Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Rozrząd PB - temat zbiorczy

Temat utworzony · 465 Posty · 76610 Wyświetlenia
  • Mam takie nie typowe pytanie. Kupiłem Fabie 2004 1198cm 47kW nie wiem z jakiego miesiąca jest, ale datę pierwszej rejestracji 10.11.04, nie wiem czy jest po liftingu czy przed (Jaka jest różnica przed liftingiem a po?). Chciałbym się zapytać czy taki model silnika ma pasek rozrządu czy łańcuch i jeśli jest pasek to po jakim przebiegu się wymienia? Aktualny przebieg 38 tyś km.

  • [quote="Piotr Kaczmarek"]Mam takie nie typowe pytanie. Kupiłem Fabie 2004 1198cm 47kW nie wiem z jakiego miesiąca jest, ale datę pierwszej rejestracji 10.11.04, nie wiem czy jest po liftingu czy przed (Jaka jest różnica przed liftingiem a po?). Chciałbym się zapytać czy taki model silnika ma pasek rozrządu czy łańcuch i jeśli jest pasek to po jakim przebiegu się wymienia? Aktualny przebieg 38 tyś km.[/quote]

    wszystkie 1.2 w koncernie VW mają łańcuch, wymienia się go kiedy zaczyna haładować - zależy od stylu jazdy - wg. producenta nie wcześniej niż po 150 000 km, najważniejsze to oszczędzać silnik kiedy jest zimny, tuż po rozruchu kiedy łańcuch ma słabe smarowanie bo olej nie jest nagrzany i nie jest dobrze rozprowadzony. Tak więc po rozruchu do momentu nagrzania silnika nie przekraczaj 2000 / 2500 obr./min.

  • [quote]jak Ci się objawiało to przeskoczenie łańcucha? [/quote]

    Stało się to w styczniu tego roku (mało jeżdżę, pracuję na miejscu). Pierwszym objawem było to, że na wolnych obrotach silnik "wachlował obrotami", czasem gasł i stracił trochę mocy. Myślałem, że to filtr pow. lub przepustnica więc było czyszczenie i nowe nastawy. Dwa dni było lepiej i zapaliła się kontrolka od diagnostyki silnika. Zanim odstawiłem autko do warsztatu pojeździłem tak kilka dni aż pewnego wieczoru silnik nie chciał zapalić. Na umówioną "randkę" ze specjalistą (nie z ASO, było już po gwarancji i raz mi podpadli) skodzianka pojechała na sznurku. Pan mechanik zapytał o kilka rzeczy i stwierdził na podstawie swoich wcześniejszych doświadczeń, że w tym silniku to na pewno łańcuszek (bardzo rzeczowo to wszystko objaśnił). Po rozebraniu zaprosił mnie do siebie abym to zobaczył na własne oczy. Położył obok siebie łańcuszek nowy i wymontowany z mojego auta. Stary był o ok. 1,5cm :szok: <!-- s:szok: --> dłuższy w porównaniu z nowym. Pokazał mi również zapchany otworek w napinaczu łańcuszka. Do tego doszły nowe dłuższe prowadnice, jakiś jego dodatkowy patent na to aby w przyszłości już łańcuszek nie przeskoczył na kółkach wałków,sprawdził kompresję czy z zaworami wsio ok, wszystko to zalane świeżym mobilem. Zainkasował blisko 1k zeta i zaprosił do siebie na sprawdzenie po przejechaniu 1000 km. Przegląd pozytywny, nic się złego nie działo. Na wakacyjny urlop w Jastrzębiej Górze skodzianka dowiozła trójkę podróżnych bez najmniejszych protestów.
    Pozdrawiam

  • [quote="jarus"]Do tego doszły nowe dłuższe prowadnice[/quote]
    To jest właśnie to co montuje skoda żeby nie przeskakiwał...oczywiście w nowszych egzemplarzach.
    [quote="jarus"]Czy można usunąć post powyżej? Wyskoczył mi komunikat błędu serwera i puściłem post ponownie[/quote]
    Tak..powinien po zalogowaniu być x przy poście, Klikasz i usuwasz.
    :szok: <!-- s:szok: --> albo i nie , bo przy moich też nie ma.....

  • Witam.
    Szukam już długo na forum objawów problemów z rozrządem w Fabii 1.2 HTP 64KM.
    Proszę o pomoc.
    Wczoraj przyjechałem do domu, wszystko było super (nigdy nie miałem żadnych problemów). Dziś rano wstałem próbowałem odpalić i nic. Rozrusznik kręci ale strasznie dziwnie. Silnik jakoś dziwnie lekko się kręci (jakby nie było kompresji). Przy kręceniu rozrusznikiem na biegu bez sprzęgła samochód tak jakby chce jechać. Kontrolki przy przekręceniu kluczyka gasną normalnie. Po kilku kręcenia rozrusznika zapala się w końcu kontrolka ciśnienia oleju i zaczyna pikać.
    Proszę o radę co to może być? Gdyby coś było niejasne proszę pisać na forum.

    z góry dzięki za ewentualną pomoc i rady 😞 <!-- s:( -->

  • Witam.
    Szukam już długo na forum objawów problemów z rozrządem w Fabii 1.2 HTP 64KM.
    Proszę o pomoc - moje auto: 2003rok, przebieg 64000km.
    Wczoraj przyjechałem do domu, wszystko było super (nigdy nie miałem żadnych problemów). Dziś rano wstałem próbowałem odpalić i nic. Rozrusznik kręci ale strasznie dziwnie. Silnik jakoś dziwnie lekko się kręci (jakby nie było kompresji). Przy kręceniu rozrusznikiem na biegu bez sprzęgła samochód tak jakby chce jechać. Kontrolki przy przekręceniu kluczyka gasną normalnie. Po kilku kręcenia rozrusznika zapala się w końcu kontrolka ciśnienia oleju i zaczyna pikać.
    Proszę o radę co to może być? Gdyby coś było niejasne proszę pisać na forum.

    z góry dzięki za ewentualną pomoc i rady 😞 <!-- s:( -->

  • Witam.
    Szukam już długo na forum objawów problemów z rozrządem w Fabii 1.2 HTP 64KM.
    Proszę o pomoc - moje auto: 2003rok, przebieg 64000km.
    Wczoraj przyjechałem do domu, wszystko było super (nigdy nie miałem żadnych problemów). Dziś rano wstałem próbowałem odpalić i nic. Rozrusznik kręci ale strasznie dziwnie. Silnik jakoś dziwnie lekko się kręci (jakby nie było kompresji). Przy kręceniu rozrusznikiem na biegu bez sprzęgła samochód tak jakby chce jechać. Kontrolki przy przekręceniu kluczyka gasną normalnie. Po kilku kręcenia rozrusznika zapala się w końcu kontrolka ciśnienia oleju i zaczyna pikać.
    Proszę o radę co to może być? Gdyby coś było niejasne proszę pisać na forum.

    z góry dzięki za ewentualną pomoc i rady 😞 <!-- s:( -->

  • moj rozrzad był wymieniany przy 72 tys a juz głosniej zaczeła chodzic a mam 79 hehe mechanicy twierdza ze tak ma byc ona bedzie tak chodzic

  • A ja mam takie pytanie:
    Każdy producent silników określa wymagane naprawy, zarówno jeżeli chodzi o przebieg jak i czas eksploatacji. Czytając wszystkie wasze opinie,wymieniacie łańcuchy "na czuja", chociażby przy 60 tys. kilometrów, ew kiedy "go słychać"( o czym swoja drogą również słyszałem w ASO). A czy ktoś może mi pokazać gdzie jest napisane, przy jakim przebiegu lub czasie użytkowania,ew. sposobie eksploatacji należy wymienić rozrząd? Np. przy silnikach 1.9 TDI sprawa jest jasna(chociaż są zapewne tacy,co i na wszelki wypadek wymienią rozrząd wcześniej - pomijając tych, którzy kupili samochód używany 🙂 <!-- s:) --> )
    Nie mówię, że jest to rozrząd bezobsługowy, ale....no właśnie ale... 😉

    PS. Jeżeli chodzi o silniki 1.2-pomijając, że są w tym temacie trefne- to słychać dość dużo opinii co do przeskoczenia,naciągnięcia i innych skutkujących gaśnięciem, nie odpalaniem itd itp. Nie mi oceniać które z tych objawów faktycznie okazały się awarią rozrządu, ale przynajmniej są tego jakieś objawy. Czy spotkaliście się z podobnymi objawami w silnikach 1.4 8V, poza tzw. "głośną pracą", lub np. faktycznym zerwaniem go lub przeskoczeniem czy rozciągnięciem. Czyżby, jak do tej pory, wszyscy użytkownicy zdążyli wymienić łańcuchy na czas pomimo braku wyraźnych wskazówek od producenta? 😛

  • [quote="szmigi"]Czy spotkaliście się z podobnymi objawami w silnikach 1.4 8V, poza tzw. "głośną pracą",[/quote]
    ja wymieniłem przy 93kkm bo już go było słychać dosyć uciążliwie i wymieniłem

  • [quote="DiMeteo"]Witam.
    Szukam już długo na forum objawów problemów z rozrządem w Fabii 1.2 HTP 64KM.
    Proszę o pomoc - moje auto: 2003rok, przebieg 64000km.
    Wczoraj przyjechałem do domu, wszystko było super (nigdy nie miałem żadnych problemów). Dziś rano wstałem próbowałem odpalić i nic. Rozrusznik kręci ale strasznie dziwnie. Silnik jakoś dziwnie lekko się kręci (jakby nie było kompresji). Przy kręceniu rozrusznikiem na biegu bez sprzęgła samochód tak jakby chce jechać. Kontrolki przy przekręceniu kluczyka gasną normalnie. Po kilku kręcenia rozrusznika zapala się w końcu kontrolka ciśnienia oleju i zaczyna pikać.
    Proszę o radę co to może być? Gdyby coś było niejasne proszę pisać na forum.

    z góry dzięki za ewentualną pomoc i rady 😞 <!-- s:( -->[/quote]

    DiMeto miałem identyczne objawy ale w innym aucie, przyczyną okazała się uszkodzona pompa paliwa

  • [quote="DiMeteo"]Witam.
    Szukam już długo na forum objawów problemów z rozrządem w Fabii 1.2 HTP 64KM.
    Proszę o pomoc - moje auto: 2003rok, przebieg 64000km.
    Wczoraj przyjechałem do domu, wszystko było super (nigdy nie miałem żadnych problemów). Dziś rano wstałem próbowałem odpalić i nic. Rozrusznik kręci ale strasznie dziwnie. Silnik jakoś dziwnie lekko się kręci (jakby nie było kompresji). Przy kręceniu rozrusznikiem na biegu bez sprzęgła samochód tak jakby chce jechać. Kontrolki przy przekręceniu kluczyka gasną normalnie. Po kilku kręcenia rozrusznika zapala się w końcu kontrolka ciśnienia oleju i zaczyna pikać.
    Proszę o radę co to może być? Gdyby coś było niejasne proszę pisać na forum.

    z góry dzięki za ewentualną pomoc i rady 😞 <!-- s:( -->[/quote]

    DiMeto miałem identyczne objawy ale w innym aucie, przyczyną okazała się uszkodzona pompa paliwa

  • [quote="FIGO-23"]moj rozrzad był wymieniany przy 72 tys a juz głosniej zaczeła chodzic a mam 79 hehe mechanicy twierdza ze tak ma byc ona bedzie tak chodzic[/quote]

    Coś mechanicy oszukują, bo nie powienin głośniej chodzić :dobani: <!-- s:dobani: -->

  • ja byłem przy tym jak wymieniali sam im czesci kupiłem z alllegro pisało orginalny rozrzad w pudeleczku czeskim nawet byl nie wiem od czego to zalezy
    musił bym posłuchac innej fabi

  • [quote="FIGO-23"]ja byłem przy tym jak wymieniali sam im czesci kupiłem z alllegro pisało orginalny rozrzad w pudeleczku czeskim nawet byl nie wiem od czego to zalezy
    musił bym posłuchac innej fabi[/quote]
    A może coś źle Ci zrobili??? 😉 <!-- s;) -->Ile zapłaciłeś za wymianę rozrządu???

  • nic nie płaciłem bo to moj mechanik

  • witam czy wymieninie rozrządu wymienialiście pompe wody??

  • [quote="pueblo"]witam czy wymieninie rozrządu wymienialiście pompe wody??[/quote]
    chodzi CI o to czy z wymianą rozrządu wymienialiśmy pompę wody :?: <!-- s:?: -->
    ja wymieniałam rozrząd ale nie wymieniałem pompy

  • ja tez niebawem bede mial 90tys Ile bedzie mnie kosztowala wymiana rozrzadu?? Czy wymieniac takze pompe wody??

  • [quote="maninnew"]Czy wymieniac takze pompe wody??[/quote]

    Tak.