Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Szyby przednia/tylna/boczne - temat zbiorczy

Temat utworzony · 187 Posty · 23629 Wyświetlenia
  • Nawet w oficjalnym konfiguratorze Skody nie ma pozycji podgrzewanej przedniej szyby w roomsterze. Nie chce siać fermentu ale podgrzewana szyba jest w Yetim - * jeśli szyba przednia w Yeti/Roomster/FII to to samo to gratuluję 😛 zaoszczędziłeś 900 zł 😄 <!-- s:D -->

    • napisałeś że skoda wypuściła wadliwą serie roomsterów, jeżeli to prawda to masz już odpowiedź 😄

    Konkludując, jeżeli wszystko by się zgadzało dostałeś gratis którego nie ma nawet w opcjach dodatkowych wyposażenia. Co więcej muszą Ci jeszcze zamontować czujniki 😛

    Pozdrawiam
    sid

  • Popytałem i dowiedziałem się nie oficjalnie że "wada" tych Roomsterów polega na tym że wklepując zamówienie w Polsce Style + pakiet SOUND w Czeskim systemie pakiet Sound wywala z wyposażenia czujniki cofania, ot taki "czeski film"!
    Tylko powstaje pytanie: gdzie w takim razie jest centrala Skody w Polsce do której przychodzą samochody? Wygląda na to że wcale ich nie sprawdza. Chyba byli tak samo przekonani jak ja że to jest oczywiste że tam są i widzieli je oczyma wyobraźni jak ja!

    Oblazłem auto milion razy dookoła i to przez kilka wizyt w salonie 9z papierami itp) i się nie kanpołem że ich nie ma!

    Co do tematu szyby. Sam już nie wiem. Leci od góry centralnie na środku szyby w dół brązowa nitka tak gdzie do 60% szyby idealnie prosto. Nie jest to rysa bo nie jest wyczuwalna ani z wewnątrz ani zewnątrz. Pęknięcie to to raczej nie jest bo byłoby można je wyczuć a i nigdy nie idzie tak idealnie "z linijka w ręce".
    Jak widać auto pełne zagadek!
    Ja mam tylko nadzieje że im się w tym czeskim systemie coś jeszcze nie usuneło, klima ABS a może jakieś poduszki!

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 22-10-2010, 10:46[/i] ][/size]
    [quote="zaber"]

    Co do tematu szyby. Sam już nie wiem. Leci od góry centralnie na środku szyby w dół brązowa nitka tak gdzie do 60% szyby idealnie prosto. Nie jest to rysa bo nie jest wyczuwalna ani z wewnątrz ani zewnątrz. Pęknięcie to to raczej nie jest bo byłoby można je wyczuć a i nigdy nie idzie tak idealnie "z linijka w ręce". [/quote]

    Już wiem co to jest. Radio Swing ma dwie anteny, jedna na szybie z przodu druga na dachu.
    Zagadka rozwiązana, można odetchnąć...

  • Chyba dobrze wstrzeliłem się w kategorię z tematem :?: <!-- s:?: -->

    Czy macie jakiś sposób na parujące szyby ? Okres jesienno-zimowy to ten w którym moje szyby parują jak szalone. Nie mam wody w samochodzie (drzwi uszczelnione), a tylne szyby są całe zaparowane, dmuchawa na przednią musi chodzić na drugim stopniu aby wyeliminować na niej parę.

    Nie mam też klimy, więc jeszcze trudniej by zadbać o suchą szybę.

    Czy używaliście jakiś preparatów, które się sprawdziły ? Jest ich trochę na rynku, a nie chcę kupować w ciemno.

  • Nie przejmuj się,też mam ten problem jak jadą pasażerowie z tyłu. Do tego mam klimę,ale ona nie działa w zimie,więc z klimy czy ją masz czy nie to nic ci nie da. Wystarczy dobrze czyścić szyby i nawiew puścić,ew. lekko uchylic okienko 😉 <!-- s;) -->

  • Klima nie działa, jeżeli masz na myśli chłodzenie. Ale za to świetnie działa jak osuszacz powietrza. I dlatego nie ma problemu z parowaniem 🙂 <!-- s:) -->

  • Przy klimie szyby nie mogą parować, bo powietrze z klimatyzacji jest osuszone. Z doświadczenia działa bez zarzutu.

  • zacznij od filtra przeciwpyłkowego ...

  • [quote="kapi"]zacznij od filtra przeciwpyłkowego ...[/quote]

    ja mam nie dawno wymieniany a tez mam taki problem jak autor tematu..

  • U mnie w megance miałem wodę (leciała przez tylne reflektory :oczy3: <!-- s:oczy3: --> ) także parowało jak cholera i ja u siebie czyściłem szybki w środku denaturatem, ktoś powie, że będzie capić, nic podobnego.
    Zejdź do auta, otwórz wszystkie drzwi, włącznie z klapą bagażnika, zacznij od szyby przedniej, potem szybki w drzwiach, na koniec klapa, odczekaj 2min z otwartym autem i możesz zamykać.
    Kupiłem kiedyś w norauto preparat, który miał zapobiegać parowaniu szyb, ale denat był lepszy.

  • [quote="kapi"]zacznij od filtra przeciwpyłkowego ...[/quote]

    Właśnie filtr mam nowy 😕 <!-- s:/ -->

    [quote="Voytaz"]Kupiłem kiedyś w norauto preparat, który miał zapobiegać parowaniu szyb, ale denat był lepszy.[/quote]

    Również używałem jakiegoś no name z Norauto i nie sprawdziło się. Ale wypróbuję Twoją denaturatową alternatywę 😄

    Wyczytałem w necie że wypolerowanie szamponem do włosów dużo daje. Ale ile w tym prawdy to nie wiem.

  • Filtr kabinowy mam ok,często go sprawdzam,a z klimą to wiem,że nie chłodzi,ale też nie załącza się sprężarka i nic mi nie osusza,bo jak szyby zaparowane,to zero reakcji ze strony klimy. Pewnie mój typ tak ma 😞 . W lecie zaś wszystko hula należycie 🙂 <!-- s:) -->

  • Ja mam cały czas uchylone tylne szyby na ok 1 cm i praktycznie nie mam problemu z parującymi szybami (dlatego mam owiewki z tyłu).

  • Ale uchylanie szyb, czy też włączanie klimatyzacji w celu osuszenia powietrza to tylko doraźne środki.

    Na razie nie pada deszcz i nie ma dużo wilgoci w powietrzu. Nie powinny wam parować szyby.
    Ja nie uchylam szyb, nie włączam na razie klimy, używam tylko zwykłego nawiewu ustawionego na 2 lub 3.

    I nic mi nie paruje. Dlatego też chyba musicie głębiej poszukać przyczyny parowania szyb 😞 <!-- s:( -->

  • [quote="comfort"]Na razie nie pada deszcz i nie ma dużo wilgoci w powietrzu. Nie powinny wam parować szyby.[/quote]
    No przy takiej pogodzie jak teraz to jeszcze nie paruje.. ale w zimie jest juz gorzej..

  • [quote="mari0"]Wyczytałem w necie że wypolerowanie szamponem do włosów dużo daje. Ale ile w tym prawdy to nie wiem.[/quote]
    Słyszałem o tym, ale pomaga ponoć na jeden dzień, czyli musiał byś dziennie rano schodzić i przecierać 🙂 <!-- s:) --> szwagier kiedyś jechał z szamponem, ale szybko wyparowywał

  • A co szkodzi sprawdzić np. taki patent http://allegro.pl/preparat-antyroszeniowy-zapobiega-parowaniu-szyb-i1829576785.html<!-- m --> Preparat niedrogi więc i ewentualne straty niewielkie jeżeli się nie sprawdzi.
    Ja z podobnych specyfików nie do zabezpieczenia szyb od środka przeciw parowaniu ale wspomagających pracę wycieraczek i ułatwiających spływanie wody również po bocznych szybach i lusterkach stosuję z dobrym skutkiem niewidzialną wycieraczkę do szyb http://allegro.pl/niewidzialna-wycieraczka-vizio-plus-200ml-k2-58-i1831320281.html#gallery

  • Cześć,

    a może powodem Twoich problemów z zaparowanymi szybami jest włączony obieg wewnętrzny. Jak kupiłem swoją Fabię też miałem taki problem. Okazało się, że klapka obiegu wewnętrznego jest cały czas otwarta, bo zaśniedział jakiś potencjometr od sterowania tą klapką. Wystarczyło dostać się do dmuchawy i zamknąć tą klapę ręką. Od tej pory mam spokój z szybami 🙂 <!-- s:) -->

  • Szanowni koledzy i koleżanki ja również mam zaparowane szyby w samochodzie w okresie jesienno zimowym. Za dużo tutaj nie poradzisz, trzeba dobrze umyć i odtłuścić szyby od wewnątrz (polecam pianki do czyszczenia szyb - są najlepsze, a jak nie to zwykły płyn do okien Clin - te dwa środki są według mnie najlepsze). Ja z tego,że posiadam tak jak [b]zlloty[/b] owiewki z tyłu lekko uchylam okna aby para miała gdzie się ulotnić no i dmuchawa musi chodzić. Fabia nie jest autem wyjątkowo szczelnym (wystarczy rzucić okiem na te piękne uszczelki w drzwiach) i z tego wynikają nasze problemy. Będzie niestety parowało ale taka już natura tej pory roku (inni użytkownicy różnych marek aut też miewają takie problemy więc nie jesteśmy sami). Mnie bardziej wkurzał efekt zamarzania szyb od środka jak już są przymrozki. Czasami wszyscy skrobali od zewnątrz na parkingu a ja od wewnątrz :wstyd: . I znalazłem na to niezawodny sposób - wietrzyć auto po każdej jeździe w zimę ok 3-5 minut otwierając choćby jedne drzwi i schładzając dmuchawę zimnym powietrzem 🆗 <!-- s🆗 --> Jeśli komuś się też tak robiło to polecam wypróbować, jest to dość uciążliwe ale można poświęcić pare minutek na ochłodzenie wnętrza. Jesienią też tak robię gdy nie pada.

  • Witam

    Potrzebuję namiar na dobrego szklarza- konkretnie przednia szyba do wymiany ->jeżeli miał ktoś styczność z wymianą tejże szyby - jakie to są koszta, szczególnie interesuje mnie małopolska 🙂 <!-- s:) -->

  • Ja wymieniałem w Gliwicach, koszt szyba z pasem przyciemnianym + uszczelka + montaż ok. 450zł, na szczęście robiłem to na koszt Norauto 🙂 <!-- s:) -->