Witaj na forum Fabia Club Polska

Średnie zużycie paliwa w naszych fabiach

Temat utworzony · 392 Posty · 81211 Wyświetlenia
  • z dzisiejszych obliczeń 8.2l zrobione 340km nadal powyżej oczekiwań :zalamany: <!-- s:zalamany: -->

  • [quote="Buras"]z dzisiejszych obliczeń 8.2l zrobione 340km nadal powyżej oczekiwań :zalamany: <!-- s:zalamany: -->[/quote]
    Jak w mieście to spoko, jak trasa to za dużo, mieszany może być jak noga lekka nie jest. Chociaż masz 1,4 wiec to prawie standardowe spalanie książkowe. Mały ale swoje musi łyknąć.

  • W moim przypadku liczę sobie zawsze rekordy odcinków, bo łączne średnie mija się z celem.
    Rekord odcinka Ostrowiec Św. - Radom (czyli 60km cały czas praktycznie ładna prosta trasa bez zbędnych zatrzymań) - 5,8l
    Rekord na mieście (odcinek 6km przez miasto z domu do pracy - 3 ustąpienia pierwszeństwa, 5 sygnalizacji świetlnych po drodze, jedno rondo) - 8,7l
    Walczę z tym drugim cały czas 🙂 <!-- s:) -->

  • Witam. Wmoim przypadku to jest 4,5 - 4,8l na 100 kilometrow przy predkosci 80 - 120 km/h. Trasa mieszana, Koronowo - Bydgoszcz (przy czym Bydgoszcz przejezdzam z północy na poludnie). Mnie raczej nie inetersuje srednia. Bardziej skupiam sie na tym ile kilometrow przejade od tankowania do tankowania. Rezerwa zapala sie pomiedzy 700 a 750 przejechanych kilometrow. Przy tankowaniu do pelna wchodzi wtedy 37 - 38 litrow ON. Mysle, ze jest niezle. Moj rekord to zapalenie sie rezerwy przy 810 kilomatrach i w przeliczeniu 4,6l.

  • [quote="ruciks"]Witam. Wmoim przypadku to jest 4,5 - 4,8l na 100 kilometrow przy predkosci 80 - 120 km/h. Trasa mieszana, Koronowo - Bydgoszcz (przy czym Bydgoszcz przejezdzam z północy na poludnie). Mnie raczej nie inetersuje srednia. Bardziej skupiam sie na tym ile kilometrow przejade od tankowania do tankowania. Rezerwa zapala sie pomiedzy 700 a 750 przejechanych kilometrow. Przy tankowaniu do pelna wchodzi wtedy 37 - 38 litrow ON. Mysle, ze jest niezle. Moj rekord to zapalenie sie rezerwy przy 810 kilomatrach i w przeliczeniu 4,6l.[/quote]

    Jasne że nieźle, to nawet bardzo dobrze, ale przy silnikach SDI to raczej norma. W przypadku posiadaczy SDI bardziej interesujące raczej by było usłyszeć jaki rekord max spalania udało się uzyskać. Bo że mało pala to wiadomo. Pozdrawiam posiadaczy i życzę milionowych przebiegów.

  • [quote="SirAlk"][quote="ruciks"]Witam. Wmoim przypadku to jest 4,5 - 4,8l na 100 kilometrow przy predkosci 80 - 120 km/h. Trasa mieszana, Koronowo - Bydgoszcz (przy czym Bydgoszcz przejezdzam z północy na poludnie). Mnie raczej nie inetersuje srednia. Bardziej skupiam sie na tym ile kilometrow przejade od tankowania do tankowania. Rezerwa zapala sie pomiedzy 700 a 750 przejechanych kilometrow. Przy tankowaniu do pelna wchodzi wtedy 37 - 38 litrow ON. Mysle, ze jest niezle. Moj rekord to zapalenie sie rezerwy przy 810 kilomatrach i w przeliczeniu 4,6l.[/quote]

    Jasne że nieźle, to nawet bardzo dobrze, ale przy silnikach SDI to raczej norma. W przypadku posiadaczy SDI bardziej interesujące raczej by było usłyszeć jaki rekord max spalania udało się uzyskać. Bo że mało pala to wiadomo. Pozdrawiam posiadaczy i życzę milionowych przebiegów.[/quote]

    wg komputera przy prędkości ok 80 km/h na dystansie 80 km pokazał 3.6 :rotfl: <!-- s:rotfl: --> to taki moj rekord...

  • Panowie, moja Fabia 1.4 16V spala ok. 10l gazu przy spokojniej jeździe, większość to jazda bocznymi drogami do jakiegoś miasta. Średnia prędkość jazdy jaku utrzymywałem to 80-90km/h. Czy to mało czy to dużo? 🙂 <!-- s:) --> Auto po za kupie nie było regulowane u gaziarza stąd też moje pytanie.

  • Uważam, że dużo moja poprzednia fabia była co prawda 1.4 MPI 8V miała instalkę II generacji, ale paliła średnio 9 - 9.5 litra, Ty masz napewno sekwencję bo masz 16V więc siłą rzeczy powinna palić mniej lub tyle samo co moja była.

  • U mnie póki co wychodzi 7,2 l/100.
    Jazda tylko w warunkach miejsko-wiejskich, codziennie 4 krótkie odcinki po ok. 6 km. Myślałem, że będzie gorzej, ale może być też lepiej?

  • Myślę że jak na miasto to normalny wynik. Na krótkich trasach na mniej raczej nie licz. Mi tez pali w mieście 6.5 do 7.5 L (w zależności od warunków). Ale i tak średnie na stałym poziomie 5.7, 5.8 L.

  • [quote="elpolacco"]Panowie, moja Fabia 1.4 16V spala ok. 10l gazu przy spokojniej jeździe, większość to jazda bocznymi drogami do jakiegoś miasta. Średnia prędkość jazdy jaku utrzymywałem to 80-90km/h. Czy to mało czy to dużo? 🙂 <!-- s:) --> Auto po za kupie nie było regulowane u gaziarza stąd też moje pytanie.[/quote]

    Mnie sie wydaje że to za dużo.
    Jestem prawie pewien ze takie spalanie jestem w stanie osiagnąć (a moze nawet zejsc ponizej) na trasie A4 z predkoscia w przedzialach 130-140 km/h wiec obroty ok 4000 caly czas.
    Moge zmierzyc jak bede jechal na świeta do rodziny, to sie podziele spostrzezeniami.
    Nie mówie o jeździe po mieście, bo tutaj to już calkiem inna historia ze spalaniem.

  • Ostatnio spalanie się poprawiło w trasie wyszło 7,2l/100km. Niestety miasto znów między 8.5 a 10 😞 <!-- s:( --> tak widocznie już musi być...

  • U mnie ostatnio pozytywne zaskoczenie, na trasie Sosnowiec - Warszawa, przy jeździe mieszanej, tj. od 140 km/h do 70 km/h spalanie wyszło mi ok. 8,5l - 9l gazu /100km.
    Biorac pod uwage to że 140 dało sie pojechać na całkiem sporych odcinkach i to ze momentami na trasie są światła i fotoradary ( co wiąże sie z częstym zwalnianiem i przyspieszaniem) to wynik uwazam za bardzo dobry.

  • 1.9 TDI krynica morska - warszawa średnie spalanie 6,9l ale kończył sie weekend i bylo duzo wyprzedzania.

  • Przez ostatni tydzień z ogładem przejechałem całą Polskę wzwyż. Trasa Kraków -> Poznań -> Koszalin -> Jastrzębia Góra -> Kraków. Najniższe spalanie na odcinku Kraków-Poznań trasą olkuską, potem przez GOP i dalej DK11 - 5,5l / 100 km. Wyżej trochę zeszło podczas trasy do Jastrzębiej Góry i jeździe po okolicy - 5,9. Pierwsza część powrotu do Krakowa przez A1 to już ponad 6 - cisnęło się ostro pod katalogowe Vmax.

  • Ostanio mi się udało zejść na średnie 3.11 L > wisła - gliwice :hurra: . to jest mój rekord teraz mi wzrosło na 4.5 L 😕 . Ale i tak jest fajnie bo zwykle jest 5.8 🙂 <!-- s:) -->

    Jak się naleje dobrego paliwa to i spalanie jest mniejsze 😄

  • A to prawda. Jak wyjeżdżałem z KRK to zalałem na Shellu. Drugie tankowanie to już był tylko Orlen.

  • oficjalnie spalanie z prawie całego baku stanęło na 4.74 . Więc jest pięknie 🙂 <!-- s:) -->

  • Moje to aktualnie 10-11. 😉 <!-- s;) -->

  • U mnie ostatnio wyszło niezle, na 37,5 litra udało sie przejechac 820 km w trybie mieszanym, predkosc 80-110 km/h. Nie wiem jaka to średniobo za barzdo mnie srednie nie interesuja. Bardziej mnie obchodzi i przejade na zbiorniku