Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2FL] TSI - Rozrząd

Temat utworzony · 518 Posty · 154861 Wyświetlenia
  • Swoje wrażenia już przedstawiłem dwa razy w innym wątku, teraz zrobię to ponownie...na liczniku mojego Fabiana już 65 000 km i co mogę napisać tym razem ?
    Jeżdżę samochodem z silnikiem TSI 1.2 105 KM od lutego 2012 roku ( rok prod. 2012 ). Do chwili obecnej nie działo się dosłownie nic niepokojącego, chyba, że niepokojącym zjawiskiem można nazwać wpadający w rezonans przewód, który kolebocze i irytuje...ale z tym serwis problemu nie robi !

    Jak wspomniałem - nic...wymiany oleju tylko, przeglądy i jeżdżę...3 razy była Chorwacja, raz Włochy a do tego cała Polska a jedyne czego Fabian się domagał to paliwa i to też w umiarkowanej ilości... 🆗 <!-- s🆗 -->
    Powiem to co mówiłem przy 15 000 i po 49 000 km...silnik jest ok a moim następnym samochodem będzie prawdopodobnie ponownie Skoda z silnikiem TSI, tym razem 1.4 140 KM, który podczas jazdy testowej zrobił na mnie niesamowite wrażenie...do TSI nie zniechęca mnie kretyńskie komentarzy tych, którzy z tym silnikiem do czynienia nigdy nie mieli 🙂

  • Cela...
    Normalnie 6 tka za nowy materiał, naprawdę dobry. Słyszałem o tych dźwiękach i znowu są to przypadki wcale nie pojedyncze. Te silniki trochę znam wszystko jest fajnie na jakiś czas. Przyspieszenie owszem to ma i elastyczność też.
    pytanie ile to wszystko wytrzyma..... 😐 <!-- s:| -->

  • Jakna razie życie pokazuje że niewiele...

  • jak już kiedyś pisałem, najwięcej do powiedzenia (oczywiście same negatywne opinie) na temat downsizingu, a przede wszystkim gamy silników tsi mają właściciele htp i 1.4 16v - widać to w komentarzach, z jednej strony to dobrze, bo jest kogo objeżdżać na drodze :oczami: <!-- s:oczami: -->

  • Witam Ponownie....
    Panowie...!!!!!! To jak te silniki jeżdżą czy nie ? Bo już miałem kupować Opla albo Kia , Hyundaya i na razie najbardziej mi się podoba Skoda fabia 3 ale te silniki.... 😕 może jakieś nowości opiszecie ci którzy jeżdżą tymi samochodami... 🙂 <!-- s:) -->

  • [b]mariomario[/b] w Fabii 3 masz silnik na pasku. Jest to zmieniona jednostka względem tego, co było w F2. Pytanie czy chcesz ryzykować kupując nowy model, który tak czy inaczej ma jakieś "choroby wieku dziecięcego". Powiem szczerze, że ja byłbym ostrożny w takim wypadku i na zakup tego typu nowinki nie zdecydowałbym się (nie chodzi mi tylko o silnik, ale o całą konstrukcję tego pojazdu). Jest to jednak kwestia indywidualna. Ja wolę nieco odczekać i kupić rozwiązanie, które jest jakkolwiek sprawdzone.

    Na pytanie "czy jeździ, czy nie" odpowiedź brzmi: jeździ. Czasem warknie przy rozruchu, ale nic z tego nie wynika. Jeśli kupujesz F2 z jakiejś wyprzedaży od dealera to myślę, że trochę pojeździsz, bo bolączki z wyciągającym się łańcuchem zostały przez producenta rzekomo wyeliminowane. Podobnie jak wprowadzono pewne modyfikacje (o których była wcześniej mowa), mające na celu zapobiegnięcie przeskokowi łańcucha w przypadku jego wyciągnięcia się. Jeśli szukasz auta używanego trzeba go poodpalać kilka-kilkanaście razy i posłuchać jak się silnik zachowuje. Jeśli warknięcie jest krótkie i cichnie (łańcuch nie "jarmoli" cały czas po odpaleniu) to wydaje mi się, że nie ma się czym przejmować.

    Rozmawiałem zresztą na ten temat ze znajomym mechanikiem, który pracował przez jakiś czas w ASO VW/Skoda/Seat. Twierdzi on, że wiele silników z rozrządem na łańcuchu i hydraulicznym napinaczem wydaje podczas rozruchu takie odgłosy. Jego zdaniem taka jest natura tego rozwiązania. Krótko mówiąc: albo trzeba się z tym pogodzić, albo kupić 1.4 16V, albo szukać auta poza koncernem VAG. Ja w każdym razie odpuściłem sobie drążenie tego tematu. Dopóki warknięcie pojawia się sporadycznie i twa krótką chwilę, nie będę tego rozbierał.

    Jedno jest pewne: jak porównasz sobie F2 z 1.4 16V i F2 z 1.2 TSI - różnica w komforcie prowadzenia pojazdu jest gigantyczna. Dynamika, elastyczność... po prostu przepaść (nie chcę tu w ogóle mówić na temat "rzędowej trójki" z Fabii 3, bo to nie ma o czym mówić 😉 <!-- s;) --> )

  • Faktycznie dynamika i elastyczność jest różna, jednak 1,4 16V należy chyba do najbardziej bezawaryjnych jednostek w grupie.Jeśli chodzi o to to warto ją polecić.Konstrukcja stara ale generalnie wyleczona z problemów młodości.

  • [b]Goldi[/b], święta racja. Zastanawiam się jak ma się ten silnik 16V (85 KM) z Fabii 2 do jednostki 16V (80 KM) z Fabii 1. Nie prowadziłem nigdy analiz jak bardzo te silniki są ze sobą spokrewnione, ale wydawało mi się, że są. Tymczasem....

    Miałem w tym roku sposobność pojeździć przez kilka dni F2 z jednostką wolnossącą o pojemności 1.4 litra i powiem szczerze, mimo pierwszych wrażeń iż brzmi to i jeździ tak samo jak moja o pięć koni słabsza "ef jedynka", szybko doszedłem do wniosku, że jeździ się tym znacznie gorzej. Silnik ten, mimo iż miał przebieg trzykrotnie mniejszy od mojego, pracował mniej kulturalnie, wydawał jakieś dziwne odgłosy na biegu jałowym. Co mnie w nim irytowało, to fakt że samochód nadzwyczaj chętnie zrywał przyczepność przy ruszaniu... :chytry: <!-- s:chytry: --> Nie była to kwestia żadnego pisku, ale po prostu uślizgu kół. Wiadomo: mogło się na ten stan rzeczy wiele innych czynników, ale odniosłem ogólnie wrażenie, że zestawienie tego motoru z tym nadwoziem nie jest jakoś najszczęśliwszym rozwiązaniem. Może trafiłem na jakiś felerny lub zużyty egzemplarz i się uprzedziłem, ale auto to miało przejechane ledwo ponad 50 tys km.

    Ogólne moje wrażenie jest takie, że 14 16V (BUD) z Fabii 1 jeździ bardzo dobrze (mam, potwierdzam że tak jest) - nawet w zestawieniu z LPG całość spisuje się na pięć z minusikiem 😉 (w trasie brakuje czasem mocy lub dodatkowego przełożenia skrzyni), natomiast Fabia 2 z 1.2 TSI daje dużą frajdę z jazdy, tak jeśli chodzi o osiągi, jak również o elastyczność jednostki napędowej (żona ma, więc potwierdzam - jak również to, że czasem warknie przy rozruchu). Co do żywotności obydwu jednostek: obawiać się niestety można, że w przypadku wysilonego 1.2 TSI będzie ona gorsza... szczególnie jeśli kupi się auto z jakimś już "zastanym" przebiegiem i nieznanym sposobem eksploatacji przez poprzedniego właściciela (kwestia choćby dbania o turbinę).

  • Panowie....Żeby te silniki nie były obliczone na 200 tys km jak w przypadku pierwszych 1.4 TSI Twinthanger.Porażka.
    Mam nadzieje ze te troszkę dłużej pojeżdżą ale coś nie bardzo w nie wierze.
    Mam pytanko,...Czyli wszystkie TSI robione są na tych paskach...? :dontgetit: <!-- s:dontgetit: -->

  • [quote="mariomario"]Mam pytanko,...Czyli wszystkie TSI robione są na tych paskach...? :dontgetit: <!-- s:dontgetit: -->[/quote]
    Gdybyś poczytał co w tym wątku było pisane, to byś wiedział... :zdegustowany:

  • [b]Jacekpk[/b] u mnie jest kilka systemów wspomagających więc uślizgów nie odczuwam 😉 <!-- s;) -->

    Nie bądź taki zły na kolegę.
    Powtórze jeszcze raz 1,2 TSI wychodził na łańcuszkach w F2, ponoć teraz jest na pasku ale osobiście nie wgłębiałem się w ten temat.

  • ok, teraz wszystko rozumiem. To chyba wolę kupić starszą Fabię ze starszym silnikiem....hmmmm :niepewny: <!-- s:niepewny: -->

  • Silniki TSI 1.2 wytrzymują powyżej 200000 km 🙂 <!-- s:) -->

  • No tak , 200 tys km. Ale ile więcej 😐 <!-- s:| -->
    Jeszcze jedno, a co z tłokami też płyną ? 🙂

  • Podejrzewam że tłoki są ciękie jak "dwuzłotówa".Nie spodziewaj się przebiegów rzędu 400kkm.

  • [quote="mariomario"]ok, teraz wszystko rozumiem. To chyba wolę kupić starszą Fabię ze starszym silnikiem....hmmmm :niepewny: <!-- s:niepewny: -->[/quote]
    Od czerwca 2011 silnik 1,2 TSI nie sprawia juz problemow - ten rozrzad mam na mysli.
    Problematyczne nie bywaja 1,4 16V - specjalnie EURO 4 z poczatkow produkcji sa zywsze.
    Bez problemu sa i 1,6 16V, choc to raczej rarytas.
    No i diesele - 1,6 TDI CR doskonale i nie problematyczne.
    1,9 TDI PD to znow wspaniala jazda, ale rarytas i mozliwe problemy o ile wyposazony w DPF. Na szczescie sa i bez niego.
    Reszta silnikow nie imponuje ani kultura, ani zuzyciem paliwa, ani dynamika.
    No i skrzynie?
    Kto lubi automat, to wspaniala jest kombinacja klasycznego automatu Aisin i silnika 1,6 16V.
    Ale trzeba przestac marzyc o 8l/100km.
    Skrzynie DSG przecietnie wytrzymuja 100 000 km. Potem pojawiaja sie faktury na pokazne sumy.
    Troche ostroznosci przy wyborze silnika i skrzyni i juz.
    Nie trzeba uciekac sie do starszej Fabii - mam na mysli FI a za aktualna uwazam FII.

  • Panowie !!!!!! Forum naprawdę Zajebiste.... Bardzo Dziękować Za wasze Wypowiedzi. Byłem na różnych Forach ale Naprawdę Te Przebija Wszystkie.
    Naprawdę bardzo wam dziękuję za wyczerpujące wypowiedzi.
    Na razie wstrzymam się z kupnem bo mam na razie czym jeździć ale Czerwiec Lipiec jednak będę szukał chyba jedna Fabii ale zeczywiście silnik wybiorę trochę starszy....Ale przed kupnem oczywiście napiszę tu kilka pytań
    Pozdrawiam wszystkich z forum i Skodziarzy 🆗 🆗 🆗 <!-- s🆗 -->

  • Panowie czytam wątki odnośnie rozrządu co jakiś czas bo wiadomo czasem czuję się lepiej czasem gorzej po przeczytaniu,
    ale jest tak sprawa, podajecie numery z obudowy rozrządu a ja albo nie znalazłem takiego albo źle wpisuje w wyszukiwarce ale u mnie jest:
    03F 109 210 B
    Co to za cudo?
    Silnik wg VIN CZBA (model. wyprodukowany samochód nie wiem kiedy silnik X.2010 MR.2011)
    Czytałem w wątkach o końcówce C i D ale o B nic nawet w gogle w PL.

  • Zaber, sam będziesz robić ?
    Lepiej zdać się na mechanika bo potem z jaką kolwiek reklamacją to ciężko będzie.

  • Muszę mieć świadomość że na wymianie ktoś coś ewentualnie zrobił nie tak.
    Interesuje mnie tylko czy wymienili mi wtedy czy po prostu oszukali że wymienili.
    Może wnętrze wymienili a obudowa
    została stara?