Witaj na forum Fabia Club Polska

Radia CD/mp3/SD/inne

Temat utworzony · 357 Posty · 76745 Wyświetlenia
  • Ja właśnie kupiłem sobie radyjko Pioneera DEH 2320 i jestem bardzo z niego zadowolony. Jak na radio za 300zł to dźwięk jest bardzo dobry. Wszystko działa ok, więc śmiało mogę je polecić 🙂 <!-- s:) -->

  • Pojęcie "dźwięk bardzo dobry" to dość płynna rzecz. Kiedyś też tak uważałem, ale po zamontowaniu wyższego modelu, zawsze okazywało się, że jednak wcale nie był "bardzo dobry"
    Obecnie mam na pokładzie ALPINE IDA-X001 i po odpaleniu wydawało mi się też, że jest bardzo dobre. Otóż myliłem się. Dźwięk produkuje dobry, ale jest wiele innych modeli przewyższających go o wiele. I niekoniecznie droższych.
    Generalnie polecam Alpine. Bardzo miły dźwięk wydają, zwłaszcza z iPodem w roli storage.

  • Również od paru lat używam modeli alpine'a i bardzo je sobie chwalę, głównie właśnie za obsługe iphone'a. Do niedawna używałem modelu 9874R a teraz kupiłem 126BT i z jednego jak i z drugiego jestem bardzo zadowolony. Ten pierwszy model właśnie sprzedaje, więc jak coś to PW ;]

  • Witam serdecznie, jako nowa użytkowniczka forum:)
    Mam pytanie następującej treści. Niedawno kupiłam skodę fabi, niestety pozbawioną radia. Nie jest mi potrzebny sprzęt o nadzwyczajnej mocy i możliwościach - w sferze moich zainteresowań jest jedynie radio ( a to i tak góra 2 stacje), ewentualnie Cd/Mp3. Czy coś takiego będzie pasować?:
    http://www.audiopioneer.pl/pioneer-deh-1300mp-nowy_fv_-gwarancja-2-lata-pl.html<!-- m -->
    Chyba, że doradzilibyście coś innego, w podobnym przedziale cenowym:)
    Ponadto głośniki - czy takie będą pasować?
    http://www.audiosklep.pl/boschmann-g-4532s-p-39.html
    Czy coś jeszcze musiałabym dokupić do radia i głośników? Z góry przepraszam za ewentualne nielogiczności techniczne, przejrzenie kilku stron dotyczących rzeczonego zagadnienia zupełnie mi rozmyło daną tematykę:)
    Pozdrawiam:)

  • [quote="Kamila2"]Witam serdecznie, jako nowa użytkowniczka forum:)
    Mam pytanie następującej treści. Niedawno kupiłam skodę fabi, niestety pozbawioną radia. Nie jest mi potrzebny sprzęt o nadzwyczajnej mocy i możliwościach - w sferze moich zainteresowań jest jedynie radio ( a to i tak góra 2 stacje), ewentualnie Cd/Mp3. Czy coś takiego będzie pasować?:
    http://www.audiopioneer.pl/pioneer-deh-1300mp-nowy_fv_-gwarancja-2-lata-pl.html<!-- m -->
    Chyba, że doradzilibyście coś innego, w podobnym przedziale cenowym:)
    Ponadto głośniki - czy takie będą pasować?
    http://www.audiosklep.pl/boschmann-g-4532s-p-39.html
    Czy coś jeszcze musiałabym dokupić do radia i głośników? Z góry przepraszam za ewentualne nielogiczności techniczne, przejrzenie kilku stron dotyczących rzeczonego zagadnienia zupełnie mi rozmyło daną tematykę:)
    Pozdrawiam:)[/quote]

    Średnica głośników przednich Fabii to 165 mm i najlepiej takie kupić żeby jak najmniej problemów z montażem. Radio pasować będzie.
    Przyda się także jeszcze separator antenowy, bez tego odbiór będzie kiepski.

  • Tak jak kolega wyżej napisał, radio będzie pasować, i to w sumie całkiem dobry wybór w tym przedziale gotówkowym. Mi się wydaje, że w samochodzie powinnaś mieć zamontowane głośniki, tylko ktoś sobie radio wyjął. Mogę się mylić, ale ja bym obstawiał że one tam są. Jeżeli nie potrzebujesz wypasionego car audio, to seryjne głośniki podołają:) Także wydaje mi się że niema co niepotrzebnie pchać się w koszty.
    Pozdrawiam:)

  • jak to jest fabia basic, to może nie mieć głośników, bo były w opcji, w pozostałych przypadkach (wersjach) głośniki muszą być 🙂 <!-- s:) -->

  • To ja bym jednak wolał sprawdzić czy one siedzą tam w drzwiach:) Nie dużo z tym roboty, a można uniknąć dodatkowych kosztów:)

  • Dziękuję za wszystkie odpowiedzi:)
    Z tego co wiem posiadam fabię classic. Na wszelki wypadek sprawdzę jeszcze ewentualną egzystencję tych głośników, choć coś mi się nie wydaje:) Zdecydowałam się na radio podobne do poprzednio przedstawionego:
    http://www.audiopioneer.pl/pioneer-deh-2320ub-nowosc.html<!-- m -->
    Pozdrawiam:)

  • Pioneer wcale nie gra lepiej od Kenwooda, trzeba tylko w Kenwoodzie ustawić głośniki jako OEM (jeśli ma się fabrycznie montowane) i jakość dźwięku znacznie wzrasta. Ogólnie przy radyjkach za więcej, niż 300 zł, dobrze jest się pobawić ustawieniami, bo właściwa konfiguracja to podstawa dobrego dźwięku.

  • Witam ponownie:)
    Otóż zgodnie z sugestią sprawdziłam istnienie danych głośników i okazało się, że były. Radio zamontował mi kolega, gra (radio - nie kolega) nawet lepiej niż się spodziewałam:) Natomiast taka drobna kwestia - nie wiem czy w dobrym dziale zamieszczam, ale cóż - nad radiem została mi teraz wolna przestrzeń z dwiema śrubami, co nie wygląda zbyt estetycznie. Będąc przy okazji w "Norauto" zapytałam o to, i zostałam poinformowana, że taka błahostka [notabene - jak nazywa się ten element??] kosztować mnie będzie bagatela 25 złotych polskich... Czy można to nabyć gdzieś taniej? Z montażem chyba nie będzie większych problemów...?
    pozdrawiam:)

  • Tak właśnie myślałem, że powinny one tam być:) I jak na głośniki seryjne to naprawdę dają radę:)

    Co do tej półki/schowka której Ci brakuje, jest to coś takiego:
    http://allegro.pl/polka-schowek-skoda-fabia-i1702501696.html<!-- m -->
    Tutaj to samo, tylko że na innej aukcji:
    http://allegro.pl/skoda-fabia-1-i-6y0-polka-schowek-kokpit-pod-radio-i1696578173.html

    Taniej się tego raczej nie da kupić... Chyba żeby się wybrać na szrot gdzieś i poszukać czy gdzieś jest jakaś fabka i może taki schowek się znajdzie 🙂

    Pozdrawiam.

  • Oj, faktycznie, nie skumałem o co chodzi, ale masz rację, że chodzi o tą rameczkę zapewne.
    Ja mam u siebie właśnie tą co podesłałeś w drugim zdjęciu, bo tak jak mówisz, wygląda to faktycznie lepiej:)

  • Niestety, mam to co podałeś w poprzednim poscie...

  • Część, Posiadam Fabie 2 2008 wersja Style kobi. Chiałbym niebawem zamontować radio Swing ..
    http://allegro.pl/radio-swing-skoda-fabii-10r-roomster-tanio-cd-mp3-i1698360893.html<!-- m -->
    takie albo ...
    http://allegro.pl/rcd-510-radio-mp3-skoda-fabia-octavia-roomster-i1690244950.html
    a może BOLERO??????

    Czy ktoś to robił??? z jakim skutkiem, +/-

    Zmieści się, jakie są różnice, (octawia, superb, yeti itd.) różnią się czymś te radyjka???

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 13-07-2011, 16:00[/i] ][/size]
    Jakie są problemy, jak wygląda montaż i podłączenie???

    dzięki
    Michał

  • To radyjko z drugiego linka wejdzie, pod warunkiem że zmienisz "półkę" pod radio na większą...

    i dodatkowo _reg5

    Pozdrawiam
    sid

  • i jak tam clarion zakupiony?? ja juz słucham go w fabce ponad rok i jest meega 🙂 <!-- s:) --> no i ta wygoda z BT:) pozdrawiam

  • Hej,

    Nie mam żadnego radia w swojej Fabii, a czasem przydało by się czegoś posłuchać. Poznałem wygodę jazdy z urządzeniem głośnomówiącym (pożyczyłem nawigację Nokii od kolegi właśnie z BT) i jest to bardzo fajna opcja, bo sam jestem wyczulony na jazdę ze słuchawką w ręku.

    Czy miał ktoś styczność z jakimiś tańszymi modelami? Nie mam za dużego budżetu na radio, a widziałem wszystko mające modele jakichś medionów/easytouch i innych wynalazków w cenie 200-300zł. Pytanie jak z jakością? Proszę tylko nie wypowiadać się na temat tanich radii jeśli nie miało się z nimi styczności, bo opinia "lipne, bo tanie" nie jest dla mnie argumentem.

    Jeśli ktoś miał styczność z markowymi radiami z BT, to też prosiłbym o opinie. No i czy miał ktoś radio z wbudowanym mikrofonem w panel? Sony ma kilka takich modeli i zastanawiam się czy rozmówca słyszałby mnie, skoro mikrofon będzie zbierał więcej hałasu z otoczenia.

  • Cześć sam posiadam niezbyt drogie radio z BT. Jest to LG LAC7900 dałem za nie 350 czy 400 zł, trochę więcej niż twój budżet, ale ciągle rozsądnie. Z BT jakoś nie korzystam finalnie intensywnie, bo w poprzednim autku było dużo głośniej radio było w dziwnym miejscu i tam jakoś nie było nic słychać, w Fabii chyba nie sprawdzałem efektu, poza tym mam teraz telefon Nokii który jakoś słabo się łączy i jak pozbierać to do kupy BT wydaje się zbędnym gadżetem. Tym bardziej że mam małą słuchawkę BT.
    Samo radio gra ładnie i nie miałem z nim żadnych problemów do teraz gdzie zorientowałem sie że nie czyta płyt CD ale problem jeszcze nie zbadany więc nie ma co siać paniki. Głównie muzyczka gra z USB i to działa jak powinno.

  • [quote="ciesiol"]Cześć sam posiadam niezbyt drogie radio z BT. Jest to LG LAC7900 dałem za nie 350 czy 400 zł, trochę więcej niż twój budżet, ale ciągle rozsądnie. Z BT jakoś nie korzystam finalnie intensywnie, bo w poprzednim autku było dużo głośniej radio było w dziwnym miejscu i tam jakoś nie było nic słychać, w Fabii chyba nie sprawdzałem efektu, poza tym mam teraz telefon Nokii który jakoś słabo się łączy i jak pozbierać to do kupy BT wydaje się zbędnym gadżetem. Tym bardziej że mam małą słuchawkę BT.
    Samo radio gra ładnie i nie miałem z nim żadnych problemów do teraz gdzie zorientowałem sie że nie czyta płyt CD ale problem jeszcze nie zbadany więc nie ma co siać paniki. Głównie muzyczka gra z USB i to działa jak powinno.[/quote]

    Dzięki za odpowiedź. 400zł jeszcze mogę dać, po prostu chciałem uciąć koszty, ale jeśli miałbym znów kupować radio za kilka miesięcy, to nie ma sensu pchać się w shit. Czy dałbyś radę sprawdzić jak się sprawuje to radio w Fabii podczas jazdy? Gdzie to radio ma mikrofon? Na zdjęciach nie widzę żeby był na panelu.