Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Kluczyk - scyzoryk/dorabianie/kodowanie

Temat utworzony · 125 Posty · 31803 Wyświetlenia
  • Dorobić możesz bez tego kodu tylko musisz zostawić im drugi klucz na wzór. Taką odpowiedz swego czasu usłyszał kolega w ASO. Myślę, że u [b]Ciebie[/b] to też zda egzamin.

  • mam tylko jeden klucz wiec co mam im zostawic?pozatym w aso powiedzieli ze bez kodu dupa,moge tylko zamek stacyjki wymienic!to ich wysmialem!jest XXI wiek,ludzie w kosmos latają,a wy nie potraficie klucza dorobic?

  • [quote="wasyl"]mam tylko jeden klucz wiec co mam im zostawic?[/quote]

    Odstaw autko na jeden dzień na odpoczynek. Co do dorobienia [b]vanhouse[/b], mam info bezpośrednio od gościa który w tym pracuje i niestety z fabką jest problem, dlaczego nie wiem bo się nie dopytywałem w przeciwieństwie np do octy.

  • Gdzie można zaprogramować kluczyk (scyzoryk) i za ile?

  • Chciałbym zakupić sobie takie coś
    http://allegro.pl/item596364773_nowy_oryginalny_kluczyk_skoda_2_przyciskowy.html<!-- m -->

    Czy będzie mi coś takiego działać??
    Posiadam fabię w wersji Choice + fabryczny alarm

  • przeszukałem juz forum

    i dalej nie wiem czy będzie mi to działać i ile mnie to będzie kosztować????
    Nie wiem czy sobie tym głowę zawracać W sumie to taki gadżet

  • Witam
    Interesuje mnie czy jest możliwość rozebranie kluczyka i przełożenie imo do scyzoryka ?? a może razem z grotem jak już rozbierzemy kluczyk ??

    Pozdrawiam

  • Wkładasz nożyczki w rowek i podważasz i z drugiej strony tak samo. Immo może przełożysz ale grot już nie bo jest inny

  • To teraz pytanie. bawić się samemu w przekładanie i dorobienie grotu czy lepiej dać ekspertom żeby wszystko zrobili tak jak trzeba ??

    Jeszcze jedno pytanie czy zna ktoś sprawdzony zakład gdzie dobrze przyciemnia szybki ??

  • zawsze lepiej dać ekspertom ;D

  • Witam,
    To mój pierwszy post na tym forum, bo od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem Fabii (a właściwie moja żonka, bo ja jedżę Octavią...)

    Kupiłem Fabię II z roku 2007 pochodzącą z Niemiec - kupiłem ją od kupca w Polsce; był tylko jeden kluczyk (z przywieszką z kodami) - samochód był kupiony w Niemczech w komisie i nie miał tam już drugiego kluczyka... Samochód ma immobilaiser, centralny zamek i alarm, ale zamyka się ręcznie kluczykiem (wtedy uaktywnia się alarm i zamykają się wszystkie drzwi...)

    Chciałbym coś zrobić z tym zamykaniem, w związku z tym mam kilka pytań:

    1. Czy można dorobić 2 kluczyk i wtedy zmienić kod do immobilaisera w obu kluczykach? - nie chcę, aby się okazało, że za jakiś czas ktoś mi otworzy samochód oryginalnym drugim kluczykiem i odjedzie w siną dal samochodem...
    2. Czy można zmienić tak, aby samochód można byłoby zamykać zdalnie z pilota?
  • W serwisie jest opcja zmiany kluczyka i przeprogramowania IMO. Zmiana kluczyka na scyzoryk wraz z otwieraniem zdalnym. Koszt...nieopłacalny. Samo zestrojenie pilota/scyzoryka to koszt 450PLN nie wspominając o materiale.

  • Ale jest opcja opłacalna dorobienia klucza i zestrojenia na nowo immo nie w ASO i wyjdzie połowe taniej. Czyste klucze, piloty i immo na Allegro

  • [url=http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?p=101690#101690]Zobacz tu[/url]
    :mad: <!-- s:mad: -->

  • Dziś rozmawiałem z ASO - dorobienie nowego kluczyka trwa ok. 1,5 tygodnia, kodowanie chwila, cena za wszystko ok. 300 zł.Stary kluczyk jest wtedy nieaktywny (tzn. otworzy się drzwi, ale nie wyłączy immobilaisera...)

  • no jak nieaktywny ? przeciez koduje sie tyle sztuk ile sie chce. 2 robia i juz. bedzie 1+ zapas.

  • [quote="kajacek"]Dziś rozmawiałem z ASO - dorobienie nowego kluczyka trwa ok. 1,5 tygodnia, kodowanie chwila, cena za wszystko ok. 300 zł.Stary kluczyk jest wtedy nieaktywny (tzn. otworzy się drzwi, ale nie wyłączy immobilaisera...)[/quote]

    Czy to jest cena za zwykły kluczyk czy scyzoryk? Rozumiem że dwie sztuki w cenie?

  • Witam!Kupilem calkiem niedawno fabie mk1. Niestety dostalem ja z jednym kluczykiem (zwykly klucz z dwoma guzikami) i mam zamiar kupic uzywany klucz i go zaprogramowac pod central (juz robilem) ale nie wiem jak wyglada sytuacja z pastylka immo. jak ja dopasowac do mojego auta? I gdzie moge dostac taka pastylke?

  • Witaj,
    W różnych punktach dorabiania kluczy jest różnie, ale raczej samego chipa nie chcą sprzedawać tylko z kluczykiem
    Z taką sprawą to raczej do aso się udaj, ale tam też sprzedadzą Ci kluczyk zakodowany do twojego pojazdu.

  • Też kupując Fabię dostałem jeden kluczyk. I zamierzam dorobić go w serwisie bo najlepiej to wyjdzie. Ojciec miał podobną sytuację z Golfem IV. Kluczyk sobie dorobił za 100 PLN ale niestety bez kodowania. Byłem u gościa który się w czymś takim specjalizował to okazało się, że też nie jest to takie proste. Trzeba wylutować procesor z komputera i zaprogramować nowy kluczyk. W sumie miało to wynosić 300 PLN. Tato dał sobie spokój a po 2 latach załatwił to w serwisie za około 200 PLN bez ingerencji lutownicy. Zadzwonili gdzie trzeba i z Niemiec przyszedł gotowy kluczyk:)