Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Problem z odpalaniem - temat zbiorczy

Temat utworzony · 292 Posty · 49055 Wyświetlenia
  • Odpowiedziałem w pw ale nie wiem czy poszło a poza tym może komuś się jeszcze przyda.
    Witam. Po kilku wizytach w serwisie, gdzie jak na złośc samochód opalał, wymianie świec i filtrów, teśc zacząl się robic nerwowy (ta sprawa dotyczy jego samochodu) więc wziąlem się sam za to i po jeszcze jednej nie trafionej decyzji (wymiana pompki paliwa) drogą dedukcji i innych mocy nadprzyrodzonych doszedłem że trzeba wymienic przekaźnik sterujący pompką paliwową. Przkaźniki znajdują się pod przełącznikiem do świateł ale nie pod spodem tylko z tyłu czyli trzeba wyciągnąc włącznik i częściowo kokpit, który to przekaźnik to już nie pamiętam ale można to zrobi tak, że rozebrac na tyle aby było dojście do przkaźników i włączając zapłon (oczywiście trzeba utrafic moment kiedy samochód ma chęc zapalic) trzyma palce na przkaźnikach i ten który pstryknie w momencie włączenie zapłonu i pompka zapracuje to jest ten od pompki i jego trzeba wymienic.
    Od tego czasu auto pali za każdym razem.
    Przkaźniki są w linku powyżej.
    Pozdrawiam,

  • W sobote odpalia fabka i zagasła, okazało się dzisiaj że koło rozrządu rozpadło się na 3 części, a myślałem że 1,4mpi 44kw się takie żeczy nie dzieją. :rozpacz: http://www.fcp.pl/forum/images/smiles/crybaby.gif<!-- m -->

  • [quote="Grzesieks3"]W sobote odpalia fabka i zagasła, okazało się dzisiaj że koło rozrządu rozpadło się na 3 części, a myślałem że 1,4mpi 44kw się takie żeczy nie dzieją. :rozpacz: http://www.fcp.pl/forum/images/smiles/crybaby.gif<!-- m -->[/quote]

    Jeśli rozrząd nie był wymieniony w odpowiednim czasie to wszystko się może zdarzyć niestety, bez względu na wersję silnikową.

  • [quote="Grzesieks3"]W sobote odpalia fabka i zagasła, okazało się dzisiaj że koło rozrządu rozpadło się na 3 części, a myślałem że 1,4mpi 44kw się takie żeczy nie dzieją. :rozpacz: http://www.fcp.pl/forum/images/smiles/crybaby.gif<!-- m -->[/quote]

    Bo się nie dzieją, tam jest łańcuch którego nie ma potrzeby wymieniać. Podejrzewam u Ciebie jakąś wadę materiałową lub nie fachowość osób trzecich które już usiłowały wymienić rozrząd w tym silniku.

  • Witam 🙂 <!-- s:) -->

    Mam taki problem ze skodzinką:

    Auto nie odpala, ciśnienie paliwa ok 3bar po zblokowaniu zaworem do ok 0,1bara coś tam się odzywa przy próbie odpalenia. na Vagu wyskoczył błąd 17925

    Wie ktoś co to może być ?

    Wie ktoś ile mini-amper powinno iść na wtryski ?

  • Witam,
    Chciałem zapytać się jak wasze Fabie sprawują się w te mrozy a dokładniej ich silniki SDI.
    Mój od poniedziałku odpala z bólem, i zaraz po tym zapala się check engine który po rozgrzaniu silnika i odpaleniu go jeszcze raz gaśnie. Nie sądzę by był problem lipnego paliwka bo zalałem Shell V-Power, fakt faktem zrobiłem już prawie 800km na baku i zaraz pewnie się zapali żółta kontrolka rozpaczy...
    Czy ktoś się z tym spotkał czy to raczej winna aury i nie należy się zbytnio tym przejmować.

  • A kiedy wymieniałeś filtr paliwa?

  • 10000km temu, to było jakoś w czerwcu...

  • No to filtr raczej odpada w takim razie sprawdź świece żarowe, być może jedna lub więcej skończyły życie.

  • Dzięki sprawdzę jak będzie chwilka, możesz mieć rację

    Byłem dziś w stacji szybkiej obsługi...

    Panowie podłączyli auto pod komputer, i pokazało że błąd V157 Silnik Przepustnicy w przewodach ssania...

    Czy ktoś się z tym spotkał jakie koszty i czy jest to kłopotliwa usterka?

  • Witam,

    Wczoraj po długiej Trasie wstawiłem samochód do ciepłego garażu. Dziś chciałem ją umyć, ale miałem problem z odpaleniem. Przekręcam kluczyk słychać start komputera, kontrolki się świecą, przekręcam kluczyk i słychać tylko pyknięcie rozrusznika. Po drugiej próbie startu komputera już nie słychać. Dodam że fabia ma 40.000 tysięcy przebiegu i więcej stoi niż jeździ. Nigdy nie miałem z tym problemów. Na Mazurach mamy spore opady śniegu i jest mroźnie. Może wina stoi po tej stronie.

  • sprawdz akumulator mógł paść ,w moim poprzednim szmochodzie tak bylo że odpaliłem rano podjechałem do sklepu i tam nieodpalił ,padl akumulator a to buczenie to nie jest start komputera ale pompka paliwowa podbija ciśnienie paliwa ,jeszcze może być że szczotka w rozruszniku mogła się zawieścić

  • Przy takich mrozach akumulator niestety nie działa najsprawniej do tego jak rzadko jeździsz będzie on nie doładowany. Czasem może pomóc poruszenie akumulatora, na przykład zapalenie świateł na parę sekund. Polecał bym podłączenie aku pod prostownik...

  • Klapa gasząca czy elektrozawór? Miałem kiedys podobny problem z odpalaniem, okazało się że wadliwy był elektrozawór który odcina dopływ paliwa po wyłączeniu silnika, nie znam jego fachowej nazwy ale znajduje się tuz obok popmpy wtryskowej.

  • Wszelkie informacje jakie posiadam podałem...
    Teraz jak jest cieplej nie ma już problemu, niemniej jednak przy przeglądzie będzie trzeba tam zajrzeć.

  • Klapa gasząca na dolocie do SDI , zobacz pewnie można ja wyczyścić.
    Zacina się uniemożliwiac rozruch typowa usterka w tych silnikach.
    Pozdrawiam M.

  • Witam,

    czasami mam problem z odpaleniem mojej fabki. Zdarza się to mniej więcej raz na miesiąc. Po podłączeniu drugiego aku i pokręceniu przez ok. minutę fabka zapala i potem już odpala bez problemu przez kolejne kilka tygodni. Byłem z tym u mechanika, za pierwszym razem zrobił przegląd instalacji elektrycznej i wymienił kilka podejrzanych kabelków, za drugim razem wymienił przewód paliwowy, za trzecim pompę tandemową, ale wygląda na to, że to nie było to, że wystarczyło ją mocniej pokręcić, żeby zassała paliwo.

    Objawia się to tak, że po przekręceniu kluczyka silnik zapala na ok. 1 sek i gaśnie, a następnie nie daje rady się go normalnie odpalić, dopiero po podłączeniu drugiego aku i pokręceniu trochę dłużej.

    Macie może podobne doświadczenia / pomysły co to może być ?

    Pozdrawiam

    Mariusz

  • Mam podobny problem od około roku, tylko mnie najczęściej w ogóle nie pali choć zdarzyło się tak jak tobie że zapalił i go zdławiło.Też mniej więcej raz/dwa razy w miesiącu nie chce mi zapalić. Przy tym nie ma żadnej prawidłowości, tzn. :jak jest zimny, ciepły, po nocy lub gdy podjeżdżam pod sklep a po 5 minutach nie chce zapalić, jak jest sucho jak jest deszcz, zdarza się to w różnych warunkach. Rozrusznik kręci normalnie aku naładowany, mało prawdopodobne że to paliwo bo silnik cały czas równo pracuje, cewka na jednym z cylindrów też chyba nie bo kiedy nie chce zapalić to w ogóle ani nie bulknie a gdyby jedna cewka lub świeca(świece wymieniałem rok temu bo myślałem że to) to próbowałby załapać lecz by go dławiło. Jak nie chce zapalić to musze kilka razy pokręcić i odczekać od 5-10 minut a potem odpala od kopa. I tak jakoś się pogodziłem z tą przypadłością. Niestety ostatnio po pracy wsiadam kręcę nie chce odpalić więc kręciłem tak przez pół godziny aż zajechałem akumulator. Wymontowałem aku naładowałem i na drugi dzień zapalił jak gdyby nigdy nic ale kiedy po 5 minutach jazdy i 1 minucie postoju znowu nie chciał zapalić, postanowiłem jechać do mechanika. W warsztacie wymienili czujnik temperatury bo powiedzieli że było 10 błędów (faktycznie do tygodnia świecił chek) i na pewno to była przyczyna. Niestety nie bo po 2 dniach to samo. Trochę przydługi ten mój wywód ale chciałem uniknąć wszystko naświetlić żeby uniknąć wielu pytań. Jak ktoś ma jakieś rady to proszę o pomoc, nie chce mi się jechać znowu do mechanika bo może mi tak wymieniać po kolei wszystkie części aż może trafi.

  • Witam,
    Problem pojawia co 2-3 dni.
    Sprawa wygląda tak: uruchamiam silnik obroty wzrastają do około 900-1k i po około 2-3 sek. spadają do około 200-300 obrotów i silnik gaśnie. Najcześciej taki objaw występuje po krótkim postoju pod hipermarketem, kiedy wracam z zakupów są problemy z uruchomieniem silnika.
    Ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

  • miałem podobne objawy jak padał mi imobilizer , kiedy masz te problemy nie zapala ci sie przypadkiem taka kontrolka samochodu z kluczykiem