Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Spryskiwacz tylny - temat zbiorczy

Temat utworzony · 158 Posty · 36660 Wyświetlenia
  • Po zakupie samochodu, po jakimś roku nawalił wężyk z tylnej szyby. Samochód pojechał na gwarancję, od tego czasu bardzo słabo spryskuje tylnią szybę. Podobno, wężyk jest teraz krótszy. Da radę to zrobić?

  • Znajdę coś takiego opisane na zdjęciach? Bo przyznam się, że nie bardzo się na tym znam.

  • może to pomoże. Tu masz dysze spryskiwacza jak znaleźć i wyciągnąć. Jeśli chodzi o Combi to trochę to inaczej wygląda.

  • Panowie odświeżając temat chciałem się zapytac jak uszczelnic ta złączke za kompem bo jak pryskam na tylnia szybe to leje mi sie z tej zlaczki?? Pozdrawiam i z gory dzieki

  • [quote="Lesio_Dj"]Panowie odświeżając temat chciałem się zapytac jak uszczelnic ta złączke za kompem bo jak pryskam na tylnia szybe to leje mi sie z tej zlaczki?? Pozdrawiam i z gory dzieki[/quote]
    moze ta złączka pękła..? sprawdz.. w serwisie to bedzie grosze kosztowało..

  • Witam, i ja odświeżę temat. Mój problem polega na tym, że ułamaną mam końcówkę od wylotu płynu na tylną szybę (kombi). Czy jedynym rozwiązaniem jest wymiana tylnej górnej lampy stopu?

  • Nie wiem czy dostaniesz to oddzielnie, ale ja na Twym miejscu śledziłbym ogłoszenia pod kątem anglików, rozbitków i spalonych na części. Często za grosze można wyrwać z takich aut różne wykończenia, wiem to bo sam już wiele razy kupowałem.

  • nr części - 6Y9 955 957 - dyszę spryskiwacza w kombi da się wymienić, ale musisz zdjąć tapicerkę z klapy, i wyjąć lampe stop - należy bardzo uważać na zaczepy, gdyż łatwo można je połamać.
    wymiana samej dyszy to "bułka z masłem" 😉 <!-- s;) -->
    powodzenia.

    nr światła stop : 6y9 945 097 A
    do dyszy występuje też uszczelka : 6Y9 945 518

  • Albo szroty w Szczecinie 🙂 Też można dorwać części do kombiaków 🙂 <!-- s:) -->

  • Heh, temat rzeka 😄 <!-- s:D --> U mnie również nie działał wcale tylny spryskiwacz. Pompkę było słychać. I tu pierwsza uwaga, wydaje mi się, że są osobne pompy do spryskiwaczy przód/ tył - ktoś to potwierdzi (Fabia 1.9TDI, comfort, HB)?
    Przytrzymałem kilka razy spryskiwacz (raz nic nie zobaczyłem bo całość się zbierała w tej rynnie z przewodami, którą też muszę się niedługo zając). Innym razem zobaczyłem kałużę przy lewym przednim kole. No to oczywiście wymontowałem filtr powietrza, wyczepiłem komputer i połączyłem wężyki. To w jaki sposób są połączone od razu dało mi do myślenia - aby ponownie się nie rozłączyły całą złączkę wsunąłem w koszulkę termokurczliwą no i na końcu zgrzałem. Nie ma już możliwości aby to się wypięło. No ale problem nadal nie jest rozwiązany. Ze spryskiwacza leci na max 1cm a z klapy się leje. Nie chciałem wyczepiać kolejny raz tej tapicerki bo po pierwsze okropnie się ją zakłada a po drugie mam już ją nieco zmęczoną i brakuje zatrzasków. Jak się ociepli będę znowu walczył z klapą. Mam z nią dwa problemu, pierwszy to spryskiwacz a drugi to niełączący czujnik otwarcia klapy (lampka włącza się jak się jej zachce a po otwarciu z pilota samo otwarcie klapy skutkuje ponownym zamknięciem CZ).

  • Panowie mam taki problem, cieklo mi z tej plastikowej zlaczki kolo kompa. Probowałem ja reanimowac ale nic. Wycialem ta zlączke i probowalem wstawic kawalek wezyka gumowego i skrecic obejmami i pojawil sie problem ze nadal to cieknie 😞 wiec albo mam za duzy ten wezyk albo to jest jakies dziadostwo. Czy ktos probowal czyms zastapic ta zlaczke??

  • w casto na dziale ogród są takie malutkie trójniki do węzyków - musisz dobrać srednice, albo w sklepie akwarystycznym. pozostaje jeszcze sklejenie "na sztywno"
    możesz też użyć koszulki termokurcliwej na slilikonie. 🙂 <!-- s:) -->
    sposobów jest dużo.

  • ok ok jutro ruszam na zakupy 🙂

  • Ni stało się. Nie sika tylny spryskiwacz. Zdemontowałem nadkole i wszystko ok. Okazało się, że gdzieś chyba jest dziura w okolicy między filtrem a podszybiem. Ma ktoś może schemat jak biegnie wężyk do tylnego spryskiwacza w wersji kombi??

  • [quote="Lesio_Dj"]Panowie mam taki problem, cieklo mi z tej plastikowej zlaczki kolo kompa. Probowałem ja reanimowac ale nic. Wycialem ta zlączke i probowalem wstawic kawalek wezyka gumowego i skrecic obejmami i pojawil sie problem ze nadal to cieknie 😞 wiec albo mam za duzy ten wezyk albo to jest jakies dziadostwo. Czy ktos probowal czyms zastapic ta zlaczke??[/quote]

    Mam podobny problem z tym,że mnie pękł element który wchodził zaraz przy mechanizmie w tylniej klapie w wersji HB. Uciąłem cały element i po prostu dopasowałem wężyk i obejmy - z wężykiem niestety jest problem bo cieknie w okolicy połączenia wejściowego do mechanizmu wycieraczki. Obecnie walczę z tym tydzień stosując różne wersje rozwiazań. Nie sprawdzają się napewno w moim przypadku łączki termokurczliwe. Narazie użyłem obejm stalowych oraz silikonu - mam już niezłą kulkę pod całym mechanizmem. Jeśli się to sprawdzi na dłuższą metę to bedzie ok. Nie chce robić tego na "sztywno" bo gdyby przyszło w przyszłości coś rozbierać to pupka blada... więc potestuję rozwiązanie i przedstawię wyniki na forum jak sie uda.

  • [quote="Lesio_Dj"]Panowie mam taki problem, cieklo mi z tej plastikowej zlaczki kolo kompa. Probowałem ja reanimowac ale nic. Wycialem ta zlączke i probowalem wstawic kawalek wezyka gumowego i skrecic obejmami i pojawil sie problem ze nadal to cieknie 😞 wiec albo mam za duzy ten wezyk albo to jest jakies dziadostwo. Czy ktos probowal czyms zastapic ta zlaczke??[/quote]

    pisząc komp masz na myśli centralkę znajdująca się pod podszybiem z lewej strony??

    bo chyba niestety mam ten sam problem :suchy: <!-- s:suchy: -->

  • U mnie w basicu spryskiwacza tylniego nie ma, mam wyciek na wysokosci lewego koła z pod filtra powietrza ale tylko w momencie jak odpycham drazek od spryskiwaczy, tak jak u wszystkich slychac to buczenie i płyn wycieka z tamtych okolic, prawdopodobnie ten weżyk, bedzie weekend majowy to sprobojemy obejrzec 🙂 <!-- s:) -->

  • Siemka. U mnie też tylni spryskiwacz odmówił posługi 😞 Z tym że nie jest to rozpięcie złączki pod kompem ( sprawdziłem) . Płyn leje mi się spod lewego nadkola gdzieś przy zbiorniczku. Jak to tam jest skonstruowane? Też jest jakaś złączka , rozdzielacz na tył/przód ? Niestety jestem kontuzjowany i nie moge sie za bardzo zginać więc sam nie zajrzę 😕 <!-- s:/ --> . Przód działa bez zarzutów.

  • A jeżeli płyn sika tylko do połowy szyby, to mam się czym przejmować? Tak powinno być? Bo to trochę bez sensu 😛 <!-- s:P -->

  • to wężyk się gdzieś rozłączył 🙂 <!-- s:) --> Ciśnienie spadło. Nie cieknie Ci po klapie?