Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 325953 Wyświetlenia
  • przenioslem temat .. [b]bumbaj[/b], zanim zalozysz nowy temat przeczytaj regulamin forum.

  • [quote="Gregory"]and62,myślę że zakup zrobiłeś dobry samochód masz nowy więc opony ci posłużą długi czas.Pozdrawiam[/quote]
    tez tak mysle, opony DOT 2107, tylko co to za firma GLOBAL w necie nie znalazlem strony producenta
    pozdrawiam

  • and62,pewnie jakieś Chińskie badziewie a być może sie myle sam tej firmy szukałem w Necie lecz również nie znalazlem.Pozdro 😄 <!-- s:D -->

  • [quote="and62"]opony DOT 2107, tylko co to za firma GLOBAL [/quote]

    Opony są z 21 tyg. 2007 roku, co do firmy nie znam jej.

  • hmmm nie jestem pewny ale pewnie szajs 😛 <!-- s:P -->

  • Ja na początku chciałem założyć Continental ContiWinterContact ts 830 ale cena 350zł/sztukę trochę mnie odstraszyła. Postanowiłem więc zapłacić troszkę mniej i kupiłem Fulda Kristal Control HP za 250zł/sztukę. Fulda i Continental to ten sam koncern a w testach obie opony plasują się na dość wysokich pozycjach. Continental w testach wychodzi z reguły troszkę lepiej, ale chyba za to "troszkę" nie warto dopłacać 100zł/sztukę.
    Ogólnie to było to ryzykowne posunięcie bo Fulda Kristal Control HP to nowy, tegoroczny model opon i ciężko było znaleźć jakiekolwiek informacje o niej i testy.
    W każdym razie jestem zadowolony. Jak spadł śnieg to ja wyjechałem z parkingu. Sąsiad swoją Astrą bez łopaty nie dał rady:)

  • [quote="Gregory"]hmmm nie jestem pewny ale pewnie szajs 😛 <!-- s:P -->[/quote]
    tez tak podejrzewam, ale sprawuja sie poprawnie, na posesji testowalem je na zaspach przy gololedzi, z kazdej zaspy wyjechalem i abs rzadko terkocze, takze jest oki, a co za pare lat to pozyjemy zobaczymy

  • Witajcie,

    Czy ktoś może mi powiedzieć jakie są "dedykowane" opony do Fabii 1 07r silnik 1.4 59kW (sedan)? Zakupiłem tak ową, ale jeszcze nie odebrałem i chcę zamówić od razu nowe oponki, bo fura stoi na letnich. Zdaje się, że były założone Barumy 165/70 R14, ale jak widziałem, na klapce wlewu paliwa były podane wartości nominalne cisnienia w oponach i dla silnika 59kW był podany inny rozmiar (nie podam teraz jaki, bo fura stoi jeszcze u dilera). Nie chciałbym nic kombinować z rozmiarami, chce kupić takie jak producent przewidział.

    Nie wiem jakie macie doświadczenia z oponami Yokohama, ale w poprzednim moim aucie (Renault Clio) przez 3 zimy sprawowały się one znakomicie i jestem gotów wyposażyć w nie także Skodę 😄 <!-- s:D -->

    Pozdro!

  • zapewne fabrycznie były 165/70/14, ewentualnie 185/60/14, natomiast to co pisze na klapce to nie jest jakiś wyznacznik czegokolwiek, jedynie prawidłowego ciśnienia w danych oponach, nic więcej, rozmiary tam podane to wszystkie możliwe rozmiary jakie były montowane do auta, od 14 do 16 cali przeważnie

    zobacz sobie jakie masz felgi, jeśli rozmiar ich to 5x14 cali to powinny być opony 165/70, a jeśli rozmiar felg to 6x14 cali to opony 185/60, tak to wygląda, rozmiar felg jest podany w okolicach otworów na śruby

  • mi siw wydaje że 175/60 lub 185.

  • Jako że wersja Classic jaka jest każdy wie, chciałbym trochę popracować nad jej wnętrzem. Chwilowo brak funduszy stopuje zapał, ale warto zrobić jakieś rozeznanie w temacie.

    Pomysł padł na wymianę tapicerki drzwi przednich i tylnych ( myślałem nad czymś z wersji RS, lub Sportline ) . Dodatkowo wypadało by założyć elektrykę do sterowania szybami. W związku z czym mam parę pytań 🙂

    1. Ile może/mogą kosztować :
    • komplet boczków ( przód + tył ) ? - nowy !
    • te takie "trzymadełka" 😄 <!-- s:D --> w tapicerce łącznie z przyciskami otwierania szyb ?
    • silniczki
    1. Jak to jest z modułem komfortu w Classicu ( o ile jest ) ? Dużo zmian trzeba przeprowadzić w adaptacji elektryki szyb ?
    2. Jest coś jeszcze o czym warto pamiętać ?

    Pozdrawiam
    sid

  • [quote="Gregory"]175/60[/quote]
    nie dawali nigdy takiego rozmiaru do Fabii

  • te "trzymadełka" to kołeczki do tapicerki - koszt ok. 0,50 - 1zł / szt. a jest ich ok. 10 na jeden bok. ( chyba)
    nowego komplety od RS-a raczej nie dostaniesz - chyba że w ASO 😉 <!-- s;) -->
    przyciski - poszukaj na alledrogo - one nie są specjalnie drogie. ale tu pomyśl czy na 2 czy na 4 dzwi 🙂 bo są różne.
    moduł komfortu - powinien się dać przestroić / przekodować, ale pewny nie jestem. trzeba by się podpiąc z kompem i sprawdzić czy teraz jak ustawisz elektryke czy błędów nie wygeneruje. Wtedy bedziesz miał pewność , a jak nie to wymiana BSi - koszt ok. 120-150 zł.
    pamiętać należy o wszystkim - przede wszystkim o kabelkach żeby drzwi kilka razy nie rozbierać - może od razu instalacja pod głośniki , wygłuszenie itd... 🙂
    czasem na aukro.cz można fajny zestaw trafić, ale należy dzwonić do gościa i się umawiać bo oni zaznaczają opcję że "ne sprzedają za granicę"

  • siema,dzisia na koniec roboty po sezonie ostrego mrozu udalo mi sie ma myjke wjechac...kerszerek woda z pianką:)suszenie i polera woskiem w sprayu (plak wosk w areozolu dobra sprawa polecam trzyma sie z 3 mycia reczne i dwa na bezdotykowej)i cala robota nie jest taga pracochlonna

    pozdro

    ...a jeszcze pompe wspomy zapsikalem gadzetem do zabespieczania elementow elektrycznych

  • no ja też wczoraj autko umyłem, choć to sie wydaje być jakimś szaleństwem przy obecnych warunkach drogowych... No ale stwierdziłem, że trzeba umyć, bo mróz ma wrócić i już będą nici z mycia... normalnie umyłem, bez wycierania nawet, a autko i tak strasznie przejrzało 🙂 <!-- s:) -->

  • Nową płytę org. do tylnich lewych drzwi pod elektryczną szybę mam w garażu to mogę Ci odstąpić.

  • Wszystko zależy od świnki skarbonki :-)...

    Pozdrawiam
    sid

  • Ja w swojej Skodzie też sedan 1,4 50KW mam opony o rozmiarze 185/60/14

  • Ciacho pomyliłem się :rotfl: <!-- s:rotfl: -->

  • Wszystko się da liczą się chęci 🙂 <!-- s:) -->