Witaj na forum Fabia Club Polska

Tarcze i klocki - temat zbiorczy

Temat utworzony · 435 Posty · 145543 Wyświetlenia
  • tez sie nosze z zamiarem wymiany jakie tarcze polecacie i klocki czeka mnie jeszcze wymiana piast (łożysk) bo juz ostro bucza....sie mi wydatek szykuje :kwasny: <!-- s:kwasny: -->

  • Japolecam ATE. Tarcze wysoko nawęglane + klocki ok 520 pln.

  • Witam mam pytanie....

    Kurcze wymieniełem tarcze i klocki przód, ale ostatnio zauwazyłem, ze przy hamowaniu coś i szura:( Co to może być? Szczęki od bebnów raczej nie powinny ponieważ przejechałem na nich dokładnie 10tys km....

    może poprostu jest to wina jakiegoś zabrudzenia po zimie??????????????????

    pozdr.

  • u siebie mam EBC Ultimax z przodu i tyłu + klocki GreenStuff => autko normalnie "staje dęba" przy hamowaniu. koszt ok. 1400-1500 kpl. :hyhy: <!-- s:hyhy: -->
    przejechałem juz ~30kkm, ciekaw jestem ile wytrzymają ...

    polecam też wymienić płyn hamulcowy ( profilaktycznie - co 2 lata.)
    piasty kół przednich po 140 / szt FAG-owskie
    wymiana piast w ASO EMIDA R.SL. i tu zaskoczenie : 340 zł za dwie strony ! :super:

  • [quote="badyl1982"]ostatnio zauwazyłem, ze przy hamowaniu coś i szura:( Co to może być? [/quote]

    Gdzie szura zprzodu czy z tyłu :?: <!-- s:?: --> Jeśli to drugie mógł Ci się jakiś żwirek dostać do bębna, ja tak w porzedniej fabce miałem kilka razy, w tej bębnów nie ma to i problemu nie ma.

  • Witam,
    Po wiosennych porzadkach w domu czas na Fabie.
    Olej, wachacz, tuleje, tarcze, klocki, filtry itp....

    Mam juz tarcze Brembo Max i zastanawiam się jakie klocki do tego. Nie jestem racerem więc EBC greenstuff odpadaja (zwlaszcza, ze one zjadlyby mi tarcze w miesiac) i niezbyt wiem ktore klocki wybrac....niektozy chwala Ferodo, inni TRW...
    Miał ktoś kiedyś zestawik z tymi tarczami?
    Dodam, ze to kombiak 1,9Tdi wiec masy troszke ma...

  • [url=http://www.hamulce.fora.pl/tarcze-hamulcowe,9/tarcze-brembo-max-ferodo-ds-performance-co-o-tym-sadzicie,47.html]Może tu znajdziesz odpowiedź,[/url]

    osobiście mam zestaw EBC Ultimax + GS i jest fajnie 🆒 <!-- s🆒 -->

  • polecam Ferrodo Premium

  • Nie mylić z Ferodo Premier 🙂 <!-- s:) -->

    Zwykłe klocki ATE też są dobre.

    pozdro

  • Spokojnie klocki ATE Ci wystarczą. Nie ma co inwestować w klepki których nie wykorzystasz w pełni. W moim poprzednim aucie (Audi Coupe B2) miałem tarcze Brembo i klocki [b]ATE[/b] i kilka hamowań z 200 i dawały rade - ani tarcza ani klocek się nie gotował - a przejechałem na komplecie klocków ok.40kkm - gdzie auto ma charakter sportowy.

  • Przy wymianie kół zauważyłem nieregularne zużycie przednich tarcz hamulca. Jak należy dokonać wymiany/ jakie będą potrzebne narzędzia?

  • [quote="delpiero"]Przy wymianie kół zauważyłem nieregularne zużycie przednich tarcz hamulca. Jak należy dokonać wymiany/ jakie będą potrzebne narzędzia?[/quote]

    Narzedzia? klucze i ewentualnie mlotek. Sciagasz kolo, odkrecasz srube mocujaca tarcze i jarzma, odciagasz tloczek i potem skladzasz wszytsko na gotowo. A szybciej i bezpieczniej bedzie jak dasz 100 zl i Tobie wymienia w jakims punkcie bez piepszenia sie. Pozdrawiam

  • Kolejne moje męczące pytanie 😛 <!-- s:P -->
    Muszę kupić klocki do fabii II gen. Krótkie finanse w danym momencie nie pozwalają na zakup i wymianę w ASO. Zatem może ma ktoś jakieś mega zniżki i wie gdzie i za ile w warszawie możemy kupić kpl. na obie osie?

  • Witaj,
    postaraj się dowiedzieć może gdzieś w Polsce będą tanie klocki + przesyłka i Ci to wyjdzie tanio. Zobacz na : ten sklep w Łodzi http://www.skodaczesci.pl/ lub ten w Opolu http://skoda-jano.opole.pl/<!-- m --> tylko tyle Ci mogę pmóc.
    Pozdrwiam.

  • Polecam zestaw (jeśli masz "mocne" auto) to tarcze Zimmermanny Sport i klocki ATE lub Ferodo DS. Tyle że to do tanich nie należy ale wytrzymają niejednokrotnie dłużej niż inne marki.

    Z pewnością nie kupuj TRW (klocki) bo należą do twardych i załatwisz fabryczne tarcze. Jesli chcesz tanio i dobrze to polecam [b]Denckermann [/b] (produkcja Ferodo)

  • Witam
    Mam pytanko,czy u Was też grzeją się tarcze hamulcowe,po przejechaniu około 300 km w tym 100 km po autostradzie z prędkością 130 km/h dotknąłem tarcz z lewej i prawej strony i były bardzo gorące. Nie wiem czy to tak ma być ?

  • Rozumiem że nie miałeś jakiegoś większego i gwałtownego hamowania?! Drugie czy felgi tez były gorące?

    Jeśli tak to znak że trzymają Ci klocki lub tarcze sa krzywe. Pytanie tylko czy to sa nowe tarcze i klocki? Jeśli tak to znak że klocki moga byc bardzo twarde i tak łatwo się nie ułożą - potrzeba zdjąć i lekko papierem ściernym je potraktować. Jeśli nie sa to nowe hamulce możliwe że prowadnice tłoczka się zapiekły i nie odbijają do końca co powoduje że klocki zostają w jednej pozycji i trzymają tarcze.

  • [quote="bloku"]Rozumiem że nie miałeś jakiegoś większego i gwałtownego hamowania?! Drugie czy felgi tez były gorące?

    Jeśli tak to znak że trzymają Ci klocki lub tarcze sa krzywe. Pytanie tylko czy to sa nowe tarcze i klocki? Jeśli tak to znak że klocki moga byc bardzo twarde i tak łatwo się nie ułożą - potrzeba zdjąć i lekko papierem ściernym je potraktować. Jeśli nie sa to nowe hamulce możliwe że prowadnice tłoczka się zapiekły i nie odbijają do końca co powoduje że klocki zostają w jednej pozycji i trzymają tarcze.[/quot

    Nie nie miałem większego hamowania,klocki i tarcze nie są nowe i nie wiem czy były wymieniane ,fabcie kupiłem od dilera(auto sprawdzone) jak miała 73000 teraz ma 85000 a ja nic nie zmieniałem.

  • Nie nie miałem większego hamowania,klocki i tarcze nie są nowe i nie wiem czy były wymieniane ,fabcie kupiłem od dilera(auto sprawdzone) jak miała 73000 teraz ma 85000 a ja nic nie zmieniałem.

  • Sprawdź prowadnice o których wspomniałem. A potem pompę hamulcową - może trzymać zbyt duże ciśnienie.