Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Problem z odpalaniem - temat zbiorczy

Temat utworzony · 292 Posty · 49062 Wyświetlenia
  • Mam to samo. 2 tygodnie temu bylem u mechanika ( tu w norwegii), ktory rzekomo mi ja wyczyscil. Nis nie pomoglo. Nie chcialo sie mu jej nawet odkrecic 😞 Sam sie za to zabiore, jak tylko pogoda sie poprawi. 🙂 <!-- s:) -->

    Mozliwe, ze bedzie to tez cewka zaplonowa. Jak odlaczylem cewke to silnik chodzil rowno (na 2 cylindrach) na 3 ma takie objawy jak wyzej opisane, do tego gasnie. Mam nadzieje ze to nie to, bo w krotce wracam skoda do domku jakies 1400km:) Mam nadzieje, ze nie zrobi mi psikusa 🙂

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 27-06-2011, 23:28[/i] ][/size]
    Chyba jednak cewka 😞 Przepustnica czysciutka, a autkiem dalej szarpie 😞 Teraz dylemat, czy z polski sciagac jakas uzywka, czy tutaj w norwegii kupic?

  • Witam. Jadąc dzisiaj do pracy na godzinę 14, stanąłem na światłach... jako ze ruch na tym skrzyżowaniu jest duży to trochę tam stałem.. w pewnym momencie zerknąłem na zegarek i moim oczom ukazała się "choinka" wszystkie kontrolki na desce się świeciły a auto było zgaszone... Nie mam pojęcia kiedy zgasło... ale najgorsze jest to ze nie mogę odpalić.. 😞 <!-- s:( --> szybko zadzwoniłem do znajomego mechanika który ma nie daleko warsztat.. w miedzy czasie próbowałem zapalić.. ale nic z tego.. mechanik przyjechał i zaholował mnie do warsztatu... Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki.. są OK
    Podczas kręcenia rozrusznikiem auto próbuje zapalić ale nie może wejść na obroty..
    Próbowałem skontaktować sie z elektrykiem ale nie mogę się dodzwonić..

    PS. Oczywiście nie obeszło sie bez chamskiego zachowania innych kierowców...

    Prosze o sugestie co mogło sie stać.. Pompa paliwa? cos z elektryką?

    :zalamany: :zalamany: :zalamany: :zalamany: :zalamany:

  • Skoro świeciły się wszystkie, to może komputer kompletnie zwariował. Podłączałeś go/mechanik?

  • [quote="wiesuaf"]Skoro świeciły się wszystkie, to może komputer kompletnie zwariował. Podłączałeś go/mechanik?[/quote]
    tzn moze zle napisałem.. swieciły sie te co sie swiecą jak zgaśnie auto.. ładowanie, silnik, poducha, wspomaganie, itp..

  • To w takim razie to może być wszystko 🙂 <!-- s:) --> Bez podłączenia go, sprawdzenia świec itp to można tylko gdybać.

  • [quote="wiesuaf"]To w takim razie to może być wszystko 🙂 <!-- s:) --> Bez podłączenia go, sprawdzenia świec itp to można tylko gdybać.[/quote]
    do elektryka bede jeszcze jutro dzwonił... świece mają 3 miesiące.. wiec raczej to nie one..

  • Witam.
    Sprawdź sobie:

    1. słynna wiązkę czy coś się nie zwiera ze sobą lub do masy.
    2. czy jakiś przewód z tych o większej średnicy się nie ułamał
    3. rozrusznik czy poprawnie działa elektromagnes i czy nie nie ma tam nadłamanych przewodów
    4. prostownik na alternatorze. przeważnie jest tak że jak padnie jedna dioda to jest "dyskoteka" czyli wszystko się świeci nawet po wyciągnięciu kluczyka.
    5. vagiem - to w sumie podstawa
    6. świece czy nie są zalane. Jak tak to zmierz czy dochodzi napięcie (12V) do listwy.

    Jeżeli słyszysz takie brr lub tanie ssanie jak pompa zasysa paliwo , to pompa jest dobra. Jeżeli pompa jest zepsuta to zakręcisz parę razy i kontrolki będą gasł i nie będzie żadnego dźwięku podczas kręcenia.

    o gorszej sprawie nie będę pisał bo mam nadzieje że ona się nie sprawdzi i tego Tobie życzę.

  • Zdono jak rozumiem auto jest u mechanika, jak naprawi, podziel się z nami wiedza proszę co poszło nie tak.

  • Iskra jest na wszystkich świecach, pompa paliwa jest OK...
    Jakimś cudem udało nam sie odpalić dziś auto.. i chodził strasznie.. na 2 cylindry.. zmierzyłem ciśnienie, i okazało sie ze nie ma kompresji na 1 i 3... ściągnąłem pokrywę zaworów pokręciłem silnikiem i nie ruszały sie po jednej dźwigni na 1 i 3 cylindrze.. popuściłem obie te dźwignie i zawory sie cofnęły... ale laski ktore idą od popychaczy są nadal "naprężone" ( nie idzie nimi kręcić, na pozostałych [dobrych] sie da) Więc moj mechanik stwierdził ze prawdopodobnie uszkodzone są SZKLANKI ZAWOROWE, albo co gorsza coś sie stało z wałkiem rozrządu.. ale to sie okaże jak będzie głowica zdjęta..

    Więc od poniedziałku zaczynam działać... niestety nie moge robić przez cały dzień bo pracuje.. wiec po pracy bede przychodził i rozbierał po trochu..

    Miał już ktoś taki przypadek w tym silniku?

  • Wygląda na to jakby zabrakło smarowania i szklanki się zatarły i nie tylko.

  • [quote="zdono"]

    Miał już ktoś taki przypadek w tym silniku?[/quote]

    Nie pamiętam takiego przypadku na forum.

  • No i Fabka odpaliła.. 🙂 :rotfl: :super: :rotfl: <!-- s:rotfl: -->
    Działa wszystko fajnie, chodzi ciszej, i wydaje mi się ze jest żywsza na wyższych obrotach...

    Wymieniłem:
    Pasek kilnowy - oryginał
    Pompa wody
    Rolka paska - oryginał
    Filtr oleju - oryginał
    Olej Mobil 1 5w-40
    Termostat - oryginał
    Rozrząd - oryginał
    Popychacze zaworów 8 sztuk - oryginał
    Wałek rozrządu - oryginał
    Śruba wałka rozrządu - oryginał
    Uszczelki:
    Miski - oryginał
    Głowicy - oryginał
    Pokrywy rozrządu - oryginał
    Pokrywy zaworów - oryginał

    To chyba wszystko..

    Łączna kwota zwala na kolana, ale na szczęście wszystko robiłem sobie sam wiec duuużo zaoszczędziłem na robociźnie.. 🆒

    Na razie muszę trochę pojeździć po okolicy, a potem....wyjazd na WAKACJE.. 🙂

  • Co było konkretną przyczyną awarii?

  • [quote="hynek"]Co było konkretną przyczyną awarii?[/quote]
    szklanki popychaczy (zaworowe) pękły i chwyciło.. a przy okazji jak zdjąłem pokrywę rozrządu to okazało się ze śruba która trzyma na wałku koło zębate rozrządu i koło pompy oleju jest nie dokręcona.. i w wałku jest zerwany gwint.. co spowodowało również wymianę wałka.. (Ja osobiście widze to tak, ze wcześniej jak był robiony rozrząd to "fachowcy" nie dokręcili śruby odpowiednio mocno i ta się odkręcała.. a nie wykręciła sie cała bo trzymała ją osłona rozrządu.. więc mieliła gwint ruszając sie w nim)

  • Witam,
    mam problem z moją fabią. Dzieje się tak:
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=orju4dqCj1c[/youtube]
    Tak jest po 8 godzinach jak wychodzę z pracy, po nocy odpala za 1-2 razem. Jak jest ciepły silnik to tak samo jak na filmie.
    Wymieniłem świece i czujnik temperatury płynu chłodzącego. Cały czas to samo. Po podpięciu do komputera nie wyświetlają się błędy.
    Rozłączyłem i podłączyłem akumulator, nie pomogło, a tylko szyby mi się rozregulowały (nie opuszczają się i podnoszą same po chwilowym przyciśnięciu) i czujnik od gazu teraz pokazuje cały czas pełen zbiornik :szok: <!-- s:szok: -->
    Czy ktoś wie co może być przyczyną?

  • Panowie szlag mnie trafia już z tym autem więc do rzeczy na zimnym silniku pali od strzała, natomiast jak się nagrzeje może za 15tym. Gdzie może tkwić problem,czytając powyżej pasuje zajrzeć do przepustnicy a jak to nie pomoże ?

  • Sprawdź czujnik temperatury silnika !
    omron

  • Mam problem Auto nie chce mi odpalic... miga mi cały czas kontrolka żarzenia... co się mogło stac... Czy tylko świece do wymiany?? Auto mi stoi w Kauflandzie.. odpalił normalnie zanim do niego dojechałem;(

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 04-08-2011, 15:45[/i] ][/size]
    zamknijcie temat 🙂 <!-- s:) --> Błąd wyskoczył usuniety;)

  • Witam!
    Od jakiegoś czasu mam problem, fabia odpala mi zawsze za drugim razem jak nie była odpalana okolo kilku godzin. Jak silnik jest ciepły itp, pali za pierwszym razem. Dodam, że w ciągu ostatnich 3 lat (okolo 70 tys) nie czyściłem żadnych elementów, oprócz wymiany filtrów ( nie wymieniałem filtra paliwa). Mam fabie 1.4 MPI 68 KM 2000 rok LPG przebieg 230 tys
    Co może byc przyczyną?

  • Zapoznaj się z [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=6758]Regulaminem Forum[/url] pkt. 5 i wybierz prefiks.