Witaj na forum Fabia Club Polska

[Inne] Światła do jazdy dziennej LED.

Temat utworzony · 160 Posty · 78209 Wyświetlenia
  • [quote="Czapla55"]a czy po takiej operacji nadal świeci się cały tył, tzn światła mijania i oświetlenie tablicy?

    Nie świeci się nic poza ledami. [/quote]
    jeśli tak, to będę musiał się tym zainteresować na poważnie, bo w sumie szkoda żarówek i odbłyśników reflektorów na ten głupi przepis...
    [quote="and62"]ps
    w mojej fabce II style+joy jest tak ze po zapaleniu silnika swieca mijania H7 postojowe, tablica
    nie swieca zegary, radio itp[/quote]
    to u mnie jest identycznie, z tym że mam reflektory H4 (wersja Classic), we wnętrzu świeci jedynie kontrolka od świateł mijania...

  • [quote]na zaprzyjaznionym forum fabii sa namiary na schematy do roomstera po czesku a to to samo co f2[/quote]

    Wielkie Dzięki, łyknę w wolnej chwili. Zawsze lubiłem sobie pogrzebać w sprzęciorku, zaraz jak skończy się gwarancja zacznę go ulepszać 🙂 <!-- s:) -->.

    [quote]w mojej fabce II style+joy jest tak ze po zapaleniu silnika swieca mijania H7 postojowe, tablica nie swieca zegary, radio itp[/quote]

    A kontrolka świateł mijania? 🙂

    BTW, zamontuj sobie te ledy. Naprawdę warto, moje ciągną tylko 7 Wat. Pamiętaj tylko o homologacji, bo niebieskie na pewno się przyczepią, jak nie na Twoim terenie to gdzie indziej. Np. tu u mnie to oni są wyjątkowo upierdliwi.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 25-05-2011, 00:52[/i] ][/size]
    [quote]jeśli tak, to będę musiał się tym zainteresować na poważnie, bo w sumie szkoda żarówek i odbłyśników reflektorów na ten głupi przepis...[/quote]

    Naprawdę warto. Koszt niewielki, podłączyć łatwo, niebiescy nie odprowadzą podatku, ponadto nie ma nawet możliwości zapomnienia włączenia świateł (co często zdarza się starszemu pokoleniu pamiętającemu normalność) 🙂 . Moje diody ciągną tylko 7 Wat, niestety nie wyczaiłem słabszych na Allegro 🙂 .

    Pamiętaj tylko o homologacji (sprawdzili mi ją na przeglądzie, ale wystarczyła im ta na kloszach, nie zażądali pisemnej). Ja gdzieś tam wrzuciłem opis jak przeciągnąć ten kabelek bez zbytniej destrukcji sprzęta (wzdłuż cięgła do otwierania maski), naprawdę nie jest to trudne dla przeciętnego Fabianta. Nie wiem jeszcze jak będzie w Fabiuszu z konsumpcją, ale moje liczne Polonezy to paliły na światłach o litr gazu więcej na 100 km z tymi cholernymi światłami mijania niż bez nich, wyliczałem to bardzo dokładnie. I jeszcze jedno - pewnie mi nie uwierzysz, ale w kraju normalnym (w Japonii) w ogóle nie ma obowiązku jazdy na jakichkolwiek światłach. Chodzi nie tylko o deszcz, śnieg, mgłę ale również o noc. Dla niedowiarków - ja tego nigdzie nie wyczytałem. Ja to widziałem na własne oczy! Ponadto przesłuchałem jeszcze na tę okoliczność kilku miejscowych kierowców, bo mnie to też się w głowie nie mieściło.

  • [quote="Czapla55"]A kontrolka świateł mijania?[/quote]
    swieci ale nic poza nia w kabinie ani na zegarach jak wsio jest oki

  • [quote="and62"][quote="Czapla55"]A kontrolka świateł mijania?[/quote]
    swieci ale nic poza nia w kabinie ani na zegarach jak wsio jest oki[/quote]

    szkoda że nie włączają się światła po uruchomieniu silnika tylko po zapłonie.

  • [quote="Czapla55"] Tu gdzieś na forum ktoś żalił się, że w czasie tej operacji nie mógł zdjąć wycieraczek bez ściągacza - na to też jest sposób.[/quote]

    Oprócz tego sposobu (opisałem go gdzieś po drodze) można też użyć zwykłego ściągacza od drążków kierowniczych od Poloneza. Pasuje do wycieraczek w Fabii 🙂 <!-- s:) -->.

  • Panowie mam takie pytanko, założylem swiatla LED w ASO i po jakims czasie zauwazylem ze jak wyjme kluczyk ze stacyjki i wlacze postojowe swiatla to swieca mi sie ledy jak wlacze swiatla do jazdy dziennej to delikatnie mi sie swieci kontrolka od wlaczonych swiatel na liczniku gasna ledy i zapalaja sie postojowki... chyba cos nie tak jest?? dodam ze jesli wlacze zaplon i uruchomie silnik to wszystko jest ok. reklamowac to czy tak ma byc??

  • Teraz bylem na polu i sprawdzalem i jest tak na wyjetym kluczyku ze stacyjki po przelaczeniu przelacznika swiatel w pozycje swiatel postojowych nastepuje:

    zalacza sie dmuchawa, wlaczaja sie swiatla ledowe, dziala tylnia wycieraczka ( nacisniecie na manetke i proba wlaczenia przednich i tylnych wycieraczek)

    w momencie przelaczenia swiatel w pozycje swiatel drogowych dmuchawa wylacza sie wycieraczka tylnia tez, dodatkowo zaczyna sie żarzyć kontrolka ze światel na liczniku co to moze byc??

  • hmm ale ja widze tylko jeden kabel ktory idzie przed dwie lampy ledowe i wchodzi gdzies do kabiny... wiec nie wiem gdzie jest jakis sterownik??

  • [b]Lesio_dj[/b] ja bym jechał do tego aso na reklamację. Tak to nie może być. A jeżeli nie uznali by mojej reklamacji to częściowy zwrocik kasy.

    Pochwal się gdzie byłeś w jakim aso. Żebyśmy też na to aso uważali.

  • Witam.
    Przygotowane do wstawienia do F1 model rocznikowy 2003 (przed FaceLifting'iem) "kratki" ze światłami do jazdy dziennej LED typu ER-LL602 72937
    [url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dbb0cce9fe2f3004.html]Zdjęcie 1[/url]
    [url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b69a0c5c6700fce1.html]Zdjęcie 2[/url]
    [url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/28750424d728036e.html]Zdjęcie 3[/url]
    Dystrybutor: JACKY AUTO SPORT z Wrocławia
    Szerokość: 14cm
    Wysokość : 3cm
    9 LED
    Homologacja: RL i E4
    Sterowanie: Regulation 87 Approval (3 przewody: "+" po stacyjce, "-" , sterowanie - podanie +12V wyłącza światła.
    Do mocowania użyłem małych kątowników i nitów. Dodatkowo kratki planuję przykręcić 4 wkrętami, coby nie kusiły możliwością szybkiego demontażu.
    Do montażu kratek użyłem śrub do przykręcania blachodachówki z podkładkami gumowymi pomalowanych oryginalnie na kolor czarny.
    Nity od zewnętrznej strony "kratki" pomalowałem czarnym lakierem do paznokci.
    "+" po stacyjce podłączyłem do sterownika gazu (przewód na którym pojawia się +12V po przekręceniu stacyjki).
    "-" podłączyłem do punktu masowania z prawej strony.
    sterowanie światłami do jazdy dziennej LED podłączyłem do szarego przewodu z czerwonym paskiem wchodzącym do prawego reflektora (światła postojowe).
    Po włączeniu zapłonu światła zapalają się.
    Po włączeniu świateł wyłącznikiem - pojawia się +12V na przewodzie zasilającym żarówkę świateł postojowych i światła do jazdy dziennej LED gasną - czyli jest zgodnie z warunkami dopuszczenia pojazdu do ruchu.
    Zdjęcia zamontowanych świateł do jazdy dziennej LED:
    [url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a92ac5b6a31bdba6.html]Zdjęcie 4[/url]
    [url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3c163c7b5dce8f61.html]Zdjęcie 5[/url]
    Pozdrawiam.

  • popraw linki bo nie dzialaja obrazki 😉 <!-- s;) -->

  • Ja kupiłem najtansze na allegro swiatelka Led (diody SMD) z E4(mialem 2 kontrole i nic) i nie narzekam ... Włozyłem w zaslepki podlaczylem pod cewke zabezpieczylem bezpiecznikiem podlaczylem pod postojowki i podlaczylem ze sterownikiem (koszt ok 3 zl) . jezdze tak juz pol roku i jestem zadowolony 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="icefire"]Ja kupiłem najtansze na allegro swiatelka Led (diody SMD) z E4(mialem 2 kontrole i nic) i nie narzekam ... Włozyłem w zaslepki[/quote]
    ja dokladnie zrobilem to samo tyle ze ledy podlaczylem pod automatyczny wlacznik swiatel, bez przekaznika
    do tego bezpieczik 5 A
    wszystko kosztowalo mnie 45zl i 2 godz. dlubania w aucie - ledy z homologacja po 8 w w reflektorze
    w bardzo sloneczny dzien z odleglosci ponad 100m sa wyraznie widoczne
    oczywiscie co kto lubi ale ja nie widze sensu wkladania jakis philipsow czy osramow plaskich czy okraglych w miejsce halogenow za 150-250zl bo dla mnie to tylko wyrzucenie kasy w bloto
    ledy zalozylem tylko i wylacznie dlatego zeby niee katowac alternatora, reflektorow i zarowek ktore w F II potrafia sie dosc czesto przepalac, poza tym kilka % oszczednosci na paliwie napewno jest

  • Witam

    Kupiłem sobie wg mnie dość rozsądne lampki (cena/ skuteczność) z allegro za 59zł (5x dioda 1W + obudowa z aluminium) jednak dopiero gdy chciałem je przymierzyć zauważyłem, że (patrząc oczami kierowcy) prawa kratka jest wlotem powietrza (zapewne do intercoolera - silnik 1.9TDI) no i przykładając lampkę zasłania ona praktycznie połowę wlotu powietrza. Czy to nie jest jakiś problem? Jakoś mam obawy przed ich zamontowaniem w tym miejscu.

    Pozdrawiam

  • Dokładnie TDI nawet miały inne kratki by wlot powietrza był duży, osobiście bym tam dodatkowych lamp nie montował.

  • [quote="MirekS"]osobiście bym tam dodatkowych lamp nie montował.[/quote]

    Masz lepszą propozycję? Lipa z tym wyszła 😞 <!-- s:( --> Chciałem mieć takie światła do jazdy dziennej to w końcu kupiłem (z przesyłką 70zł zapłaciłem) no a teraz się okazuje, że nie da się ich po ludzku założyć ;/
    Bardzo chętnie zobaczył bym jak to rozwiązali inni.

  • A jaki kształt mają te lampy?

  • Wyglądają dokładnie tak: http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-dzienne-skosne-b-jasne-i3648129575.html<!-- m -->

    Myślę po cichu aby wyciąć na nie miejsce w tej czarnej listwie zderzaka. Co Wy na to koledzy? Mam do tego jakieś narzędzie no i raczej bym sobie z tym poradził aby było to estetycznie wykonane 😉

  • Jest to jakiś pomysł choć nie jestem przekonany co do efektu końcowego.

  • Kurcze, nikt w dieslach nie montował tych lamp? 😛 <!-- s:P --> Nie ma lepszego (tzn mniej inwazyjnego) pomysłu na ich montaż? Pod zderzakiem mi też nie pasuje jakby ktoś proponował.

    Nie wiem czy pod listwami jest otwarta przestrzeń w zderzaku - pewnie i w zderzaku też musiał bym robić otwory na lampy.

    PS. Wcześniej kupiłem dobre diody firmy cree z zamysłem przerobienia halogenów na światła do jazdy dziennej ale nie wiem czy nie miał bym później problemów więc kupiłem normalne światła do jazdy dziennej a teraz nie mam za bardzo gdzie ich zamontować, smutek 😞