Witaj na forum Fabia Club Polska

Swap 1.4 16V na 1.9 TDI od RS

Topic created · 65 Posts · 29319 Views
  • Pewnie nie jeden z userow fabii myslal o takim swapie .. mam pytanie.. czy ktos zainteresowal sie tym dalej i co by nalezalo przerobic zeby benzynowa fabka stala sie RSka :?: oczywiscie chodzi mi o zawieszenie .. jakies mocnijesze uchwyty tego silnika itd ... i jakie to moga byc mniej wiecej koszta :?: <!-- s:?: -->

  • no ja sie orjetowalem ale porazka koles chcial okolo 15k za taka przerobke to juz lepiej chyba sprzedac autko i RS kupic wogole jak przerabiasz bene na diesla to musisz przejsc dodatkowe badania techniczne na przegladzie jezeli chodzi o uchwyty wogole o komore silnika dobrze by bylo wzmocnic spawy no i zmienic przednie zawieszenie na cos mocniejszego wsomie silnik wazy jeskies 50 kilo wiecej jak nie lepiej

  • np silnik ze skrzynia od RS mozna nabyc juz za ok 5.000 zl .. zawsze mozna sprzedac ktory sie jeszcze ma .. no i trzeba znalezc kogos kto sie za to zabierze ... najbardziej wlasnie martwia mnie te wzmocnienia .. 😞 <!-- s:( -->

    [b]maniek[/b] 15 tys to cena z silnikiem czy tylko za swap :?:

  • [b]Wojtas[/b] coś [b]Ty[/b] wymyślił :?: 🙂 Chcesz z 1.4 zrobić Rsk-ę :?: <!-- s:?: --> To są potężne koszty.

  • [b]Mirus[/b] kto powiedzial ze tuning jest tani 😛 chce tylko sie dowiedziec... do wziecia jest silnik od rski ze skrzynia za 4,500 zl .. daltego pytam sie ile kosztuje ewetualny swpa .. poniewaz od kosztow odjac cene silnika jezeli udalo by mi sie sprzedac swoj 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="Wojtas"]maniek 15 tys to cena z silnikiem czy tylko za swap :?: <!-- s:?: -->[/quote]
    tak podobno juz ze wszystkim jek chcesz moge dac ci nr gg od kolesia ktory w katosach zajmuje sie swapami i sie zapytasz dokladnie co i jak 😉

  • ...a czy silnik SDI ma te same uchwyty co TDI ??? - bo jeśli tak to mnie taki swap kosztowałby tylko cenę silnika + flaszka za udostępnienie warsztatu.

  • [quote]do wziecia jest silnik od rski ze skrzynia za 4,500 zl[/quote]
    A wiązka ,komputer ? Zmienić trzeba także zawieszenie no i hamulce .Co do zamocowania silnika nie ma się co martwić bo jest to silnik seryjny co innego gdyby był od innego samochodu.15 tyś to za dużo za taką przeróbkę (liczę że to z częsciami cena).
    Koleżanka zamotowała w polo 6n silnik 1,9 tdi z 6 biegową skrzynią od golfa 4 to za robociznę płaciła 3,5 tyś .Było sporo rzeżby aby to upchnąć ale wykresik z hamowni aktualnie wygląda tak:
    [url=http://img115.imageshack.us/my.php?image=img2183fv5zu8.jpg][img]http://img115.imageshack.us/img115/8969/img2183fv5zu8.th.jpg[/img][/url]

  • No wlasnie do ceny swapa dolicz od razu pare tys na mody 🙂 Wieksze turbo, IC, program 😄 <!-- s:D -->

  • Można poszukać 1,9 tdi 150 KM albo 1,8 t z Audi TT 220 KM.Największy problem zaczyna się póżniej z trakcją jak to w przednionapędówkach.

  • [b]Wojtuś[/b] ja mam dla [b]Ciebie[/b] propozycję do przemyślenia, sprzedam moją [b]8V[/b], wezmę od [b]Ciebie 16V[/b], a [b]Ty[/b] fundniesz sobie [b]RSk-ę[/b], ewentualnie zwykłą TDI 100 konną którą [b]Ci[/b] będzie o wiele łatwiej przezbroić w [b]RSk-ę[/b], co [b]Ty[/b] na to :?: <!-- s:?: -->

  • [b]Miruś[/b] jak sie zdecyduje na 100% to napewno dowiesz sie pierwszy 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="Wojtas"][b]Miruś[/b] jak sie zdecyduje na 100% to napewno dowiesz sie pierwszy 😉 <!-- s;) -->[/quote]

    ... albo drugi 😉

  • widze ze [b]Loni[/b] takze jest chetna na moj silniczek :hyhy: oj chyba zrobie licytacje od 1 zl 🆗 <!-- s🆗 -->

  • [quote="Loni"][quote="Wojtas"][b]Miruś[/b] jak sie zdecyduje na 100% to napewno dowiesz sie pierwszy 😉 <!-- s;) -->[/quote]

    ... albo drugi 😉 [/quote]

    Hahaha bardzo dowcipne :hyhy: 😉

  • Ehh te kobiety zawsze musza o wszystkim wiedziec pierwsze 😛 <!-- s:P -->

  • [b]Wojtuś[/b] już nie musisz robić swapa, znalazłem dla Ciebie ciekawą [url=http://www.autotrader.pl/details,30108,101325905.asp]RS-kę[/url] 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="MirekS"][b]Wojtuś[/b] już nie musisz robić swapa, znalazłem dla Ciebie ciekawą [url=http://www.autotrader.pl/details,30108,101325905.asp]RS-kę[/url] 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    o fuuuj .. zolta :dobani: ale [b]Miruś[/b] dzieki za pomoc :zdrowko:

  • Nie ma za co, drobiazg 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote]o fuuuj .. zolta :dobani: <!-- s:dobani: --> [/quote]

    Ale marudzisz 😄 Czy czasem dziewczyny tez nie powinienes miec czarnej?? 😛
    Wczoraj widzialem czerwona Rske w krk ladnie sie prezentowala

Log in to reply