Witaj na forum Fabia Club Polska

Swap 1.4 16V na 1.9 TDI od RS

Topic created · 65 Posts · 29330 Views
  • Wracając do tematu...

    Jak nie masz warsztatu mechanicznego to gra nie warta świeczki. Z tą ceną to Cię ewidentnie facet "spuścił" bo nie chciało mu się robić i brać odpowiedzialności za robotę, więc postawił cenę zaporową.

    Co do przeróbki... to proponowałbym znaleść silnik (z wiązką i kompem)+ skrzynia + półosie piasty-generalnie cały przód i możnaby się pobawić 😉 <!-- s;) -->

    Ja teraz szukam rozbitej Lancii Delta Integrale - aby wyszabrować napęd 4WD i to nie jest proste albo koszty powyżej 10 tys . zł

    Powodzenia w szukaniu silnika...

  • Wojtas znalazlem cos dla Ciebie nie potrzebowałbyś już RS-ki
    http://moto.allegro.pl/item205844398_fabia_tdi_138km_300nm_szukasz_zlomu_nie_wchodz_.html<!-- m -->

    I napisał jak tego dokonał
    "przez zlacze diagnostycznie, nie ma problemu aby zmienic ustawienia na seryjne,koszt 750zl"

  • [b]kornat[/b], dzieki ale wszystko bym musial zmieniac .. jak rowniez caly srodek 😞 <!-- s:( --> .. ale ...

    na forum podany jest link do aukcji --->[url=http://allegro.pl/item208725978_swap_silnik_przekladka_peugeot_citroen_tanio_.html]SWAP[/url]

    Zadalem im nastepujace pytanie :

    "Czy podjęli by się również Państwo zamiany silnika w Skodzie Fabii ? Silnik to 1.4 16V i swap na 1.9 TDI, jaki byłby koszt takiego swapa oraz co oprócz silnika, skrzyni musiałbym również zmienić ?"

    Jak odpisza to wkleje odp 🙂

  • ciekawe czy by sie podjeli, czekam na odpowiedz

  • no ciekawe moze i sie podejma ale za jakie pieniadze

  • [quote="kornat"]ale za jakie pieniadze[/quote]

    Napewno nie będzie to mała kwota, ale poczekajmy na odp.

  • jedna sie nie podejma bo nie odp bo sie wstydza ze nie dadzą rady 😄 <!-- s:D -->

  • Moze tak duzo swapuja ze nie maja czasu odpisac. Albo wojtas sie nie chce pochwalic.

  • niestety to pierwsze 😕 chyba wstydza sie napisac ze na tak skomplikowanej technologii nie znaja sie :rotfl: <!-- s:rotfl: -->

  • Adaś wie bo cos sie tym interesował wiec on bedzie wiedział ale napewno bedzie troche zezbienia zeby go upchnac

  • wlasnie czekamy az [b]Adaś[/b] dokona swap'a z opisem i w miare mozliwa relacja foto i wtedy sie dowiemy jaki koszt itd ...

  • ale [b]Adaś[/b] bedzie robił gdzies na pazdiernik i jeszcze ja z chipuje

  • [b]kubabp[/b], skoro masz 19.sdi to po co zmieniac na 1.8 T. Nie potrzebny klopot. Lepiej juz na 1.9 TDI np od RSa 130KM, lub jakis inny np od ibizy 150KM. Nie powinno byc klopotu z montazem.

  • No jesli zostaniesz przy dieslu to poczatkowy koszt to silnik plus osprzet.
    W pozniejszym czasie pasowaloby wymienic hamulce na lepsze, wieksze usztywnic zawieszenie.
    Co do silnikow to patrz na allegro, to sie zorientujesz po ile chodza takie silniki.
    Co do robocizny to ostatnio byl link do allegro gdz ktos wlasnie oferowal uslue swapa, cena chyba 300zl o ile dobrze pamietam.

  • Siema wszystkim! Mam fabie od kilku lat. Zniechęca mnie w niej brak mocy :mur: <!-- s:mur: --> . Mam pytanie. Czy w zwykłej skodzie bęzyniaku 1.4 60km można zamątowac mocniejszy silnik disla??? Albo 16v???? Jakie zmiany trzeba by było przeprowadzic w aucie???
    Proszę o pomoc w odpowiedzi na tego posta.
    pozdro

  • kolego taniej by było już kupić diesla,niż przerabiać benzyniaka na diesla (za dużo zabawy i kasy).aczkolwiek silniki diesla są bardzo podatne na przeróbki.

  • [quote="witekzst"]Proszę o pomoc w odpowiedzi na tego posta.[/quote]

    Proszę bardzo, temat już taki był, więc połączyłem Twój temat by nie dublować odpowiedzi, przeczytaj go dokładnie, a potem prosimy o zestaw pytań.

  • [quote="Adaś"]W dieslu to można najwyżej chipa dołożyć potem zmienić kilka drobnych części z mocniejszych diesli, dobijasz do 200KM i koniec 🙂 nic więcej się już nie da 🙂 <!-- s:) -->[/quote]
    To jak już będziesz mieć te 250KM to musimy się kiedyś ustawić, z chęcią Cię objadę tym dieslem co się z niego więcej niż 200 nie da :evil:

  • [quote="Adaś"]Heh, jak są takie extra to czemu na 1/4 mają osobną klasę ? 🙂 <!-- s:) -->[/quote]
    A czy osobna klasa to jakiś wyznacznik mocy albo osiągów? Po prostu ciężko zaklasyfikować diesla do jakiejść konkretnej klasy. Wiadomo że 400KM koni z niego nie zrobisz ale nie mów że 200KM to jest koniec. Można dojść spokojnie do 280KM w tym silniku więc tragedii nie ma patrząc ze kręci się realnie tylko do jakiś niecałych 5000RPM.

    Audi coupe 1.9tdi 230KM robi takie same czasy na ćwiare co seryjne audi s2 które chyba ma w okolicach 300KM, co na to powiesz ? 🙂

    Dobrze przygotowane lekkie autko z tym silnikiem z mocą w okolicach 300KM robi 11,5s.
    Seat ibiza 230KM robi czasy rzędy 13.9s.
    A co powiesz na audi r10 TDI które dosłownie zmasakrowalo wszystkich konkurentów w autach benzynowych ? 🙂

    Ostatnio jechałem na trasie za jakąś nową BMW7, Na 100% był to silnik minimum 4.0, (3.0 zjadam na śniadanie - ma do paczki tylko 7.8 więc szału nie ma). Koles ze świateł wystartował z piskiem bo widział ze nie mógł mnie wczesniej zgubić jak za nim jechałem, a ja zanim, do 180 cały czas się trzymałem mu na dupie. Potem odpusciłem bo fotoradary wszędzie (gierkówka 🙂 )

    Nie jechałeś mocnym dieslem to nie wiesz jak to chodzi. Tak samo teorie o max 200KM można między bajki włozyć, taką moc to się robi teraz wymieniając IC i turbinke na ciutke mocniejszą, można powiedzieć że to lajtowa modyfikacja 🙂

    Nie ważne ile auto ma mocy tylko czy jest szybkie 🙂

  • to jak ktoś jest w stanie wyjaśnić co oprócz silnika i osprzętu trzeba by jeszcze wymienić zeby 1,4 mpi na 1,9 tdi przerobić?

Log in to reply