Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Przygasające lampy

Temat utworzony · 16 Posty · 2630 Wyświetlenia
  • Witam!
    Mam taki problem w mojej fabii I 1.4 MPI 68KM - otóż w trakcie jazdy, po odpuszczeniu gazu przygasają światłą. To samo dzieję się w momencie, kiedy naciśnie się przycisk od otwierania okien, ogrzewania tylnej szyby czy jakikolwiek inny. Przygasają tylko na moment i zaraz wszystko wraca do normy. Miał ktoś podobny objaw, zdiagnozował problem wie jak go rozwiązać? Z góry dzięki za pomoc!

  • wg mnie coś z ładowaniem masz nie tak, ale zapewne koledzy którzy lepiej się znają w tym temacie coś doradzą 🙂 <!-- s:) -->

  • Coś kiedyś czytałem, że takie objawy mogą być powodem tego, że do wymiany nadają się szczotki w alternatorze. Ale poza opisanymi, co warte zaznaczenia nie ma żadnych niepokojących oznak zużycia, czy też dogorywania w układzie elektrycznym, odpalanie na mrozie nawet największym i po kilku dniach przerwy bezproblemowe, to samo gdy jest wilgotno, tylko te przygasanie... 🙂 <!-- s:) -->

  • Ja bym sprawdzil i naladowal w 100% akumulator.
    Sprawny akumulator mozna obciazyc pradem chwilowym wiekszym niz 300A,
    wiec wlaczenie swiatel czy otworzenie szyb itp nie powinno spowodowac spadku napiecia.
    Po naladowaniu akumulatora prostownikiem sprawdz ladowanie w samochodzie.

  • A mi się wydaje, że coś może być nie tak z mostkiem prostowniczym w alternatorze...

  • Mi od nowosci przygasały światła przy otwieraniu szyb

  • ja również mam ten "efekt" przygasania świateł..

    [b]Marek[/b], również przy nowym aku, a ładowanie mam dobre.

  • Iloma roznymi samochodami ja juz jezdzilem? Sam nie wiem. Ale jeszcze w zadnym nie przygasaly swiatla przy otwieraniu okien. To raczej nie jest normalne. Sprawny akumulator przy obciazeniu paroma amperami musi trzymac napiecie. Tak jak kolega Xrolex sadze, ze moze padla dioda w alternatorze.

  • A jak te spadki napięcia będą miały się do xenonów? Nie będzie to miało jakiegoś złego wpływu? Niby jest przetwornica która daje odpowiednie napięcie, no ale nie jestem pewien na 100%.

  • Miałem kiedyś taki problem w innym samochodzie , okazało się że winowajca był akumulator.... .

    M.

  • W/g mnie akumulator mówi powoli pa pa . Ja mam podobnie i już wiem , że w aku dwie cele siedzą . Jak akumulator ma wadliwą choćby jedną celę to już nic nie pomoże , ja tylko przedłużam jego agonie .

  • mi już nie przygasają 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="anubis"]a co zrobileś?[/quote]

    Popatrz Jej w oczyyyyyy 😉

    Zenon-Xenon zawitał na pokład 😛 <!-- s:P -->

  • [quote="el_bartoo"]Witam!
    Mam taki problem w mojej fabii I 1.4 MPI 68KM - otóż w trakcie jazdy, po odpuszczeniu gazu przygasają światłą. To samo dzieję się w momencie, kiedy naciśnie się przycisk od otwierania okien, ogrzewania tylnej szyby czy jakikolwiek inny. Przygasają tylko na moment i zaraz wszystko wraca do normy.[/quote]

    Ja bym jeszcze pomierzył pobór prądu przez wspomaganie, jeśli jest zbyt duży to prawdopodobnie się kończy pompa, a uruchomienie jakiegoś włącznika w aucie powoduje przekroczenie granicznej bariery.

  • powodów może być sporo.

    • Za słaby lub zle stykający przewóz plusowy od alternatora.

    • Słabo ładujący alternator ( sprawdz miernikiem uprzednio wyłączając wszystkie odbiorniki prądu - powinno być ok 14,2V)

    • Słaby lub zle stykający przewód masowy

    • [quote="michal33686"]okazało się że winowajca był akumulator.... . [/quote] - to również

    • do kompletu sprawdź i przeczyść klemy akumulatora.

    Na pewno do zera nie zniwelujesz tego przygasania, ale jeśli jest ono spore, a wręcz za duże to musi być jakiś powód.

    [quote="el_bartoo"] To samo dzieję się w momencie, kiedy naciśnie się przycisk od otwierania okien, ogrzewania tylnej szyby czy jakikolwiek inny. Przygasają tylko na moment i zaraz wszystko wraca do normy.[/quote] to jest raczej normale tylko zależy w jakim stopniu. zmniejszając obroty silnika zmniejszasz prąd ładowania. Trzeba tu też uwzględnić czas reakcji automatu alternatora na podtrzymanie napięcia. Czyli Norma.

  • [quote="K0_VOITH"][quote="anubis"]a co zrobileś?[/quote]

    Popatrz Jej w oczyyyyyy 😉

    Zenon-Xenon zawitał na pokład 😛 <!-- s:P -->[/quote]

    Dokładnie 😉 Nie było to tanie rozwiązanie... ale działa 😛