Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Hamulce

Temat utworzony · 75 Posty · 80068 Wyświetlenia
  • [quote]Seryjne klocki wytrzymały mi 37k km zobaczymy ile EBC.[/quote]

    DUDI wczesniej pisal, ze zalozyl te same klocki do tarcz BREMBO i mu padly tarcze :niepewny: <!-- s:niepewny: -->

  • Witam
    Mam zamiar wymienić hamulce z przodu w mojej fabce na wieksze np. od octawi.
    Robil juz to ktos???
    Wydaje mnie sie ze musze kupic:

    • tarcze
    • klocki
    • zaciski
      od octawi???? cos jeszcze???
      z tylu sa bebny. :mur: <!-- s:mur: --> co trzeba zmienic aby zamontowac tarcze???
  • Z tego co widziałem na oczy to w 15 calowej tarcze 280 mm z g60 założone w polo.

  • wlasnie zależy jaki silniczek i jakie felgi bedziesz chciał zastosować :piwo: <!-- s:piwo: -->

  • silniczek 1.9 tdi felki 15 ale na lato beda 16 lub 17 obnizony -35
    tylnie???? na belce jest miejsce na zamocowanie zacisku a co z pompą .
    domyslam sie ze z tylu wystarczy kupic zacisk tarcze klocki i pewnie piaste ewentualnie czujniki abs

  • [quote="Siemi"]domyslam sie ze z tylu wystarczy kupic zacisk tarcze klocki i pewnie piaste ewentualnie czujniki abs[/quote]

    Z tego co gdzieś mi się obiło o uszy to zacisk, tarcze, klocki, śruby, przewód hamulcowy, osłona, linka ręcznego.

  • dzieki za informacje jutro lece do sklepow na zakupki :hurra: <!-- s:hurra: -->

  • [quote="Woitaz"][quote="wolfmk"]No wlasnie to jest ciekawe, ze wszyscy mowia o wychlodzeniu tarczy w kaluzy itd., ale nei chce mi sie wierzyc, ze wjade w byle kaluze i juz krzywa tarcza.. Jakos inni nie maja tego problemu. Wpadlem pare razy w potezna dziure i sadze, ze to sie odbilo na tarczach, a ze kupilem zamienniki, ktore nie sa az tak wytrzmale jak oryginaly to sie po prosty skrzywily.. :suchy: <!-- s:suchy: -->
    Oryginaly wytrzymaly 40 tys., a te ok 10 tys. Moj odwieczny problem - TARCZE! :kwasny: [/quote]

    Jak masz kiepski tarcze to na pewno Ci sie skrzywia... Jesli chodzi omni to pewnie zaloze nawiercane, z prostego powodu; nawiercane tarcze przy hamowaniu z duzych przedkosci eliminuja tzw. zjawisko poduszki gazowej. Polega to na tym ze jak masz zwykla tarcze to przy hamowaniu z duzej predkosci klocki mocno sie rozgrzewaja i zaczynaja wydzielac gazy, ktore tworza pomiedzy klockiem a tarcza poduszke gazowa, ktora obniza skutecznosc hamowania. Nacinane tarcze tez czesciowo eliminuja to zjawisko ale przy okazji zaje.....scie zżeraja klocki.[/quote]

    Teraz kupilem lepsze tarcze (BREMBO) i tez sie skrzywily, a wyglupiac sie nie mam zamiaru i kupowac nawiercanych do silnika 64KM bo oryginalne tarcze bardzo dobrze hamuja..

  • Weż Ate power disc nacinane i klocki do nich przeznaczone i będziesz zadowolony.

  • a moze wolf masz cos nei tak z geometria?? nie wiem czy to jakos wplywa na tarcze ale moze przyczyny tych wichrowan trzeba szukac w zawiasie.

  • [quote="Zygus"]a moze wolf masz cos nei tak z geometria?? nie wiem czy to jakos wplywa na tarcze ale moze przyczyny tych wichrowan trzeba szukac w zawiasie.[/quote]

    Pytalem sie o mozliwe przyczyny krzywienia sie tarcz w warsztacie nieautoryzowanym Skody, gdzie dokonuje wszystkich napraw i nie uzyskalem zadnej konkretnej odpowiedzi. Jedyne co uslyszalem: przy nastepnej wymianie tarcz i klockow trzeba sprawdzic, czy klocki dobrze odbijaja. Nie mam zielonego pojecia czy zla geometria auta moglaby powodowac take klopoty, ale jak bardzo musialaby byc przestawiona zeby tak bylo? Mysle, ze bardzo.. a skoro byloby cos bardzo nie tak to tez bym jakos czul :zalamany: <!-- s:zalamany: -->

  • geometria nie ma nic wspolnego z tarczami hamulcowymi. gdyby nie odbijaly kloski to by byly duze opory toczenia i mozna by bylo to wyczus podczas jazdy. a moze problem lezy w piastach?? a obie tarcze sie krzywia??

  • [b]wolfmk[/b][b] Ty[/b] coś masz skopane z tą zawiechą, przecież to jest nienormalna rzecz by tyle kompletów tarcz się pokrzywiło.

  • [quote="PIO69"]tygodnie temu wrzuciłem EBC greenstuff na przód i jak dla mnie bomba. [/quote]
    Miałem te klocki założone do tarcz ate nacinanych i nie są takie dobre .Lepsze o wiele są ate.Zresztą przy tarczach Brembo max też za dobrze się nie spisują.
    [b]wolfmk[/b], Masz pecha z tymi tarczami chociaż co do Brembo to często się krzywią.Druga rzecz nie kupuje się zamienników.I trzeba pamiętać o dokładnym oczyszczeniu powierzchni piasty przy zakładaniu nowej tarczy a geometria nie powinna mieć związku z tym.
    [b]Woitaz[/b], Tylko że nawiercane pod koniec żywotności lubią pękać.

  • [quote="Krzysiek"]Tylko że nawiercane pod koniec żywotności lubią pękać.[/quote]
    zgadzam sie z tym bo to oslabia tarcze lepiej zainwestować w specjalne tarczki jak cos

  • Witam.
    To mój drugi post:-)
    Wiec mam pytanko odnośnie kpl. tarcz i klocków na przód do Fabisi 1,9 TDI

    Co powiecie o:(taka dostałem propozycje z hurtowni)
    ATE power disc nacinane tarcze w taka krzywa petrochoidalna..... wraz z klockami ATE 500 kpl''

    To ze na pewno sa lepsze od standartowych-to na pewno,ale czy lepiej hamują i starcza na kolejne 80tys??(tarcze),a klocki tylko trzy razy bede wymieniać???

    Prosze o komentarze,jezeli moge o to prosić.

    Pozdr.

  • Na bank sportowe klocki szybciej schodza niz normalne. Roznica w drodze hamowania i w wyczuciu pedala jest znaczna.

  • Cześć

    Mam prośbę - czy może mi ktoś doradzić jak najlepiej (w rozsądnych pieniądzach of course) zmodyfikować hamulce w Fabii? Trochę zaszalałem z oprogramowaniem i jakieś 35 tysięcy kilometrów temu zrobiłem ze 101 KM jakieś 150 i z 240 NM jakieś 350. Wszystko jest pięknie - spalanie wzrosło nieznacznie, zużycie oleju się nie zmieniło, kopcenie się zmniejszyło, awarii brak. Mam jednak jeden poważny problem - gry przychamuję ostrzej - np. podczas jazdy hamuję ze 150km/h do zera - nie mam już kolejnego hamowania, tarcze się przypiekają (mają charakterystyczny wtedy kolor i mega-temperaturę). Dopiero kiedy ostygną można znowu normalnie hamować. Klocki mam przyzwoite (jakieś Ferodo nie najtańsze - te drugie cenowo od dołu), tarcze seryjne, z tyłu bębny. Co powinienem wymienić najpierw? Tarcze na jakieś nacinane? Dociski? Coś innego?

    dzięki za odpowiedź

  • moim zdaniem nacinane lub nawiercane wystarczą - szybciej odprowadzą temp.
    [b]nie zapomnij o płynie hamulcowym! [/b]
    osobiście mam ebc ultimax i mi to wystarcza 🙂 <!-- s:) --> ( 136@312) możesz też poszukać zestawu od RS - tam tarcze sa większe (288)
    możesz też poszukać calej belki tylnej z tarczami [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?p=58573#58573]>>> jak tutaj <<<[/url]
    pozdrawiam. :zdrowko:

  • Podstawa przy takiej mocy to tak jak mówi [b]kapi[/b] - koniecznie tarcze na tył.
    Jeśli chodzi o przód można inwestować w nawiercane, nacinane itp., ale ja bym po prostu wstawił większe tarcze, jeśli nadal będzie fabka słabo hamowała.