Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] VAG - Wszystkie sprawy z nim związane

Temat utworzony · 548 Posty · 151520 Wyświetlenia
  • Chyba nikt tu nie ma pełnego programu z numerami i opisem kodów.

  • [quote="Tomasz12"]Witam. Czy ktoś posiada może kody które są wyświetlane po podłączeniu komputera do samochodu lub coś takiego.[/quote]

    Chodzi Ci o kody błędów w VAG-COM ?

  • [b]Dudi[/b] jeśli masz zapodaj na forum.

  • Przegapiłem ten wątek 😕 <!-- s:/ -->

    Tu mam standardowe "fault codes from obd-II"

    Coś nie działa dolaczanie plikow 😕 daj maila to Ci wysle...

  • Witam wszystkich

    Gdzie jest gniazdo serwisowe w fabii combi choice 2004 (luty) ?
    Właśnie obszukałem wszystkie podejrzane mi miejsca i nigdzie nie mogę tego gniazda znaleźć.

    Pozdro

  • gniazdo znajduje sie "ZA" lewym schowkiem (ten pod wlacznikiem swiatel). Musisz mocniej pociagnac i schowek wyskoczy z zatrzaskow i ukaze sie gniazdo 🙂 <!-- s:) -->

  • Jest! Jest! Jest!
    Faktycznie za schowkiem.
    Trzeba przytrzymać zatrzask schowka w jego górnej części i schowek wtedy wychyla się o 180 stopni dając dostęp do gniazda.

    A pytałem się bo wlaśnie się przymierzam do zakupu interface'u VAG. Polecacie jakiś? Ja mam na oku ten:
    [url=http://www.allegro.pl/item118811554__interfejs_vag_we_wtyku_obd2_z_2_liniami_k_kkl_.html]klik[/url]

    Pozdro

  • Kupiłem niedawno interface VAG.
    Niezła zabawa, można sobie np. Przebiegi pracującego silnika pooglądać.

    Nawet koledzie już diagnozowałem golfa, miał problemy z TDI (spadek mocy).
    Ma błąd ciśnienia powietrze na dolocie do silnika, teraz już wie co sprawdzać.

    Pozdro

  • Tak se myśle żeby zrobić sciepa na najbliszszym spocie południowym i kupić VAGA.
    Koszt to ok 700 pln,i wszystkie błędy kasyjemy za friko ,a na stanie by gfo mioł szefo z południa czyli łukasz<ZYGUS>
    Ściepa na najbliszym spocie co wy banda na to. :super: <!-- s:super: -->

  • Mysle ze lepszym opiekunem bylby Mirek, przynajmniej by wiedzial jak z tego korzystac 😄 <!-- s:D -->

  • Hehe obawiam się, że kto by to nie był z nas musiałby się nauczyć obsługi i lepiej nie na własnym fabiulowym kompie :hyhy: <!-- s:hyhy: --> .

  • Witam czy ktos ma doswiadczenie z jakimkolwike interfacem VAG do fabki po 2003 roku ?
    Kiedys czytalem ze te dostepne na allegro smigaja ale tylko z autami wyprodukowanymi do 2003r. Pdolaczenie takiego interfejsu do auta np produkcji 2005r moze uszkodzic modul poduch czy tez modul komfortu.

    Chcialbym sobie zakupic jakis interface aby moc samemu dokonywac pewnych zmian i odczytow. Jednak nie mam doswiadczenia an tym polu a sprzedawcy roznie twierdza jedni ze bedzie dzialc inni ze nie.

    Posiadam Fabke 2005r i do takiego autka chce uzywac tego interfejsu ktos pomoze ?

  • A co z tym interfacem VAG można z działać w fabce??

  • Na stonce masz podane zastosowanie,
    [quote]Przy pomocy interfejsu można zdiagnozować wszystkie systemy znajdujące się w samochodzie, dzieki temu można bardzo szybko wykryć usterkę, oprogramowanie pozwala w bardzo prosty sposób:

    * kasować kody usterek (AIR BAG, ABS, IMMOBILAIZER, SILNIK, ITD.),
    * inspekcje olejowe zarówno ze stałym przedziałem okresowym, jak i ze zmiennym przedziałem okresowym,
    * podglądać paremetry samochodu podczas jazdy (silnik, ciśnienie turbo, przepływomierz, czasy wtrysku, wskaźniki, itp.)
    

    Przy odrobinie doświadczenia można:

    * adaptować nowe elementy w samochodzie (kąt wtrysku, przepustnica, regulacja obrotów i zaplonuitd.)
    * programować immobilaizer
    

    A przy większym doświadczeniu:

    * korygować wskazania liczników
    * przeprowadzać drobny (czasem nie tylko) CHIP Tuning
    

    [/quote]

  • [quote="Zygus"] * przeprowadzać drobny (czasem nie tylko) CHIP Tuning
    [/quote]

    Z tym ostatnim radzę uważać, jak się nie ma o tym pojęcia, kolega kombinował ( uczył się ), tak na lanosie skończyło się kapitalką silnika.

  • Napisane ze przy wiekszym doswiadczeniu mozna to robic, napewno nie jest to zabawka

  • [quote="Zygus"]Napisane ze przy wiekszym doswiadczeniu mozna to robic, napewno nie jest to zabawka[/quote]

    Wiem, wiem ja tak tylko profilaktycznie napisałem o niemiłych konsekwencjach jakie mogą wyniknąć z tego.

  • Te interfejsy z tej strony na 90% nie beda pasowac do aut po 2004 roku gdzie wszystko juz jest na CAN'ie. Canowski interfejs na aledrogo to prawie 1,5k PLN 😞 <!-- s:( -->

  • [b]robgold[/b], dzwoniłes do nich czy tak se piszesz wiem ze maja intefejsy can