Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 344887 Wyświetlenia
  • Jak by to było możliwe to bym chciał zwrot kasy i do innego dilera pojechał.Na pewno nie dadzą Ci wiecej jak 2tys rabatu.Jak Ci nie bedą chcieli oddać kasy to jesz pozostaje zgłośic do rzecznika konsumętów.Chyba masz jakąś umowę z aso co do wyposazenia samochodu

  • Dzięki za odpowiedzi!

    Sytuacja wygląda tak:

    • na razie wpłaciłem tylko zaliczkę, resztę miałem dopłacić po odbiorze (więc zero problemu ze zwrotem kasy)
    • oczywiście zamówienie mam spisane z wpisaną klimatyzacją.... więc podstawa "prawna" jest

    Są jednak pewne komplikacje:

    • auto jest już zarejestrowane na mnie - jak ew. wygląda sprawa z wyrejestrowaniem takiego wozu???
    • są wystawione polisy ubezpieczeniowe na mnie - ale ich nie podpisałem, więc chyba mogę je... olać?

    Postaram się ugrać oczywiście jak najwięcej, spodziewam się od nich oferty doposażenia auta w klimę plus rabat, ale czy to zaakceptować???
    W aucie jest LPG, zastanawiam się nad opcją: doposażenie w klimę + LPG za friko.....

  • Ja osobiście bym się nie zgadzał na doposażenie w klimę, by ją zamontować muszą rozbebeszyć sporo w aucie. Owszem dadzą gwarę na to itd. Ale weź pod uwagę po ściągnięciu deski pod montaż i ponownym złożeniu będziesz się później bujał z skrzypieniem i ćwierkaniem podczas mroźnych dni, zaczepy są po to by je raz zatrzasnąć i koniec. Kolejna sprawa część pozespołów jest przystosowana do współpracy z klimą, a nie wierzę by ASO szło w koszty i wymieniało wszystko co potrzeba. Efekt tego będzie taki jak anglika przywiezionego do polski niby ma kierę przełożoną, ale brzęczyk od nie wyłączonych świateł krzyczy jak otworzysz prawe drzwi, a nie lewe. Twoja decyzja, ale ja na Twoim miejscu odstąpiłbym od umowy, nowy samochód i spiepszony od początku ..., do tego kolor nie po to kupuje się nowe auto by brać co popadnie od tego jest internet i dział samochodów używanych, natomiast jak wygląda sprawa wyrejestrowania, niewiem, ale weź tel w rękę i zadzwoń do wydziału komunikacji opisując zaistniałą sytuację, nie wierzę by nie dało się tego odkręcić.

    Zasada brzmi: KLIENT NASZ PAN i tego się trzymaj i w żadnym razie nie wpłacaj reszty gotówki dopóki towar nie zostanie dostrczony zgodnie z zleceniem. Co do tych 17 dni miałeś w umowie określone ile czasu diler ma na dostarczenie auta :?: <!-- s:?: --> Bo z tego co wiem, ale nie jestem pewny to jeśli nie jest to chyba ma 14 dni.

  • Tytułem o kombi się nie sugeruj, bolączki te same.

    Co do 10tys. to ładnej fabii za to nie kupisz jeszcze z silnikiem vw.

  • Kolejny raz Dzięki!

    Do wydz. komunikacji już dzwoniłem.... okazuje się że wyrejestrowanie auta to żaden problem, wystarczy że odstąpię od umowy z dealerem i dostanę papier, że przestałem być właścicielem auta. Potem wniosek w wydz. kom. i po sprawie. Reszta to już kłopot dealera.

    Gdyby ktoś znał detale procesu doposażania auta w klimę niech napisze.... podejrzewam, że tu będą argumenty do wyjechania dealerowi.

  • No to masz sprawę jasną.

    Co do klimy pogrzeb trochę w sieci, ale napewno jest inny: akumlator i alternator jest mocniejszy, program w sterowniku różni się od tego bez klimy chodzi o dawkowanie paliwa by nie dochodziło do szarpnięć jednostką napędową podczas włączania i wyłączania, dochodzą dodatkowe rurki prowadzące koło silnika, skraplacz, hmm może Wojtas z Loni by coś dopisali bo zakładali klimę u siebie. Póki co chyba jedyna w klubie fabia z dokładaną klimą. W tej chwili nic więcej nie przychodzi mi na myśl.

  • Cześć.

    180tys. km to nie jest żadna okazja takich ogłoszeń jest na pęczki, poszukaj coś z normalnym przebiegiem do 100tys. bo zaoszczędzisz tysiąc, a potem wsadzisz parę tysięcy w rzeczy które ulegają naturalnemu zużyciu.

  • Od maja śmigam Fabką 1.4 MPI 8V 44kW AZE Classic 😄 . Autko wcześniej należało do taty i przez 8 lat nie miało żadnej większej awarii (pomijam już rzeczy które wymienia się co chwila na przeglądach 😄 <!-- s:D -->). Z tego co wyczytałem to jest to ciut unowocześniony silnik z duża historią chyba nie VW ( bo to dopiero od 16V były montowane ). W tej chwili zmierzam autkiem do 85000 km z czego od maja zrobiłem ~3500. Powiem tak szału nie ma, to nie jest auto do wyścigów. W porównaniu do poprzedniego auta którym jeździłem to niebo a ziemia.

    Pozdrawiam
    sid

  • MirekS - wielkie dzięki za szczegóły. Teraz już wiem, że jest tylko jedna opcja - nowa Fabia + coś ekstra na ukojenie moich zszarpanych nerwów.

    Dzięki wszystkim za sugestie i rady! Wszystkie były/są cenne!

    Jak sprawa się będzie toczyć - zdam relację.

  • [b]mrafal[/b], ciężko Ci będzie kupić takie auto jakiego chcesz za tą kwotę, uważaj na okazje, bo to często wiąże się z problemami
    chyba że uda Ci się dostać auto po jakiejś małej stłuczce ina własną rękę zrobił

  • [b]kac_1978[/b], jeżeli auto jest od znajomego i wiesz że dbał o auto to nie powinieneś mieć z nim problemów;
    ja ogólnie w cyfry na liczniku nigdy nie wierzę, sprawdzam stan techniczny

  • Witam.

    Napisz co to za dealer skody. Antyreklama jest też mobilizująca jak uciekąjąca kasa.

    Ja na twoim miejscu zerwałbym umowę i poszedłbym do jakiegoś innego dealera może się uda że będzie mądrzejszy i bardziej dbający o klienta i jego dobro.
    pozdrawiam.

  • [b]plk_babel[/b], ja domontowywalem klime do fabii ver 1, nie narzekam ale ogolnie lepiej jest miec auto z fabrycznie montowana klima, pozniej sie cos moze dziac z autem i wtedy juz nie beda tacy sklonni do wspolpracy. Ogolnie ja bym odstapil od umowy, pojechal do innego dealera i poczekal na takie auto jakie chce miec... tak jak napisal [b]Mirek[/b] nie po to wykladasz extra kase na auto zeby miec nowe, czyste i pachnace zeby brac co Ci proboja wcisnac. Teraz taki okres ze mozesz jeszcze wynegocjowac zimowe opony i np 2 zestawy dywanikow .. jeden welurowy na lato i gumowy na zime. Powodzenia w boju 🙂 <!-- s:) -->

  • [b]mrafal[/b], jezeli chodzi o silnik to lepszy od 1.4 MPI 60 KM jest 1.4 16V 75KM, jest to konstrukcja duzo nowsza .. silniki 1.4 MPI to nic innego jak konstrukcje od czasów felcji a te z kolei to modyfikacje silnikow z favority .. takze odpowiedz sobie sam ... tak jak koledzy wspomniali za taka kwote jaka chcesz przeznaczyc moze byc ciezko znalezc w miare dobre i zadbane auto ... Jezeli cos sprowadzanego to polecam >>> http://www.mobile.de<!-- w --> <<< i ewentualne starganie na wlasna reke ...

  • ale kantuja zlodzieje :wsciekly: <!-- s:wsciekly: --> ...

  • Po konsultacjach z żoną stwierdziłem, że na razie się wstrzymam z zakupem bolidu F1 🙂 aby uzbierać dodatkową kasę i rozglądać się wtedy już za jakimiś bolidami w cenie ok 12-13 tys. Wasze rady są bardzo pomocne 🙂 Lepiej zapytać i dostać kilka opinii niż samemu się uprzeć i kupić a potem żałować wyboru. Ale z tego co na razie na allegro widziałem to niewiele jest właśnie silników 1.4 16V 75 KM lub 101 KM, ale może akurat się trafi przed świętami, albo może tuż po nowym roku 🙂 Chyba, że znacie jakieś komisy lub osoby, które chciałyby takowe auto sprzedać w okolicy Wrocławia lub Piotrkowa Tryb. 🙂 <!-- s:) -->

  • Zastanawiam się nad kupnem nawigacji GoClever z eMapa, proszę o opinie nt. firmy i sprzętu.

  • witam
    nigdy nie tankowalem na nestle takze prosze sie nie smiac
    co bedzie jak zadeklaruje tankowanie za 200zl a wejdzie mi paliwa za 180zl ??? 😉 <!-- s;) -->

  • jest to taka dość upierdliwa sprawa, po zatankowaniu otrzymijesz kwit ( paragon) i tam są wartości ...
    później kontaktujesz się z "firmą" i oni zwracają przelewem nadpłaconą kwotę.
    najlepiej płacić kartą - wtedy schodzi z konta taka kwota jaka faktycznie została użyta ( nie wiem czy na NESTE jest taka opcja.)
    sam tego nie praktykowałem - kolega z FC miał takie sytuacje i mówi że nic strasznego.

  • Ja tankuje na NESTE i deklarujesz kwotę za jaką chcesz tankować, nalejesz mniej to różnicę zwróci ci na konto.