Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Kontrolka temperatury/wody/płynu/cieczy

Temat utworzony · 148 Posty · 48319 Wyświetlenia
  • Osobiście wziąłbym vika, zbiorniczek to nie pasek rozrządu i może być zamiennik.

  • Za wymianę zbiorniczka wraz z zbiorniczkiem w ASO powinieneś zapłacić koło 100zł. A wymiana podobno jest prosta

  • Przedwczoraj też mnie ta kontrolka zaczęła straszyć - benzyna extrakcyjna 0,5 l czajnik wrzątku, 30 minut pracy po kłopocie. Koszt 4,50 pln . ( a zbiorniczek jaki czysty... ) Potrzebne narzędzia to : kombinerki do opasek na wężach i kluczyk "10" do 2-ch śrubek mocujących zbiorniczek, ew.jeszcze strzykawka aby ściągnąć płyn ze zbiorniczka.

    omron

  • A tak z ciekawości podaje co odpisali mi ze SKODY AUTO POLSKA: 😉 <!-- s;) -->

    Szanowany Panie.
    Przy takim wyposażeniu technicznym samochodu, gdzie zastosowano lampkę kontrolną koloru niebieskiego (wskazującą moment osiągnięcia przez silnik temp. roboczej) oraz lampkę czerwoną (informującą kierowcę o wysokiej temp. silnika, lub zbyt niskim poziomie płynu chłodzącego), użytkownik uzyskuje wystarczające informacje na temat parametrów związanych z układem chłodzenia, celem utrzymania silnika w sprawności, rozpatrując zagadnienie w kontekście temperaturowym. Innymi słowy, Producent nie wskazuje konkretnej wartości temperatury przy jakiej dojdzie do zgaszenia kontrolki koloru niebieskiego.

    Z wyrazami szacunku,
    Zespół Škoda INFO

  • oni to są porypani, czyli co, w każdej fabii kontrolka gaśnie przy innej temperaturze? :szok: <!-- s:szok: -->

    poza tym trochę przesadą jest twierdzenie że 45 stopni to jest temperatura robocza silnika, bo to jest raczej silnik mocno niedogrzany, a robocza temp jest przy 90 stopni

  • Niestety świadczy to o traktowaniu klientów jako stada laików. 🙂 <!-- s:) -->
    Producent nie chce , albo nie potrafi odpowiedzieć na tak banalnie proste pytanie.
    Żałosne................

  • [quote="michal33686"]Niestety świadczy to o traktowaniu klientów jako stada laików. 🙂 <!-- s:) -->
    Producent nie chce , albo nie potrafi odpowiedzieć na tak banalnie proste pytanie.
    Żałosne................[/quote]

    Wiesz co ja myślę, że producent na to pytanie odpowiedziałby bez problemu, tylko, że osoba która zajmuje to stanowisko i Ci odpisała nie bardzo wie co pisze, albo ma prikaz z góry spławiania klientów. Weź pod uwagę, iż emailów tego typu taki gość dostaje dziennie setki , a do każdego ma obowiązek się ustosunkować.

  • Myśle że masz rację 🙂 , teraz takie ....trendy 🙂 <!-- s:) -->.
    Kiedyś pracowałem w dużej firmie w dziale technicznym i pamiętam ile było zachodu z tymi pytaniami od klientów , staraliśmy się odpowiadać bardzo dokładnie i tłumaczyć technikalia na zrozumiały język 🙂

    Pozdrowionka 😉

  • Witam, mam zamiar kupić fabię 1.2tsi. Oglądałem konkretne auto do więcia. Odpaliłem sobie silnik na chwilę ale zainteresowała mnie świecąca kontrolna chyba płynu chłodzącego koloru niebieskiego, czy ta kontrolna normalnie tak się świeci?? czy tam jest coś nie tak?

  • Witam.
    Ta kontrolka nie przeraża 😉 tylko informuje 🙂 <!-- s:) --> , silnik jest zimny. jak on się troszkę ogrzeje to ona gaśnie. Nawet jest pożyteczna.

  • Tam nie ma wskaźnika temperatury silnika? Dlatego taka kontrolka...

  • tak. Tam są dwie kontrolki :

    • niebieska - od zimnego silnika < 46 stopni
    • czerwona - od ciepłego silnika 120 stopni i więcej.
      Wskaźnika nie ma. W sumie może by się przydał ale tak jak jest to nie jest źle . W innych autach jest tylko czerwona kontrolka i wtedy jest gorzej.

    W sumie ten temat powinien być w dziale elektrycznym.

  • Niestety, za takie "cuda" trzeba w Skodzie sporo dopłacić. Musisz kupić wersje Style i wtedy masz jako opcje wyświetlacz Maxi Dot, z którym dostaniesz analogowy wskaźnik temperatury płyny chłodzącego.

  • A czy ten podstawowy wyświetlacz pokazuje średnie spalanie ??

  • Na przykład wersji classic jest zwykły wyświetlacz i tam jest :

    • zegarek
    • temperatura zewnętrzna
    • licznik km całkowitych
    • licznik km dziennych
    • informacje odnośnie przeglądu następnego
      I tam jest tyle. nie ma wskaźnika temperatury cieczy chłodzącej ani analogowego wskazu paliwa tylko jest elektroniczny . Są tam grube kreski, A na jednej kresce robi się około 130 km , a niektórzy robią na pierwszej kresce nawet 300 km.
  • [quote="sławol"]A czy ten podstawowy wyświetlacz pokazuje średnie spalanie ??[/quote]
    Musisz mieć "komputer" a ten jest w wersji Style. W wersji Classic jak pisze kolega - tego nie ma. Maxi Dot z silnikiem TSI pokazuje jeszcze temperaturę oleju (gdzieś to wyczytałem).

  • Jutro prawdopodobnie jadę kupić wersję comfort z silnikiem tsi 85km. Mam nadzieje że bedze zadowolony;)

  • Silnik jest super jeśli chodzi o elastyczność, jestem ciekaw jaką będziesz miał opinie o kulturze pracy.

  • Jest już fabia 😉 <!-- s;) --> powoli ją poznaję...

  • To fajnie, cieszymy się :super: <!-- s:super: --> .

    Jaki masz wskaźnik na bezynę/temperaturę? wskazówka albo elektroniczne paski