Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Alarm/centralny zamek - temat zbiorczy

Temat utworzony · 509 Posty · 85559 Wyświetlenia
  • Tego nei wiem, ale na poczatek mozessz wykonac tel do ASO, zapytasz w sklepie ile i czy maja wolgole takie diody. Moze akurat nie beda to wielkie pieniadze

  • Dokupisz ją w każdym sklepie elektronicznym, co do montażu trzeba będzie zdemontować tapicerkę by się do niej dostać, podejrzewam, iż jest tam przylutowana.

  • Wczoraj minęły 2 miesiące mojej Fabce (6 947 km na liczniku) i od dłuższego czasu dioda i system funkcjonuje bez zarzutu (samo się naprawiło) :hurra: . Jak to mówią elektronika się wygrzała 🆗 <!-- s🆗 --> .

  • To dobrze, niestety elektronika jest rzeczą omylną.

  • Miałem podobny problem z diodą od ryglowania drzwi. Raz sobie błyskała, raz nie, działo się to po wymianie mikrostyków, więc to nie ich wina, przy okazji naprawy w ASO przeczyścili zamek kierowcy i teraz jest ok, nie wiem co dokładnie czyścili, ale pomogło i zaczął działać siłownik od strony kierowcy, które nie działał od dłuższego czasu. Nic za to nie zapłaciłem, ale powiedzieli, że nie dają gwarancji na tą usługę.

  • Witam
    Mam problem z piloto-kluczykiem. Problem oczywiście polega na tym, że nie działa. 😉 <!-- s;) -->
    Pierwsza diagnoza - bateria. Wymieniłem więc baterię i nic. Dioda na pilocie zaświeca się po wciśnięciu któregokolwiek przycisku otwierania lub zamykania. Pomyślałem, że może bateria jakaś stara... na mierniku pokazało 3,045V więc bateria ok. Razu pewnego jak dłużej przytrzymałem przycisk chyba zamykania to dioda na pilocie zaczęła sama migać i migała może z dwie minuty, może trzy, nie pamiętam i potem wcisnąłem znów i przestała.
    Mam wrażenie, o ile jest to wogóle możliwe że pilot się rozprogramował, dioda przy rygielku mruga po ręcznym zamknięciu drzwi.
    Jak otworze drzwi ręcznie przekręcając kluczyk w zamku to po 10,15 sekundach wyje syrena jakaś dziwna i głośna, dopiero jak włoże kluczyk do stacyjki i przekręce to przestaje.

    Poradźcie co może być przyczyną?

    Czy jest jakaś możliwość zaprogramowania tego kluczyka samemu, gdzieś słyszałem że trzeba coś nacisnąć przekręcić kluczyk w dzwiach coś nacisnąć, potem w stacyjce...
    W ASO stwierdzili że oni się nie bawią w takie rzeczy i trzeba kupić nowy kluczyk i oni go zaprogramują (koszt samego kluczyka ok 250PLN)

    Może problem jest niewielki albo bardzo wielki - nie wiem, ale nie chce żeby mnie w ASO znów naciągnęli jeśli jest to jakaś błaha sprawa

    Kluczyk wygląda tak: (tu pozwolę sobie na wstawienie fotki która w jakimś podobnym temacie już była na forum, mam nadzieje że właściciej zdjęcia nie będzie miał mi za złe)

  • to wiec tak moze wystarczy wyczyscic plytke WD40 a jak nie to musisz pilot od nowa programowec w istrukcji powinno byc albo ten co to zakladam bedzie wiedział, a ładowałes akumulator albo od pinaleś :?: <!-- s:?: --> bo jak tak to mogles spalic ta puszke ktora za to odpowiada

  • [quote="przembr"]Czy jest jakaś możliwość zaprogramowania tego kluczyka samemu, gdzieś słyszałem że trzeba coś nacisnąć przekręcić kluczyk w dzwiach coś nacisnąć, potem w stacyjce...
    [/quote]

    Przekręcając kluczyk w drzwiach uruchamiasz sterownik po wcześniejszym odłączeniu baterii. Natomiast kombinacja z stacyjką pozwala usunąć komunikaty o serwisie olejowym lub serwisowym. Jak programować kluczyk nie pomogę :rozpacz: <!-- s:rozpacz: --> .

  • [quote="przembr"]Jak otworze drzwi ręcznie przekręcając kluczyk w zamku to po 10,15 sekundach wyje syrena jakaś dziwna i głośna, dopiero jak włoże kluczyk do stacyjki i przekręce to przestaje. [/quote]

    Tak sie dzieje gdyz otwarcie auta zamkiem w drzwiach nie deaktywuje alarmu. Dopiero wlasnie przekrecenie klucza w stacyjce ten alarm wylacza. To tak na przyszlosc.

    Piszesz ze dziwna syrena, a czy masz alarm fabryczny czy montowales pozniej??

  • zobacz jaki masz alarm kto go zaklada u ciebie w miescie ten kto zaklada ma takie magiczne pudelekczo np przy challengerach jest st800 jesli sie nie myle cos takiego w tym pudeleczku jest pare przyciskow i w malutka chwile mozesz wylaczyc wlaczyc centralny , domykanie , blokade zaplonu, no praktycznie wszytsko najlepiej do osoby ktora to zakladala 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="kornat"]a ładowałes akumulator albo od pinaleś :?: <!-- s:?: --> bo jak tak to mogles spalic ta puszke ktora za to odpowiada[/quote]

    Swojego czasu żona zostawiła na światłach na noc i padł akumulator, potem odpalaliśmy z drugiego auta

    [quote="Zygus"]Piszesz ze dziwna syrena, a czy masz alarm fabryczny czy montowales pozniej??[/quote]
    fabrycznie nie było alarmu tylko central, alarm dołożyłem sobie później, zakładał mój znajomy, niestety wyjechał z kraju, alarm jest firmy PROXIMA i na oddzielnego pilota

  • [quote="przembr"][quote="Zygus"]Piszesz ze dziwna syrena, a czy masz alarm fabryczny czy montowales pozniej??[/quote]
    fabrycznie nie było alarmu tylko central, alarm dołożyłem sobie później, zakładał mój znajomy, niestety wyjechał z kraju, alarm jest firmy PROXIMA i na oddzielnego pilota[/quote]

    hmm myslalem ze masz alarm zaprogramowany razem z centralnym pod kluczyk ... bo tak sie w zasadzie robi bo czesto wystepuja problemy jak jest zrobione np tak ze jest i pod kluczyk i pod pilot osobny czasami bywa tak ze pliot albo kluczyk wariuje jak sie bierze raz tym raz tym... ale z tego co napisales wynika ze kluczykiem obslugujesz centralny a pilotem alarm ale przeciez pewnie wciskajac alarm na pilocie zamyka ci zamki czyli w sumie jest (powinno byc tak jak napisalem ze raz pilotem raz kluczykiem i wariuje ale juz sam nei wiem bo zamotalem strasznie) 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="waku"]ale przeciez pewnie wciskajac alarm na pilocie zamyka ci zamki czyli w sumie jest (powinno byc tak jak napisalem ze raz pilotem raz kluczykiem i wariuje ale juz sam nei wiem bo zamotalem strasznie)[/quote]

    no właśnie nie zamyka zamków, alarm jest oddzielnie, nie jest zinterowany z centralem, działał od dwóch lat bez problemu, ma tylko dwie czujki w środku bez gadżetów dodatkowych typu bujanie itd... nie wiem czy może jest jakoś złączony z centralem ale jak pamiętam kolega co montował mówił że nie ingeruje w centralny zamek i pilota na kluczyku... tak też do czasu aż przestał działać (pilot w kluczyku) wszytko było znakomicie

    można powiedzieć że ten alarm to tak jakby go nie było a miałbym sam central tylko,

    jeszcze przypomina mi sie jedna rzecz, że był problem taki któregoś razu, od którego chyba wszystko się zaczęło, że żona nie mogła wyłączyć świateł, brzęczał brzęczyk po otwarciu drzwi, jak zszedłem to jakoś te światła wyłączyłem (chyba odpaliłem silnik, zgasiłem i się wyłączyły) i następnego dnia padł akumulator, może od padu akumulatora coś się "zresetowało", sam już nie wiem co z tym zrobić, może się coś stało faktycznie z płytką w pilocie,

    nie wiem czy mam jechać z tym do ASO czy może do jakiegoś speca który mógłby na to zerknąć? znacie kogoś takiego może w trójmieście?
    czy może lepiej od razu do ASO i niech dadzą nowy kluczyk za 220 + chyba koszty zaprogramowania?

  • Wydaje mi się byś najpierw uderzył do jakiegoś elektronika, w ASO zedrą skórę.

  • tak też uczynię, zaraz dzwonię po warsztatach, za sprawdzenie pewnie też zabulę, ale może suma-sumarum wyjdzie dużo taniej niż w ASO

    dzięki serdeczne za porady
    pozdrawiam

    i jeszcze raz zapytam może ktoś z trójmiasta zna dobry warsztat i elektryka/elektronika skodowego

  • Z tego co opisales kolego to stawiam na to, ze masz .... 2 (slownie dwa) alarmy. Ta glosna syrena to fabryczny alarm ta cicha to domontowana.

  • Dokładnie tak , jeden z nich jest fabryczny (głośny), a drugi dodatkowy (cichy), w ASO Skody powiedzieli, że zaprogramują kluczyk ale muszę się umówić na za tydzień bo nie mają wolnego terminu. Jeśli to będzie tylko zaprogramowanie kluczyka to koszt około 80 PLN. Mam nadzieje tylko. że nie każą mi zaraz wymieniać pół samochodu z powodu pilota 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="przembr"]Mam nadzieje tylko. że nie każą mi zaraz wymieniać pół samochodu z powodu pilota 😉 <!-- s;) -->[/quote]

    Jaj znam ASO musisz się niestety z tym liczyć.

  • Kolego Przember a probowales samemu zakodowac kluczyk w module komfortu ? Byc moze tylko synchro sie stracilo.

    Nacisnij dowolny przycisk pilota (przy zamknietym lub otwarty aucie nie pamietam teraz) i w ciagu minuty od niacisniecia przycisku otworz (odrygluj) drzwi samochodu kluczykiem.

    Napisz czy pomoglo. Btw ciekawe co za agent robil ci alarm skoro nie dosc ze zamontowal ci drugi to jeszcze pilotowke.

  • Próbowałem tak:
    nacisnąłem przycisk otwierania. odryglowałem zamek - nie zadziałało,
    nacisnąłem przy otwartym zamku przycisk zamykania i zamknąłem - też nie zadziałało,
    może jest tak że jest jakaś inna sekwencja naciskania?
    nie słyszałem o takowej, a o tej też gdzieś już wyczytałem że tak jak piszesz trzeba zrobić.