłem, jestem ciekaw na jak długo 😉 <!-- s;) -->
    Co do otworów wentylacyjnych w bagażniku, bedę musiał dzisiaj zajżeć.

  • Witam
    Sprawa była banalnie prosta.
    Fabryczni "spece" :idiota: <!-- s:idiota: --> od nontowania szyb, zostawili w rynnie odprowadzającej wodę kilkanaście krzywek do ustalania pozycji szyby przy jej montażu. Takie plastikowe śmieci.
    Krzywki spłynęły wraz z wodą w kierunku otworów odprowadzających i zatkały je.
    Woda osiągajac krawędź przysłony, wlewała się do kokpitu.

    Przy okazji wymontowałem wentylator nawiewu i rozebrałem go na drobne, wyczyściłem i przesmarowałem łożyska silnikczka(trochę popiskiwał).
    Ktoś pisał, iż jest to niemożliwe. 😕

    Pozdrawiam

  • Witam chciałem zapytac o tą wode chodzi mi o to ze ostatnio zauważyłem ze stoi mi woda po stronie pasażera nie tyle co leje sie bo tego wcale nie stwierdziłem tylko jak pada deszcz to mam cały mokry dywanik od strony pasazera rozebrałem dywanik ale nie widziałem zadnej dziury od strony podłogi co moze byc tego przyczyna? chciałem dodac iz ten filc co lezy na samej podłodze to z niego praktycznie ciekło jak go podniosłem :orany: <!-- s:orany: -->

  • [quote="luk1985"]Witam chciałem zapytac o tą wode chodzi mi o to ze ostatnio zauważyłem ze stoi mi woda po stronie pasażera[/quote] Poszukaj na forum bo był temat uszczelnianie tylnych drzwi. ( przednich tez to dotyczy) Tam jest opisany prawdopodobnie takze twój problem. W dziale "zrób to sam"

  • Miałem kiedyś podobny problem z wodą pod dywanikiem od strony kierowcy (w poprzednim samochodzie VW Golf) i długo nie mogłem wyśledzić przyczyny. A naprowadził mnie stary zapomniany bilet parkingowy który zawieruszył się pomiędzy kokpitem a szybą. Okazało się, że szyba przednia gdzieś się odkleiła i woda przesiąkał do środka w ten sposób. Po ponownym przyklejeniu szyby problem ustał.

  • Odświeżam temat 🙂 <!-- s:) --> Po deszczu gdy samochód spał na parkingu całkiem przypadkowo morką wykładzinę pod wycieraczką mniej więcej po środku na wysokości lewarka zmiany biegów. Nigdzie mokry ślad nie prowadzi. Co myślicie o tej sprawie? uszczelka drzwi?