Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Kontrolka poduszki powietrzne/airbag

Temat utworzony · 49 Posty · 16253 Wyświetlenia
  • od jakiegos czasu zaczela mi sie swiecic kontrolka poduszek, ale jakos nie mialem czasu jechac do serwisu aby usunac blad, po kilku dniach potem zaczał mi prędkościomierz świrować raz dzialał, raz nie, potem po przejechaniu kilku km zaczal chodzic a teraz wogole padł i nie reaguje juz wogole a wczoraj to mi poszedl tez wskaznik od paliwa na zakretach i przy chamowaniu wskaznik pokazuje zero paliwa a przy jezdzie prostej pokazuje prawidlowo ale wczesniej tak nie bylo... mial ktos juz takie problemy??

  • kostka od licznika lużna lub instalacja do licznika nawala - zamoknieta itp

    nie grzebał ktoś przy liczniku ??

  • NIe nic nie bylo grzebane ani nic, jedynie co to ale wczesniej juz to ciaglem kabel zasilajacy do wzmaka ale po montazu wszystko dzialalo wiec to nic nie ma wspolnego.

  • woda i wilgoc :zalamany: <!-- s:zalamany: --> jak umyjesz oato to nie nasilaja sie czasem objawy?

  • nie nic sie takiego nie robi po umyciu auta to jest tak jak by etapy 1 kontrolka poduszek, po jakims czasie jest prędkościomierz, nastepny etap jest wskaznik paliwa... po jakims czasie cos zawsze wyskakuje 😞 <!-- s:( --> hmm pierwsze co to mi siadl bezpiecznik wiec wymienilem, ale bezpiecznik byl od zasilania radia, dlaczego poszedl nie wiem sam. kiedys jechalem w miescie i jakos podskoczylem na gorce i poszedl bezpiecznik...hmm mi sie zdaje ze cos moze sie dzieje komputerem ale nie mam pojecia bo kiedys tez tak miałem ze mi wyskoczyla kontrolka poduszek ale pojechalem do serwisu i mi usuneli ten blad hmm i mialem spokoj dlugi czas a teraz znowu. mi wyskoczyla ale nie pojechalem z tym do serwisu bo jakos nie mialem czasu i tak jezdzilem ta kontrolka az do tej pory i te wszystkie problemy wskaznikami aaa i ostatnio hmm jest wlacznik filtru od powietrza co sie wlancza to ostanio mi sie nie wlanczal ale ostatnio znowu zauwazylem ze sie zalancza tez pozatym kilka miesiecy temu bylem na przegladzie wiec wszystko wyszlo ze jest ok.

  • Proponuję przyglądnąć się wiązce elektrycznej.

  • to niestety ;( poszla wiążka elektroniczna;( z komory silnika do kabiny...

  • Ale czy cała zgniła, czy tylko część, bo jeśli to drugie to zostaje wymienić parę kabli.

  • niestety cala poszla ... 😞 <!-- s:( --> ale juz jutro jade na serwis wiec mi wymienia wszystko:) he i mam nadzieje ze znowu na dluzszy czas bedzie spokoj z tym:)

  • [quote="paweldef"]jutro jade na serwis wiec mi wymienia wszystko[/quote]
    Napisz ile cie to kosztowało i czy robiłeś w ASO czy nie.

  • Tak w serwisie skody... hmm diagnostyka - okolo 55 zł(ja akurat nie wiedzialem co jest grane wiec mi policzyli za sprawdzenie co jest nie tak) a wymiana przewodów(wiążki) powiedzieli mi ze koszt jest okolo 600 zł.

  • tak czytalem kilka postów, i tak sobie mysle ze jesli przegniła wiazka el. i jest to wada fabryczna, to jest jakas szansa o staranie sie naprawy tej usterki na koszt firmy?

  • Podłączę się do tematu z pytaniem, czy kontrolka poduszki może się zaświecić od wyjęcia bezpiecznika? I ile sobie życzą w ASO za usunięcie błędu? W Wawie nie mam niestety znajomości w warsztatach 😞 <!-- s:( -->

  • Nie tylko może, ale nawet musi. Bez vaga nie skasujesz błędu. W ASO zapłacisz pewnie sporo, nie jeżdżę tam to nie wiem, ale myślę, iż 100 - 150 musisz przygotować.

  • Na zegarze wyskakuje mi kontrolka System poduszek powietrznych. PO czym cały czas się świeci. Co mam zrobić? jechać do Serwisu Może ktoś już miał taki problem. Wczesniej tego nie miałem.

  • Jeżeli się zaświeci poduszka to oznacza jakiś błąd. Nie gaśnie on tak jak w przypadku ABS jeżeli usterka była tymczasowa. Lepiej jedz do kogoś na komputer niech zobaczy błąd i najwyżej usunie jeżeli był to tylko tymczasowy. Jeżeli nie to trzeba szukać przyczyny ale więcej szczegółów dowiesz się od VAGa 🙂 <!-- s:) -->

  • Odświeże temat żeby drugiego nie zakładać:

    Świeci mi się kontrolka poduszki - WAG podaje że czujnik uderzenia poduszki bocznej kierowcy, zwarcie na plusa -co z tym robić?? gdzie jest ten czujnik?? wymienic go?? czy naprawić???

  • Witam wszystkich.
    Jestem tu nowy, szukałem już tematów związanych z kontrolką AirBag'u lecz jeszcze nie znalazłem takiego w którym znalazłbym odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania.

    Mianowicie mam, a raczej moja mama posiada Skodę Fabię II (ja zaczynam dopiero karierę za kółkiem, ale Fabią jeździłem już nie raz :hyhy: <!-- s:hyhy: --> ) z 2007 roku z silnikiem 1.2 HTP.

    Mianowicie problem polega na tym, że w czasie zimy, lub w okresie przejściowym pomiędzy zimą a jesienią (dokładnie już nie pamiętam) zaczęła świecić się kontrolka od AIRBAG'u i świecy od tamtego czasu nie przerwanie, raz po raz zdarzy się, że zaraz po rozruchu zgaśnie na 1-2 sekundy i potem znów się zapala.

    Śmiem twierdzić, że jest to błąd w komputerze i jest potrzebne podłączenie komputera pod auto, z tym że nie chcemy jechać do serwisu bo tam dużo zakrzyczą za taką usługę.

    Chcę to zrobić sam, z tym że kable które są na allegro, są niby do Skody Fabii ale tylko do roczników 2004, więc jakiego kabla potrzebuję do "mojej" Fabii z 2007? Proszę o pomoc 😉

  • http://www.viaken.pl/<!-- m -->

    Napisz do nich, powiedz w czym problem, niech Ci dopasują jakiś kabelek.

  • Witam, mam problem z airbagiem. Cały czas podczas jazdy świeci się kontrolka. Vag dał takie coś:

    Address 15 -------------------------------------------------------
    Controller: 1C0 909 605 H
    Component: 08 AIRBAG VW51 08 0004
    Coding: 00515
    Shop #: WSC 68102
    1 Fault Found:
    00655 - Seat Belt Tensioner Igniter: Passenger Side (N154)
    32-10 - Resistance too High - Intermittent

    Jak się dostać kabelków żeby posprawdzać czy nie są gdzieś rozłączone?

    PS. Pisałem już na fabiaclub.pl ale mała aktywność w temacie:
    http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?f=2&t=13632<!-- m -->

    Bardzo proszę o pomoc. (również jeśli chodzi o inne błędy [w linku] jeśli ktoś chce:)

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 04-05-2011, 16:57[/i] ][/size]
    Airbagi rozwiązane, wystarczyło skasować ale dużo błędów zostało. Jeśli ktoś chce pomóc to w linku jest nowy log. Pozdrawiam:)