Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Kontrolka poduszki powietrzne/airbag

Temat utworzony · 49 Posty · 16252 Wyświetlenia
  • przeglądnołem podany link - moja propozycja: sprawdź kodowanie dla poszczególnych grup w stosunku do posiadanego wyposażenia.

    • grupa 01 - czy na pewno ma 31 ?
      a uwagę moją skierowało : grupa 09 oraz grupa 19 - to nie jest normalny objaw.
      może masz przełożone ECU z innego wozu, albo inne moduły i należy je odpowiedni zakodować, wtedy powinno wszystko ruszyć ...

    a może się mylę ...

    tu masz właściwe kodowania dla urządzeń które masz na pokładzie : [url=http://de.openobd.org/skoda/fabia_6y.htm]KLIK[/url]

  • witam.grzebałem dziś w bezpiecznikach i zapaliła się kontrolka poduszki.przez pomyłkę wyciągnąłem ten od podświetlenia zegarów przy włączonym zapłonie.czy to od tego bo poduszka przecież nie ma bezpiecznika.

  • Mi się zapaliła kiedyś kontrolka poduszki, jak zbyt aktywnie działałem VAGiem (nie pamiętam, czy poruszyłem przewód, czy odpiąłem od USB, czy coś w tym stylu) - komputer zareagował, jakby nagle mu napięcie zanikło i niemal wszędzie (również w poduszkach) pojawiły się błędy niskiego napięcia. Na szczęście w moim roczniku 2002 sterownik poduszek okazał się dobry*, więc wszedłem, błąd usunąłem, było ok.

      • wcześniejsze roczniki miały wadliwy sterownik poduszek. Wada polegała na tym, że sama próba wejścia VAGiem na sterownik poduszek kończyła się jego uszkodzeniem (i trwałym zapaleniem kontrolki poduch)
  • to od grzebania w bezpiecznikach.nie wolno wyciągać przy włączonym zapłonie.błąd skasowany.

  • Zauważyłem dziś że świeci mi się kontrolka od poduszki powietrznej 😐 <!-- s:| --> Pierwsza myśl, to to że musiałem przypadkowo wyłączyć poduchę pasażera jak grzebałem w schowku. Ku mojemu zdziwieniu, moja Fresh+ nie ma możliwości wyłączenia poduchy (przynajmniej nie tak jak opisane jest w instrukcji).

    Zatem zamierzam kupić kabel VAG (diagnosta za skazowanie błędu bierze u mnie tyle co kabel). Czy macie jakiegoś sprawdzonego sprzedającego na Allegro, lub sklep w okolicach Gliwic/Zabrza ? Nie chcę kupić taniej chinszczyzny, która będzie bezużyteczna poźniej.

  • nie grzebałeś pod siedzeniem? może ruszyłeś kabelek 😉 <!-- s;) -->

  • Właśnie nic nie dotykałem i dlatego mnie to zdziwiło. Zapaliła się (i ciągle świeci) z zaskoczenia 😞 <!-- s:( -->

  • [b]mari0[/b], przyjedź do mnie to sprawdzimy co z poduchą się stało. Prawdopodobnie uszkodzona jest taśma w kierownicy.
    Przyjedź najlepiej rano.

  • [quote="koleś"][b]mari0[/b], przyjedź do mnie to sprawdzimy co z poduchą się stało. Prawdopodobnie uszkodzona jest taśma w kierownicy.
    Przyjedź najlepiej rano.[/quote]

    Dzięki za chęci - kupiłem dziś kabel 🙂 <!-- s:) -->

    W specyfikacji jest napisane : INTERFEJS VW/AUDI/SEAT/SKODA VAG OBD2 USB VAG-COM Release 409.2

    Proszę o poradę, na jakim programie pracować, Polski Vag, czy VAG-COM Release 409.2 ?

    Chyba że polecacie coś lepszego ?

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 15-03-2012, 21:26[/i] ][/size]
    Pisze post pod postem bo mała aktywność w temacie od dłuższego czasu.

    VAG wywalił mi błąd 5** (nie pamiętam dokładnie)m zbyt duża rezystancja na poduszce kierowcy. Skasowałem błąd, ale kontrolka po chwili włączyła się automatycznie.

    Jak mogę jeszcze skasowac ten błąd ? Odpiąć aku, zmienić bezpiecznik ?