Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Jaki olej? - temat zbiorczy

Temat utworzony · 496 Posty · 248239 Wyświetlenia
  • Kumpel który się trochę zna na samochodach mówi że na pewno motul. Swoją drogą przed chwilą siedziałem i przeglądałem sobie te nowe oleje i kurde stwierdzam że teraz większość to jest takich "unisexów" że tak powiem, czyli i do benzynówek jak i do diesli, czy to nie trochę dziwne? Jeszcze z pół roku temu było to odseparowane, przynajmniej tak mi się wydaje. Swoją drogą, robią pojemniki 3 litrowe? bo słyszałem że tyle się mieści do mojego 1.2 HTP, nawet 2,8litra. A wszędzie sprzedają albo 2 litry albo 5litrów, czasem ewentualnie 4 =/

  • [b]lesio86[/b], kazdy ma jakis swój sprawdzony olej.
    Ja napewno nie lał bym zadnego wynalazka bo to nigdy nie wiadomo.
    Szczerze moge powiedzieć, że na Mobilu i Castrolu sie nie zawiodłem.
    Drugie moje autko śmiga na Mobilu i tez jest wszystko ok.
    Chyba, że sugerujesz sie ceną ?? Wtedy wynalazki np. z Lidla są dobre 😄 <!-- s:D -->

  • haha nie mów że ten olej z lidla się nadaje do czegokolwiek 😄 za 50zl 5l 😉 <!-- s;) --> Nie no tak się zastanawiam czy to ma w ogóle jakiekolwiek znaczenie czy wezmę mobila castrola motula lotosa czy coś, bo to chyba są niewielkie różnice jakościowe a ja i tak z takim silnikiem rajdów nie będę robił + to fura tylko do miasta więc wielkich przebiegów też nie będzie

    ps. po co mam wejść na vaglodz.pl ? 🙂

  • Wpisałem "you" w nawiasie i teraz pojawia sie każdego nick w miejscu you.
    Co do oleju to tak jak pisałeś wszystkie są podobne.
    Ja osobiście polecam ci Castrola. Dodam, że u siebie olej zmieniam co 10kkm a nie co 15kkm jak zaleca serwis.

  • normalnie opowieści jak o Yeti, jeżeli silnik ma pewny przebieg i nie sprawia problemów nie bierze oleju, trzyma ciśnienie to lać syntetyk, Kupiłem F1 z przebiegiem 175tyś i od razu zmieniłem pół syntetyk na pełen i jeszcze zrobiłem płukankę środkiem do mycia silników STP. . efekt to wyraźnie cichsza praca, zawory po dopaleni słychać przez ułamek sekundy(wcześniej około sekundy było je słychać) narazie 3000 km i zero ubytków oleju i wycieków, Kilka lat temu przestawiałem cinqecento 700 z mineralnego na półsyntetyk i też same plusy, powoli się szykuje do przestawienia 27letniego mercedesa z minerału na syntetyk...musi być dobrze

  • Witam 🙂 <!-- s:) -->
    Ja właśnie jestem przed wymianą oleju (samochód od poniedziałku w moich rękach).. w książce serwisowej wyczytałem że lali Mobil 1 5W50 i taki zamówiłem..
    Mimo że poprzedniego roku 1 właściciel wlał poza aso 5W40.. mam nadzieje że nie będzie wycieków czy nadmiernego klekotania 😕 120 kkm b+lpg
    A co do filtrów.. Powietrza i oleju - Filtron

    ps. co do przesiadki z mineralnego na półsyntetyk mam złe doświadczenia.. w seicento 900cm3 po zastosowaniu tej metody silnik zaczął strasznie głośno pracować i musiałem w przyśpieszonym tempie zmieniać z powrotem na mineralke..

  • Witajcie .
    Jeździj jak najdłużej na takim oleju jak zaleca producent. Dopiero jak zawory dzwonią tak że nie da się ich wyregulować to wtedy można przejść na gęściejszy .
    Polecam castrol egde jest jest bardzo dobrym olejem.

    P.S. Numery w stylu przejście z oleju gorszego na lepszy to są możliwe w cinquecento . Ja tak samo zmieniałem w swoim cinque z 15W40 na 10W60 sport i się udało ja na razie jest super.

  • Czy macie dostęp o MOTULA 5w/40, chciałbym zakupić do mojego diselka.

  • [quote="Czarnastrzała"]Czy macie dostęp o MOTULA 5w/40, chciałbym zakupić do mojego diselka.[/quote]

    U mnie w podpisie jest sklep Darka, ma on u siebie motula.

  • A czy ktoś ma zdjęcie skrzyni gdzie pokazana jest śruba kontrolna poziomu oleju ?

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 06-05-2010, 12:27[/i] ][/size]
    Czy ktoś może mi wytłumaczyc gdzie znajduje się śruba kontrolna poziomu oleju w skrzyni w fabii 1.2 htp 2004r

  • [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?p=64406#64406]>>> zobacz TU <<<[/url]
    polecam używanie szukajki : http://www.fcp.pl/forum/search.php<!-- m -->
    wpisałem hasło : olej skrzynia i zaznaczyłem "szukaj wszystkich słów"

  • Wymieniałem olej w skrzyni jakieś 2 miesiące temu i zalałem Mobilem 75w 90 i nic się nie dzieje:) Jedyne co się działo to lżej biegi mi wchodzą (takie moje spostrzeżenia były zaraz po wymianie). No i tak jak Panowie piszę wyżej... 2l wchodzą 😉 <!-- s;) -->

  • po jakim przebiegu zalecacie wymiane oleju w skrzyni :?: <!-- s:?: -->

  • Ponoć producent podaje że nie ma potrzeby wymiany oleju w skrzyni ponieważ jest to skrzynia bezobsługowa i powinno się go tylko wymienić czy ewentualnym remoncie skrzyni. Ale myśląc racjonalnie jeśli jest olej w skrzyni to jakąś funkcje on tam spełnia i zużywa się 🙂 <!-- s:) --> Ja zmieniłem olej przy 86 tyś. i było widać że swoje już odsłużył.

  • A jak u mnie nie ma korka spustowego? Zostaje tylko odessanie?

  • [quote="Puti78"]A jak u mnie nie ma korka spustowego? Zostaje tylko odessanie?[/quote]

    Masz korek napewno 🙂 Nie chce Cie skłamać ale jest on lekko po lewej stronie. Napewno nie jest on umiejscowiony tak jak korek od oleju czyli na dnie miski tylko trochę wyżej bo widziałem jak to mechanik u mnie robił i nowy olej wlał bym bym samym otworem za pomocą takiej "BIG strzykawki" 😉 <!-- s;) -->

  • Kumpel mi pokazywał, w którym miejscu powinien być korek i wchodziliśmy do kanału i w tym miejscu go nie ma, a pracował w skodzie to wie gdzie ma być, spotkał się ktos z tym?

  • A z którego roku masz fabke? Bo mamy te same silniki...

  • 2002 to jest końcówka produkcji, kupiona w grudniu

  • Moja jest starsza grudzień 2000. Trochę to dziwne jeśli mówisz że nie ma u Ciebie korka.